• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Grzechotki-nastepne prywatne przejscie?

To jeszcze Olsztyn i koniec.A tak wlasciwie ,to co to za cymbal podaje czas odpraw na tablicach i w internecie.Rano o 8.00 bylo napisane ze oczekiwanie-0,jak wjechalem o 9.30 do FR to wyjechalem po 17.Jak byl z wizyta jakis minister to u nas pusto ,a w FR kolejka na prawie dobe. Przed kamerami odprawa wtedy trwala ze 20 sek.Oczywiscie-ludzi na przejsciu nie ma,celnicy robia mozliwie jak najszybciej.Pokazowka jakich malo.Na przyklad dzis w kolejce sie nasluchalem czy by nie wyslac temu ministrowi jakiegos linka na to forum lub jakiegos zbiorowego listu ze zdjeciami jak to wlasciwie wyglada.Pokazowka i zaklamanie.Niech zobaczy jak nasze sprawne sluzby robia go w jajo.Panie R. Grzechotki to nie Gronowo! Pomysl pan troche bo nie jestem jedyny wkur...na taka sytuacje.

A najlepsze jest że dziś w radiu Zet powiedzieli że przez granicę celnicy przerabiają 2000 aut hiii
najedzie się 50 aut i celnicy już mają korek bo są w rozterce leżeć w wygodnym foteliku czy pracowac ?
A co nie które celniczki jak to ostatnio było na zmianie "totolotka " powiedziały że pracować nie będzie bo ma zrobione paznokcie ,no i oczywiście sobie siedziała i w lustereczku się przyglądała jaka jest piękna a kierownik przechodził to nawet się tym nie przejeła żeby choć poudawać że pracuje ale co tu się dziwić jak tu wszystko się dobrze zna pracują sami koledzy to kogo mają się bać powinni mieszać celników z różnych granic raz na miesiąc to może jakiś mały porządek by się zrobił :)))
 
Ja rozumiem że trzeba poczekać ,ale jak stoie na pasie i nie widzę celnika pracującego na pasie
ok człowiek pracuje tyle godzin to musi odpocząć wypić kawe ale nie przesada całą zmianę a nie panienka przychodzi na zmiane o 20 i mówi na pasku że nie będzie robić bo ona ma paznokcie zrobione i z koleżanką stoi i dyskutuje ok 30 min i nie zwraca że ludzie stoią i trzeba pracować to by nawet najcierpliwszego ruszyło .
 
OK tylko się cieszyć ale postaw się w sytuacji osób co mają 50% tej kwoty i do tego płacone w ratach a tutaj opłacić rachunki ;coś do garka wrzucić ; boso i goło też nikt nie będzie chodzić.Gdyby w naszym województwie płacono godziwie i na czas za wykowywaną pracę to sytuacja na granicy byłaby odmienna.Jednak szara rzeczywistość jest jaka jest







Dlaczego ten, co pracuje legalnie i uczciwie przez 8 lub 12 godzin zarabia miesięcznie 2-3 tyś,
A dziś w radiu Zet wypowiadała się pani z Olsztyna że na rosji na samym paliwie miesięcznie można zarobić 7000 tys złotych , no chyba że byśmy po 3-4 razy na Rosję śmigali to może Ja nie wiem skąd tacy ludzie mają informacje niech może pojedzie i sama sprawdzi ten CUDOWNY RAJ W ROSJI a potem się niech wypowiada .
 
No tak, bo wszyscy co pracują legalnie , to do pracy na piechotę chodzą i żadnych kosztów nie mają, prawda ? Tylko Wy, biedne żuczki, musicie do interesu dopłacać. Ale z chęcią poczytam Tw



ojego wyliczenia kosztów-zysków, co Ty na to ?






Celnicy do pracy rowerami też nie przyjeżdzają :)
 
Ale nie kupują w Rosji paliwa. Zresztą nie przesadzajcie z tym czekaniem trzeba wziąć pod uwagę, że zawsze może być dłużej. Jakbym ja Cie panie Pawle na granicy odprawiał to specjalnie bym pana długo odprawiał, a na koniec na BKS bym pana wysłał.
Polskie podejście do prawa jest piękne, nic mnie to nie obchodzi, aby dla mnie było dobrze, jakby te podatki wpływały do kasy państwa, to może wszystkim by było lepiej, a nie tylko biednym turystom, bo muszą czekać na odprawę. Posiedzi sobie w samochodzie poogląda filmy a potem jest wielki krzyk, że długo czeka na odprawę, bo tu zaraz trzeba wracać. Chciałbym was zobaczyć za np. 30 lat jak przyjdzie czas odejścia na emeryturę, ciekawy jestem czego będziecie żądać od państwa, które zresztą teraz okradacie.
Jakby wprowadzono przepis, że za 3 mandaty za przemyt zabierano na rok czasu wizę wtedy byśmy widzieli ilu jest turystów, a ilu przemytników. To by było ciekawe.
Pozdrawiam ciężko pracujących na pasach.
 
