• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

gruszki na wierzbie w Trybunale Konstytucyjnym

Czekam teraz na uzasadnienie wyroku. Sam jestem ciekaw dlaczego tak sędzia uznał... a wszystko było książkowo.

@no stress - poszedł prv.
 
równie dobrze możemy próbować odpowiedzieć na pytanie, co by było, gdyby jk nie został szefem ... :) . ale na poważnie, przecież istnieje instytucja przerwania biegu terminu. każdy, kto z niej skutecznie skorzystał, w postępowaniu przed sądem może to wykazać.
....
Czy złożenie wniosku do TK nie przerywa biegu terminu?
 
Ostatnia edycja:
Potrzebuje pismo do apelacyjnego, odwołanie od wyroku sądu rejonowego (moja przegrana). Powód - za późno złożony przeze mnie wniosek do DIC (październik 2013). Główny wniosek złożony w styczniu 2010 r. Ma ktoś coś takiego ?
 
Ostatnia edycja:
Potrzebuje pismo do apelacyjnego, odwołanie od wyroku sądu rejonowego (moja przegrana). Powód - za późno złożony przeze mnie wniosek do DIC (październik 2013). Główny wniosek złożony w styczniu 2010 r. Ma ktoś coś takiego ?

Zgodnie z treścią § 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11.05.2000r. w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń socjalnych, które mogą być przyznane funkcjonariuszom celnym i członkom ich rodzin (Dz.U. nr 39, poz. 450):Funkcjonariuszowi celnemu, zwanemu dalej "funkcjonariuszem", który w związku z pełnieniem służby nabył w danym roku kalendarzowym prawo do urlopu wypoczynkowego, (...) przysługuje, na pisemny wniosek funkcjonariusza, raz w roku kalendarzowym, świadczenie w postaci dopłaty do wypoczynku. Wskazany zatem przepis określał tylko elementy nabycia prawa dopłaty do wypoczynku tj. nabycie w danym roku prawa do urlopu wypoczynkowego i złożenie wniosku. Żaden przepis w/w rozporządzenia bądź ustawy o Służbie Celnej obowiązującej w dacie złożenia wniosku nie określał terminu wypłaty świadczenia w postaci dopłaty do wypoczynku. Skoro tak to należy przyjmować, że wypłata tego świadczenia mogła nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu roku kalendarzowego, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu wypoczynkowego i będące jego następstwem świadczenie dopłaty do wypoczynku. Świadczenie to przysługuje zgodnie z w/w przepisem raz w roku kalendarzowym i jest to jedyne wskazanie co do terminu jego wypłaty. A zatem wypłata wyrównania dopłaty do urlopu winna nastąpić najpóźniej do ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym funkcjonariusz nabył prawo do urlopu. W mniejszej sprawie mogło to nastąpić w terminie do dnia 31 grudnia 2010 r.

Z uzasadnienia wyroku S. O. http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N/155020000003521_VII_Pa_000170_2013_Uz_2014-01-20_001

Wniosek do DICa w październiku 2013 r. został złożony przed upływem 3 letniego terminu przedawnienia, skutecznie przerywając jego bieg. Więc o co chodzi?
 
Dzisiaj na topie,
Jeszcze sędziuje,
Jutro się zbudzi,
I się spakuje :):):)?

Ale na poważnie. Zapisz się do celników, weź związkowego adwokata (nie musi jechać na rozprawę, wystarczy że przedstawi pełnomocnictwo i sporządzi banalną apelację) ... i walnij ich kosztami drugiej instancji. Inni, będący w takiej samej sytuacji, niech zrobią to samo.
 
Pante. To przedziwny wyrok. Ja takiego drugiego nie znam. Co mogę Tobie poradzić? Zgłoś się do ZZ Celnicy PL i złóż apelację. To konieczne w tej sytuacji. Orzecznictwo Sądów jest bowiem korzystne dla f-y. Jedynie Sądy rozbieżnie orzekają co do daty wymagalności roszczenia. Są tez Sądy(znam jeden :)), które jesli dają się zwieść prawnikom izb celnych i stwierdzają, że doszło do przedawnienia to i tak odwołują się do np. zasady z art.5 KC i uwzględniają pozew.
MF ma świadomosć, że przegrywa na całej linii stad przygotował projekt rozporządzenia, który ma bronić wytycznych SSC przekazanych DIC bezpośrednio po wyroku TK
Normalnie państwo prawa jak się patrzy :)
 
Ostatnio na szkoleniu usłyszałam, że MF wcale nie zamierza wypłacać wczasowego dla tych, co nie poszli do sądu. Projekt rozporządzenia MF-u to tylko unormowanie sytuacji prawnej dla DIC. Wiesz coś na ten temat?
 
Political correctness

Jedno się myśli,
Drugie się robi,
Political correctness,
Dla leszczy z Nairobi ;););)?

Może właśnie taki polityczny punkt widzenia przyświecał sądowi wydającemu wyrok w sprawie pante? Co mi tam, skoro tak się upierają przy ewidentnym złamaniu prawa, to niech płacą jeszcze koszty adwokackie w drugiej instancji! Albo: po co ja mam się narażać, lepiej jak Ministra z jego wypocinami zczołaga druga instancja.

Zmiana rozporządzenia w sprawie gruszki w brzmieniu zaproponowanym przez MF to skutek presji wywieranej przez lobby dyrektorskie i stojące za nimi kręgi. Najpierw zaleciłeś, to teraz się wytłumacz. Z drugiej strony próba rozpaczliwej obrony w wykonaniu ojców tego potworka prawnego.

Jeszcze chciałem coś dodać o honorze i utracie twarzy, ale chyba naprawdę bym przesadził.
 
w lutym zapadl korzystny dla mnie wyrok rejonowego sądu pracy. czy DIC wyplaci, czy jeszcze dalej będzie się upieral ze się nie należy?
 
Ostatnia edycja:
jako że jest to temat popularny proszę administratorów o wprowadzenie systemu ocen komentarzy na podobieństwo istniejących w portalach onet interia czy wp,
Osobiście temat gruszy uważam za chory,nic wam nie dadzą na pewno więcej,co,,wywalczycie" to wam rąbną z grudniowej premii,tak było w 2013 wypłacili zaległą grusze i co z tego,rąbnęli grudniowe premie dla wyrównania kasy,Panowie z gruszami gonicie własny ogon nic więcej.
Katering patrolowy wyrobów tytoniowych to jest nasza koncepcja ,
 
Back
Do góry