• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

Skup się na analizie, tego, co napisałem. Jeśli to potrafisz. A jak nie chcesz czytać, to nie otwieraj forum. Przy tym przypominam Ci o komplemencie, skierowanym w Twoim kierunku.
 
fakt nieogolony zaczal swoja kampanie wyborcza

Na to wygląda ?
Przypominam, że jak była wizja prokuratora na karku to JK nawet publicznie wypowiedział się w prasie, że będą uznawane roszczenia do stopnia w korpusie oficerów młodszych byłych kierowników niezależnie od tego kiedy byli/pełnili obowiązki na tych stanowiskach.
I nawet z tego co pamietam pismo stosowne do funkcjonariuszy wystosował (do dnia dzisiejszego chyba jest na Corintii).

A CO TERAZ SIĘ DZIEJE ? JAKIE SĄ ROZSTRZYGNIĘCIA W PRZYPADKU BYŁYCH KIEROWNIKÓW ODWOŁUJĄCYCH SIĘ OD DECYZJI DIC DOT. MIANOWAŃ NA STOPNIE ?

PAMIĘTAJMY O TYM !!!
 
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych nas nie poprze. Rozmawiałem z nimi, jednak proszę aby nie był to powód do jakiegoś bezsensowenego ataku na Kolegów z innych służb. Trzeba ich zrozumieć, nie chcą strzelać sami sobie w kolano, kiedy walczą o 20 lat. W tej sytuacji nie poprą innych grup zawodowych.

Pachnie mi ten list nieogolonego do TW jakąś dywersją w stosunku do innych mundurowych. Zaproszą nas do rozmów dwustronnych, a FZZSM, pominą? To niby, że z nami można się ułożyć. Wygląda to na tani szwindel. To już lepiej wrócić do rozmów z FZZSM.
 
SSC pewnie jak przy wartosciowaniu kolejny raz wprowadza swoich funkcjonariuszy w błąd!!!

oto cały on!!!
 
Pachnie mi ten list nieogolonego do TW jakąś dywersją w stosunku do innych mundurowych. Zaproszą nas do rozmów dwustronnych, a FZZSM, pominą? To niby, że z nami można się ułożyć. Wygląda to na tani szwindel. To już lepiej wrócić do rozmów z FZZSM.

sypiecie jadem bez powodu,miejcie świadomość że ta federacja ma celników daleko w dupie w każdym temacie,o czym gadać z tą federacją ,
Kapica napisał co napisał bo dostał na to pozwolenie oraz już wie że ktoś to przeczyta,i módlmy się wszyscy aby zaprosili celnictwo do rozmów o emeryturach mundurowych,
idea 55 jest najsilniejsza w rządzie,o tej koncepcji Kapica wiedział już przy pisaniu ustawy o SC.
idą wybory trzeba wygrać dla siebie ile się da bo tylko przed wyborami władcy się boją potem będa nas mieć w dupie długo.
 
Ostatnia edycja:
Ktoś kiedyś powiedział, że musimy odzyskać zaufanie.
Służby mundurowe mają to zaufanie i ze strony społeczeństwa i władzy.
Zabawa w politykę (wykorzystywanie opozycji) może tylko zaszkodzić.
Mój przełożony zawsze mówił - róbmy to, na co mamy wpływ-bierzmy się do pracy.
Dajmy w ręce Naszych przełożonych argumenty, które będą mogli przedstawić wyżej, a tym mogą być efekty naszej pracy.

Powinniśmy mieć emerytury na zasadach zbliżonych do MSWiA.
 
wiesz co jabol..pij mniej mamrotów bo pier....... jak potłuczony , i tyle tylko, bo ciebie i tych twoich przemyśleń to się komentować nie chce
 
mówimy o emeryturach w SC i jest żle, ale poczytajcie sobie o wojsku polskim jakie jaja tam są z emeryturami ok.20 tys. oficerów 40 tys.podoficerów,120 generałów,przyjmują szeregowych w okolicach drugie tyle co podana powyżej grupa, hodują dwanaście lat i szpica w dupe każdego jednego w dwunastym roku, z tej grupy swoich nielicznych gwiazdorów wybierają i do szkół podoficerskich przyjmują ale nawet to nie gwarantuje dosłużenia do 15 tylko etat musi jeszcze dostać po tych pewnie co w danym roku na emeryturę idą czyli wąska grupa znajomych królika liska czy h.. wie kogo,
Jaki se znależli sposób? kontrakt do dwanaście lat i wypad ,problem emerytalny rozwiązany? rozwiązany,nowych młodych emerytów brak a swoi mają tak jak trzeba,
 
Ostatnia edycja:
cóż za szok B.Arłukowicz skumał się z PO, ale w tym paradoksalnie widzę naszą nową szansę.Otóż teraz można uderzyć do nowego sekretarza stanu(bo takie stanowisko objął) by wsparł naszą sprawę w kwestii emerytur.Jako że jest ministrem /doradcą od osób wykluczonych to za takie można uznać SC w porównaniu do tzw emki...innych służb mundurowych podczas procesu "reformy"emerytalnej służb mundurowych.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,ti...ministrem-u-Tuska,wid,13392310,wiadomosc.html
Sz.P. Przewodniczący może teraz by napisać do tego nowego ministra ...ciekawe jak zareaguje on i jego nowa formacja:).
 
