• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

1. Żeby akcja miała sens musi stanąć granica. Bez tego rząd nie poczuje się przymuszony do czegokolwiek.
2. Strajki celników w 2008 r. były protestem oddolnym, niewywołanym przez jakiekolwiek związki. Stanęło jedno przejście na wschodzie, potem kolejne i ruszył efekt domina. Związki podpięły się później, zawłaszczając sobie akcję.
3. Stos suchego chrustu jest już przygotowany, tylko ktoś pierwszy musi rzucić iskrę.
4. Granico błagam zacznijcie.
5. Może przegracie jak żołnierze wyklęci, ale lepiej zginąć w chwale i zostać bohaterami, o których układa się pieśni, niż zniknąć w mrokach niepamięci.
 
Granico dajcie przykład! Gwarantuje że moja jednostka tylko czeka na sygnał, jakiś znak, choćby drobny. Niech ta iskra w końcu spadnie! Dość już upokarzania. Ile można to znosić. Sławek na pewno nas tym razem nie sprzeda i nie zawiedzie, jak to bywało z innymi przy poprzednich szansach. Jak nas mają zarżnąć to w walce a nie w ciszy, jak stado baranów. Na co my jeszcze czekamy?!! Wydaje mi się że nasz "szef" dał nam wyraźnie do zrozumienia co z nami zamierza i jak bardzo nas szanuje. On nawet nie wie kim my jesteśmy i co my robimy! Malutki człowiek. I nie tylko dosłownie. Nasz koniec nadchodzi a my sie tylko temu przyglądamy bezczynnie. Ludzie!!! Ruszmy w końcu! Inaczej znikniemy bez najmniejszego szurnięcia, bez słabego podmuchu nawet...
 
Ostatnia edycja:
każdy ma prawo do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków.
do dzieła, nikt na nikogo nie musi się oglądać.
damy radę !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Zapewniam granice że czekamy na ich sygnał. Płomień się rozprzestrzeni błyskawicznie. To ostatnia szansa. I do spowalniaczy - jeżeli jesteście przeciw to podajcie konkretnie na co mamy czekać. Po podpisaniu KAS wyrok TK będzie bezprzedmiotowy bo nie będzie już SC, której dotyczył. A przed SDM I NATO ogłasza stan podwyższonej gotowości i o żadnych uż nie będzie mowy.
 
1. Żeby akcja miała sens musi stanąć granica. Bez tego rząd nie poczuje się przymuszony do czegokolwiek.
2. Strajki celników w 2008 r. były protestem oddolnym, niewywołanym przez jakiekolwiek związki. Stanęło jedno przejście na wschodzie, potem kolejne i ruszył efekt domina. Związki podpięły się później, zawłaszczając sobie akcję.
3. Stos suchego chrustu jest już przygotowany, tylko ktoś pierwszy musi rzucić iskrę.
4. Granico błagam zacznijcie.
5. Może przegracie jak żołnierze wyklęci, ale lepiej zginąć w chwale i zostać bohaterami, o których układa się pieśni, niż zniknąć w mrokach niepamięci.

I dla przypomnienia smutny fakt ale prawdziwy o którym ludzie z granicy pamiętają - jak zatrzymaliśmy się w 2008 roku to z kraju przysłali ludzi aby stłumić bunt. Nie pisze tego żeby dzielić czy cokolwiek komuś wypominać ale wszyscy powinniśmy stanąć jak jeden mąż bez względu gdzie pracujemy IC/UC, OC wew., granica, WZP.

NIKT NIE JEST BEZPIECZNY - a szykują nam (MF) holocaust w stylu do pięciu odlicz i piątki na zieloną trawkę, 1 na FC, 2-3-4 do cywila.
 
Ostatnia edycja:
Sławek, ludzie już nie chcą pertraktacji, zakulisowych rozmów, niuansów i wersali. Jesteśmy tym zmęczeni, czujemy się poniżeni i oszukani.
 
Nie dzielmy się sami między sobą przede wszystkim. Wszyscy wykonujemy równie istotne obowiązki!! Wystarczy kilka dni bez nas, zwykłych szaraków, a dopiero bardzo szybko sobie przypomną co oznacza totalny paraliż. I nie wierze aby byli w stanie w jakikolwiek sposób zastąpić, tych co na co dzień pracują z tymi "wspaniałymi", ciężko opłaconymi systemami. Nie będą nawet wiedzieli gdzie kliknąć. Zatem jeśli sami nie weźmiemy swojego losu we własne "ręce" to już po nas. Tylko na pożegnanie nam czekać ;( To ostania szansa!! Pokazaliśmy jak potrafimy być wspaniali 13 maja gdy pewien Pan musiał uciekać. Pokażmy jeszcze chociaż ten jeden raz ze potrafimy razem przeciwstawić się głupocie i szkodliwemu działaniu wobec Nas i Naszego Kraju
 
Ostatnia edycja:
Może Twój brak zrozumienia wynika z faktu, że jesteś spoza "Was"...? To Służba i cokolwiek by chciał o niej mówić złego, to składa się (w przeważającej ilości) z odpowiedzialnych ludzi - funkcjonariuszy i cywili. A każdy odpowiedzialny czlowiek zdaje sobie sprawę, że w obecnej sytuacji nieskoordynowany bunt to najgorsza z opcji. Łatwa do spacyfikowania i tym samym do zastraszenia reszty. Na prawdę tego nie kumasz? Bodajże Tele echo albo Bolo1999 kiedyś to dokladnie opisal.
 
1. Żeby akcja miała sens musi stanąć granica. Bez tego rząd nie poczuje się przymuszony do czegokolwiek.
2. Strajki celników w 2008 r. były protestem oddolnym, niewywołanym przez jakiekolwiek związki. Stanęło jedno przejście na wschodzie, potem kolejne i ruszył efekt domina. Związki podpięły się później, zawłaszczając sobie akcję.
3. Stos suchego chrustu jest już przygotowany, tylko ktoś pierwszy musi rzucić iskrę.
4. Granico błagam zacznijcie.
5. Może przegracie jak żołnierze wyklęci, ale lepiej zginąć w chwale i zostać bohaterami, o których układa się pieśni, niż zniknąć w mrokach niepamięci.


spokojnie - nie ufasz Sławkowi?
 
Ok. Czekajmy wiec na rzeź... Jestem funkcjonariuszem z samego dołu. I nie zamierzam Ci tego udowadniać ani się tłumaczyć. Ale mam już prawo mieć dosyć tego co sie dzieje
 
Zapewniam granice że czekamy na ich sygnał. Płomień się rozprzestrzeni błyskawicznie. To ostatnia szansa. I do spowalniaczy - jeżeli jesteście przeciw to podajcie konkretnie na co mamy czekać. Po podpisaniu KAS wyrok TK będzie bezprzedmiotowy bo nie będzie już SC, której dotyczył. A przed SDM I NATO ogłasza stan podwyższonej gotowości i o żadnych uż nie będzie mowy.


na sygnał od Sławka, że wszystkie działania zawiodły

i do przyśpieszaczy, szczególnie tych, co są z nami od bardzo niedawna - podajcie konkretnie, dlaczego nie ufacie Sławkowi?
 
Zapewniam granice że czekamy na ich sygnał. Płomień się rozprzestrzeni błyskawicznie. To ostatnia szansa. I do spowalniaczy - jeżeli jesteście przeciw to podajcie konkretnie na co mamy czekać. Po podpisaniu KAS wyrok TK będzie bezprzedmiotowy bo nie będzie już SC, której dotyczył. A przed SDM I NATO ogłasza stan podwyższonej gotowości i o żadnych uż nie będzie mowy.


myślisz że śmieszne choćby nawet i 24h uż wystarczy? gwarantuję ci - nie wystarczy

co - po 4 dniach przerwy chcesz się poddać? to nie tak będzie wyglądać
 
Plujcie dalej na granicę a napewno będzie dobrze. Dzielcie dalej... Bo granica to bo granicą tamto.. ludzie spokojnie każdy wie o co chodzi..
 
na sygnał od Sławka, że wszystkie działania zawiodły

i do przyśpieszaczy, szczególnie tych, co są z nami od bardzo niedawna - podajcie konkretnie, dlaczego nie ufacie Sławkowi?

Bolo, o czym Ty mowisz, to nie chodzi o zaufanie. Ludzie ufaja Slawkowi, jednak maja odmienna ocene sytuacji. Skoro ufam Slawkowi to mam zrezygnowac z wlasnego rozumu_? Mozesz powiedziec, ze nie wiem wszystkiego i wszystkiego nie mozna ujawnic na forum. Opieram sie na tym co wiem i mysle, podobnie jak inni. Moze jednak to blad, ze tak malo informacji jest na forum_? Nie przesadzajmy z tym " wrog czuwa", i tak nas rozgrywaja jak chca.
 
A granica nie kiwnie palcem... to co słyszę, to żal, że w 2008 roku tylko granica walczyła i wywalczyła wysokie stołki dla izb i kadry... teraz granica się niepali - info wprost od osób z granicy... może jednak nie wszędzie tak jest, może to tylko zdanie jednostek, ale widać, że uraz za 2008 pozostał... Część osób z granicy deklaruje, że nie nic nie zrobi dopóki nie zobaczy ja stoi wszystko wewnątrz kraju, wtedy to tak...

Także nie błagajcie granicy, Was nie wyręczy...
 
Bolo, o czym Ty mowisz, to nie chodzi o zaufanie. Ludzie ufaja Slawkowi, jednak maja odmienna ocene sytuacji. Skoro ufam Slawkowi to mam zrezygnowac z wlasnego rozumu_? Mozesz powiedziec, ze nie wiem wszystkiego i wszystkiego nie mozna ujawnic na forum. Opieram sie na tym co wiem i mysle, podobnie jak inni. Moze jednak to blad, ze tak malo informacji jest na forum_? Nie przesadzajmy z tym " wrog czuwa", i tak nas rozgrywaja jak chca.


chcesz wszystko wiedzieć? startuj w wyborach - im będziesz wyżej, tym twoja wiedza będzie większa
 
A granica nie kiwnie palcem... to co słyszę, to żal, że w 2008 roku tylko granica walczyła i wywalczyła wysokie stołki dla izb i kadry... teraz granica się niepali - info wprost od osób z granicy... może jednak nie wszędzie tak jest, może to tylko zdanie jednostek, ale widać, że uraz za 2008 pozostał... Część osób z granicy deklaruje, że nie nic nie zrobi dopóki nie zobaczy ja stoi wszystko wewnątrz kraju, wtedy to tak...

Także nie błagajcie granicy, Was nie wyręczy...

Kolego jakie "WAS" chyba zapomniałeś że wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami - proszę Cię nie dziel nikogo na MY i ONI - niesmak po dawnych czasach może i jest ale to nie czas na takie dywagacje w obliczu likwidacji SC - I zapewniam Cię że granica też w 100% się nie ostanie i wiele osób na granicy zdaje sobie z tego sprawę.
 
Back
Do góry