• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mamy już tego dosyć!

Przed dniem znaczy w dniu. Prawda czy fałsz?

Boją się, bo Jacek Kapica to wiele mogący, a więc niebezpieczny człowiek. Może zniszczyć karierę, a już ci, którzy mają jakieś interesy na boku, wolą połknąć język, niż powiedzieć o jedno słowo za dużo – tłumaczy mi polityk Platformy Obywatelskiej. http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/793245,dwie-twarze-jacka-k.html
 
Bezrobotny Jacek

Jacek to ma w swoim zyciorysie epizod zwiazany z wieloletnim poszukiwaniem roboty.
I tak syndrom bezrobotnego, który znalazł robotę polega na kurczowym trzymaniou się stołka/pracy.
Poczatki jako teczkowego Bujaka (znanego z lansu i mizernej wiedzy o cle) wykreowały generała jako specjaliste w tej dziedzinie. Sami wiecie jaka jest prawda biorąc pod uwagę radosną twórczość ministerstwa.
Słuzy temu również dezorganizowanie roboty kolejnymi programami oraz wyjatkowa spolegliwość dyrekcji z których to kilku ma również w swoim zyciorysie poszukiwanie pracy po likwidacji fabryki, słabego wyniku egzaminu sędziowskiego.
To są też osoby wywadzące się z tzw. lumpenproletariatu.
To tkwi bardzo głęboko w psychice. To powoduje, że zwierają szeregi.
Dlatego tez polecam :http://nowaprawicajkm.pl/home/item/konwencja-wyborcza-w-warszawie-pena-relacja
I mamy Jacka z głowy ze wszystkimi jego pomysłami.
Tworzenie z fircyka osoby mogącej wpływać na historię wynika tylko ze słabości organizacji jaką stanowi służba celna. Można mieć kwity i haki na byłych polityków z PO bo to patrząc na afery łatwe.
W PO już są tarcia a za chwilę w wyborach samorządowych okaże się, że król jest nagi.
Jacek i większosć jego kolegów wdrażających jego pomysły powinni kierować się w stronę pośredniaka.
 
Ostatnia edycja:
Dyrektor ds. agencji celnych JAS-FBG SA w akcji!

;): Pod rządami Jacka Kapicy polska Służba Celna stała się nowoczesna, otwarta na nowe wyzwania, świadoma swojej roli w krajowej gospodarce. Okres ostatnich pięciu lat to prawdziwa rewolucja. W tym czasie Służba Celna zmieniła się bardziej niż w poprzednich 20 latach. I jest to zmiana zdecydowanie na lepsze. http://biznes.onet.pl/rewolucja-polskiej-sluzby-celnej,18490,5610319,news-detal

56a854487e09b18347c5090b6168421f,37,1,0-94-1000-562-0.jpg


No to mamy chyba jasność - polecam lekturę komentarzy?
 
Ostatnia edycja:
Quidquid delirant reges, plectuntur Achivi?

Nerwus i furiat – ocenia jeden z moich rozmówców. – Nie znosi sprzeciwu, jest w stanie zgnębić człowieka, który miał w dyskusji inne zdanie – opowiada. I na dowód przytacza opowieść sprzed jakichś dwóch lat, kiedy zaproszono Kapicę na wesele. Żeni się szef Izby Celnej w Białej Podlaskiej, Kapica jest świadkiem. Starszym, jak tam mówią. Wszyscy piją, tańczą, hulają. Jak to na weselu. I nagle ktoś przynosi wiadomość, że w urzędzie celnym, który był niemal vis-a-vis sali ślubnej, padł koń. To się zdarza. Ale Kapicy puściły nerwy, miał zresztą wlane, pobiegł na drugą stronę ulicy, totalnie nawalony, i zaczął rugać ludzi, którzy tam pracowali. – Dostało nam się od s...nów, ale nie to jest ważne. Byliśmy pod wrażeniem, że główny celnik pofatygował się, coby reanimować konia – śmieje się jeden ze świadków tamtych wydarzeń. – A zjechał nas na funty szterlingi – dodaje. http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/793245,dwie-twarze-jacka-k.html

Polecam lekturę komentarzy pod artykułem.
 
