• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

W kilku słowach na gorąco zdałem relację ze spotkania odnosząc się do tej najważniejszej kwestii.
Mogę dodać, że jako jedyny na około 30-u związkowców podjąłem temat nie wprowadzania KAS - nie zostałem wsparty przez nikogo z zebranych działaczy z innych ZZ.
Dlatego dopytywałem o kwestie, o których pisałem w pierwotnym poście, aby wiedzieć na czym stoimy i uzyskać deklaracje Pana Ministra i z grubsza udało mi się to wyegzekwować, mimo że podejmowano w międzyczasie dużo mniej istotnych z punktu widzenia funkcjonariuszy spraw rozmywając ten najistotniejszy temat.

Powyższe i to co napisałem pierwotnie to wyłącznie relacja ze spotkania.
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego mnie to nie dziwi, ze pozostale zwiazki siedzialy cicho. Dlaczego ludzie wplacaja skladki na te pseudo zwiazki
 
niunia, ja po najświeższym komunikacie Pana Siwego zaczynam mieć cichutką nadzieję, że nie będzie tak źle...
Już sam fakt, że brane jest pod uwagę ewolucyjne ucywilnianie stanowisk wieje nutą optymizmu...

ewolucyjność to podstawa, ja ciągle o tym piszę, w innych służbach tez tak to się odbyło, że powiedzmy kadry, gospodarczy, informatyka, ewolucyjnie zostały ucywilnione bądź dało się możliwość przeniesienia, chociaż u nas to przenoszenie daje pole manewru do naduzyć

Dzień dobry,
uważam, że wstępny przekaz ze strony Sławka daje jednak podstawy do lekkiego optymizmu.
W przeciwieństwie do niemałego grona Forumowiczów widziałem zagrożenie dla Naszej Służby Celnej od jakiegoś już czasu.
Dałem radę założyć w związku z tym wątek "Nasza Służba Celna", byśmy mogli porozmawiać o szansach SC i argumentach na rzecz jej wzmocnienia.
Sławek ma teraz na sobie ogromne brzemię odpowiedzialności - wcale nie tylko za powodzenie emek mundurowych, ale właśnie w związku z walką o przetrwanie Naszej Służby Celnej.
Jeśli już na wstępie udało Mu się osiągnąć przedstawioną deklarację SSC, to daje to podstawy do optymizmu.
Jeśli damy Sławkowi najmocniejsze nasze wsparcie, to może uda nam się wybronić.
Czego wszystkim Zollom z całego serca życzę.
Są różne możliwości argumentowania i propozycje rozwiązań, ale o tym lepiej za dużo nie mówić w otwartym eterze...
Pozdrawiam
 
Sławek wie co robi, lepiej solidnie zawalczyc oto aby chociaż połowa została funkcjonariuszami, zapewnić tym co zostaną trwałości służby bez możliwości zwolnienia dla "dobra" służby i emerytury niż walczyć o wszystkich a wtedy szanse są znikome taki atak konnica na czołgi tylko dla wątpliwej chwały bo jak widzimy sejm może wszystko
 
Dzień dobry,
uważam, że wstępny przekaz ze strony Sławka daje jednak podstawy do lekkiego optymizmu.
W przeciwieństwie do niemałego grona Forumowiczów widziałem zagrożenie dla Naszej Służby Celnej od jakiegoś już czasu.
Dałem radę założyć w związku z tym wątek "Nasza Służba Celna", byśmy mogli porozmawiać o szansach SC i argumentach na rzecz jej wzmocnienia.
Sławek ma teraz na sobie ogromne brzemię odpowiedzialności - wcale nie tylko za powodzenie emek mundurowych, ale właśnie w związku z walką o przetrwanie Naszej Służby Celnej.
Jeśli już na wstępie udało Mu się osiągnąć przedstawioną deklarację SSC, to daje to podstawy do optymizmu.
Jeśli damy Sławkowi najmocniejsze nasze wsparcie, to może uda nam się wybronić.
Czego wszystkim Zollom z całego serca życzę.
Są różne możliwości argumentowania i propozycje rozwiązań, ale o tym lepiej za dużo nie mówić w otwartym eterze...
Pozdrawiam

wlasciwie postawiony problem, to zebysmy mieli prace i zebysmy mieli z niej satysfakcje rowniez finansowa, mysle ze nikogo nie zaboli los SC jesli w KAS bedzie mial lepiej. Po co mam byc funkcjonariuszem jesli wiecej zarobie w KAS i na lepszych warunkach? Pozytywem jest, ze emki maja byc przed KAS wiec wszyscy, ktorzy maja je dostac, je dostana. Pytanie: czy warunki pracy w KAS beda gorsze? jak na razie nie ma takich wiadomosci, wiec po co panika.
 
