• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Hipotetyczna konsolidacja AP i SC

A po co do tego KAS? Wystarczy na poziomie MF skonsolidować systemy informatyczne, tzw. konsolidacja funkcjonalna.

Czy wy w ogóle czytacie co napisał Sławek? Kas jest nikomu niepotrzebny wystarczy na poziomie mf skonsolidować systemy informatyczne i zrobić konsolidacje funkcjonalną o jakiej nawet na czytaniu naszego projektu mówił przedstawiciel min.fin. Wtedy nie będzie i nieporozumień między funkcjonariuszami Służby Celnej a pracownikami urzędów skarbowych. Wszystko będzie działać, jak zrobią ten kas to będzie jeden wielki burdel.
 
Tylko że jakoś od lat nic się nie da zrobić. Odkąd pracuję w cle zawsze była jakaś dziura w systemie. ...
Da się, tylko żadna opcja polityczna nie potrafiła dotąd, a raczej nie chciała, a może nawet nie mogła tym się zająć i tego zniwelować czy zmarginalizować.
Wierzę wciąż, że obecny SSC, mając w pamięci przecież, że w latach 2005-2007 oparł się na niewłaściwych ludziach, wyciągnie tym razem właściwe wnioski i skupi się na tym, gdzie jest faktyczna choroba, zdiagnozuje ją i zaaplikuje odpowiednie lekarstwa.
Na razie MF leczy nie tego pacjenta co powinien.
Ukierunkowanie wszystkiego wyłącznie na KAS, jako remedium na wszystko, nie jest żadnym rozwiązaniem
Będę starał się rozmawiać z Ministrem o tym przy każdej okazji
 
Do kandydata WZP nie zauważyłeś, że stopnie wtajemniczenia iks-ów nikogo nie interesują? Po co to powtarzasz... Służba Celna to nie szkoła magii ma swoje zasady i trzeba ich przestrzegać, w SCS będzie podobnie bo to również ma być służba mundurowa... To nie jest pole ani miejsce do rozmowy.

I dalej brniesz - stopnie wtajemniczenia f-szy SC są świętością, a stopnie wtajemniczenia pozostałych nikogo nie interesują.

Musisz zrozumieć, że jeżeli taka będzie potrzeba to iks niezależnie od szkoły magii jaką ukończył zostanie rachmistrzem i jeszcze raz dziennie będzie głośno powtarzał, że jest wdzięczny za to jaką ma wspaniałą pracę... Tym się mundur od cywila różni, że u nas nikogo nie interesują pobożne życzenia kogokolwiek....

I taka opcja ci oczywiście odpowiada. Natomiast jeśli wygra inna (nie lepsza) koncepcja i wasi aspiranci i oficerowie zostaną rachmistrzami, żeby zrobić miejsce IKSom to pierwszy będziesz się wydzierał o niesprawiedliwości. Mentalność Kalego.
 
Kandydat i kicha weźcie swoje zabawki i idźcie na swoje forum bo już na prawdę mamy dość tych waszych mądrości. Nie rozumiecie najprostszych spraw. Jak możecie mieć aspiracje do stopni oficerskich, nawet nie wiecie, że nasze stopnie są skorelowane ze stopniami w SG lub policji. To w takim przypadku taki oficer z uks po przeniesieniu np. do policji zostałby tam oficerem. Myślcie trochę ludzie i sie nie ośmieszajcie.
 
Ostatnia edycja:
Kandydat i kicha weźcie swoje zabawki i idźcie na swoje forum bo już na prawdę mamy dość tych waszych mądrości. Nie rozumiecie najprostszych spraw. Jak możecie mieć aspiracje do stopni oficerskich, nawet nie wiecie, że nasze stopnie są skorelowane ze stopniami w SG lub policji. To w takim przypadku taki oficer z uks po przeniesieniu np. do policji zostałby tam oficerem. Myślcie trochę lidzie i sie nie ośmieszajcie.

I to ma być argument? Można iść po maturze na studia oficerskie, potem przenieść się do Policji, potem do SC i też się będzie oficerem. Proponuję zlikwidować uczelnie wojskowe!
 
Z tego co zauważyłem to nie ma jakieś ostrej wymiany zdań pomiędzy celnikami i pracownikami US. Zauważyłem natomiast mnożące się na forach konflikty pomiędzy celnikami a uks-owcami oraz pomiędzy uks-owcami a pracownikami US... Nie wydaje wam się to dziwne? Tylko uks rości sobie prawo do wszystkiego i ma innych za nic.... Chyba nie tak powinno być... Trochę pokory, dystansu do samych siebie i będzie dobrze.
A jeszcze jedno robić kontrolę we Wrocławiu będąc pracownikiem UKS w Poznaniu to jednak nie to samo co wybrać się na dłuższy czas na wschodnią granicę... Przyjść czasami do pracy w sobotę, na zasadach z kodeksu pracy, to jednak nie to samo co pełnić służbę w świątek piątek....

Ps. Do Kandydata WZP ale rozumiesz co się do ciebie pisze.... Powiedz ty rzeczywiście chciałeś do WZP (może mi się wydaje, ale gdzieś zauważyłem taką informację).... Chciałbym zobaczyć zderzenie twoich mądrości z rzeczywistością... W sumie jeżeli chcesz to życzę ci takich ciekawych doznań...
 
Ostatnia edycja:
Do Mario97

Kandydat i kicha weźcie swoje zabawki i idźcie na swoje forum bo już na prawdę mamy dość tych waszych mądrości. Nie rozumiecie najprostszych spraw. Jak możecie mieć aspiracje do stopni oficerskich, nawet nie wiecie, że nasze stopnie są skorelowane ze stopniami w SG lub policji. To w takim przypadku taki oficer z uks po przeniesieniu np. do policji zostałby tam oficerem. Myślcie trochę ludzie i sie nie ośmieszajcie.

My się nie pchamy do policji, tak samo jak i do służby celnej, ale ktoś musi wykonywać tę pracę, którą zajmowały się UKS-y. Nie od nas wyszedł projekt KAS taki jaki jest. Bez naszej zgody wtłaczają nasze zadania w Wasze struktury.
Nam pasował ten projekt z 2007 roku, w którym bylibyśmy odrębnym pionem, bez wchodzenia między celników.
Nic na to nie poradzimy, że projektanci tak ustawili wynagrodzenia, że bez stopnia bardzo dużo stracilibyśmy na tej "imprezie". Pewnie dlatego w projekcie jest propozycja dot. stopni dla iksów.
W UAS nie będzie takich postępowań, jakie robimy w ramach UKS. Dlatego wymyślono, abyśmy weszli do UCS.
 
Ps. Do Kandydata WZP ale rozumiesz co się do ciebie pisze.... Powiedz ty rzeczywiście chciałeś do WZP (może mi się wydaje, ale gdzieś zauważyłem taką informację).... Chciałbym zobaczyć zderzenie twoich mądrości z rzeczywistością... W sumie jeżeli chcesz to życzę ci takich ciekawych doznań...

No właśnie, skoro w UKS jest tak dobrze, to jak to możliwe, że ktoś woli zostać f-szem?

A odnosząc się do reszty twoich wywodów - na tym forum prawdopodobnie nikt ani razu nie dowodził wyższości KS nad SC, natomiast o wyższości SC nad KS (co ma się przejawiać m.in. w przyznaniu wszystkim bez wyjątku najniższych stopni) można poczytać w co drugim poście na ostatnich kilku stronach tego tematu.
 
@PIS

Dlaczego uważasz, że skarbowcy mają zaczynać pracę od najniższego stopnia? Nie jesteście wojskiem, a my pracujemy od ponad 20 lat w kontroli skarbowej, więc w imię czego mamy tracić na przejściu do KAS, jeżeli Wy na tym nie stracicie lecz zyskacie?

popraw mi humor przed poniedzialkiem i powiedz jak zyskamy na KAS i jeszcze jak tracicie na uzyskaniu stopnia aplikanta bo nie chwytam. Z jakiego stopnia to degradacja?
 
Miałem kiedyś kumpla w cle.
Ładnych parę lat temu poszedł do UKS-u bo tam lepiej (tak wtedy mówił).
Chyba padnę ze śmiechu na glebę jak go zobaczę znowu w urzędzie.
A jak jeszcze trafi do swojego dawnego pokoju to uwierzę w teorię zakrzywienia czasoprzestrzeni.
 
No właśnie, skoro w UKS jest tak dobrze, to jak to możliwe, że ktoś woli zostać f-szem?

A odnosząc się do reszty twoich wywodów - na tym forum prawdopodobnie nikt ani razu nie dowodził wyższości KS nad SC, natomiast o wyższości SC nad KS (co ma się przejawiać m.in. w przyznaniu wszystkim bez wyjątku najniższych stopni) można poczytać w co drugim poście na ostatnich kilku stronach tego tematu.

mysle, ze stwierdzenie, ze pracownik UKS z tytulu samego wykonywania swojej pracy ma dostac wyzszy stopien oficerski jest oczywistym stwierdzeniem wyzszosci UKS. Celnik po 20 latach sluzby nie jest oficerem. Wlasnie sek w tym, ze po 20 latach jestes najwyzej aspirantem. To chyba taki najwyzej stopien przysluguje z klucza po przejsciu do SC?
 
Da się, tylko żadna opcja polityczna nie potrafiła dotąd, a raczej nie chciała, a może nawet nie mogła tym się zająć i tego zniwelować czy zmarginalizować.
Wierzę wciąż, że obecny SSC, mając w pamięci przecież, że w latach 2005-2007 oparł się na niewłaściwych ludziach, wyciągnie tym razem właściwe wnioski i skupi się na tym, gdzie jest faktyczna choroba, zdiagnozuje ją i zaaplikuje odpowiednie lekarstwa.
Na razie MF leczy nie tego pacjenta co powinien.
Ukierunkowanie wszystkiego wyłącznie na KAS, jako remedium na wszystko, nie jest żadnym rozwiązaniem
Będę starał się rozmawiać z Ministrem o tym przy każdej okazji

już mamy stan wojny z rządem. w której oddziałami rządowymi dowodzi kadra przeciwnika. jak ta wojna zostanie wygrana, to ja jestem święty turecki.
 
I dalej brniesz - stopnie wtajemniczenia f-szy SC są świętością, a stopnie wtajemniczenia pozostałych nikogo nie interesują.



I taka opcja ci oczywiście odpowiada. Natomiast jeśli wygra inna (nie lepsza) koncepcja i wasi aspiranci i oficerowie zostaną rachmistrzami, żeby zrobić miejsce IKSom to pierwszy będziesz się wydzierał o niesprawiedliwości. Mentalność Kalego.

Kolego, stopnie w Służbie Celnej są dożywotnie (art 116 ustawy) jak w innych służbach i są równorzędnie stopniom w tych służbach (poza wojskiem) a katalog przypadków jego utraty jest określony i zamknięty (art 117 ustawy). Żadne widzimisię ustawodawcy nie może pozbawić stopnia funkcjonariusza czy go zdegradować.
Inna kwestia jest sposób określenia stopnia dla pracownika służby cywilnej w przypadku propozycji przyjęcia go do służby. Jest to proste gdy posiada on już stopień z innej służby - tacy się zdarzają znam przynajmniej jednego. W innych przypadkach to niewiadoma. Dotychczasowe nasze doświadczenia nie napawają mnie optymizmem. Sposób określania kryteriów proponowania stopni byłym cywilom w 2010 roku był dla mnie niezrozumiały, ale ja o tym nie decydowałem...
 
mysle, ze stwierdzenie, ze pracownik UKS z tytulu samego wykonywania swojej pracy ma dostac wyzszy stopien oficerski jest oczywistym stwierdzeniem wyzszosci UKS. Celnik po 20 latach sluzby nie jest oficerem. Wlasnie sek w tym, ze po 20 latach jestes najwyzej aspirantem. To chyba taki najwyzej stopien przysluguje z klucza po przejsciu do SC?