Ostatnia edycja:
szkoda papieru.
Po 25 maja będzie wiadomo, że te dokonania to nic innego jak pijar
 
Zaczyna się dziać?

Bogusław Owoc - były wojewoda warmińsko-mazurski oskarża olsztyński wymiar sprawiedliwości. Polska nie jest państwem demokratycznym, na podstawie tego co dzieje się dzieje w województwie olsztyńskim. Clou mniej więcej od 1 minuty filmu. Proszę, zwróćcie uwagę na głośne oklaski na sali :) .

[video=youtube;irQsfsxl2M0]http://www.youtube.com/watch?v=irQsfsxl2M0&feature=player_detailpage[/video]

Kolejny przykład parezji o stanie wymiaru sprawiedliwości, korespondujący z przed dniem wejścia w życie?
 
Ostatnia edycja:
Duchy wzywają

Kiedy państwo, nie przestrzegając tzw. interesu społecznego i indywidualnego nie spełnia swych zadań, powinno powstać obywatelskie państwo równoległe. W geopolitycznym wymiarze też chyba wakacje od historii nam się skończyły. Więc może już czas zacząć tworzyć współczesną Armię Krajową?

[video=youtube;BX7A1D5AQOE]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=BX7A1D5AQOE[/video]

Historyczna refleksja o wymiarze sprawiedliwości. Nic więcej.
 
Ostatnia edycja:
tele echo czy aby ty się mnie zagalopowałeś?? Człowieku nie masz oczu? nie widzisz do czego prowadzą Twoje wypowiedzi? Przecież nawoływanie do takiego buntu to najgorsza z możliwych dróg na zmiany! skończy się rozlewem krwi. No chyba że chodzi tylko o eurowybory i kampanię.

Nie jestem zwolennikiem obecnego systemu ale mam też na żywo obrazki z ukrainy i widzę do czego prowadzi taka gadanina. Chcesz zamienić złodziei na bandytów?

zastanów się!

czy życie ludzi warte jest zmian politycznych? oddał byś swoje...? bo ja nie. Już nie. I wielu powie ci to samo. Ale jak skrzykniesz jednak ludzi pokrzywdzonych którzy mimo to wyjdą na ulicę to już nad nimi nie zapanujesz. Twoje filmiki z YT na gówno się zdadzą wtedy.

Tak w ogóle to ciekaw jestem czy tak samo podważał byś legitymizację władzy kiedy rządziła by PIS lub Ziobro....?
 
może być wyłącznie dobrze?

tele echo czy aby ty się mnie zagalopowałeś?? Człowieku nie masz oczu? nie widzisz do czego prowadzą Twoje wypowiedzi? Przecież nawoływanie do takiego buntu to najgorsza z możliwych dróg na zmiany! skończy się rozlewem krwi. No chyba że chodzi tylko o eurowybory i kampanię.

Nie jestem zwolennikiem obecnego systemu ale mam też na żywo obrazki z ukrainy i widzę do czego prowadzi taka gadanina. Chcesz zamienić złodziei na bandytów?

zastanów się!

czy życie ludzi warte jest zmian politycznych? oddał byś swoje...? bo ja nie. Już nie. I wielu powie ci to samo. Ale jak skrzykniesz jednak ludzi pokrzywdzonych którzy mimo to wyjdą na ulicę to już nad nimi nie zapanujesz. Twoje filmiki z YT na gówno się zdadzą wtedy.

Tak w ogóle to ciekaw jestem czy tak samo podważał byś legitymizację władzy kiedy rządziła by PIS lub Ziobro....?

nie wiedziałem, że jest aż tak źle?
nawet kontestować już nie wolno, nie wspominając o prawie do demokratycznego wyboru?
i tego co się za nim kryje, czyli możliwości diagnozy rzeczywistości?
czy może strach przed możliwością ujawnienia kolaboracji czy wymową faktów w oczy zagląda?
przecież władza i struktury przydatne do jej egzekwowania muszą na zawsze pozostać już nasze?

a jak nie, to pisy i ziobry się oskarży i będzie git?
 