"Usłyszeliśmy, że Minister popiera projekt obywatelski.
Usłyszeliśmy, że zostanie wdrożony KAS. W KAS ok. 7-8 tys. to funkcjonariusze.
Przy czym projekt obywatelski miałby być wdrożony wcześniej.
Zapytałem o kwestię przepisów przejściowych i konkretnie o możliwość kontynuacji służby w KAS jako funkcjonariusz. Zaznaczyłem, że "uzyskiwanie" stanowisk cywilnych w KAS powinno odbywać się ewolucyjnie.
Minister zaprosił do współpracy w tym zakresie i wstępnie zadeklarował, że widzi możliwość takiego ukształtowania przepisów przejściowych, aby zapewnić ewolucyjne "wygospodarowywanie" stanowisk cywilnych.

Jeżeli sprawdzi się wszystko to co napisał Sławek to jest ok.
Uchwalenie Emek dla nas przed wejściem KAS i zaliczenie do emerytur całego czasu służby/pracy w Administracji Celnej, Służbie Celnej, Resorcie Finansów sprawi, że do pełnej emerytury uprawnionych będzie mnóstwo funkcjonariuszy. Nie mam danych ale może to być nawet połowa z nas. Druga połowa ta młodsza zostanie w mundurach. Może to być, wbrew licznym tu głosom, bezbolesne i korzystne rozwiązanie dla całej służby. Kto będzie chciał odejść dostanie taką możliwość kto będzie chciał zostać nie będzie się musiał martwić o miejsce służby. Czas pokaże. / niezadowolone wyjątki oczywiście się znajdą /
 
No to mamy piękny prezent na Święta. Mam nadzieję, że z naszej strony nie będzie zgody na likwidację Służby Celnej.
Proszę Cię Sławek o zrobienie sondy z pytaniem czy jesteś za odwołaniem pana Banasia z zajmowanego stanowiska SSC jako szkodnika który działa na szkodę państwa polskiego, Służby Celnej oraz funkcjonariuszy. Wszyscy wiemy, że pan Banaś zajmował już w latach 2006-2007 to stanowisko i nic dobrego nie zrobił, poza kapelanami i bełkotem o kas. Ponadto pan Banaś został powołany na stanowisko SSC wbrew obowiązującemu prawu, także w chwili obecnej nie wiadomo do końca czy jest powołany zgodnie z prawem. Dlatego proszę o zorganizowanie sądy czy jesteś za czy przeciw dalszemu zajmowaniu stanowiska SSC przez pana Banasia. Następnie proszę o złożenie petycji do Pani Premier o odwołanie pana Banasia z zajmowanego stanowiska SSC. Musimy twardo i głośno powiedzieć że nie ma zgody na likwidację Mundurowej Służby Celnej.
 
Ostatnia edycja:
No to mamy piękny prezent na Swięta. Mam nadzieję, że z naszej strony nie będzie zgody na likwidację Słuzby Celnej.
Proszę Cię Sławek o zrobienie sądy z pytaniem czy jestaś za odwołaniem pana Banasia z zajmowanego stanowiska SSC jako szkodnika który działa na szkodę państwa polskiego, Służby Celnej oraz funkcjonariuszy. Wszyscy wiemy, że pan Banaś zajmował już w latach 2006-2007 to stanowisko i nic dobrego nie zrobił, poza kapelanami i bełkotem o kas. Ponadto pan Banaś został powołany na stanowisko SSC wbrew obowiązującemu prawu, także w chwili obecnej nie wiadomo do końca czy jest powołany zgodnie z prawem. Dlatego proszę o zorganizowanie sądy czy jesteś za czy przeciw dalszemu zajmowaniu stanowiska SSC przez pana Banasia. Następnie proszę o złożenie petycji do Pani Premier o odwołanie pana Banasia z zajmowanego stanowiska SSC. Musimy twardo i głośno powiedzieć że nie ma zgody na likwidacę Mundurowej Służby Celnej.

nikt nie mowi o likwidacji mundurowej SC, wystapienie przeciw SSC jest powiedzeniem good bye emkom, troche dyplomacji proponuje
 
Kas !!!!

Temat emek trzeba ciągnąć ale nie dajmy sobie zrobić kas-u . Nie ogladacie tv, widzice co wyprawiają z trybunałem. Nie bedą sie cyrkolić z nami - daje wam gwarancję że tak będzie i nie jestem trolem.Przepraszam Sławka ze mnie na poczatku poniosło ale sprawa jest goraca tak jak w 2007 r i nadal jest aktualne to co wtedy napisał związek :

http://celnicy.pl/showthread.php/1013-Czy-Służba-Celna-zaprotestuje-przeciwko-utworzeniu-KAS!!!

PAMIĘTAJ O TYM SŁAWKU !!!!!
 
A nie oglądam TV, mdli mnie już od tego trybunału i jazgotu tych którzy mieli nasze emki w głębokim poważaniu (nie było woli politycznej rwał ich nać). Co do KAS-u pożyjemy zobaczymy co z tego wyniknie. Jakoś dziwnie jestem spokojny wiedząc, że Pan Sławomir Siwy trzyma rękę na pulsie, w przeciwieństwie to pozostałych pożal się Boże związków. A straszyć to można dzieci. Wystarczy, że codziennie straszy TVN i Szczujnia Wyborcza. Jak dla mnie wystarczy.

Prawda. I dalej milczę.
 
Myślę, że co nie którzy mylnie odczytują pewne fakty. Sławek relacjonując spotkanie nie powiedział, że Służby Celnej ma nie być !!! Powiedział, że będzie KAS i tyle w temacie.

Z kilku informacji domyślam się, że z różnych IC na spotkaniu z 18.12.2015 SSC z DIC otrzymaliśmy informację, że będzie KAS i w ramach tej struktury ma funkcjonować formacja mundurowa jaką ma być Służba Celna, gdzie pełnić będą służbę funkcjonariusze. To, że Służba Celna w planach MF, w ramach KAS będzie inaczej wyglądała niż obecnie to też pewna informacja ( szczegóły są nie znane ) . Potwierdził to też Sławek ( 7-8 tys. funkcjonariuszy ).

Nie przeczy powyższemu zdanie, że w KAS będzie pełniło Służbę 7-8 tys funkcjonariuszy, gdyż SC będzie mieściła się w ramach KAS.

Nie dajmy się zwariować SC, będzie istniała !!! biorąc pod uwagę obecne komunikaty.
 
Ostatnia edycja:
No to mamy piękny prezent na Święta. Mam nadzieję, że z naszej strony nie będzie zgody na likwidację Służby Celnej.
Proszę Cię Sławek o zrobienie sondy z pytaniem czy jesteś za odwołaniem pana Banasia z zajmowanego stanowiska SSC jako szkodnika który działa na szkodę państwa polskiego, Służby Celnej oraz funkcjonariuszy. Wszyscy wiemy, że pan Banaś zajmował już w latach 2006-2007 to stanowisko i nic dobrego nie zrobił, poza kapelanami i bełkotem o kas. Ponadto pan Banaś został powołany na stanowisko SSC wbrew obowiązującemu prawu, także w chwili obecnej nie wiadomo do końca czy jest powołany zgodnie z prawem. Dlatego proszę o zorganizowanie sądy czy jesteś za czy przeciw dalszemu zajmowaniu stanowiska SSC przez pana Banasia. Następnie proszę o złożenie petycji do Pani Premier o odwołanie pana Banasia z zajmowanego stanowiska SSC. Musimy twardo i głośno powiedzieć że nie ma zgody na likwidację Mundurowej Służby Celnej.

nikt nie mowi o likwidacji mundurowej SC, wystapienie przeciw SSC jest powiedzeniem good bye emkom, troche dyplomacji proponuje

Temat emek trzeba ciągnąć ale nie dajmy sobie zrobić kas-u . Nie ogladacie tv, widzice co wyprawiają z trybunałem. Nie bedą sie cyrkolić z nami - daje wam gwarancję że tak będzie i nie jestem trolem.Przepraszam Sławka ze mnie na poczatku poniosło ale sprawa jest goraca tak jak w 2007 r i nadal jest aktualne to co wtedy napisał związek :

http://celnicy.pl/showthread.php/1013-Czy-Służba-Celna-zaprotestuje-przeciwko-utworzeniu-KAS!!!

