• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Od ponad trzech tygodni nie kontaktowałem się z nikim z Federacji ZZSM, nawet nie wiem jeszcze po urlopie czy doszło pismo od nich. Jak jednak już wcześniej pisałem nie należy spodziewać się w podpisanym porozumieniu, które na dniach zapewne będzie, o czym notabene także pisałem na forum już wcześniej, żadnej wzmianki o nas.

Obym się mylił, ale bez zaangażowania każdego funkcjonariusza celnego temat przepadnie. Nie muszę przekonywać nikogo, że jeśli nie teraz to już nigdy. Posłowie pracują do końca lipca a potem w sierpniu mają przerwę. Rozważmy wspólnie, czy zaczynamy akcję informacyjną za kilka dni(kwestia doszlifowania) czy od pocz. września?
Pisząc zaczynamy mam na mysli wszystkich funkcjonariuszy. Musimy przełamać stereotyp, który do niczego nie prowadzi, że związki mają załatwić. Tak nic nie zwojujemy. Każdy powinien zaangażować się w akcję

Nasze Związki jak dotąd nie dogadały się co do wspólnych działań. nasze konkretne propozycje, przesłane do innych central już dawno, zostały przemilczane. Dlatego bez oglądania się na związki bierzmy sprawy w swoje ręce.

Ponawiam więc pytanie:
Kiedy zaczynamy akcję, biorąc pod uwagę okresy pracy Parlamentu, no i okres wakacyjny. Już za parę dni czy od września?
 
Sławek, proponuję im wczesniej tym lepiej, od wrzesnia zawsze zdąrzymy "poprawić". Poza tym:
LUDZIE !!!! OBUDŹCIE SIĘ!!!
co akcja to mniejsze zainteresowanie, tak jakby to nie było w Waszym zajeb... interesie !!! :mad:

jest 460 posłów - wybierzcie sobie jednego/dwóch i wysyłajcie tam Waszą korespondencję. jeśli oleja dwa maile to tzreciego od tego samego kolesia juz nie oleją. Sam co akcja wysyłam maile do posłóów/senatorów/mediów.
Wystarczy kwadrans a można coś zrobić dla samego siebie.
Nie mowię o "ogóle" bo "ogół" to wszyscy ju w dupie mają, ale przynajmniej dla siebie.

jest jeszcze czas - nie zadużo go zostao, ale zawsze...

a potem beda baidolić mi tu q... , że "mogło byc dobrze, ale związki to albo tamto"

"związki" jakiekolwiek to sa od koordynacji (nawet małżeńskie :D ) a wykonawcą tego i tak musi byc "dół" :D
 
Najlepszy termin to tuż przed wyborami, czyli wrześniowy. Nie wiem jak sytuacja wygląda gdzie indziej, ale lokalne zwiazki zawodowe w Łodzi to już garstka osób z Zapierdziałymi Dziadkami na czele, protest trzeba byłoby oprzeć na lokalnym kole Celnicy.PL - czyli na pracownikach bez ochrony prawnej, co Wierna Żołnierka SSC wykorzysta konfrontacyjnie.
Myślę, że mamy czas do końca lipca na edukację. Własne skrzynki pocztowe posiada pewnie z połowa służby (adresy na Corintii) , a informacje docierają do nielicznych. Może na poczatek rozesłać propozycje działań na te skrzynki, niech ludzie to sobie spokojnie przemyślą.
 
No to jak z tą sprawą? Czy są jeszcze funkcjonariusze, którzy podejmą temat i zaangażują się w akcję?

Jestem za. Co do terminu uważam, że jak najszybciej.
Coś Wam przypomnę:

46. posiedzenie Sejmu w dniu 14 lipca 2009 r.
"Projekt ustawy o Służbie Celnej"
Poseł Janusz Chwierut:
Pani Marszałek! Pani Minister! Wysoka Izbo!
Mam przyjemność przedstawić stanowisko Klubu
Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej wobec
projektu ustawy o Służbie Celnej (druk nr 1492) oraz
sprawozdania Komisji Finansów Publicznych (druk
nr 2095).

