• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Bliżej jakiej części SC? Może 10%-15% celników ma pracę zbliżoną do SG. Dominująca większość to wypisz wymaluj skarbowcy. Oczywiście rzeczywistość można zaklinać.

Jak dla mnie dawno powinno się dokonać głębokiej restrukturyzacji SC. Z obecnej formacji powinno zostać maks. 25%-30% jako służba stricte mundurowa, o policyjnych uprawnieniach a na dodatek połączona z częścią kontrolną i operacyjną UKS (bo po co dwie policje finansowe w jednym ministerstwie?). Reszta do szeroko rozumianej, cywilnej, administracji skarbowej.

To, że walczymy o emki dla wszystkich (ze względu, że teoretycznie każdy może pracować wszędzie) nie powinno oznaczać, że nie widzimy "oczywistej oczywistości". Doraj wypunktował taką oczywistość.
Nie spodziewajmy się, że w komisjach nie zrobią tego samego. Obrażanie się i pisanie wierszyków rzeczywistości nie zmieni.
 
Drodzy państwo skończcie już pier...., bo czasu szkoda. Smutek ogarnia, kiedy trzeba czytać wypociny "reformatorów", którzy nie mają bladego pojęcia o zadaniach i strukturze własnej służby. Te dysputy przypominają rozmowę dwóch wielbłądów urodzonych i żyjących w zoo o wędrówkach na pustyni....
 
Drodzy państwo skończcie już pier...., bo czasu szkoda. Smutek ogarnia, kiedy trzeba czytać wypociny "reformatorów", którzy nie mają bladego pojęcia o zadaniach i strukturze własnej służby. Te dysputy przypominają rozmowę dwóch wielbłądów urodzonych i żyjących w zoo o wędrówkach na pustyni....
Idealne podsumowanie, nic dodać, nic ująć.
 
Bronimy projektu. Przestańmy skakać sobie do gardeł.
PS. Co do "wypalonych dziadzusiów" mam 21 lat służby i nie jestem ani nie czuję się dzidziusiem, nie jestem też wypalony. A wiek 39 i pół ( od kilku lat).
 
Ostatnia edycja:
No tak. Gada się tylko z tymi, którzy krzyczą: emerytury mundurowe dla wszystkich w SC. Dla Pani Krysi z kasy też, co całe życie na fotelu siedzi i zza okienka na petentów warczy...., wrrrr.
 
puci puci

No tak. Gada się tylko z tymi, którzy krzyczą: emerytury mundurowe dla wszystkich w SC. Dla Pani Krysi z kasy też, co całe życie na fotelu siedzi i zza okienka na petentów warczy...., wrrrr.
Może ta pani Krysia z kasy zrobiła mniej szkody niż Lidka ze szczecina co jak te grabie ciagnęła do siebie.
Lidka Helena itd z buzią pełna frazesów i atakowania tych co mieli inne zdanie jest też twarzą zreszta brzydką reformy Lorda farquuada.
Możliwe, że pani krysia znalazła się w kasie bo jest ładniejsza od szefowej i ma swoje zdanie a dla słuzby to lepiej by było gdyby na kasie siedziała lidka ze szczecina i helena z łodzi.
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich bardzo serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem się odnieść do wczorajszego postu kolegi "Jabola" odnośnie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym policji a konkretnie art. 15 oraz art. 15a tej ustawy. Jeżeli nasza ustawa ma być wzorowana właśnie na tej ustawie to te artykuły mają kolosalne znaczenie.

Na dzień dzisiejszy funkcjonariusze policji i pozostałych uprawnionych służb są podzieleni na trzy grupy odnośnie przeliczania lat przy przechodzeniu na emeryturę:

1.Funkcjonariusze przyjęci do służby przed 01.01.1999, mogą przechodzić na emeryturę po 15 latach i którym są zaliczone lata przed służbą do emerytury
2. Funkcjonariusze przyjęci do służby po 01.01.1999 a przed 01.01.2013, mogą przechodzić na emeryturę po 15 latach i którym nie są zaliczone lata przed służbą do emerytury. Wszystkie lata przed będą zaliczone do emerytury w ZUS i wypłacone po 67 roku. Jest to jedyny przypadek gdzie jeżeli ktoś pracował wcześniej będzie wypłacona emerytura z dwóch źródeł.
3.Funkcjonariusze przyjęci do służby po 01.01.2013, mogą przechodzić na emeryturę po 25 latach służby i 55 roku życia.

