• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

DIC wyda zaświadczenie, które będzie można zaskarżyć do Sądu Pracy

Wybacz Sławku. Jeżeli w zaświadczeniu podpisanym przez DIC podaje się nieprawdziwe dane to podlega to już pod odpowiedni paragraf (poświadczenie nieprawdy) i to już inny Sąd jest właściwy.
Jeżeli dane są prawdziwe to co można zaskarżyć do Sądu Pracy
 
KAS jest procedowany w ekspresowym tempie i jest decyzja polityczna, że ma wejść w życie od stycznia br. Można to zatrzymać, tak jak przed wakacjami, ale musielibyśmy zrobić protest większy niż w czerwcu. Trzeba by ...


TO ZRÓB TO !!

Czy nie zauważyłeś może Sławku, że to Ty osobiście "coś" zgasiłeś ?!
Może inaczej - przynajmniej mnie zgasiłeś, przerywając Nasz Protest. Zmilczałem! Wyobraziłem sobie "wie coś więcej ..."
Wyobraź Ty sobie, że akurat jeszcze do dziś, "ociekałem" różnymi konsekwencjami owego zgaszenia.
Nadal jednak czuję się olany, więc TY SAM przekonaj mnie, a wtedy ja pomogę Ci przekonać innych, że ... TRZEBA !!
 
Też byłam, delikatnie rzecz ujmując, zła za wygaszenie akcji, ale teraz nie ma czasu na szukanie winnych. Jeżeli nie zrobimy porządnej akcji, to po nas. Ja walczę do końca i proszę wszystkich o to samo. Slawku daj znać, byle szybko, co robimy.
 
KAS jest procedowany w ekspresowym tempie i jest decyzja polityczna, że ma wejść w życie od stycznia br. Można to zatrzymać, tak jak przed wakacjami, ale musielibyśmy zrobić protest większy niż w czerwcu. Trzeba by zacząć od jakiejś spektakularnej akcji, która pociągnie ogół środowiska np. okupacja, albo jeszcze coś innego, ale to uzależniamy od tego jak będzie procedowany projekt obywatelski, bo widać, że jest też wola polityczna, aby wszedł w życie, aby to zgrać. Opozycja zapowiedziała zgłoszenie poprawek do przepisów wprowadzających do KAS, polegających na przeniesieniu projektu obywatelskiego. MF zgodził się dzisiaj na dopisanie do przepisów wprowadzających KAS pozostanie w statusie funkcjonariusza celno-skarbowego dla tych funkcjonariuszy celnych, którzy choć jeden dzień wykonywali zadania policyjne.
Natomiast nie ma wciąż zgody na gwarancje otrzymania propozycji, ani też prawa do zachowania munduru dla tych co nie wykonywali zadań choć przez jeden dzień.
Natomiast nabycie prawa do emerytury na razie bez zmian 5/15/55 z tym, że emka ma przysługiwać także wtedy, gdy ktoś zostanie zwolniony i następnie osiągnie wiek 55 lat, oczywiście jeśli wykonywał 5 lat zadania policyjne i ma 15 lat służby.
Zgłosiliśmy poprawkę do poprawki MF, która wnioskuje o wykreślenie 5 lat i wieku 55, ale nie było to negocjowane.
Powyższe to tylko relacja na gorąco po spotkaniu w MF i Podkomisji.

Bierzemy co dają i Walczmy dalej o lepsze już z minimum w kieszeni.
 
bardzo mi się to nie podoba. znów jeden dzień ma decydować o przyszłości? przecież to ewidentny szwindel, jak przy stopniach służbowych.

to nic innego, jak tworzenie kolejnej patologii. pewnie na 5 lat parę ustawionych person, obecnie znajdujących się w innych komórkach organizacyjnych, się nie załapało.

nie idźcie w tą stronę ....

KAS jest procedowany w ekspresowym tempie i jest decyzja polityczna, że ma wejść w życie od stycznia br. Można to zatrzymać, tak jak przed wakacjami, ale musielibyśmy zrobić protest większy niż w czerwcu. Trzeba by zacząć od jakiejś spektakularnej akcji, która pociągnie ogół środowiska np. okupacja, albo jeszcze coś innego, ale to uzależniamy od tego jak będzie procedowany projekt obywatelski, bo widać, że jest też wola polityczna, aby wszedł w życie, aby to zgrać. Opozycja zapowiedziała zgłoszenie poprawek do przepisów wprowadzających do KAS, polegających na przeniesieniu projektu obywatelskiego. MF zgodził się dzisiaj na dopisanie do przepisów wprowadzających KAS pozostanie w statusie funkcjonariusza celno-skarbowego dla tych funkcjonariuszy celnych, którzy choć jeden dzień wykonywali zadania policyjne.
Natomiast nie ma wciąż zgody na gwarancje otrzymania propozycji, ani też prawa do zachowania munduru dla tych co nie wykonywali zadań choć przez jeden dzień.
Natomiast nabycie prawa do emerytury na razie bez zmian 5/15/55 z tym, że emka ma przysługiwać także wtedy, gdy ktoś zostanie zwolniony i następnie osiągnie wiek 55 lat, oczywiście jeśli wykonywał 5 lat zadania policyjne i ma 15 lat służby.
Zgłosiliśmy poprawkę do poprawki MF, która wnioskuje o wykreślenie 5 lat i wieku 55, ale nie było to negocjowane.
Powyższe to tylko relacja na gorąco po spotkaniu w MF i Podkomisji.
 
pis precz z przestrzeni politycznej

pięć lat też jest wzięte z księżyca. ale przynajmniej tworzy solidną podstawę. żeby też nie było wątpliwości, uprawnienia mundurowe emerytalne powinny dotyczyć całej formacji, bez dyskryminacyjnego różnicowania funkcjonariusza, na wzór funkcjonujących rozwiązań prawnych.

miała być dobra zmiana, a jest zachłyśnięcie się władzą, nieformalna abolicja oraz teraz qwa my. sejmowe mrowisko, jak im się wydaje anonimowe, będzie wypluwać coraz większe patologie.

Panie Boże, miej nas w swojej opiece.
 
ja to widzę tak. Walczmy o pozostanie w statusie f-sza (przecież mamy akty mianowania) => czyli inaczej musimy mieć zapisaną gwarancję zatrudnienia jako f-sz. Emki trzeba traktować mniej priorytetowo bo po 1 nie będzie zapisanych ich w ustawie o KAS a po 2 szykuje się zmiana w emkach dla pozostałych formacji mundurowych gdzie przy okazji będzie można nas "dodać po przecinku"....

co do akcji protestacyjnej potwierdzam to co mówili przedmówcy. jak powiedział Sławek "bezpieczeństwo Państwa jest najważniejsze" podczas szczytu NATO i ŚDM więc akcja została zawieszona. teraz w tak opresyjnym momencie wątpię czy ktoś będzie chciał się podłożyć - no chyba nadzieja w akcji oddolnej nad którą nikt już nie zapanuje =)
 
""Natomiast nabycie prawa do emerytury na razie bez zmian 5/15/55 z tym, że emka ma przysługiwać także wtedy, gdy ktoś zostanie zwolniony i następnie osiągnie wiek 55 lat, oczywiście jeśli wykonywał 5 lat zadania policyjne i ma 15 lat służby.""

Pytanie do Sławka- od kiedy oni chcą liczyć te lata służby w SC ?
 
""Natomiast nabycie prawa do emerytury na razie bez zmian 5/15/55 z tym, że emka ma przysługiwać także wtedy, gdy ktoś zostanie zwolniony i następnie osiągnie wiek 55 lat, oczywiście jeśli wykonywał 5 lat zadania policyjne i ma 15 lat służby.""

Pytanie do Sławka- od kiedy oni chcą liczyć te lata służby w SC ?

przecież było tyle razy o tym.....oczywiście że po 1999
 
ale jakie to sa zadania policyjne ...tylko nie piszcie że te " rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych oraz ściganie ich sprawców" bo w tym brzmieniu to może tylko czarni maja w zakresach obowiązków, bo nawet w oddziałach granicznych funki nie mają

No właśnie jakie to są zadania policyjne odprawa na pasie ?na bazarach ?kasynach?
 
Back
Do góry