• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Myślicie że ludzie będą szli do pracy w służbach mundurowych jeśli trzeba będzie pracować do 60/65 roku życia? Wyobrażacie sobie strażaka co chodzi po drabinie w wieku 55 lat bądź policjanta przed 60 z WPI który próbuje dogonić i obezwładnić wysportowanego 30 latka? Już teraz są bardzo duże wakaty, brakuje ludzi w służbach mundurowych, a reforma na niekorzyść spowoduje jeszcze większe braki.
Też tak uważałem dopóki nie zostały mi przytoczone przykłady Niemiec i stanow
 
Możliwe że w ZER nie posługują się wszystkimi literami polskiego alfabetu i o mnie zapomnieli? Może to że dopominałem się określenia terminu komisji?
Kolego, skoro wszyscy już otrzymali a Ty nie, to może zasadnym byłoby jednak zadzwonić do ZER. Tak jak wcześniej pisałem, we wcześniejszych latach wszystkim wyrównywali z urzędu. Taki jest również komunikat na stronie ZER w bieżącym roku. Dziwne więc, że inni już zdążyli wydać pieniądze a Ty nawet nie otrzymałeś decyzji??? Myślę, że w tej sytuacji telefon może wiele wyjaśnić. Na forum będzie ciężko o odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Kolego, skoro wszyscy już otrzymali a Ty nie, to może zasadnym byłoby jednak zadzwonić do ZER. Tak jak wcześniej pisałem, we wcześniejszych latach wszystkim wyrównywali z urzędu. Taki jest również komunikat na stronie ZER w bieżącym roku. Dziwne więc, że inni już zdążyli wydać pieniądze a Ty nawet nie otrzymałeś decyzji??? Myślę, że w tej sytuacji telefon może wiele wyjaśnić. Na forum będzie ciężko o odpowiedź. Pozdrawiam.
Dwa razy dzwoniłem. Następnie napisałem przez epuap pismo w tej sprawie. Pozdrawiam
 
Dwa razy dzwoniłem. Następnie napisałem przez epuap pismo w tej sprawie. Pozdrawiam
Hej, dzwoniłeś i co? Niczego się nie dowiedziałeś? Z doświadczenia wiem, że panie z infolinii mają tam w komputerach wszystko, np.: korespondencję z NFZ a nawet skany wysyłanych przeze mnie pism. Zawsze wszystkiego się dowiadywałem podczas takiej rozmowy. A Ty niczego się nie dowiedziałeś w tak oczywistej sprawie jak przeliczenie emki z urzędu? Dziwna sprawa...
 
Też tak uważałem dopóki nie zostały mi przytoczone przykłady Niemiec i stanow
Na każdą tezę można przytoczyć a to taki a to siaki przykład. Policjant w stanach ma inną władze, w innych przypadkach i o wiele znacznie szybciej może zastosować śpb, tam polecenie policjanta to świętość.
Widziałeś w tym tygodniu film z ucieczki z pod aresztu chłopaka który był skuty kajdankami? Dwóch policjantów w dość młodym wieku, mimo że przez jakis czas za nim biegli nie dało rady go dogonić mimo, że jak już wspomniałem był skuty. 8/10 50 latków nawet nie podjęło by próby dogonienia go, bo wiedzieli by, że nie dadzą rady.
 
Hej, dzwoniłeś i co? Niczego się nie dowiedziałeś? Z doświadczenia wiem, że panie z infolinii mają tam w komputerach wszystko, np.: korespondencję z NFZ a nawet skany wysyłanych przeze mnie pism. Zawsze wszystkiego się dowiadywałem podczas takiej rozmowy. A Ty niczego się nie dowiedziałeś w tak oczywistej sprawie jak przeliczenie emki z urzędu? Dziwna sprawa...
Gdybym się czegoś dowiedział, to nie pisałbym pisma. A pismo wysłałem też.
 
Na każdą tezę można przytoczyć a to taki a to siaki przykład. Policjant w stanach ma inną władze, w innych przypadkach i o wiele znacznie szybciej może zastosować śpb, tam polecenie policjanta to świętość.
Widziałeś w tym tygodniu film z ucieczki z pod aresztu chłopaka który był skuty kajdankami? Dwóch policjantów w dość młodym wieku, mimo że przez jakis czas za nim biegli nie dało rady go dogonić mimo, że jak już wspomniałem był skuty. 8/10 50 latków nawet nie podjęło by próby dogonienia go, bo wiedzieli by, że nie dadzą rady.
to było w kwestii wieku do emerytury
 
to było w kwestii wieku do emerytury
Cześć funki
Jestem emerytem ZER. Za kilka miesięcy należy mi się druga emerytura z ZUS.
W naszej służbie od 1979 do 2021.
I tu mam problem. Już teraz wiem że, mój właściwy miejscowo ZUS, stoi na stanowisku że należy mi się tylko jedna emerytura, mimo że, na stronie ZUS jest informacja o emeryturach celników. Czy może mi ktoś podesłać odwołanie zamieszczone kiedyś na stronach niniejszego.
Chce już teraz przygotować się do złożenia odwołania w przypadku odmowy do wypłacenia należnej mi emerytury z zus
 
Ostatnia edycja:
Cześć funki
Jestem emerytem ZER. Za kilka miesięcy należy mi się druga emerytura z ZUS.
W naszej służbie od 1979 do 2021.
I tu mam problem. Już teraz wiem że, mój właściwy miejscowo ZUS, stoi na stanowisku że należy mi się tylko jedna emerytura, mimo że, na stronie ZUS jest informacja o emeryturach celników. Czy może mi ktoś podesłać odwołanie zamieszczone kiedyś na stronach niniejszego.
Chce już teraz przygotować się do złożenia odwołania w przypadku odmowy do wypłacenia należnej mi emerytury z zus
A może skorzystasz z tego
 

Attachments

  • odpowiedź ZUS 497.pdf
    2,7 MB · Wyświetleń: 297
A może skorzystasz z tego
Dziękuję Grześ 2211,za załączenie odpowiedzi departamentu prawnego ZUS, na pytania przesłane przez nasz związek.
Powiem Ci, te odpowiedzi z ich departamentu już kiedyś wydrukowałem, a następnie przy okazji wizyty w ZUS wręczyłem pracownikowi, który potem z pismem się zapoznał, a mimo to przy następnej mojej wizycie w ZUS dalej stoi na stanowisku że należy się jedna emerytura.(myślę że nie ogarnia tematu).Właśnie dlatego pytam o zamieszczone kiedyś na stronie forum przygotowane przez związek, przykładowe pismo-odwołanie, dla takiej jak ta opisana sytuacja kiedy , niewiedza pracownika ZUS powoduje perturbacje z ustaleniem należnej emerytury z ZUS, za lata mojej służby przed 1999
 
Dziękuję Grześ 2211,za załączenie odpowiedzi departamentu prawnego ZUS, na pytania przesłane przez nasz związek.
Powiem Ci, te odpowiedzi z ich departamentu już kiedyś wydrukowałem, a następnie przy okazji wizyty w ZUS wręczyłem pracownikowi, który potem z pismem się zapoznał, a mimo to przy następnej mojej wizycie w ZUS dalej stoi na stanowisku że należy się jedna emerytura.(myślę że nie ogarnia tematu).Właśnie dlatego pytam o zamieszczone kiedyś na stronie forum przygotowane przez związek, przykładowe pismo-odwołanie, dla takiej jak ta opisana sytuacja kiedy , niewiedza pracownika ZUS powoduje perturbacje z ustaleniem należnej emerytury z ZUS, za lata mojej służby przed 1999
Cóż złóż wniosek wskaż podstawy prawne rzadania. Dołącz jako materiał dowodowy publikowane tit wyj ZUS były parę razy może s. Siwy jest wstanie pomoc To IE je zgromadzić a jak dostaniesz Dec odmowną to się odwołuje. Gdy uzyskasz pozytywny wynik aprzy braku wypłaty od wniesienia pierwotnego wniosku rzadak odszkodowania. Uzyskanie odszkodowania uruchomi przepisy odpowiedzialności urzędniczej jeśli będziesz potrzebował kasy w tej sprawie na prawników załóż zbiórkę i powiadom na tej stronie. Z pewnością wielu funkow wesprze cię bo to jest nasz wspólny interes wyprostować te sprawę. I skontaktuj się ze mną na priv wiem przynajmniej o 2 os pobierających o ile emki może uda mi się dowiedzieć. Czy miały z tym tematem problemy
 
Dziękuję Grześ 2211,za załączenie odpowiedzi departamentu prawnego ZUS, na pytania przesłane przez nasz związek.
Powiem Ci, te odpowiedzi z ich departamentu już kiedyś wydrukowałem, a następnie przy okazji wizyty w ZUS wręczyłem pracownikowi, który potem z pismem się zapoznał, a mimo to przy następnej mojej wizycie w ZUS dalej stoi na stanowisku że należy się jedna emerytura.(myślę że nie ogarnia tematu).Właśnie dlatego pytam o zamieszczone kiedyś na stronie forum przygotowane przez związek, przykładowe pismo-odwołanie, dla takiej jak ta opisana sytuacja kiedy , niewiedza pracownika ZUS powoduje perturbacje z ustaleniem należnej emerytury z ZUS, za lata mojej służby przed 1999
Pamiętasz że przysługują Tobie lata szczególne jeżeli masz w administracji celnej do 15.09.1999 15 lat stazu
 
Sorki, ale jak placą w administracji (nie tylko zus) tak wydają decyzje, mają wsio daleko.

Ps ale jak długo stara kadra będzie pracować to nawet wyższa placa do niczego nie zmotywuje.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Dziękuję Grześ 2211,za załączenie odpowiedzi departamentu prawnego ZUS, na pytania przesłane przez nasz związek.
Powiem Ci, te odpowiedzi z ich departamentu już kiedyś wydrukowałem, a następnie przy okazji wizyty w ZUS wręczyłem pracownikowi, który potem z pismem się zapoznał, a mimo to przy następnej mojej wizycie w ZUS dalej stoi na stanowisku że należy się jedna emerytura.(myślę że nie ogarnia tematu).Właśnie dlatego pytam o zamieszczone kiedyś na stronie forum przygotowane przez związek, przykładowe pismo-odwołanie, dla takiej jak ta opisana sytuacja kiedy , niewiedza pracownika ZUS powoduje perturbacje z ustaleniem należnej emerytury z ZUS, za lata mojej służby przed 1999
To jest przecież wykładnia prawa. Niech ten urzędnik się dobrze zastanowi bo nie zna przepisów😡
 

Attachments

  • Odpowiedź ZUS w sprawie emerytur dla funkcjonariuszy.pdf
    3,1 MB · Wyświetleń: 151
Szanowne Koleżeństwo, w mojej ocenie należy uprzednio, przed złożeniem wniosku o emkę zus, ww. wykładnię za potwierdzeniem doręczenia złożyć w oddziale ZUS, który będzie wydawał decyzję.

Urzędnik ma prawo do własnej oceny stanu faktycznego w kontekście obowiązujących przepisów. Przecież się podpisuje pod decyzją. Nie mniej ja w piśmie przewodnim wspomniał bym o możliwości wniesienia sprawy odszkodowawczej.

NIe gadaj z gamoniami. Wadliwa decyzja to może być całkiem dobra inwestycja.

NIestety, ale muszę napisać jeszcze o kwestiach pozaprawnych. Pamiętamy wszyscy stopnie służbowe 2009 i stanowiska 2010. Albo sprawę ozusowania nagrody rocznej 2017/2018. Chmaj z tytułem profesorskim ostatnio coś gadał o możliwości odwołania Prezydenta w drodze referendum. Czy wracmy do czasów, w których wszystko będzie możliwe? Oby nie.
 
Szanowne Koleżeństwo, w mojej ocenie należy uprzednio, przed złożeniem wniosku o emkę zus, ww. wykładnię za potwierdzeniem doręczenia złożyć w oddziale ZUS, który będzie wydawał decyzję.

Urzędnik ma prawo do własnej oceny stanu faktycznego w kontekście obowiązujących przepisów. Przecież się podpisuje pod decyzją. Nie mniej ja w piśmie przewodnim wspomniał bym o możliwości wniesienia sprawy odszkodowawczej.

NIe gadaj z gamoniami. Wadliwa decyzja to może być całkiem dobra inwestycja.

NIestety, ale muszę napisać jeszcze o kwestiach pozaprawnych. Pamiętamy wszyscy stopnie służbowe 2009 i stanowiska 2010. Albo sprawę ozusowania nagrody rocznej 2017/2018. Chmaj z tytułem profesorskim ostatnio coś gadał o możliwości odwołania Prezydenta w drodze referendum. Czy wracmy do czasów, w których wszystko będzie możliwe? Oby nie.

Jeden z Forumowiczów wspomniał o możliwości przemeldowania się. Ja proponuję miejscowość, w której oddział ZUS już wydał decyzję emerytalną dla funkcjonariusza celnego / celno-skarbowego.

Na poważnie, to może być mega skuteczne.
 
zamelduj sie czasowo na terenie innego ZUS gdzie poziom idiotyzmu jest mniejszy i tam załatw sobie emeryture.
@Florian Ja po prostu proponuję Tobie złożyć w Twoim oddziale ZUS we właściwym momencie wniosek o emeryturę na piśmie. Nie pytaj pana Waldka lub pani Marysi, co oni na ten temat sądzą. Prawo jest prawem, a nie interpretacją niedouków.
 
Back
Do góry