• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacje o miejscu pełnienia służby/zatrudnienia w KAS - DZIAŁANIA

czesc, czy ktos sie orientuje, a moze Slawek zapyta prawnikow jak wyglada kwestia chorobowego dla funkow, ktorzy nie dostana propozycji sluzby-pracy? Poprzedni stan prawny byl taki, ze nie bylo zasilku chorobowego, znowelizowali go ale tylko w stosunku do funkow, ktorzy dostana propozycje pracy. Wiec co z tymi, ktorzy nie dostana propozycji i sie z tego powodu rozchoruja, po ustaniu stosunku sluzbowego_? Nie ma zasilku?
 
Zaczyna się robic nieciekawie ludzie nie dostają propozycji pracy-służby. Do końca maja coraz bliżej a takowa propozycja musi być przedstawiona co najmniej 14 dni przed końcem miesiąca. Z tego co czytam i dowiaduje sie od przedstawicieli związku w mojej byłej Izbie wszyscy sie skupiają na ucywilnianiu nie interesują się brakiem propozycji pracy bez ustawowych przesłanek ( współpracownik czy emeryt) ŻEBY NIE BYŁO TAK ŻE LUDZIE POZOSTANĄ BEZ JAKICH KOLWIEK SZANS NA PRACĘ ZWIĄZEK POWINIEN WSIĄŚĆ TO POD UWAGĘ
 
Do końca maja coraz bliżej a takowa propozycja musi być przedstawiona co najmniej 14 dni przed końcem miesiąca.

Czas na złożenie propozycji jest do 31 maja.

ŻEBY NIE BYŁO TAK ŻE LUDZIE POZOSTANĄ BEZ JAKICH KOLWIEK SZANS NA PRACĘ

Wielu (większość?) nie jest zainteresowana "jakąkolwiek" propozycją. Bo "jakąkolwiek" pracę to każdy z nas sam znajdzie bez łaski DIAS.
 
Nieciekawie jest myślę wszędzie w mojej dawnej IC funkcjonuje grupa ktorą można określić jako Gruppenfuhrer Wolf. Nikt o niczym osobiście nie decyduje odsyła się od DIAS-a do NUCS-a jak już się uda dostać to i tak okazuje ze nic nie można zrobić a jest bardzo dużo nieprawidłowości i krzywdy ludzkiej.

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka
 
Ciekawe jakie są przyczyny nie dawania propozycji oprócz tych jasno wynikających z ustawy? Sam związek nakłania do przyjęcia jakiekolwiek propozycji bo daje to fundamenty do dalszej wali i jest to zrozumiałe. Osoby które nie dostaną propozycji mogą odpuścić dalsza walkę z różnych powodów a to znajdziesz lepsza prace, do świętego spokoju, z powodu dumy, rozżalenia albo wyjazdu za zagranice celem szukania pracy. Osoby, które podejmą walkę mają mię lada problem bo jak tu sie odwołać i od czego? Pracodawca nie podaje przyczyny Dalsza sprawa taka walka w sądach kosztuje i potrzeba na to masę czasu i nerwów. A jesli nie masz pracy to wyżej wymienionych atrybutów po prostu nie masz, albo kierujesz je w innym kierunku. Boje się ze po raz kolejny uwięziliśmy w kłamstwa, że wszyscy nie będący współpracownikami czy emerytami dostaniemy propozycje. Chyba za dużo my i związek odpuściliśmy pokazaliśmy dobra wolę a rządzący to wykorzystali nawet na chwilę nie przestając kłamać
 
...
Boje się ze po raz kolejny uwięziliśmy w kłamstwa, że wszyscy nie będący współpracownikami czy emerytami dostaniemy propozycje.
...


W końcu dotarło to do Kogoś, poza zadającym "głupie pytania" ...
 