Rozmawiałem z SG i Policjantami w służbie po 1999 którzy obudzili się z ręką w nocniku bo nie mają zaliczonych wcześniejszych lat. Art. 15a odebrał im taką możliwość, Duża grupa nie wiedziała że taki zapis jest.Ci którym teraz minęło 15 lat chcieli odejść na emeryturę wyszło 40 % i koniec. Zaskarżyli ten art. do Trybunału Konstytucyjnego w tym roku ale zawierał błędy formalne i nie został rozpatrzony.Mają składać jeszcze raz.

No dobrze, przekładając na nasze podwórko jeżeli ustawa będzie wzorowana na ustawę policyjną i rokiem początkowym będzie rok 1999, to mogą nam nie zaliczyć wcześniejszych lat. Może się okazać że wszyscy mamy po 16 lat służby bo jest rok 2015, bez względu ile kto wcześniej lat pracował w administracji celnej, a wcześniejsze lata wypłaci ZUS po 67 roku życia.
Nie jest to tylko hipotetyczne rozważanie bo na dzień dzisiejszy takie obowiązuje prawo. Dlatego w pracach w komisjach będzie trzeba zwracać uwagę na wszystko co władza chce nam zaserwować a szczególnie żeby 1999 nie był rokiem zerowym.

Linki do ustaw policyjnej :

http://www.se.pl/twoje-pieniadze/em...-policjant-przejdzie-na-emeryture_378237.html

http://www.lexlege.pl/ust-o-zaopatr...pozarnej-i-sluzby-wieziennej-oraz-ich-rodzin/

Mało kto zwrócił uwagę na bardzo ważny wpis abarksa. Gdyby, a to jest bardzo prawdopodobne czas służby był liczony od września 1999r. to mamy dopiero 16 lat służby w formacji mundurowej i wymiar emki w wysokości 42.6% ostatniego wynagrodzenia czyli w przedziale od 1200 do 1700 zł. Przy tak niskiej wysokości większość z nas raczej nie przejdzie na emkę tylko będzie dalej chciało pełnić służbę, gdyż z każdym rokiem będzie ona rosła o 2,6%. Tylko co będzie gdyby min.fin jednak udało się zlikwidować Mundurową Służbę Celną a z funkcjonariuszy zrobi jakiś tam urzędników skarbowych. Jako cywile nie dostaniemy 2,6% za każdy następny rok już pracy w cywilnej firmie. Tak samo stracą koledzy którzy mają mniej niż 15 lat służby, właściwie przy wejściu tak zwanego kas oni nic nie dostaną. W naszym szeroko pojętym interesie a także w interesie państwa jest pozostawienie Mundurowej Służby Celnej. Musimy zrobić wszystko co tylko możliwe żeby min. fin. nie zlikwidował Służby Celnej.
 
Ok mario97 ale z tego co wiem, gdy wprowadzano PSP do emek to zaliczono im wszystkie lata słuzby zarówno te po jak i przed wejściem w życie przepisu,
 
Nic się nie dzieje. na stronie sejmu można sprawdzić składy komisji i harmonogram prac. Naszej ustawie w harmonogramie na najbliższy czas nie ma, ale to o niczym nie świadczy, nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Nie naciskajcie też na przewodniczącego, bo jek się można domyślić "negocjacje" trwają i mogą wymagać dyskrecji. Niestety to musi potrwać.
Proponuję odnajdywać w skaładzie komisji posłów ze swoich regionów i lobbować bezpośrednio u nich w biurach poselskich.
To najlepsze co możemy w tej chwili zrobić.
Nie ma co roztrząsać różnych wariantów, bo ich po prostu nie ma
 
powiem tak. Rząd w ciągu 2-3lat załamie system finansowy, Wtedy dopiero zobaczy że propozycje i obietnice nie mogą być spełnione pod groźbą nieskończonej dziury budżetowej. Jeśli naszych emek nie wprowadzimy w ciągu roku to potem będą już tylko argumenty przeciw. Nie będzie na to pieniędzy i woli politycznej skoro wszyscy będą strajkować i protestować a Celnikom nie wypada wtedy zwiększać przywileje.

Tak jak juz wspominałem wcześniej wszystko zależy od partii rządzącej która ma teraz większość. Patrząc na ostatnie wydarzenia ( i bym nie był zdziwiony) równie dobrze mogą podjąć uchwałę o nieważności Naszego orzeczenia TK z marca - i to nie są żarty.
 
...równie dobrze mogą podjąć uchwałę o nieważności Naszego orzeczenia TK z marca - i to nie są żarty...

Na Boga! MNIEJ MNIEMANOLOGII STOSOWANEJ!

Ludzie! Można mieć sympatie i antypatie polityczne, ale żeby w ich imię szkodzić samemu sobie?!