Hihih... jajec sobie nie rób.... choć w sumie Arłukowicz ma poczucie humoru.
A tak na poważnie, moim skromnym zdaniem, kluczem do emerytur jest tylko i wyłącznie osoba Boniego. Jeśli ten facet nie zechce, to nikt nam nie będzie w stanie pomóc.
 
http://biznes.onet.pl/tusk-za-refor...iennym,18493,4267599,3790557,251,1,news-detal
Nie da się ukryć - są służby mundurowe, a za zieloną, czy raczej kanarkową szybką pełnimy służbę my, formacja umundurowana. Myślę, że w najbliższych latach wielokrotnie jeszcze będziemy przedmiotem eksperymentów, które doprowadzą do likwidacji naszej służby, ewentualnie przekształcenia w służbę stricte cywilną. Wtedy nie/stety mogło by dojść do sytuacji, w której ostatni SSC powie: "Sztandary wyprowadzić, broń do magazynu".
 
No i co, połowa maja a my dalej nie wiemy czy będziemy objęci systemem emek mundurowych czy nie. Tak wrednego rządu to chyba jeszcze nie było. Arogancja i ignorancja społeczeństwa ze strony rządu to norma w wykonaniu ekipy Pluska. Sławek może już czas pomyśleć o jakimś proteście? Jak długo można żyć w takiej niepewności o naszą przyszłość? Nie wiem jak inni ale ja po tym co z nami robią jestem już na wykończeniu nerwowym. Ile razy byliśmy zwalniani i przyjmowani, ile razy zmieniano nam stopnie i stanowiska, ile razy obiecywano nam emki. Jak długo można normalnie funkcjonować w tej firmie i nie zachorować psychicznie?
 
Jak długo można normalnie funkcjonować w tej firmie i nie zachorować psychicznie?
Normalnie. Trzeba przyjąć, że lepiej już nie będzie, że emerytur wcześniejszych nie będzie i być szczęśliwym, że się pracuje zamiast stać w kolejce w PUPie.
 
Dej se siana ZbujuMadeju z takimi wpisami. Chciołbych Cie widzieć, jakby Cie tak alokowali 600 km od chałpy. Czy tez byłbyś taki zadowolony i szczęśliwy.
 
Zbuju. Jesteś funkcjonariuszem aktualnie pełniącym służbę na przejściu granicznym?
Jakie stanowisko nadano Ci na podstawie art.222 ust.3 ustawy o SC? Ile lat jesteś w SC, wcześniej administracji celnej?

Mario97.

Ostatni list SSC zostanie najprawdopodobniej przychylnie potraktowany przez Min. Boniego.
trzeba jednak pamiętać, że dysponujemy równoległą korespondencją Min. Boniego do funkcjonjariuszy, że on nie jest władny podjąć decyzji w zakresie dopuszczenia funkcjonariuszy do systemu zaopatrzeniowego. Pisze w tej korespondencji Min. Boni, że właściwym jest Minister Rostowski.
Gdyby stosowny wniosek do Premiera złożył Minister Rostowski to wtedy dopiero moglibyśmy poważnie traktować ruch ze strony rządzących.
Na obecnym etapie, po liście SSC, temat ma się odwlec do po wyborach. Podejrzewam, że obecnie Min. Boni nawet zaprosi SC do rozmów. Już jednak jest niemal pewne, że finału rozmów nie będzie przed wyborami.

Podobnie było z emeryturami celnymi. SSC zaproponował w ramach SC. dał nam nadzieję, po czym pytany o to przez Posłów na posiedzeniu Komisji FP stwierdzuił, że rząd nigdy nie występował i nie proponował takiego projektu emerytur celnych.

DLATEGO MUSIMY NA OBECNYM ETAPIE, JAKO ŚRODOWISKO PRACOWNICZE, WSPÓLNIE PODEJMOWAĆ WSZELKIE DZIAŁANIA, ABY PRAWO W TYM ZAKRESIE MOGŁO BYĆ PRZESTRZEGANE TAK JAK CHCE TEGO KONSTYTUCJA.

Związek Zawodowy Celnicy PL przygotowuje działania w tym zakresie. Bez zaangażowania środowiska pracowniczego te działania będą po prostu mniej skuteczne.
 
Przykro mi ale mam wrażenie ze Pan Rostowski nie jest za bardzo zorientowany w temacie. Zastanawiam się czy o tym wie, że SC jest dołączona niestety do jego ministerstwa i co jest jej zadaniem. Wygląda to tak jakby SC w MF była niepotrzebnym, przypadkowym i niechcianym dzieckiem. Ale jeśli jest tak jak piszesz to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby teraz do niego kierować pytania związane z naszymi emkami. A tak na marginesie dziękuję Ci za to wszystko co do nas robisz, dzięki Tobie mam nadzieję.
 
Back
Do góry