Tak sobie siedzem i myślem a co wymyślem to napiszem :)
Zgodnie z art 170 ust. 1 ustawy wprowadzającej, stosunki służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS , o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 1,2,3 i 6 ustawy KAS wygasają: i tu pierdu, pierdu.
Sięgając do tegoż art 36 KAS dowiaduję się, że jednostkami organizacyjnymi KAS są: i tu w ust. 1 pkt 5 wymieniony jest urząd celno skarbowy.
Czy to oznacza, że skoro ja pełnię służbę w ucs-ie, a w art. 170 nie wymieniono pkt 5 art 36 KAS (sic!) to oznacza, że cały art. 170 ma się do mnie jak wół do karety? To co będzie jak nie przyjmę propozycji? Pewnie mnie wypi...ą bo czegoś nie doczytałem ale to troszkę śmieszne - chyba ;)
 
Tak sobie siedzem i myślem a co wymyślem to napiszem :)
Zgodnie z art 170 ust. 1 ustawy wprowadzającej, stosunki służbowe osób pełniących służbę w jednostkach KAS , o których mowa w art. 36 ust. 1 pkt 1,2,3 i 6 ustawy KAS wygasają: i tu pierdu, pierdu.
Sięgając do tegoż art 36 KAS dowiaduję się, że jednostkami organizacyjnymi KAS są: i tu w ust. 1 pkt 5 wymieniony jest urząd celno skarbowy.
Czy to oznacza, że skoro ja pełnię służbę w ucs-ie, a w art. 170 nie wymieniono pkt 5 art 36 KAS (sic!) to oznacza, że cały art. 170 ma się do mnie jak wół do karety? To co będzie jak nie przyjmę propozycji? Pewnie mnie wypi...ą bo czegoś nie doczytałem ale to troszkę śmieszne - chyba ;)
sluzbe pelnisz w IAS raczej i wtedy gra.
 
W sprawach organizacyjnych i finansowych jednostką organizacyjną jest IAS wraz z podległymi urzędami. Jest gdzieś taki zapis w ustawie KAS.
 
W sprawach organizacyjnych i finansowych jednostką organizacyjną jest IAS wraz z podległymi urzędami. Jest gdzieś taki zapis w ustawie KAS.

Art. 37. W sprawach organizacyjno-finansowych izba administracji skarbowej wraz z podległymi urzędami skarbowymi oraz urzędami celno-skarbowymi stanowi jednostkę organizacyjną, której kierownikiem jest dyrektor izby administracji skarbowej.

Czyli nie organizacyjnych i finansowych!
Mimo związanego z tym, ewidentnego błędu w Art.170 (wprowadzających),
niestety - nie do wykorzystania dla nas.
 
W końcu dotarło to do Kogoś, poza zadającym "głupie pytania" ...

Do mnie to już dawno dotarło Nie trzeba być super psychologiem czy socjologiem aby zrozumieć całą tą sytuację. Rządzący odstawiają przed całym narodem że wszystko ok a robią wszystko aby osiągnąć swoje cele. Teraz ludzie dostają propozycję i sie cieszą że rok koszmaru minął, a ci nie dostaną no cóż niech sobie radzą sami bo nikt kto dostał nie będzie chciał powrotu do koszmaru i nastawi du... za pokrzywdzonych. Rozpatrujemy przepisy, zadajemy dziwne pytania a tak na prawdę nie widzimy problemu ku go nie chcemy widzieć.
 
Masz rację zostaliśmy "wydymani" zgodnie z zasadami prawa i sprawiedliwości , które zostały pobłogosławione przez mundurowych Kapelanów ........ !!!!
Obłuda, obłuda ..... dlatego precz z PO/PIS-iorami !!!! :mad:



Do mnie to już dawno dotarło Nie trzeba być super psychologiem czy socjologiem aby zrozumieć całą tą sytuację. Rządzący odstawiają przed całym narodem że wszystko ok a robią wszystko aby osiągnąć swoje cele. Teraz ludzie dostają propozycję i sie cieszą że rok koszmaru minął, a ci nie dostaną no cóż niech sobie radzą sami bo nikt kto dostał nie będzie chciał powrotu do koszmaru i nastawi du... za pokrzywdzonych. Rozpatrujemy przepisy, zadajemy dziwne pytania a tak na prawdę nie widzimy problemu ku go nie chcemy widzieć.
 