A kto na tym forum twierdzi, że tak ma być? Wkleiliście na forum fragment projektu, gdzie pomieszano stopnie ze stanowiskami i może teraz jeszcze będziesz mi wmawiał, że publicznie popieram pomysł mianowania wszystkich UKSowców na oficerów?
 
Z tego co zauważyłem to nie ma jakieś ostrej wymiany zdań pomiędzy celnikami i pracownikami US. Zauważyłem natomiast mnożące się na forach konflikty pomiędzy celnikami a uks-owcami oraz pomiędzy uks-owcami a pracownikami US... Nie wydaje wam się to dziwne? Tylko uks rości sobie prawo do wszystkiego i ma innych za nic.... Chyba nie tak powinno być... Trochę pokory, dystansu do samych siebie i będzie dobrze.
A jeszcze jedno robić kontrolę we Wrocławiu będąc pracownikiem UKS w Poznaniu to jednak nie to samo co wybrać się na dłuższy czas na wschodnią granicę... Przyjść czasami do pracy w sobotę, na zasadach z kodeksu pracy, to jednak nie to samo co pełnić służbę w świątek piątek....

Ps. Do Kandydata WZP ale rozumiesz co się do ciebie pisze.... Powiedz ty rzeczywiście chciałeś do WZP (może mi się wydaje, ale gdzieś zauważyłem taką informację).... Chciałbym zobaczyć zderzenie twoich mądrości z rzeczywistością... W sumie jeżeli chcesz to życzę ci takich ciekawych doznań...

Zauważ, że ani Wam, ani pracownikom US nie zabiera się miejsc pracy. To my je tracimy całkowicie.
Nas już nigdy nie będzie, nie będzie też naszych stanowisk.
Pracownicy US nie wypowiadają się, bo oni zostaną na swoich miejscach pracy, a nas nie wiadomo, gdzie rzucą. '
Od początku zawsze nas straszono rozwiązaniem naszych miejsc pracy, ostatnio przeniesieniem z dalekich peryferiów do Warszawy, a teraz właśnie to dzieje się na naszych oczach. I nic nie możemy z tym zrobić, bo nie mamy takich układów z władzami jak celnicy.
Wy zachowacie swoje stanowiska i stopnie, część z Was od razu przejdzie na emerytury, podczas gdy część z nas wyrzucą po prostu na bruk i będziemy musieli szukać nowego zajęcia. Te 15% to myślisz, że skąd wezmą?
To nasze stanowiska pracy władze zawsze chciały ograniczyć, kiedyś PO (w 2010 r.), a teraz obecna władza o tym mówi.
A Was zawsze będzie tyle samo co zawsze, bo macie większe poparcie w MF.
To nie dziw się, że wypowiadamy się na temat całkowitej likwidacji kontroli skarbowej, gdzie się tylko da.
Widocznie nadepnęliśmy na odcisk jakiemuś partyjniakowi, nawet nie wiemy komu, to się nas likwiduje.
 
Niektóre kontrole UKS też są jawne i nie zauważyłem w nich niczego nadzwyczajnego.

Wszystkie kontrole UKS są jawne. Niejawne robi wywiad, ale z kontroli wywiadu nie ma wpłat do budżetu. To jest tylko jałowe zbieranie materiałów, które nigdy nie są wykorzystywane w kontroli skarbowej. Oni je robią nie na rzecz postępowań kontrolnych lecz dla innych służb, spoza UKS. Materiały zbierane przez wywiad nie są przekazywane pracownikom, którzy robią kontrole u podatników. My tego nigdy nie widzimy. Nie wiem, co oni z tym robią. Na pewno nie przekazują do kontroli.
 
Back
Do góry