....Jedną z kluczowych kwestii, która, niestety, nie
została rozwiązana w tej ustawie, ale chyba świadomie,
jest kwestia uposażeń emerytalnych. Ta kwestia,
zdaniem i komisji, i Klubu Parlamentarnego
Platformy Obywatelskiej, powinna być rozstrzygnięta
dla wszystkich służb mundurowych i jest taka
deklaracja, że w momencie, kiedy będzie odbywała
się dyskusja na temat emerytur dla służb mundurowych,
kwestia tychże emerytur dla Służby Celnej
zostanie także rozstrzygnięta. Dziękuję bardzo.
(Oklaski)
 
shazza.

Akcja będzie informacyjna. Akcja musi być z zaangażowaniem oddolnym wszystkich funkcjonariuszy. Nie można akcji opierać wyłącznie na związkowcach, bo nie przyniesie zamierzonego efektu. Związek jest od tego, by przygotować materiały. Tylko wspólne działanie wszystkich może przynieść oczekiwane skutki.

Dziękuję Maryśka.
Mamy ponadto deklaracje poparcia od kilku Ministrów Rządu.
 
Ja zadzwonię do MF że mają nio w sraczu co wszyscy z budynku uciekąją, są dwie gówne mozliwości bomba albo znowu kupa:cool:

a tutaj celnicy po ostatnim wartościowaniu i stopniowaniu podobna sytuacja,jak niektórzy myślą że są policjantami ,zresztą popatrzcie sobie--
http://www.youtube.com/watch?v=EBopdKmyBdg
 
Ostatnia edycja:
Rozmowy w sprawie reformy służb mundurowych
gtx
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 15 bm odbyło się spotkanie robocze członków zespołu rządowo - związkowego do spraw reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, którego przewodniczył szef doradców premiera minister Michał Boni. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Stanisław Chmielewski, wiceminister sprawiedliwości, Czesław Piątas, wiceminister obrony narodowej, Adam Rapacki, wiceminister wpraw wewnętrznych i Administracji oraz Antoni Duda - przewodniczący ZG NSZZ Policjantów, Andrzej Szary i Tomasz Krzemieński, wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów, płk Marian Babuśka, przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Wojska Polskiego i Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność"

Jak czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, ponieważ pojawiły się różnice w projekcie porozumienia jakie przedstawiła strona rządowa oraz projektu założeń przedstawionych przez stronę związkowo - społeczną, postanowiono "kontynuować rozmowy na posiedzeniu zespołu w pełnym składzie, jakie zaplanowano na dzień 20 lipca 2011 r."
Jakie to są rozbieżności? Związkowcom zależy na przyjęciu wspólnych kryteriów nabywania uprawnień emerytalnych w systemie zaopatrzeniowym oraz wpisaniu do porozumienia zapisu zobowiązującego stronę rządową do kontynuacji programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, z uwzględnieniem Służby Więziennej i Żołnierzy WP w latach 2013-2016, w tym zwłaszcza zmiany wskaźników związanych ze wzrostem płac.
Ciekawostką jest fakt, że strona rządowa oficjalnie wycofała się w tym roku z uchwalenia nowelizacji ustawy o racjonalizacji uposażeń, czyli obniżenia zasiłków chorobowych ze 100 do 80 proc.
Należy przypomnieć, że tydzień temu Prezydium ZG NSZZ Policjantów zaakceptowało warunki wynegocjowane przez przedstawicieli NSZZ Policjantów w zespole ds. reformy systemu emerytalnego służb mundurowych, niezbędne do przygotowania i zawarcia porozumienie między Rządem RP a związkami zawodowymi służb mundurowych, które ma nastąpić 20 lipca br.

