• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jak tworzyć struktury ZZ Celnicy PL?

Ostatnio odebrałem ponad dwadzieścia nowych deklaracji, tak więc przekroczyliśmy już 600.
Dziękuję za wsparcie. To jest dla nas największa motywacja do działania.
 
Gratulacje dla kolejnych osób wstępujących w szeregi związku Celnicy PL. Zapraszamy i czekamy na pozostałych...........
 
tylko w grupie sila...jeden zwiazek celnikow...jeden przewodniczacy zwiazku celnikow polskich = mundurowa sluzba celna z ...tez uprawnieniami, nie tylko ponadprzecietnymi obowiazkami oraz wyksztalcona i doswiadczana kadra urzednikow,to gwarancja dla Polski i jej budzetu

Celniku polski
Z A D E K L A R U J S I Ę
 
Czy ktoś może wskazać liczebność ZZ Celnicy.pl w poszczególnych izbach?

A po cóż Koledze taka szczegółowa wiedza? Mogę podać, że członków ZZ Celnicy PL w całym kraju jest około 2500 i z każdym dniem ta liczba się zwiększa. Więc chyba nie jesteśmy już "niszowym Związkiem" jak nazwał nas kiedyś SSC.

Ilu ludzi jest skupionych ogólnie w Związkach Zawodowych - takowej wiedzy nie mam. Myślę, że MF zna tą liczbę. Wiem tylko, że pozostałym organizacjom, oprócz Solidarności, sukcesywnie maleje ilość ludków. Ciekawe dlaczego? :)
 
Ostatnia edycja:
Po prostu zostałem zapytany przez współpracowników o liczebność związku w Poznaniu, a ja jako szeregowiec nie mam takiej wiedzy i dotychczas nie utworzono u nas koła. Mam nadzieję, że na dniach się to zmieni.
 
Ja też mam taką nadzieję. Poznań wraz z UC Kalisz był bardzo widoczny na Pikiecie i mam właśnie nadzieję, że zostanie założone Koło w Poznaniu, a potem ZOI ZZ Celnicy PL w porozumieniu z Kaliszem i Piłą
 
W IC Poznań, razem z UC Kalisz jest ok. 80 członków. Proponuję w pierwszej kolejności założyć Koła w Pile i Poznaniu.
Koła mogą być tworzone w węższych komórkach organizacyjnych np. tylko WZP lub też szerzej np. Koło przy IC Poznań, a skupiać będzie także f-szy z UC - tutaj jest dowolność - potrzeba min. 5 osób, aby to ruszyło.
Proponuję zatem napisać pismo informujące o miejscu i czasie zebrania, które roześlijcie szeroko mailowo do funkcjonariuszy i rozwieście w jednostkach. W piśmie napiszcie, że jest możliwość zapisywania się do ZZ Celnicy PL, aż do dnia zebrania włącznie. Pismo roześlijcie tak na dwa tyg. przed zebraniem.
Załóżcie Koła w Pile i Poznaniu, a potem zróbcie zebranie założycielskie wraz z Kaliszem i innymi komórkami zamiejscowymi Zakładowej Organizacji Izbowej, na które chętnie przyjadę, jeżeli będzie taka Wasza wola.
 
Ostatnia edycja:
To samo dobrze byłoby zrobić w IC Szczecin
W IC Rzepin konieczne są Koła w UC Zielona Góra i IC Rzepin wąsko
W IC Wrocław koniecznie trzeba założyć Zakładową Organizację Izbową, Koło w Zgorzelcu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Legnicy
W IC Katowice potrzebne są osoby z poszczególnych jednostek, które wesprą Przewodniczącą, a więc zakładanie Kół
W IC Kraków podobnie jak IC K-ce - Koła i założenie ZOI dodatkowo.
W IC Biała Podlaska niebawem powinny odbyć się wybory. Kilka przejść granicznych proszę o założenie Kół. Liczba członków tutaj jest bardzo duża bo już blisko 500 i koniecznie trzeba dobrze się przygotować do wyborów władz ZOI.
W IC Przemyśl warto założyć kilka Kół np. Korczowa, Budomierz, Przemyśl UC i IC.
W IC Białystok powstała Organizacja i jest w fazie rozwoju. Warto założyć Koło w UC Suwałki
W IC Olsztyn potrzebne Koła w OC Grzechotki, Gronowo, Gołdap
W IC Gdynia także widzę konieczność większego zaangażowania osób z poszczególnych komórek.
W IC Warszawa prężnie działa ZOI, ale brak Kół.
W IC Toruń brak struktur, konieczne tworzenie Kół.
W IC Kielce konieczne założenie ZOI
W IC Łódź konieczne Koła w mieście Łódź, a potem założenie ZOI.

GENERALNIE ZAKŁADAJMY KOŁA ZZ CELNICY PL W JEDNOSTKACH LUB KOMÓRKACH ORGANIZACYJNYCH I ZAKŁADAJCIE ZOI W IZBACH.

Rozwijajcie proszę struktury Związku i jest to prośba skierowana do każdego Funkcjonariusza i Pracownika, a nie tylko członków Związku. To czy zbudujemy potężny ruch związkowy w SC zależy wyłącznie od nas samych. Działajmy, bo taki ruch jest bardzo potrzebny Naszej formacji.

Powinno być Nas ok. 6 tys. członków i liczba ta nie jest wymyślona i wzięta z sufitu. W Policji zrzesza się 40% Funkcjonariuszy. Powinniśmy dążyć do przekroczenia tych proporcji w SC.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry