• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do IC Przemyśl

Skoro chcesz to potraktować czysto doswiadczalnie, to raczej nie nastawiaj sie na długi pobyt w tej instytucji ............ i poczytaj posty kolegów którzy sie zwolnili z SC przed upływem 3 lat oraz ich peryperie dotyczace zwrotu kasy za ............... no wlasnie za co ??? i wyciągnij wnioski.

zwrot kasy za co i ile
bo coś kolega w ic w Warszawie na Okecie coś o 10,000 mówił ale coś że słabo ją słyszał. A zarobki nie zachęcają, na jak by jeszcze było darmowe lokum dla młodych :)
 
W każdej Izbie jest podobnie czy tylko tu 2300 brutto :D

Podejrzewam, że wszędzie jest tak samo. Wysokość przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy celnych określa ustawa budżetowa.

Chcę dodać parę słów o dzisiejszym teście. Jak można odstawiać taką parodię, że egzaminatorzy nie pilnują tego co się dzieje na sali? Denerwuje mnie jak przyjdzie taka nie kumata, nie czytata i odpisuje na żywca wszystko co zobaczy lub usłyszy. A potem się okazuje, że takich deb..i biorą.
 
Wisz jak jest, to juz nie te czasy ze trzeba bylo i (to sporo) posmarowac zeby zaistniec w tej instytucji, teraz Izba w Przemyslu juz nie ma wyjscia i bierze chetnych jak leci, bo na Medyce kazda para rąk do pracy jest nieoceniona :D
 
Witam! Pomimo wszystkich ale... staram sie o przyjęcie...jestem ciekaw jak wygląda tu rozmowa kwalifikacyjna ;].. może ktoś ze starszych podpowie ;)
 
Daj sobie spokój. Pracowałem w tej instytucji zbyt długo i nikomu nie polecam.
Szukaj innej pracy. Tu stracisz nerwy i uwstecznisz się. U głupiego mechanika samochodowego zarobisz więcej a na przejściu mniej więcej będziesz robił to samo.:D
 
No i jestem po rozmowie ;].... wyglądało to jakby każdy z komisji próbował nam odradzić i wybić z głowy pracę w tym urzędzie ;]. Teraz tylko mogę czekać na wyniki ( z przekonaniem..pomimo uwag komisji... że nadaję się do tej pracy).
 
praca w UC Przemyśl

Powodzenia,
ja pracuję na granicy pół roku i żyję, ale lekko nie jest, szczególnie w Medyce
 
Rusza kolejny nabór. Tak się zastanawiam... Do urzędu do krosna, do sanoka to biorą nowych, czy trzeba zaczynać od granicy?
 
Przyjęcia do I.C to jest parodia. Proszę o odpowiedź: jak mechanik może byc urzędnikiem państwowym???
 
Przyjęcia do I.C to jest parodia. Proszę o odpowiedź: jak mechanik może byc urzędnikiem państwowym???

Jeżeli dla ciebie to jest takim ciężkim szokiem,to wytłumacz w takim razie wybranie przez 75% głosującego społeczeństwa elektryka na prezydenta Polski?
PS.Z całym szacunem dla obu zawodów.
 
Jeżeli dla ciebie to jest takim ciężkim szokiem,to wytłumacz w takim razie wybranie przez 75% głosującego społeczeństwa elektryka na prezydenta Polski?
PS.Z całym szacunem dla obu zawod.

Przypominam, że to było na początku lat 90-tych. Teraz prezydentem jest profesor prawa pracy i jest jeszcze większy wstyd!!! Tak na marginesie, szanuję każdy zawód, jednakże każdy powinien znać swoje miejsce...co tzw. "mechanicy" wnoszą do Służby Celnej???Potrafią auta porozkręcać? Ja też to potrafię i sam się wszystkiego uczyłem. Mało tego mam lepsze wyniki niż tzw. "mechanicy", gdyż oni kasują tylko byłych znajomych. Pracuje na Medyce, mam wyższe wykształcenie, znam przepisy unijne. Czy tzw. "mechanicy" to znają???Ja ich znam z Medyki i nikt z nich o tym nie ma pojęcia!
Ps. dlaczego dyrekcja nie przyjmuje z wyższym wykształceniem, może boi się że absolwenci pozajmują ich miejsca?Dlaczego przyjmuje tzw. "mechaników", po samochodówce, którzy doświadczenie nabyli za granicą???
 
od czego zacząć

tak z ciekawości ... od czego zacząć, jeśli chciałabym zostać celnikiem... nie interesuje mnie oczywiście praca służby celnej na granicy, wolalabym cos związanego z praca np.: na lotnisku! tak tylko pytam, bo zaczynam troszke o tym myslec i chce zapokoic swoją ciekawośc. od czego wiec zacząc,
gdzie, do kogo i z czym sie zglosic?
na czym polegają te testy ogóle, psychologiczne!?
czy są one gdzies dostepne, na zasadzie przykladowych testów?
na jakiej zaszadzie to dziala- czy najpierw musze tak czy siak odbebnic swoje na przejsciu granicznym-tam gdzie mnie skierują , a potem ewentualnie moge starac sie o "awans" ... jak to działa???
skąd ma wiedzieć gdzie sie zglosić?
jesli ktos tez zaczynał tak od zera, to bardzo prosze...
bylabym wdzieczna za odpowiedz!
 