Ostatnia edycja:
Ale nie kupują w Rosji paliwa. Zresztą nie przesadzajcie z tym czekaniem trzeba wziąć pod uwagę, że zawsze może być dłużej. Jakbym ja Cie panie Pawle na granicy odprawiał to specjalnie bym pana długo odprawiał, a na koniec na BKS bym pana wysłał.
Polskie podejście do prawa jest piękne, nic mnie to nie obchodzi, aby dla mnie było dobrze, jakby te podatki wpływały do kasy państwa, to może wszystkim by było lepiej, a nie tylko biednym turystom, bo muszą czekać na odprawę. Posiedzi sobie w samochodzie poogląda filmy a potem jest wielki krzyk, że długo czeka na odprawę, bo tu zaraz trzeba wracać. Chciałbym was zobaczyć za np.30 lat jak przyjdzie czas odejścia na emeryturę, ciekawy jestem[/COLOR] czego będziecie żądać od państwa, które zresztą teraz okradacie.
Jakby wprowadzono przepis, że za 3 mandaty za przemyt zabierano na rok czasu wizę wtedy byśmy widzieli ilu jest turystów, a ilu przemytników. To by było ciekawe.
Pozdrawiam ciężko pracujących na pasach.

Ale nasza RP matyle do powiedzenia w sprawie wiz co ż........ za okupacji ;);)
Fakt zobaczymy za 30 lat ......... :confused::confused:
 
Ale nasza RP matyle do powiedzenia w sprawie wiz co ż........ za okupacji ;);)
Fakt zobaczymy za 30 lat ......... :confused::confused:





Tylko dlaczego tak samo nie traktujecie Rosjan ,ostatnio podjechała Rosjanka czarnym dzipkiem to nawet do odprawy za kierownicy nie wysiadła tylko celnik sam sobie otworzył drzwi żeby zerknąć delikatnie na kanapy no i pani nie wysiadając z autka szybko do Polski .A czasem jak się przyłożycie to i z tych dzipów to i się już posypało co i stać ich było zapłacić mandacik od razu i to nie mały ,no ale myśle że takiego Rusola to nie pierwsza wyprawa do Polski więc go stać na taki wydateczek .
No może i ich troche posprawdzacie jak Polaczków to wyniki będą .
 
Tylko dlaczego tak samo nie traktujecie Rosjan ,ostatnio podjechała Rosjanka czarnym dzipkiem to nawet do odprawy za kierownicy nie wysiadła tylko celnik sam sobie otworzył drzwi żeby zerknąć delikatnie na kanapy no i pani nie wysiadając z autka szybko do Polski .A czasem jak się przyłożycie to i z tych dzipów to i się już posypało co i stać ich było zapłacić mandacik od razu i to nie mały ,no ale myśle że takiego Rusola to nie pierwsza wyprawa do Polski więc go stać na taki wydateczek .
No może i ich troche posprawdzacie jak Polaczków to wyniki będą .
O czym Ty piszesz? Rusek tupnie noga i nasi celnicy staja na bacznosc bo pisza na nich skargi.Wlasnie te fury sa zapchane petem.Na zdrowy rozsadek,buda za iles tam tysi euro (i to nie malo) i jedzie do biedronki po parowki tak jak twierdzi?Smieszne!
 
1) ...a świstak siedzi i zawija je w te sreberka... :rolleyes:

2) ...oto głos ludu, który przekupuje (łamiąc jawnie prawo!) ruskich żeby szybciej : wjechać-przejechać i wyjechać!
 
O czym Ty piszesz? Rusek tupnie noga i nasi celnicy staja na bacznosc bo pisza na nich skargi.Wlasnie te fury sa zapchane petem.Na zdrowy rozsadek,buda za iles tam tysi euro (i to nie malo) i jedzie do biedronki po parowki tak jak twierdzi?Smieszne!

Akurat Rosjanie tym się różnią od polskiej rozwydrzonej hołoty że oni mają szacunek do munduru, z tego co wiem to skargi od Rosjan stanowią mikry procent. Widać w ich szeregach nie ma wszystkowiedzących mecenasów po zawodówkach, miałem okazję poczytać w życiu trochę skarg język i składnia na poziomie sześciolatka, zawartość merytoryczna brak. Może dla przykładu wrzucę tu parę cytatów dla rozluźnienia atmosfery napiętej jak zwieracze przy rozwolnieniu w środkach komunikacji masowej.
 
