• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

na emeryturach zyskuje szefostwo

tak czy siak na działalności Sławka szefostwo zyskuje emerytury,
m. in. taka dic Łódź Dorota Helena K. pierwsza druchna w realizacji utopii Kapicy
ta od kwaterunku od urzędu miasta 120 metrów za czapkę buraków
 
dorota walcząca z gruchą

tak czy siak na działalności Sławka szefostwo zyskuje emerytury,
m. in. taka dic Łódź Dorota Helena K. pierwsza druchna w realizacji utopii Kapicy
ta od kwaterunku od urzędu miasta 120 metrów za czapkę buraków
Niestety rzeczywistość,
zyska Kedzierska, jacki placki i inne grzeski doradcy z zarzutami, szefowa IC Łodź wysyłała do gruszkowiczów po korzystnych wyrokach pogróżki o zwrocie świadczeń z odsetkami , stąd ksywa dorota walcząca z gruchą, teraz zyska najwięcej na sukcesie Celnicy PL
 
Bardzo trafna uwaga, a tak na marginesie jaki jest sens procedowania w podkomisji sejmowej emerytur celnych? To strata czasu na coś,co zgodnie z wyrokiem TK przecież nie znajdzie się w obiegu prawnym. FZZSC i Zrzeszenie ZZSC deklarują (przynajmniej teoretycznie) konieczność podjęcia natychmiastowych działań o włączenie wszystkich F.C do systemu zaopatrzeniowego. Myślę, że warto ich oficjalnie zapytać (żeby nie było ale przecież nic nie mówiliście). Procedować nowelizację ww.ustawy winni wspólnie wszyscy przedstawiciele zz. Najlepiej już zjednoczeni w jeden związek zawodowy. Czy się tego doczekamy?
O ile pamiętam to ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy policji,.... i członków ich rodzin jest autorstwa resortu spraw wewnętrznych.
Pozdrawiam
Grześ2211
P.S Bardzo trafna uwaga- dotyczy wypowiedzi forumowicza "tomekromek" cyt."skoro inne związki tak się rwa do walki i powoływania zespołów ministerialnych to może poprosić je o przedstawienie informacji o jaka emeryturę dla FC chcą walczyć. Zwykle określenie stanowiska. Przynajmniej ich członkowie będą wiedzieć kogo i co popierają zanim będzie za późno. Tyle odwagi i uczciwości każdy powinien mieć".
 
Ostatnia edycja:
każda rewolucja wymaga ofiar :confused:
kadra wobec perspektywy rozliczenia "zasług" naszym głównym sprzymierzeńcem ?
pożyjemy, zobaczymy ....

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !!!
 
kolego zielony napisałeś: "Nasi adwersarze pewnie o tym wiedzą wiec napiszę to dla innych, żeby nikomu nie potrzebnie nie mydlić oczu !!!

może więc zacznij mydlić oczy adwersarzom, a "innych" ;) zostaw w spokoju.
damy radę bez twojego dziwnego adhd jakim nas raczysz od chwili wyroku.
trudno dociec jaki charakterze ma twoja obecność na forum ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !!!

Nie jestem agitatorem ani przeciwnikiem ZZ Celnicy PL !!! Myślę, ze moim szczerym realizmem, dla związku, dla sprawy zrobię więcej niż pompowanie balonu. Nie zgadzam się z kretynem, który mówi na tym forum: co to za sukces ??? Wyrok Trybunału to WIELKI sukces wszystkich celników, wnioskodawców itd. !!! Ale jak nikt nie zareaguje (czyli również JA) to ludzie, którzy czytają to forum (np. post RYBKA) pójdą następnego dnia na służbę i powiedzą DIC, że teraz to im to LOTTO !!! bo mają 30 lat stażu zaliczonego do emerytury i DIC może im skoczyć i spodziewać się pisma o przejście na emke. A później TY będziesz ich największym wrogiem. Może za bardzo z tym pesymizmem w niektórych postach odleciałem i za to SORKI kolegów i koleżanki.
A teraz kamyczek do naszych adwersarzy:
1) Muszą mieć świadomość, że jeżeli sobie wierchuszka będzie chciała coś więcej przy emkach dla siebie ugrać kosztem zwykłych celników to związek uczyni starania aby to zaskarżyć do ..................
2) Jak jedna z koleżanek mówiła na forum to nie będę podpowiadał naszym przeciwnikom ewentualnych kontr argumentów. Związek ma dobrych prawników (udowodnili to na rozprawię ).