Do mnie to już dawno dotarło Nie trzeba być super psychologiem czy socjologiem aby zrozumieć całą tą sytuację. Rządzący odstawiają przed całym narodem że wszystko ok a robią wszystko aby osiągnąć swoje cele. Teraz ludzie dostają propozycję i sie cieszą że rok koszmaru minął, a ci nie dostaną no cóż niech sobie radzą sami bo nikt kto dostał nie będzie chciał powrotu do koszmaru i nastawi du... za pokrzywdzonych. Rozpatrujemy przepisy, zadajemy dziwne pytania a tak na prawdę nie widzimy problemu ku go nie chcemy widzieć.


Nie zaprzeczę głównej treści Twojego podsumowania, jednakże z pewnym zastrzeżeniem
- "pytający" bądź "rozpatrujący" przepisy nie tylko widzą, ale też próbują go rozwiązać ...
 
Nie zaprzeczę głównej treści Twojego podsumowania, jednakże z pewnym zastrzeżeniem
- "pytający" bądź "rozpatrujący" przepisy nie tylko widzą, ale też próbują go rozwiązać ...
Time is over.........i co dalej ?
 
Time is over.........i co dalej ?


Wybacz, ale dla Ciebie i Tobie podobnych byłem, jestem i będę zbyt głupi, by udzielić odpowiedzi.
Niestety, znana powszechnie odpowiedź Kazimierza Górskiego, udzielona natrętnym dziennikarzom
"dopóki piłka w grze ...", dla mnie genialna - będąc zbyt trywialną dla innych, nie dociera do nich
już co najmniej od czerwca zeszłego roku.
Niech każdy sam sobie odpowie: CO osobiście uczyniłem w tej sprawie, przez niemal cały rok ??

Ja działałem w wielu płaszczyznach i wciąż nie przestaję działać, a bezradność - nawet wobec
tak prostego pytania, absolutnie mnie nie zniechęci ...
 
Wybacz, ale dla Ciebie i Tobie podobnych byłem, jestem i będę zbyt głupi, by udzielić odpowiedzi.
Niestety, znana powszechnie odpowiedź Kazimierza Górskiego, udzielona natrętnym dziennikarzom
"dopóki piłka w grze ...", dla mnie genialna - będąc zbyt trywialną dla innych, nie dociera do nich
już co najmniej od czerwca zeszłego roku.
Niech każdy sam sobie odpowie: CO osobiście uczyniłem w tej sprawie, przez niemal cały rok ??

Ja działałem w wielu płaszczyznach i wciąż nie przestaję działać, a bezradność - nawet wobec
tak prostego pytania, absolutnie mnie nie zniechęci ...

Mam prośbę Cat. Nie traktuj mnie jak idiotę. Ja wiem o co kaman! Problem w tym, że już się dzieje.......pozdrawiam.
 
Wróćmy do tematu: DZIAŁANIA. Otóż moje działania wyglądają tak, że wysłałem już dokumenty aplikacyjne do dwóch dużych firm :D
Jeśli nie polegnę z braku koneksji (niestety, bardzo prawdopodobne), to na pewno nie będzie to degradacja.
 
Wróćmy do tematu: DZIAŁANIA. Otóż moje działania wyglądają tak, że wysłałem już dokumenty aplikacyjne do dwóch dużych firm :D
Jeśli nie polegnę z braku koneksji (niestety, bardzo prawdopodobne), to na pewno nie będzie to degradacja.

No to życzę powodzenia.
 
Mam prośbę. jeżeli okaże się, że nikt nie odpowiedział to proszę o odniesienie do mojego postu o "parkingu".......To tyle.
 
Back
Do góry