PAMIĘTAJ O TYM SŁAWKU !!!!!

Koledzy, mniej emocji, więcej rozsądku i spokoju w rozmowie. Proszę.
Zgadzam się z tomkiemromkiem.
Ja też mam emocjonalnie nieobojętny stosunek do Naszej Służby Celnej.
Jakiś czas ze swego życia poświęciłem w pewnym stopniu na "walkę" o jej powołanie, wzmacnianie i utrzymywanie w jakiejś formie.
KAS jako hasło wywoławcze jest enigmatyczne i niedookreślone, stąd pojawiają się mity, lęki i emocje.
Z docierających sygnałów zdaje się wynikać, że KAS może być "ramą" spinającą trzy autonomiczne instytucje, tj. Administrację Podatkową, Kontrolę Skarbową i Służbę Celną.
Każda z tych instytucji może/powinna mieć swój zakres zadań z jednym głównym przesłaniem/celem nadrzędnym: uzyskanie zwielokrotnionych wpływów budżetowych.
W ramach Służby Celnej powinni działać funkcjonariusze w stosunku służbowym, z uprawnieniami do emerytur mundurowych.
Oczywiste jest, że dzisiejsza "struktura stanowiskowo-osobowa" w SC nie odpowiada racjonalnym zasadom ukształtowania tej sfery w innych służbach mundurowych.
To jest pokłosie decyzji o tym, że w SC znalazły się wszystkie osoby, które wcześniej były f.c.
To było dobre rozwiązanie, ale pod warunkiem, że przez ten czas w ramach naborów do SC zatrudniano by na stanowiska o charakterze cywilnym - cywili, a liczba "starych" f.c. stopniowo by spadała (spadła) do poziomu odpowiadającego potrzebom realizacji zadań "mundurowych".
Ewolucyjnie doszlibyśmy dzisiaj do sytuacji, w której znacząca większość f.c. w naturalny sposób byłoby przypisanych do zadań mundurowych.
Tak się nie stało - z różnych powodów, o których można dużo napisać przy innej okazji.
Jak rozumiem, dzisiaj pomysł mógłby polegać na tym, żeby dać dzisiejszym (i przyszłym, oczywiście) f.c. emki mundurowe, z których znaczna część skorzysta i odejdzie ze Służby.
Ci, którzy zostaną, w naturalny sposób - stopniowo - dojdą liczbowo do poziomu zbliżonego do tego, o którym dziś powiedział Sławkowi SSC.

Czy można zablokować realnie KAS polegający na opisanych przeze mnie zasadach?
Czy jest sensowne z naszego - szerokiego - punktu widzenia zwalczanie "reformy" i "dobrej zmiany" w takim kształcie?
Co można zaproponować alternatywnie środowisku politycznemu, które wygrało wybory z taką większością, że samo rządzi?
Każdy może się zastanowić nad takimi kwestiami, tylko proszę o zachowanie minimum realizmu i chłodnego osądu sytuacji.
Nie znaczy to, że już wszystko jest załatwione i możemy zadowoleni "udać się na spoczynek".
Trzeba walczyć do samego końca i pilnować wszystkich szczegółowych i drobiazgowych rozwiązań.
I to właśnie robi Sławek!

Ale bardzo proszę, aby osoby zgłaszające radykalny sprzeciw wobec KAS, wobec likwidacji Służby Celnej, zastanowiły się nad opisaną sytuacją.
Zastanowienia i to gruntownego wymaga również podsycanie emocji i nawoływanie do radykalnych postaw wobec SSC.
To jest nieodpowiedzialne "podżeganie" do czegoś groźnego, co nie daje żadnych perspektyw sensownego zakończenia - w obecnych realiach politycznych.
Pozdrawiam
 
Back
Do góry