Dla związkowców z Policji warunkami brzegowymi podpisania porozumienia ze stroną rządową są:
  • utrzymanie systemu zaopatrzeniowego służb mundurowych;
  • pierwsze uprawnienia emerytalne w nowym systemie po 25 latach służby i w wieku 50 lat;
  • zachowanie odrębnego orzecznictwa rentowego;
  • podstawą wymiaru emerytury będzie uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku;
  • nowy system emerytalny obejmie wyłącznie osoby, które podejmą służbę po wejściu w życie nowej ustawy.

Funkcjonariusze i żołnierze będący obecnie w służbie będą mieli prawo wyboru nowego systemu najpóźniej w dniu złożenia wniosku o emeryturę. Ch
 
Nie widać entuzjazmu na forum, co jak sądzę oznacza także brak chęci do indywidualnego działania. Powód to zapewne wakacje. Związek w przyszłym tygodniu uruchomi pewne działania, ale najważniejsza jest wspólna masowa akcja informacyjna, w którą muszą zaangażować się wszyscy funkcjonariusze. Czyli co, czekamy z tą akcją jednak do września???
 
Sławek może jednak nie czekać tylko coś robić, może wreszcie ktoś mi powie ile lat mam jeszce siedzieć w tym syfie.
 
Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić pisząc mój poprzedni post.
Na tym forum i portalu są wszystkie informacje, a najważniejasza jest ta, że bez zaangażowania ogółu funkcjonariuszy celu nie osiągniemy.
Członkowie ZZ Celnicy PL oczywiście włączą się w akcję, ale to nie wystarczy, a na inne ZZ nie możemy liczyć, gdyż nasze konkretne propozycje przedłożone tam już dawno zostały zignorowane.
 
Sławek może jednak nie czekać tylko coś robić, może wreszcie ktoś mi powie ile lat mam jeszce siedzieć w tym syfie.
Ponieważ do przedstawicieli Rządu posżło już wiele wystąpień, akcję skierować powinniśmy do Parlamentu, oczywiście do Rządu także, ale głównie do Parlamentu.
Kwestia terminu wciąż otwarta. Patrząc na grafik Sejmu akcję faktycznie powinniśmy zacząć jaknajprędzej.
 
Nie chcę sie powtarzać,ale wrzesień tuż przed wyborami to najlepszy okres.
Jaka to ma być forma, wysyłamy papiery czy jedziemy z wuwuzelami?
Organizacja musi byc oparta na lokalnych kołach,trzeba zrobić listę kto jedzie, zabezpieczyć urlop, wynająć autokary.
Ostatni łódzki udział w protescie to chyba był za Zyty Beaty. Czterech czy pięciu nawiedzonych pojechało osobówką.
 
zbierzmy podpisy pod petycją do rządu,nawet jak uzyskamy ich parę tysięcy to będzie sukces,taka akcja nie powinna zająć wiele czasu i z takim dokumentem pod parlament.Do akcji zbierania podpisów w sprawie emerytur mundurowych powinny zorganizować się lokalne koła ZZ wszystkich działających w Cle.Ludzie obudzcie się jednym zostało z górki,a młodzież nawet nie myśli o swojej przyszłości
 
prosze nie odebrac tego zle,ale wg mnie nie mamy szans na zadne emerytury i jest to temat zastepczy,dąży sie do tego aby przywileje różnego rodzaju formacji odbierac a nie rozszerzac grupy uprzywilejowane.49 stron bicia piany.propozycje protestów -a kto sie na to zdecyduje?eksperci?juz to widze.
 
Podpisy to całkiem ciekawy pomysł. Musimy wyegzekwować "TO", co wydawało się nam, że już dostaliśmy. ( NAWET KILKA RAZY ) !!!
Pozdrawiam celników
 
przykro mi ludzie, ale podzielam pogląd meli. 49 stron tego tematu to bicie piany. Petycje, a ile już było listów na ten temat pisanych do Boniego i innych ministrów, posłów, itd??? Pełno akcja Pagon, itp. itd. Dało to coś? NIC!!! Tylko strajkiem można w tym kraju coś zwojować! Tylko kto pójdzie strajkować? Eksperci oni mają to w d...e. Mam nadzieję, że nie dożyją do 65 lat do emerytury!
 
Back
Do góry