Zastanówcie się kilka razy, jak macie pisać takie bzdury Czy apel Sławka oraz cała Jego dotychczasowa robota w tym zakresie nic nie znaczy?!
 
Na Boga! MNIEJ MNIEMANOLOGII STOSOWANEJ!

Ludzie! Można mieć sympatie i antypatie polityczne, ale żeby w ich imię szkodzić samemu sobie?!

Zastanówcie się kilka razy, jak macie pisać takie bzdury Czy apel Sławka oraz cała Jego dotychczasowa robota w tym zakresie nic nie znaczy?!

Dla mnie znaczy Bardzo Dużo. Nawet przestałem spierać się z tele-echo. A i tele-echo pisze inaczej niż pisał. Kto zna nasze sprzeczki ten wie o czym piszę. Zresztą obaj dostaliśmy zasłuzonego bana i jakoś się nie gniewamy 😊 Obaj szanujemy apel Sławka. Tele-echo pisz tak dalej a będziesz miał u mnie szacun. A do innych rozbijaczy i prowokatorów-bujać się I TAK NAS NIE SKŁÓCICIE!!!! Popieramy Sławka JASNE???!!!! Zgadzasz się ze mną tele-echo?
 
Ostatnia edycja:
A ja powiem tylko tyle, że gdyby nasi związkowcy, na szczeblu urzędowym, czy izbowym, mieli choć w niewielkiej części takie "cojones" jak Sławek, gdyby mieli na względzie interes ogółu, nie zaś partykularne rozgrywki do jednej bramki, już dawno był bym w związkach. Nie akceptuję wszystkich działań ZZ Celnicy bezkrytycznie (między innymi osobiście miałem negatywny stosunek do petycji "Sławek na Szefa Służby"), ale uważam że ten związek, ze Sławkiem na czele, jest jedyną przeciwwagą, która chroni nas przed bezwolnym upadkiem w dół.
 
A ja powiem tylko tyle, że gdyby nasi związkowcy, na szczeblu urzędowym, czy izbowym, mieli choć w niewielkiej części takie "cojones" jak Sławek, gdyby mieli na względzie interes ogółu, nie zaś partykularne rozgrywki do jednej bramki, już dawno był bym w związkach. Nie akceptuję wszystkich działań ZZ Celnicy bezkrytycznie (między innymi osobiście miałem negatywny stosunek do petycji "Sławek na Szefa Służby"), ale uważam że ten związek, ze Sławkiem na czele, jest jedyną przeciwwagą, która chroni nas przed bezwolnym upadkiem w dół.

Fakt Sławek ma "cojones" co nawet na swoim forum pisali nasi koledzy ze Straży Granicznej. Gdyby nie On to byłoby...lepiej nie myśleć. Więc dość pieprzenia o bzdurach a do roboty. Sławek jak każdy człowiek też potrzebuje wsparcia w tym co robi. Wsparcia i zaufania. U mnie ma tak wsparcie jak i zaufanie. I jeszcze jedno bardzo ważne o czym pisał również Sławek-NEGOCJACJE JUŻ SIĘ TOCZĄ RÓWNIEŻ NA NASZYM FORUM. Zauważcie ile pojawia się dziwnych wpisów pod jakimiś dziwnymi nickami. Nasi wrogowie nie próżnują. Róbcie tak jak ja-ignorójcie ich!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Falcon - moja uwaga tyczyła się Angel81 i jemu podobnych wpisów. Szanuję i podziwiam niektórych naszych forumowiczów, że właśnie na czas, kiedy jest to najbardziej potrzebne zawiesili spory i niesnaski. Tak dalej! Sławek potrzebuje naszego wsparcia!


Czasem może się ono przejawiać w mądrym milczeniu...
 
Falcon - moja uwaga tyczyła się Angel81 i jemu podobnych wpisów. Szanuję i podziwiam niektórych naszych forumowiczów, że właśnie na czas, kiedy jest to najbardziej potrzebne zawiesili spory i niesnaski. Tak dalej! Sławek potrzebuje naszego wsparcia!


Czasem może się ono przejawiać w mądrym milczeniu...

Szanowny Kolego. Swoim wpisem poparłem Twój wpis poparłem to co napisałeś. Popieram Ciebie w całej rozciągłości i pozdrawiam 😊 i tylko Sławek miał "cojens"aby przyjechać osobiście do celników w trakcie protestu. I tylko Sławek zapłacił utratą pracy-nóż w plecy. Sławek pamiętamy i ufamy Tobie. Trzymaj się!!!!
ps. dzięki że napisałeś o mądrym milczeniu. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry