• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Wczoraj Sympozjum w Senacie, dzisiaj Ministerstwo Pracy, od paru tygodni WRDSy w wojewodztwach. Wszystko w celu obrony praw i interesów celników. Naprawdę nie wiemy w co ręce włożyć. Niesprawiedliwe są niektóre wpisy
..."niesprawiedliwe"...?...cóż...życie przewodniczącego jest "okropne"...praca...praca zwiazkowa...coś za "coś"...coś?...hmmmm ...
 
Sławek i inni - zwróćcie uwagę, że większość roszczeniowych, oszczerczych i oskarżycielskich wpisów pochodzi od bardzo świeżych userów

po drugie - pretensje kierowane są do Sławka - a to przecież nie od jego woli zależy decyzja o emkach, ba - on nawet nie ma wpływu na chęć szczerego porozumienia ze strony mf i ssc

mam wrażenie, że ktoś usilnie próbuje podkopać pozycję celników.pl i Sławka

kto?

a komu na tym zależy?

ja sam jestem wpieniony obrotem sytuacji, postawą pis, mf i ssc, ale daleki jestem od obciążania Sławka winą za działania rządu, brak chęci kompromisu czy poszanowania prawa


nie dajcie się ogłupić - nikt nie zdziałał tyle co Sławek - i żaden zz nie może o sobie powiedzieć, z wyjątkiem celników.pl, że stanowi realną reprezentację środowiska

i jeszcze jedno - mimo prób ukazania postów jako głosu środowiska celników.pl i innych, wspierających czynnie jego działania, w niektórych postach daje się odczytać przeoczone: "wasze" protesty, działania itp., nie - "nasze"
 
Ostatnia edycja:
a co dla celnika z 5 letnim stazem dzisiejsza petycja czy wczorajsze sympozjum?? co mi z tych emerytur? czemu tak o to walczycie a pomijacie kas? co dla ludzi ze stazem mniejszym niz 15 lat dadza te emerytury??NIC
Walczcie o nasza prace dalej w słuzbie celnej!!!

Właśnie trzeba się skupić na zatrudnieniu czy w KASIE czy nie ale po to pracujemy żeby zyc godnie a za głodowe wynagrodzenie lub jego brak nic mi z emerytury ktora i tak nie dostane bo nie będę funkcjonariuszem
Walczmy o gwarancję zatrudnienia a jak to uzyskamy powalczymy o emerytury. Ludzie bardziej boją sie o prace a emerytury szczególnie dla funkcjonariuszy z małym stażem nie są na pierwszym miejscu. Zobaczcie jak było w czerwcu dlaczego wschodnia granica nie stanęła bo pracują tam w dużym stopniu ludzie młodzi a rząd obiecał im podwyżki więc po co walczyć o emerytury dla starszych szczególnie że ci ostatni mają większe wynagrodzenie stopnie i stanowiska. Jakby wtedy wszystkim uświadomić że KAS to może rownac sie z utrata pracy mogło być juz na naszym
 
Do bolo 1999 - Mam podobne wrażenie.Ktoś bardzo się stara wsadzić klin.
Przecież wiemy nie od dzisiaj to wszystko to polityka.
 
Sławek zrobił dużo i bardzo dużo i nikt go nie obwinia tylko co to wnosi do sprawy w sytuacji' że związki nie obroniły 14500 funkcjonariuszy przed utratą pracy i brakiem zaopatrzenia emerytalnego należnego służbom mundurowych.
 
Sławek i inni - zwróćcie uwagę, że większość roszczeniowych, oszczerczych i oskarżycielskich wpisów pochodzi od bardzo świeżych userów

po drugie - pretensje kierowane są do Sławka - a to przecież nie od jego woli zależy decyzja o emkach, ba - on nawet nie ma wpływu na chęć szczerego porozumienia ze strony mf i ssc

mam wrażenie, że ktoś usilnie próbuje podkopać pozycję celników.pl i Sławka

kto?

a komu na tym zależy?

ja sam jestem wpieniony obrotem sytuacji, postawą pis, mf i ssc, ale daleki jestem od obciążania Sławka winą za działania rządu, brak chęci kompromisu czy poszanowania prawa


nie dajcie się ogłupić - nikt nie zdziałał tyle co Sławek - i żaden zz nie może o sobie powiedzieć, z wyjątkiem celników.pl, że stanowi realną reprezentację środowiska

i jeszcze jedno - mimo prób ukazania postów jako głosu środowiska celników.pl i innych, wspierających czynnie jego działania, w niektórych postach daje się odczytać przeoczone: "wasze" protesty, działania itp., nie - "nasze"

...jestem pod wrażeniem ...wszelka krytyka...inne zadanie...jesteś wrogiem...jedynej słusznej sprawie...hmmmm...
 
Na co my jeszcze czekamy , to pytanie padło już wielokrotnie . Pielęgniarki , kobiety zwarły szeregi i wygrały , nie czekały na odsyłki od komisji do komisji , od pisma do pisma ,od odpowiedzi od samego wszech.... postawiły na swoim , po męsku będąc kobietami i mają to co chciały , czarny protest - wystarczyło parę chwil i kobiety z całej Polski osiągnęły sukces , a tu dalej , mydlenie oczu , ludzie tylllle czasu mydlenie oczu !!! I co z tego mamy ? Guzik . Ileż można tylko dokumentować , udowadniać , umawiać się na kolejne spotkania , jak sam wiadomo kto i jego partia ma nas w głębokim poważaniu . Czego wy się obawiacie , ilez można jeszcze dać się tak sponiewierać ? Ileż można jeszcze czekać i być odsyłanym od Annasza do Kajfasza .WYSARCZY już tego . To już o wiele zbyt za długo trwa a końca a nawet jakiegoś początku końca jak nie widać tak nie ma. 'Dalej chcecie grzeczenie i kulturalnie ... bardzo proszę to za parę chwil grzecznie Nas wszystkich żywcem pogrzebią ! Echh..brak słów .
 
Dla tych co nie chcą oglądać - wg. MF
1. ".... mundur przypisany jest do zadań o charakterze policyjnym...."
2. "... wyrok TK rozstrzygnął -w sprawie emerytur - jasno, komu, dlaczego i i ile...."
 
Koledzy wydymali 15000 funkcjonariuszy SC.
Te cyrki związkowe, w które wkręcili f.c miały na celu danie czasu MF na zorganizowanie holokaustu celników a teraz mają w d..ie i nawet zdawkowej wiadomości nie chce się napisać.
Módlmy się za to aby zarząd główny wszystkich ZZ działających w Słuzbie Celnej otrzymał stosowne stanowiska, stopnie i wynagrodzenie w nowych strukturach KAS.


eskalujesz agresję

atakujesz nie tych co trzeba

rozlewasz żale

zamiast zastanowić się, czy się nie zagalopowałeś i nie przekroczyłeś granic dopuszczalnej dyskusji, przeprosić tych których bezpodstawnie oskarżasz

po kilku dniach oczekujesz merytorycznej dyskusji?

powtórzę - z mojej strony dyskusję z tobą uważam za zakończoną - nie dam się sprowadzić do rynsztokowego dialogu
 
Szara Mysz ma rację. Dzisiaj bylismy w min pracy. Dlaczego nie było tam pod ministerstwem co najmniej choćby kilkudziesięciu, już nie mówię setek funkcjonariuszek z Wwy i okolic? Obudzmy się i zacznijmy brać sprawy we własne ręce. Jeszcze jest czas. Potrzebuję Waszego wsparcia, potrzebuję wsparcia całego środowiska.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Witam... Swego czasu dobrą i skuteczną praktyka było ignorowanie niektórych forumowiczów. Wiemy dlaczego tacy się pojawiają. A zwłaszcza wtedy, gdy sytuacja jest napięta. A to już było. Pomijam posty dotyczące zniecierpliwienia i obaw związanych z obecną sytuacją. Sianie fermentu, opluwanie jadem, pomówienia i posądzenia mają na celu wprowadzenie zamieszania i zasianie zwątpienia u f-szy. Wprowadzenie podziałów. Stare esbeckie metody. Typowy przykład prymitywnej socjotechniki. Wykażmy rozsądek, zaufanie. pzdr:cool:
 
zewrzyjmy szeregi.
nie komentować prymitywnych manipulacji.
chcą nas podzielić i skłócić.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Szara Mysz ma rację. Dzisiaj bylismy w min pracy. Dlaczego nie było tam pod ministerstwem co najmniej choćby kilkudziesięciu, już nie mówię setek funkcjonariuszek z Wwy i okolic? Obudzmy się i zacznijmy brać sprawy we własne ręce. Jeszcze jest czas. Potrzebuję Waszego wsparcia, potrzebuję wsparcia całego środowiska.
CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
Sławek , czyż byś wracał ? Dzięki !!! Nie wiem i nie chcę wiedzieć co się działo , dzieje itd. Wiem ,że na dołach lipa totalna , większość nie czytała projektu KAS , ani ustawy wprowadzającej KAS. Wierzy ,że jakoś to będzie i na granicach będą celnicy :) Pisze poważnie:( Brak woli walki, W mojej ocenie musimy się podnieść z kolan , póki jeszcze jest jeszcze trochę czasu ale potrzebny jest impuls , przywódca !!!!
 
Dla tych co nie chcą oglądać - wg. MF
1. ".... mundur przypisany jest do zadań o charakterze policyjnym...."
2. "... wyrok TK rozstrzygnął -w sprawie emerytur - jasno, komu, dlaczego i i ile...."

Idąc dalej tym tokiem myślenia: wg projektu KAS zadania:
1) wymiar należności celnych i podatkowych oraz innych opłat związanych z przywozem i wywozem towarów w oddziałach urzędu celno-skarbowego,
2) obejmowanie towarów procedurami celnymi i regulowanie sytuacji towarów związanych z przywozem i wywozem towarów w oddziałach urzędu celno-skarbowego, (...)
wykonują wyłącznie upoważnieni przez właściwy organ KAS funkcjonariusze.

Zatem wymiar należności celnych i podatkowych oraz obejmowanie towaru procedurą celną to zadanie policyjne! Ważne tylko aby było dokonane w oddziale urzędu celno - skarbowego!
 
..."niesprawiedliwe"...?...cóż...życie przewodniczącego jest "okropne"...praca...praca zwiazkowa...coś za "coś"...coś?...hmmmm ...

mf1974 No cóż nie mogę patrzeć na ZZ w w innych krajach ponieważ jeszcze żyję i jeszcze pełnię służbę w Polsce. Ale jak zauważyłeś z pewnością te największe NSZZ zachowują się dziwnie i dziwnie zachowuje się ich przewodniczący PD. Widzimy to my celnicy czy nasze koleżanki pielęgniarki, nauczyciele itd
 
Back
Do góry