• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Kto i na jakiej podstawie będzie decydował, że ktoś wykonywał owe "zadania policyjne"? Czy na podstawie zakresu obowiązków, czy miejsca służby? Jeżeli ktoś był na zwolnieniu lekarskim lub innym, to ten czas się odlicza czy nie? Do kogo można się będzie odwołać w razie niekorzystnej kwalifikacji ? itp... itd... taki "kwiatków" można się doszukać więcej tych "mondrych" poprawek
 
Trzeba zrobić wszystko co się da i usunąć ten nieszczęsny zapis "55” dla przyjętych przed 2013 i to powinien być nasz priorytet. Z takim zapisem jakiego nie ma żadna służba jesteśmy w czarnej d.....ie. Zwiazki nie powinny tańczyć wokół ciepłych posadek w KAS ale zrobić coś dla tych którzy płacą im składki. Trzeba to zrobić teraz.
 
Kto i na jakiej podstawie będzie decydował, że ktoś wykonywał owe "zadania policyjne"? Czy na podstawie zakresu obowiązków, czy miejsca służby? Jeżeli ktoś był na zwolnieniu lekarskim lub innym, to ten czas się odlicza czy nie? Do kogo można się będzie odwołać w razie niekorzystnej kwalifikacji ? itp... itd... taki "kwiatków" można się doszukać więcej tych "mondrych" poprawek

a czy wogóle istnieje gdzieś definicja ,,zadań policyjnych'', jakie czynności wykonywane przez funkcjonariuszy celnych są zadniem policyjnym a jakie już nie... (było chyba opracowanie Pana dr A. Halickiego na ten temat). Swoją drogą zawsze wydawało mi się że każda służba ma swoje zadania. Policja policyjne a Służba Celna celne itd. Można ewentuanie doszukiwać się podobieństw co zrobił Trybunał ale żeby doszukiwać się zadań policyjnych w innej służbie... A jakie zadanie policyjne ma Wojsko czy Straż Pożarna.
 
J.23, pisz do tych ZZ, do których należysz, żądaj działań i odstąpienia od kręcenia się wokół ciepłych posadek. Po co piszesz to tutaj na forum?
 
róbmy swoje, ignorujmy manipulantów, wujków dobra rada i wszelkiej maści roszczeniowców.
razem, zgodnie z prawem damy radę.
od kiedy to jako związek liczymy na tzw. bmw ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
J.23, pisz do tych ZZ, do których należysz, żądaj działań i odstąpienia od kręcenia się wokół ciepłych posadek. Po co piszesz to tutaj na forum?
Mocno Pana rozumiem, podziwiam (choć sam pisałem tu parę razy o Panu bzdury,za które przepraszam!!!! , pisałem też dobrze i mam nadzieje ,że to jakaś równowaga...) , dostrzegam samotność ...,
składki płacę i płacił będę do końca (tzn. gdzieś tak pewnie do 31 sierpnia). Pozdrawiam.
 
PJS napisał:

Poprawki MF to jakiś gniot, który nie wykonuje wyroku TK. Tak skonstruowane przepisy to nie jest włącznie nas do systemu zaopatrzeniowego, ale stworzenie jakiegoś pokręconego nowego systemu, odrębnego, niż dla innych służb.
TO MF JUŻ WIELOKROTNIE ODE MNIE USŁYSZAŁ I OTRZYMAŁ NA PIŚMIE. ONI CZYTAJĄ JEDNO ZDANIE Z UZASADNIENIA, ŻE USTAWODAWCA MA SWOBODĘ. WG MNIE TO BŁĘDNA INTERPRETACJA, ALE JAK JUŻ PISAŁEM MF NIGDY NIE PRZYSTĄPIŁ DO NEGOCJACJI WARUNKÓW 5/15/55 I ROKU 1999
Gdybym mógł podpowiedzieć rządowi i naszym negocjatorom, zaproponowałbym inny sposób zabezpieczenia przed nagłym odejściem dużej liczby f-szy. Mianowicie wprowadziłbym dla celników okres przejściowy w którym przykładowo: w pierwszym roku od wejścia ustawy na emeryturę mogliby odejść 55-latkowie, w drugim 50 latkowie, a dalej bez ograniczeń i zgodnie z ustawą. Byłby to czas na ewentualne wyszkolenie nowej kadry.
TO TAKŻE MF WIELOKROTNIE JUŻ USŁYSZAŁ I OTRZYMAŁ NA PIŚMIE, DALIŚMY NAWET OPINIĘ PRAWNĄ NA TEN TEMAT Z TAKIMI I INNYMI TEGO RODZAJU PROPOZYCJAMI. POZOSTAŁE KWESTIE JW. - TJ. BRAK PODJĘCIA ROZMÓW NA TEN TEMAT PRZEZ MF
Inna sprawa, że jeśli uprą się przy wyliczaniu stażu służby od 1999, to mało kto będzie chciał odejść, bo przecież potrafimy liczyć, że każdy rok dłużej w służbie to np. 78 zł więcej do emerytury (biorąc za podstawę np 3000 zł netto).
A na dzisiaj skoro maksymalny staż celnika wynosi 17 lat, emerytura wyliczona na podstawie w/w przykładowej podstawy wynosiłaby 1350 zł
TAKŻE I WTYM ZAKRESIE JW.