Ostatnia edycja:
Narzekajcie, narzekajcie. Zobaczymy, co będziecie pisać, jak wejdzie ruch bezwizowy. Jeszcze zatęsknicie za tym "powolnym" odprawianiem.
 
Akurat Rosjanie tym się różnią od polskiej rozwydrzonej hołoty że oni mają szacunek do munduru, z tego co wiem to skargi od Rosjan stanowią mikry procent. Widać w ich szeregach nie ma wszystkowiedzących mecenasów po zawodówkach, miałem okazję poczytać w życiu trochę skarg język i składnia na poziomie sześciolatka, zawartość merytoryczna brak. Może dla przykładu wrzucę tu parę cytatów dla rozluźnienia atmosfery napiętej jak zwieracze przy rozwolnieniu w środkach komunikacji masowej.
Dawaj te cytaty bo tobie kielbaska z grila wystygnie i piwo sie ogrzeje.Moim zdaniem w d...byles i g...widziales ,a poki co pierdzisz w stolek i myslisz jakie masz szanse zeby do konca roku wasz wszech...p. T.w d... nie kopna.
 
Dawaj te cytaty bo tobie kielbaska z grila wystygnie i piwo sie ogrzeje.Moim zdaniem w d...byles i g...widziales ,a poki co pierdzisz w stolek i myslisz jakie masz szanse zeby do konca roku wasz wszech...p. T.w d... nie kopna.

Nie bierz wszystkich swoją miarą. Twoje zdanie dla mnie i większości na tym forum ma znaczenie nie większe od śniegu na Alasce. Poza tym nie zmieniam zdania że jesteś najbardziej ograniczonym umysłowo użytkownikiem tego forum, bo zamiast dyskutować jak to robi np. nie zawsze nam przychylny były turysta, ograniczasz się tylko do epitetów i wyzwisk.
P.S. Nie zapomnij swojego oklepanego tekstu o wchodzeniu ojca do wanny, bo nie wierzę że nauczyłeś się czegoś nowego.
 
Nie bierz wszystkich swoją miarą. Twoje zdanie dla mnie i większości na tym forum ma znaczenie nie większe od śniegu na Alasce. Poza tym nie zmieniam zdania że jesteś najbardziej ograniczonym umysłowo użytkownikiem tego forum, bo zamiast dyskutować jak to robi np. nie zawsze nam przychylny były turysta, ograniczasz się tylko do epitetów i wyzwisk.
P.S. Nie zapomnij swojego oklepanego tekstu o wchodzeniu ojca do wanny, bo nie wierzę że nauczyłeś się czegoś nowego.
Pisz za siebie ,a nie za wszystkich,to raz.Dwa- ograniczony to cie chyba robil i spapral robote.Trzy-jak ktos do mnie tak ja do kogos.Cztery-nie wiem co bierzesz,ale na drugi raz wez pol porcji bo towar musi byc zajebisty.
 
Nie bierz wszystkich swoją miarą. Twoje zdanie dla mnie i większości na tym forum ma znaczenie nie większe od śniegu na Alasce. Poza tym nie zmieniam zdania że jesteś najbardziej ograniczonym umysłowo użytkownikiem tego forum, bo zamiast dyskutować jak to robi np. nie zawsze nam przychylny były turysta, ograniczasz się tylko do epitetów i wyzwisk.
P.S. Nie zapomnij swojego oklepanego tekstu o wchodzeniu ojca do wanny, bo nie wierzę że nauczyłeś się czegoś nowego.

;)Ja ja gut,;) a w szczegółach to hamstwa i góralskiej muzyki:D czyli upraszczając wywód są ludzie i taborety(na to brak lekarstwa:()
 
Drodzy celnicy

W związku z waszym wymądrzaniem się na forum pragnę przypomnieć, że my turyści możemy wszystko a was obowiązuje regulamin oraz Kodeks etyki funkcjonariusza Służby Celnej, o czym często zapominacie dokonując kontroli na przejściu granicznym.
 
I tu się z Tobą zgodzę wy możecie wszystko, a my mamy tylko zrobić wynik czy znaleźć fajkę a zanim się wypowiesz na temat etyki w SC to się pierw z nią zapoznaj :)
 
W związku z waszym wymądrzaniem się na forum pragnę przypomnieć, że my turyści możemy wszystko

Obyś się tylko nie zdziwił/a...

Fajną dyskusję tutaj toczycie heheheh I te wspaniałe wywody wiecznych narzekaczy z kolejek. Nie pasuje? To won na Bezledy stać. Robią kółko w 5-6 godzin i jeszcze źle, ja pier.... co za patologia.
 
Back
Do góry