Jeżeli dla ciebie to jest takim ciężkim szokiem,to wytłumacz w takim razie wybranie przez 75% głosującego społeczeństwa elektryka na prezydenta Polski?
PS.Z całym szacunem dla obu zawod.

Przypominam, że to było na początku lat 90-tych. Teraz prezydentem jest profesor prawa pracy i jest jeszcze większy wstyd!!! Tak na marginesie, szanuję każdy zawód, jednakże każdy powinien znać swoje miejsce...co tzw. "mechanicy" wnoszą do Służby Celnej???Potrafią auta porozkręcać? Ja też to potrafię i sam się wszystkiego uczyłem. Mało tego mam lepsze wyniki niż tzw. "mechanicy", gdyż oni kasują tylko byłych znajomych. Pracuje na Medyce, mam wyższe wykształcenie, znam przepisy unijne. Czy tzw. "mechanicy" to znają???Ja ich znam z Medyki i nikt z nich o tym nie ma pojęcia!
Ps. dlaczego dyrekcja nie przyjmuje z wyższym wykształceniem, może boi się że absolwenci pozajmują ich miejsca?Dlaczego przyjmuje tzw. "mechaników", po samochodówce, którzy doświadczenie nabyli za granicą???
mechanik potrafi powiedzieć prawnikom lub ekonomistom ile cm3 jest w 1 m3, co to jest kubik, lub decytex , jednocześnie potrafi wyłożyć i powiązać zawiłości prawa wynikającego z kilku aktów prawa w sposób logiczny- niestety nie uczą tego w szkołach o profilu humanistycznym:D
 
mechanik potrafi powiedzieć prawnikom lub ekonomistom ile cm3 jest w 1 m3, co to jest kubik, lub decytex , jednocześnie potrafi wyłożyć i powiązać zawiłości prawa wynikającego z kilku aktów prawa w sposób logiczny- niestety nie uczą tego w szkołach o profilu humanistycznym.

Potrafi wyłożyć i powiązać zawiłości prawa???Chyba sobie kpisz...Nikt z tzw. "mechaników" nawet nie ma pojęcia o aktach prawnych dotyczących praw celnego oraz przepisów dotyczących odprawy celnej. A później się zdziwienie, gdy podróżni zgłaszają skargi. Prawda jest taka, że żaden z tzw. "mechaników" pracujących w Służbie nie powinien być nawet dopuszczony to testów czy rozmowy z co dopiero przyjęty!
 
Potrafi wyłożyć i powiązać zawiłości prawa???Chyba sobie kpisz...Nikt z tzw. "mechaników" nawet nie ma pojęcia o aktach prawnych dotyczących praw celnego oraz przepisów dotyczących odprawy celnej. A później się zdziwienie, gdy podróżni zgłaszają skargi. Prawda jest taka, że żaden z tzw. "mechaników" pracujących w Służbie nie powinien być nawet dopuszczony to testów czy rozmowy z co dopiero przyjęty![/quote]

Elvisek o czym ty człowieku mówisz, przemyt jedzie w teczkach , do wykrywania są potrzebni ludzie tylko i wyłącznie z wyższym wykształceniem tak ?? O poziomie inteligencji nie świadczy wykształcenie , inteligencja jest wrodzona a nie nabyta . Ja widzę że ty masz chyba jakiś kompleks !!!
 
Oktan odpowiedz mi na jedno proste pytanie! Jeśli do pracy w Służbie stara się jedna osoba ze średnim a druga z wyższym wykształceniem, kogo zatrudniasz??? Normalnym posunięciem jest zatrudnienie z wyższym, gdyż ma wyższe kwalifikacje, tak jest w każdym normalnym mieście lub regionie, tylko nie u Nas. Dlaczego? To pytanie retoryczne bo każdy z Nas zna odpowiedź. A tak na marginesie Oktan to pracuje ma Medyce, znam tamtejszych tzw. "mechaników" i z całym szacunkiem ich poziom inteligencji i znajomość przepisów jest wręcz tragiczna.
 
Back
Do góry