Ostatnia edycja:
Ostatnia edycja:
Dobry jesteś. Najpierw marzy Ci się Armia Krajowa teraz Dzierżyński. Zastanawiam się tylko dokąd to zmierza. Chcesz tu zrobić drugą Ukrainę? Tylko, która wersja Ci się bardziej podoba - kijowski majdan - czy to co teraz się dzieje na wschodzie Ukrainy. Nie ma to jak swąd palonej opony, albo tęczy, nie?

Nie możesz nawoływać do rewolucji, bynajmniej nie tutaj. A swoim narodowo - prawicowym bełkotem robisz więcej złego niż dobrego. Przenieś się na fejsa czy jakieś forum ONR-u i tam sobie nawołuj do rewolty. Ale nie, przecież tam trzeba się posługiwać imieniem i nazwiskiem, nieprawdaż?

W 2008 roku ówcześni działacze z wiadomych ZZ zepsuli bardzo dużo. Naszemu Związkowi udało się zrobić dużo dobrego, ale i tak raz nadszarpniętego zaufania nie można tak szybko odbudować. Zarówno poprzedni Zarząd jak i obecny potrafi wznieść się ponad podziałami, potrafi zapomnieć o swoich poglądach politycznych i pracować dla dobra formacji.

Poza tym dopóki ludkowie w SC nie zrozumieją, że w jedności siła, że jeden silny ogólnopolski Związek Zawodowy to przyszłość, dopóty będzie tak a nie inaczej. Musicie wszyscy pamiętać, że 100, 200 czy 1000 ludzi może nie zostać wysłuchanych, ale 15 tysięcy ...
 
Jak to się kiedyś podobno mówiło, stanowisko po linii partii ...? Kogoś słuchać się przecież trzeba ...? Nie kąsa się karmiącej ręki ...? Albo za, a nawet przeciw?

Weź się sam przenieś. Gdziekolwiek, gdzie będziesz mógł być grzeczny i układny do bólu.
 
Dobry jesteś. Najpierw marzy Ci się Armia Krajowa teraz Dzierżyński. Zastanawiam się tylko dokąd to zmierza. Chcesz tu zrobić drugą Ukrainę? ...
Fachowo to się chyba nazywa dysocjacyjnym zaburzeniem identyfikacji...
Kolego tele echo (skądinąd autorze bardzo ciekawych i celnych rymowanek) rzeczywiscie przesadzasz z tym "bełkotem". Każdy wątek kończy się z chwilą, jak zaczynasz ze swoim off-topem. A szkoda, bo to zniechęca do jakiejkolwiek wymiany opinii
 
Vox populi. Albo co w trawie piszczy.

Upór i konsekwencja, połączone ze świadomością wspólnego celu. Może tego niektórym brakuje?

Dla świętego spokoju chcecie łykać sztucznie wykreowaną rzeczywistość? Dobrze, to Wasza sprawa. Ale nie narzucajcie jej na siłę innym. I nie upolityczniajcie zwykłej krytyki rzeczywistości.

Do sądu złodziej śmiało ucieka
Bo wszak korupcja prawem człowieka !
Czar PRL-u wraca do formy
Wdzięczni jesteśmy ludziom z ................. ?!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
... Ale nie narzucajcie jej na siłę innym. I nie upolityczniajcie zwykłej krytyki rzeczywistości ...

Czy Ty chłopie jesteś taki tępy czy tak zapatrzony w siebie? Przeczytaj dobrze, ze zrozumieniem co piszesz, zacznij stosować się do swoich wytyków i nie narzucaj swoich mądrości na siłę innym i nie upolityczniaj naszej rzeczywistości.
 
Ostatnia edycja:
Tele echo - przeczytaj proszę uważnie to co za chwilę napiszę. Uważnie, czyli ze zrozumieniem czytanego tekstu!

Nie jestem zwolennikiem PO.
Nie jestem byłym aparatczykiem prlowskim (za młody gnój ze mnie).
Nie uważam, że żyjemy w świecie mlekiem i miodem płynącym.
Większość (zdecydowana) z otaczającej mnie rzeczywistości politycznej (i poprawności) wkur..ia mnie! (np. wyniki Eurowizji).
Polska potrzebuje gruntownej zmiany.
WSZYSTKIE rządzące nami do tej pory mordy powinny zostać wymienione !!! Z mądrych opozycjonistów zawsze przepotwarzaja się w takie same mendy dbające o stołki towarzyszy partyjnych i o swoje kasy w Szwajcarii.
ale..
Nie na drodze rewolucji (ludzkie życie jest zbyt cenne żeby je składać na ołtarzu jakiś idei), a już na pewno nie gdy do władzy dojdzie brunatna hołota co przez "sig hail" zamawia piwo.
Jeśli już nie będzie nikogo nowego w polityce, nie mam nic przeciwko żeby do władzy doszedł PiS, pod warunkiem, że będzie miał współkoalicjanta (najlepiej SP). Sami na czele Kaczyńskim i Macierewiczem s ą niebezpieczni. Nie zafundują nam zmian o jakie chodzi, lecz "nieco" inne.
Przykład ukraiński jest tu jak najbardziej wskazany. Tam też do żłoba dobiła się brunatna opozycja i to nie przez demokratyczne wybory a przez dziką rewoltę na majdanie. Oczywiście nasze media o tym zapominają, ze to legalnie działający rząd został obalony przez rewoltę. Tam przez ponad rok Julia"łapówkarz" Tymoszenko była obrabiana medialnie na iskrę, która miała zapalić niepokoje społeczne. Jak się potem okazało z obłożnie chorej zmieniła się w "liderkę" która na wysokim obcasie po majdanie łaziła. U nas PiS próbuje smloeńsk obsadzić w roli takiej "społecznej iskry". Insynuacje że obecna Polska potrzebuje znowu żołnierzy podziemia jest jak najbardziej nie na miejscu! Zresztą polecam Ci nieco poczytać no działaniach WP na polskim wschodzie w latach 46-49,a najlepiej porozmawiać z żołnierzami WP którzy jeszcze pamiętają tamte tragiczne zdarzenia. Wiele będziesz mógł się nauczyć - i o Ukraińcach i niektórych "żołnierzach wyklętych".

REASUMUJĄC:

Zmiany tak, ale POKOJOWE, a jakiekolwiek mamrotanie pod nosem (niedopowiedziane sugestie, insynuacje to najbrudniejsza z broni używanych przez polską prawicę-i nie tylko ), o nowej armii podziemnej o zdradzie o zamachu stanu powinny być ostentacyjnie olewane!

WOLNOŚĆ KAŻDEGO CZŁOWIEKA KOŃCZY SIĘ TAM GDZIE ZACZYNA SIĘ WOLNOŚĆ INNEGO.
Tego nauczyła mnie moja Mama, której do grobowej deski za to będę wdzięczny. Uprzedzę ewentualne domysły - wychowałem się w pełnej rodzinie i Tacie zawdzięczam równie wiele, niemniej tej maksymy nauczyła mnie Mama swoim życiem.

Pamiętaj o tym łaskawie gdy kolejnym razem będziesz próbował narzucać komuś swoje zdanie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Brzydka panna młoda w rodzinie

Polska potrzebuje etosu Armii Krajowej, Żołnierzy Wyklętych i wartości, które od początków państwowości były tu obecne. Polska potrzebuje u władzy ludzi, których nie kupią zagraniczne partie, koncerny czy ambasady. Polska i to forum potrzebuje ludzi mówiących prawdę i nią się kierujących.

Armia Krajowa i Żołnierze Wyklęci to nasza historia. Tak jak 20 lat rozwoju i strategii z okresu międzywojnia. Do których można i trzeba się odwoływać. Przypominając przy tym o skutkach gościnnych występów dwóch totalitaryzmów. Liczonych m.in. w milionach ofiar.

Każdy inny punkt widzenia, doszukiwanie się ciemnych stron tego etosu, świadczy wyłącznie o mentalności i braku wartości. Bardzo brzydkich.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Back
Do góry