• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Na portalu głównym w Sprawozdaniu ze spotkania w dniu 23.04.2015r. przedstawiliśmy kilka punktów działań.
Będzie ich oczywiście więcej, ale w Sprawozdaniu nie wszystkie chcieliśmy wymienić.
Podoba mi się pomysł zbierania podpisów Funkcjonariuszy, ich rodzin i otoczenia, który pojawił się na spotkaniu i wiele innych propozycji działań. Proszę wciąż o zgłoszenia i uwagi w tym zakresie na mojego maila - nowe pomysły do działania.

Myślę, że spokojnie jesteśmy w stanie zebrać dużo, dużo ponad 100 tys. podpisów. Sam wyobrażam sobie, że zbiorę co najmniej kilkadziesiąt w ramach mojej rodziny i znajomych, może nawet ponad 100 podpisów, wśród których wielu jest przekonanych, że SC ma emerytury mundurowe :) Każdy F.C. ma takie same możliwości, więc podpisów może być naprawdę dużo, a to na pewno zrobi wrażenie na partiach w kampanii wyborczej. Akcję tę przeprowadzimy oczywiście możliwie najbardziej profesjonalnie.
Ale do tego wrócimy, w stosownym czasie. (....)

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!

Bardzo dobry pomysł ze zbieraniem tych podpisów. Sam chętnie się zaangażuje w ten projekt.

Mam taką propozycję aby te podpisy zbierać w sposób formalny pod projektem ustawy ( 100 tys. osób ma inicjatywę ustawodawczą ). Funkcjonariusze będą mieli jasny motywujący cel. Taki projekt może być wniesiony bez względu na fakt, że teraz wniesiemy projekt za pośrednictwem posłów. Projekt ( jako inicjatywa ustawodawcza 100 tys. obywateli ) mógłby zostać wniesiony jesienią tego roku na nowa kadencje parlamentu ( nie ma kontynuacji projektów w nowej kadencji ).

Inaczej traktuje się podpisy zebrane w sposób formalno-prawny pod konkretną ustawę. A inaczej jako listy poparcia. Zebranie ponad 100 tys. podpisów pod konkretną inicjatywę ustawodawczą robi wrażenie ( musi być formalnie rozpatrzona, bardzo medialna itd. ).
 
Sławku drukuj listy. Sam czekam na zbieranie podpisów. Każdy z 15 tys będzie musiał zebrać ich średnio 6., natomiast sam spokojnie zbiorę z 50.
 
Mam wrażenie, że albo ustawodawca zrealizuje wyrok dając emki wszystkim fc albo tylko ściśle według wyroku TK. Modelu pośredniego raczej nie będzie.
Postaram się rozwinąć powyższe zdanie (oczywiście to moje zdanie, niczego nikomu nie narzucam)

TK uznał, że sam fakt bycia funkcjonariuszem nie uprawnia do emerytury mundurowej.
TK uznał, że Funkcjonariusz Policji z uwagi na wykonywanie specyficznych zadań tzw. ,,zadania czysto policyjne" może dostać emke mundurowa jeżeli ustawodawca uzna to za właściwe. A ustawodawca uznał to za właściwe.

TK uznał, że jeżeli jest funkcjonariusz, który wykonuje zadania ,, czysto policyjne" nazywa się policjant oraz ma emke mundurową. To funkcjonariusz, który wykonuje również zadania ,,czysto policyjne" tyle, że nazywa się celnik też musi mieć emke mundurowa ( jej brak powoduje naruszenie norm konstytucyjnych ).

Wielu z nas mówi, ze MF nie dopuści do sytuacji aby np. DIC i NUC zostali bez emki mundurowej ???

Tyle, że dopisanie np. obok WZP i OC-granica np. jedynie DIC lub NUC jest nie możliwe w świetle wyroku TK oraz uzasadnienia. Będzie to naruszało normy konstytucyjne. Oczywiście ustawodawca może uwzględnić wszystkich fc ( wtedy będzie to zgodne z konstytucją ).

DIC i NUC nie wykonują zadań ,,czysto policyjnych" bezpośrednio, kwestia narażenia życia i zdrowia itd.
Tak więc uwzględnienie np. DIC a nie np. fc z logistyki będzie skutkowało naruszenie zasady równości wobec prawa ( naruszenie normy konstytucyjnej ).
Zarówno DIC i fc z logistyki znajdują się w takiej samej sytuacji prawnej i różne potraktowanie ich pozycji w stosunku prawa do emki mundurowej jest arbitralne i niczym nie zasadne. Zarówno DIC i fc logistyki maja statut funkcjonariusza celnego i obydwoje nie wykonują zadań ,, czysto policyjnych " w myśl wyroku TK oraz uzasadnienia.

To może być argument prawny aby uwzględnić wszystkich. A wystarczy, że za pośrednictwem posłów poprosimy o opinie na ten temat tzw. ,,prawników sejmowych''. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Postaram się rozwinąć powyższe zdanie (oczywiście to moje zdanie, niczego nikomu nie narzucam)

TK uznał, że sam fakt bycia funkcjonariuszem nie uprawnia do emerytury mundurowej.
TK uznał, że Funkcjonariusz Policji z uwagi na wykonywanie specyficznych zadań tzw. ,,zadania czysto policyjne" może dostać emke mundurowa jeżeli ustawodawca uzna to za właściwe. A ustawodawca uznał to za właściwe.

TK uznał, że jeżeli jest funkcjonariusz, który wykonuje zadania ,, czysto policyjne" nazywa się policjant oraz ma emke mundurową. To funkcjonariusz, który wykonuje również zadania ,,czysto policyjne" tyle, że nazywa się celnik też musi mieć emke mundurowa ( jej brak powoduje naruszenie norm konstytucyjnych ).

Wielu z nas mówi, ze MF nie dopuści do sytuacji aby np. DIC i NUC zostali bez emki mundurowej ???

Tyle, że dopisanie np. obok WZP i OC-granica np. jedynie DIC lub NUC jest nie możliwe w świetle wyroku TK oraz uzasadnienia. Będzie to naruszało normy konstytucyjne. Oczywiście ustawodawca może uwzględnić wszystkich fc ( wtedy będzie to zgodne z konstytucją ).

DIC i NUC nie wykonują zadań ,,czysto policyjnych" bezpośrednio, kwestia narażenia życia i zdrowia itd.
Tak więc uwzględnienie np. DIC a nie np. fc z logistyki będzie skutkowało naruszenie zasady równości wobec prawa ( naruszenie normy konstytucyjnej ).
Zarówno DIC i fc z logistyki znajdują się w takiej samej sytuacji prawnej i różne potraktowanie ich pozycji w stosunku prawa do emki mundurowej jest arbitralne i niczym nie zasadne. Zarówno DIC i fc logistyki maja statut funkcjonariusza celnego i obydwoje nie wykonują zadań ,, czysto policyjnych " w myśl wyroku TK oraz uzasadnienia.

To może być argument prawny aby uwzględnić wszystkich. A wystarczy, że za pośrednictwem posłów poprosimy o opinie na ten temat tzw. ,,prawników sejmowych''. Pozdrawiam

Być może.
Ale zakres zadań Dyra i fc logistyki jest "objętościowo" różny. To znaczy że DIC i wykonuje czynności poprzez swoje ręce: WZP oraz logistykę. Wszyscy oni pracują z upoważnienia Dyrektora.
Zaś OC z upoważnienia Naczelnika. To są ich zadania i obowiązki. Tak więc każdy FC wykonuje zadania z jakiegoś upoważnienia. I Ci co upoważniają pierwsi dostaną emki - potem Ci których wyeksponuje MF.
 
Być może.
Ale zakres zadań Dyra i fc logistyki jest "objętościowo" różny. To znaczy że DIC i wykonuje czynności poprzez swoje ręce: WZP oraz logistykę. Wszyscy oni pracują z upoważnienia Dyrektora.
Zaś OC z upoważnienia Naczelnika. To są ich zadania i obowiązki. Tak więc każdy FC wykonuje zadania z jakiegoś upoważnienia. I Ci co upoważniają pierwsi dostaną emki - potem Ci których wyeksponuje MF.

he, głęboką myśl widzę. upoważniający czynności wykonują też bezpośrednio. ręcami upoważnionych :eek:. czy to nie genialne?
 
Proszę o przekazanie list z podpisami na oddziały graniczne. Pracujemy przecież wspólnie z SG , która jest os nas liczniejsza. Myślę,że nie odmówią nam swoich podpisów.
 
Oczywiście, wszystko będzie opublikowane i będzie można działać samemu, nawet gdy nie dotrą listy do Waszego OC.
Na razie skupmy się jednak na konsultacjach projektu, które uruchomimy już w przyszłym tygodniu.
 
wykonuje czynności poprzez swoje ręki ( może masz racje Tele ). :) Co by nie pisać i jak by nie mówić to oni CIC i NUC wykonują - a reszta ( np logistyka i chyba większość poza WZP ) nie. Także jeśli się nie skonsolidujemy to obejdziemy się smakiem. A kadra sobie spokojnie poradzi.................
 
Wszyscy wiemy, ze to od dyrektora zaley kto na jakim stanowisku pracuje, sami nie mamy możliwości ich wyboru. Z tego wynika, ze majac na uwadze wyrok TK to dyrektor zadecydował o naszej przyszłości o naszej emce. To kolejny powód do tego, ze w słuzbie nie może być podziału na tych , którym należa się emki mundurowe i ZUSowskie bo to nie zależy od funkcjonariusza, gdzie pracuje. Czytając swoja kartę zakresu obowiązków zauważyłam, iż na wstępie powołują się na ustawę o SC jako całość bez wyróżniania konkretnych zadań czyli obowiązują mnie wszystkie zadania tej ustawy a pracuję w komórce wewnętrznej w izbie.
 
Masz 100% racji. To powiniem być nasz cel - emki dla wszystkich celników. Nie wiem tylko dlaczego niektórzy nasi koledzy ( np.Zielony78) tak uparcie dowodzą ze należy się to tylko WZP i OC graniczne. Jeżeli pójdziemy 'w podział" to znowu okaże się że emki będą dla tych którzy " w dniu wejścia w życie ustawy będą w WZP. Nie pamiętacie już wartościowania?
 
Masz 100% racji. To powiniem być nasz cel - emki dla wszystkich celników. Nie wiem tylko dlaczego niektórzy nasi koledzy ( np.Zielony78) tak uparcie dowodzą ze należy się to tylko WZP i OC graniczne. Jeżeli pójdziemy 'w podział" to znowu okaże się że emki będą dla tych którzy " w dniu wejścia w życie ustawy będą w WZP. Nie pamiętacie już wartościowania?
Szanowny kolego, proszę poczytać moje dość liczne wpisy z ostatnich tygodni i jeszcze raz się zastanowić czy ja twierdze, ze należy się tylko WZP i OC graniczne. Myślę, że czytanie ze zrozumieniem to umiejętność nie łatwa ale do ogarnięcia tym bardziej, ze celnicy to najinteligentniejsza grupa z funkcjonariuszy służb mundurowych. Szanuje inne opinie kolegi więc nie będę brnął dalej w temat. Proszę nie przypisywać mi rzeczy, których nie robię.
Pozdrawiam
 
Jeżeli jest tak jak piszesz, to po co przeprowadzasz te analizy kto w cle wykonuje cyt.: "czysto policyjną" robotę a kto nie. Jakie "podmioty" Twoim zdaniem oczywiście pod wzgledem prawnym w świetle wyroku TK są uprawnoine do em a które nie. Po co przeprowadzasz te całostronicowe wywody do czego jest uprawnione i co robi WZP i OC i w czym ich służba różni się od UC , OC wew. czy Dozoru. Po co to udowadnianie że nasz dochodzeniowo-śledczy to nie to co dochodzeniowcy z Policji. To właśnie rodzi podziały.
 
Szanowny kolego j.23
Jak by kolega przeczytał uzasadnienie pisemne TK, to by kol. wiedział dlaczego używałem słowa ,, czysto policyjne" robotę ???
Dla mnie sens zaglądania na forum jest to, że chciałbym się dowiedzieć jaka jest faktyczna sytuacja. Jak bym chciał dowiedzieć się co mi ktoś każe myśleć na dany temat to bym zaglądał na coryntie lub czytał tzw. komunikaty federacji. Jak zaglądam na inny temat na to forum, gdzie nie jestem zorientowany z danym tematem to chciałbym się dowiedzieć jakie są prawdziwe fakty. Może chciałem pobudzić np. Ciebie byś dał jakieś argumenty mogące być wykorzystane do waliki o emki dla wszystkich ??? Może chciałem pobudzić fc z ref D-Ś oraz oc-wewnętrzne do zbierania podpisów o nasze emki ( jeżeli mają je w kieszeni i ja się mylę to po co się angażować ??? ).
Może gdyby federacja i zrzeszenie poczytały takie nasze (nie tylko moje) ,, analizy" to by nie złożyły projektu z którego wynika, ze 1 dniowy fc może otrzymać emke.
Jeszcze raz proszę czytać ze zrozumieniem i nie zarzucać rzeczy których nie robię.

Ps. Gdybym chciał udowodnić, że należy dać tylko i wyłącznie WZP i OC-graniczne to bym to robił. Poczytaj sobie min. moje wpisy do Poula, który twierdził, ze urzędasy w IC oraz UC nie powinni dostać. Może moje argumenty przekonały kilku kolegów z pasów, że wartością jest emka dla wszystkich bez wyjątków. Nie będę przekonywał Ciebie, że koło jest okrągłe i dlaczego. Podział rodzi tylko i wyłącznie ,,niewiedza'' ( niewiedza na czym polega innych służba, niewiedza dlaczego warto dać wszystkim fc ).
 
Sprawa jest prosta -albo walczymy o emki dla wszystkich funkcjonariuszy albo dla nikogo.

Sprawa jest prosta -albo pensja eksperta dla wszystkich funkcjonariuszy albo dla nikogo
Sprawa jest prosta -albo stopień oficera dla wszystkich funkcjonariuszy albo dla nikogo
Sprawa jest prosta -albo normalne godz. pracy tj. 8-16 dla wszystkich funkcjonariuszy albo dla nikogo.
I tak można dalej .....................................
 
Jeżeli jest tak jak piszesz, to po co przeprowadzasz te analizy kto w cle wykonuje cyt.: "czysto policyjną" robotę a kto nie. Jakie "podmioty" Twoim zdaniem oczywiście pod wzgledem prawnym w świetle wyroku TK są uprawnoine do em a które nie. Po co przeprowadzasz te całostronicowe wywody do czego jest uprawnione i co robi WZP i OC i w czym ich służba różni się od UC , OC wew. czy Dozoru. Po co to udowadnianie że nasz dochodzeniowo-śledczy to nie to co dochodzeniowcy z Policji. To właśnie rodzi podziały.

byty, o których się nie mówi, nie istnieją. j 23 znów nadaje ;).
 
Myślałem, że jestem jedynym ciemniakiem na tym forum, a tu proszę jest nas dwóch(2). Czytaj ze zrozumieniem.
 
Back
Do góry