Ps. Ktoś zapyta, po co zwracać się do MF, przecież gospodarzem projektu jest Marszałek Sejmu.
W TYM ZAKRESIE TAKŻE ZWRACALIŚMY SIĘ DO SEJMU O PODJĘCIE PRAC BEZ OCZEKIWANIA NA MF, ALE RZECZYWISTOŚĆ W POLSCE JEST TAKA, ŻE PODKOMISJA CZEKA NA MF I BEZ AKCEPTACJI MF PRAC NIE PODEJMIE

Czy nie można w takim razie zrobic krótkich spotów reklamowych informujących społeczeństwo o zagrożeniu bezpieczeństwa finansów publicznych i obywateli dzieki wprowadzeniu rozwiazań de facto rozmontowania Słuzby Celnej?
Jakimi zasobami dysponuje obecnie nasz zwiazek zawodowy?
Pisanie kolejnych pism do MF-u to strata czasu trzeba przeliczyć kasę jaką ma zwiazek plus zwołać powszechną zbiórke pieniążków na ten konkretny cel -krótkie spoty w radiu czy na głównych stronach portali internetowych jak onet czy wp, oczywiscie w miarę mozliwości finansowych środowiska.
Jestem pewien ,że gdyby środowisku celniczemu zaproponować jasno okreslony cel zbiórki spotkało by się to z dużym poparciem. Sam mogę od razu przelać 100 zł a w miarę konieczności i gdy będę widzieć ,że moje pieniadze sa dobrze wydawane dorzucic nastepne składki.
 
Prosze o odpowiedż na nastepujące pytania,w zwiazku z wieloma plotkami/?/ na ten temat:
1/Czy prawdą jest,że osoby powyżej 55 roku życia z automatu nie otrzymaja propozycji zatrudnienia?
2/Czy emerytura wyliczana bedzie od 1999r,co da przeciętna kwotę ok 1500pln,a pozostałe lata przepracowane przed 1999 r,będą brane pod uwagę dopiero po ukńczeniu 65 roku życia?
3/Czy prawdą jest,że obecne kierownictwo Izb ma już zaklepane funkcje w KAS?
4/Czy zatrudnianie nowych pracowników ma na celu eliminację funkcjonariuszy urodzonych przed 1972r
5/Czy prawdą jest,że ludzie spełniający warunki 5/15/5 jezeli nie otrzymają propozycji idą na zasiłek ?
6/Czy prawdą jest że głównie chodzi o usunięcie starych pracowników?
7/Czy w MF nie są dokonywane żadne zmiany personalne i głos maja ci sami ludzie od 30 lat?
 
J.23, pisz do tych ZZ, do których należysz, żądaj działań i odstąpienia od kręcenia się wokół ciepłych posadek. Po co piszesz to tutaj na forum?
Oczywiście, że to nie było skierowane do Kolegi. Mam jednak wrażenie, pewnie nie tylko ja, iż nagłe "przebudzenie" innych związków ma drugie dno. Nie napiszę do nich, bo do nich nie należę. Myślę ,że forum to dobre miejsce
 
Czy nie można w takim razie zrobic krótkich spotów reklamowych informujących społeczeństwo o zagrożeniu bezpieczeństwa finansów publicznych i obywateli dzieki wprowadzeniu rozwiazań de facto rozmontowania Słuzby Celnej?
szkoda pieniędzy na takie przekazy. Lepiej zbierać fundusze na procesy reprezentowane np. przez Pana Giertycha który jest również medialny
 
Prosze o odpowiedż na nastepujące pytania,w zwiazku z wieloma plotkami/?/ na ten temat:
1/Czy prawdą jest,że osoby powyżej 55 roku życia z automatu nie otrzymaja propozycji zatrudnienia?
2/Czy emerytura wyliczana bedzie od 1999r,co da przeciętna kwotę ok 1500pln,a pozostałe lata przepracowane przed 1999 r,będą brane pod uwagę dopiero po ukńczeniu 65 roku życia?
3/Czy prawdą jest,że obecne kierownictwo Izb ma już zaklepane funkcje w KAS?
4/Czy zatrudnianie nowych pracowników ma na celu eliminację funkcjonariuszy urodzonych przed 1972r
5/Czy prawdą jest,że ludzie spełniający warunki 5/15/5 jezeli nie otrzymają propozycji idą na zasiłek ?
6/Czy prawdą jest że głównie chodzi o usunięcie starych pracowników?
7/Czy w MF nie są dokonywane żadne zmiany personalne i głos maja ci sami ludzie od 30 lat?

AD 1) Nie wiadomo.
Obecnie mamy ok. 5 tys. osób w wieku emerytalnym, nie wiemy, ilu będzie chciało przejść na emeryturę.
AD 2) TAK, TAK
AD 3) Pytanie retoryczne
AD 4) a po co?
AD 5) na zasiłej pójdzie każdy kto przepracował chociaz 1 rok. W związku z tym wysokość zasiłku dla bezrobotnych roku wyniesie:

2_zasilo.jpg

AD 6)Każdy może dostać i każdy może nie dostac propozycji. Nie wiadomo o co chodzi
AD 7) TAK TAK TAK!!!
 
ad. 2 czemu od 65? a nie od 55?


No ... chyba dlatego, że pozostałe lata chcą liczyć wg zasad ZUS'owskich oraz planują obniżenie wieku z 67 na 65.

ps
Wiem, że to nie "w temacie", ale zauważyłem aktualizację "licznika Związku" ...
 
ps
Wiem, że to nie "w temacie", ale zauważyłem aktualizację "licznika Związku" ...

bezwzględnie licząc zmniejszył się o 5 osób, a tak naprawdę to nastąpiła rotacja trochę odeszło, trochę przyszło a suma summarum wyszło -5. Tak jak ktoś powiedział. Wczoraj posiedzenie Sejmu, składki płacimy a czekać musimy na komunikat federacji bo tylko o ni coś informują. Nie wiemy co planuje ZZ, a zakrywanie się Asami w rękawie chyba już nikt nie wierzy.

Zdecydujmy się czy wydajemy kase na akcje informacyjne i pisanie pisma na tematy które są nienegocjowalne które nie dają skutków czy może zbieramy do sierpnia 2017 roku milion złotych z nawet dodatkowych składek aby wynająć kogoś porządnego. Sławek kiedyś wspominał że wyjazd do warszawy kosztował 400 tysięcy a jakaś tam strona w gazecie kilkadziesiąt tysięcy. Środki wydane a przekaz głową z mur którego nie przebijemy.

Pomyślcie ile kancelarii będzie chętnych jeśli będą walczyć o odszkodowania od każdego spośród 5 tysięcy f-szy biorąc prowizje np 10 %. Przy takich prowizjach nie będzie potrzebny duży wkład własny na samo podjęcie działań i przygotowań do obrony naszych praw nabytych.
 
Zgodnie z wersją rekomendacji ZUS-u, do której dotarła PAP, świadczenia dla funkcjonariuszy, sędziów i prokuratorów miałyby zostać włączone do powszechnego systemu, inne miałyby być też warunki nabycia prawa do emerytury. W rekomendacjach zaproponowano przyznanie prawa do emerytury po okresie 25 lat służby, ale świadczenie wypłacane byłoby dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego przewidzianego w powszechnym systemie, a w przypadku funkcjonariuszy – pracowników biurowych wcześniejsza emerytura nie obowiązywałaby.
 
Zgodnie z wersją rekomendacji ZUS-u, do której dotarła PAP, świadczenia dla funkcjonariuszy, sędziów i prokuratorów miałyby zostać włączone do powszechnego systemu, inne miałyby być też warunki nabycia prawa do emerytury. W rekomendacjach zaproponowano przyznanie prawa do emerytury po okresie 25 lat służby, ale świadczenie wypłacane byłoby dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego przewidzianego w powszechnym systemie, a w przypadku funkcjonariuszy – pracowników biurowych wcześniejsza emerytura nie obowiązywałaby.

Niech mi ktoś to wytłumaczy na przykładzie : zacząłem służbę w wieku 20 lat, w wieku 45 lat uzyskam prawo do emerytury mundurowej. 45 lat to siła wieku i pracuje sobie jeszcze z 10 lat do 55. W wieku 55 lat dopada mnie choroba i nie mogę/nie chcę więcej pracować.
W chwili obecnej mógłbym składać raport o odejście ze służby i ze stażem 35 lat miałbym jakieś 65-70% średniej pensji z 10 lat. Jak to będzie wyglądać po w/w zmianach ? Przez 10 lat (do 65 lat wieku) zęby w ścianę i korę z wierzby ogryzać ?
 
Back
Do góry