• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Modernizacja 2024 - projekt porozumienia, fakty, wyliczenia, obawy o SCS....

nie musisz za niego odpowiadać. On się wypowiedział. Nie musisz wyręczać skarbowców od pisania na forum celników. Skarbowiec nie zrozumie celnika, co potwierdza jego wpis. Skarbowiec widzi tylko i wyłącznie ten wycinek, który mu pasuje, podpina wszystkich celników pod siebie, bo skoro są celnicy pracujący w biurach to znaczy, że wszyscy tak pracują. Nie dociera do takiego dzbana, że dziś siedzi w urzędzie w Olsztynie a jutro w nocy zasuwa na pasie odpraw na granicy w Hrebennem. Akurat ten przykład nie jest wyssany z palca.

Co ciekawe współpracuję, właściwie w trybie ciągłym, z cywilami w moim UCS. Nigdy nie spotkałem się od nich z taką niechęcią wobec funków jak od tej masy skarbowej z US albo izb. Skarbowcy jak do mnie dzwonią (zwłaszcza z Izby) to jest wieczna pretensja, foch i poczucie wyższości. W sumie nie słyszałem od nich nic poza pogardą i dojmującą wyższością.
A wpis twojego kolegi, zaznaczam twojego, absolutnie nie mojego, to potwierdza.
Nic dodać , nic ująć w samo sedno.
 
Back
Do góry