ps. Może po prostu chciałbym dobić do twojej liczby postów ??? Mam 80% stażu potrzebnego do emki. Ja oczywiście życzę kolegą i koleżanką aby im zaliczyli staż z GUC, z cywila, z przed 1999 roku bo ja na tym zyskam !!! Zwolni się wtedy jakieś stanowisko eksperta i Ja się na nie załapię:rolleyes: Pozdrawiam
 
Niestety rzeczywistość,
zyska Kedzierska, jacki placki i inne grzeski doradcy z zarzutami, szefowa IC Łodź wysyłała do gruszkowiczów po korzystnych wyrokach pogróżki o zwrocie świadczeń z odsetkami , stąd ksywa dorota walcząca z gruchą, teraz zyska najwięcej na sukcesie Celnicy PL

Im więcej miernot pójdzie na wcześniejszą emkę tym lepiej dla łódzkiego cła!
 
Pozwolę sobie zacytować samego siebie z innego wątku.....

Mówiąc krótko pora skończyć z federacjami zrzeszeniami itd itp... Zróbmy w końcu jeden solidny sensowny związek. Jackowie,jak się czuliście gdy ratując swoje tyłki sprzedawaliście nas na wschód ? Dlaczego nikt z was nie został alokowany? Dlaczego kryteria alokacji były różne dla równych i równiejszych np.niektóre małżeństwa były równiejsze? I dlaczego były to małżeństwa m.inn.działaczy związkowych? Nasze koleżanki i koledzy UMIERALI na alokacji,z dala od domów i rodzin,podać przykłady???? A rozwody???? A alokacja starych zolli którzy UMIERALI na stancjach???? Może tak nie było??????? Myślicie że zapomnieliśmy? A ilu z Was było zwalnianych za działalność związkową? Albo przewrotnie-ilu było awansowanych za pozorację takowych działań? Nie macie moralnego prawa wtrącać swoich czterech groszy do tematu emerytur wywalczonych przez Siwego. Dla jasności-nie jestem członkiem celnicy.pl. Ale Jacki,ruszcie tyłki i odwiedźcie alokowanych-to dopiero Was powitają..... A Siwy tam przyjechał. Gdzie wtedy byliście???? NO GDZIE????? Czekam na odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:
I jeszcze .....

Jacki i spółka....wy już w nic się nie mieszajcie i nie przeszkadzajcie, oki? Naszkodziliście aż nadto, wystarczy. W ogóle nie zabierajcie zdania w temacie emerytur, macie szansę wykazać się mądrością i siedzieć cicho... Wystarczy że wysłaliście nas na wschód sami sobie ratując tyłki. Teraz nie mieszajcie. Nie znacie się na tym do czego jesteście powołani więc nie przeszkadzajcie. Już w styczniu 2008 nieproszeni pojechaliście do Boniego więc teraz nie uszczęśliwiajcie nas na siłę swoją aktywnością. Przecież już jesteście spaleni, naprawdę tego nie widzicie???????? Tak naprawdę droga jest tylko jedna-WSZYSTKIE ZWIĄZKI MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM BEZ PODZIAŁU I ZDAŃ ODRĘBNYCH. I po co w ogóle tyle związków w służbie???? Najpierw uzgodnijcie wspólne stanowisko-to podstawa, a dopiero potem pismo do Szefa, ale jak zwykle wszystko wspak. Normalka.
 
Ostatnia edycja:
Pozwoliłem sobie zacytować własne posty z innego wątku-jeśli kogoś to razi to przepraszam aleTAK UWAŻAM!!! . I widzę że funkcjonariuszy myślących podobnie jest WIELU!!! W JEDNOŚCI SIŁA!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
zielony nikt ci nie odmawia zręczności ale z RYBKĄ to przegiąłeś.
wypadałoby chociaż zapoznać się z postami tego blogera.
.... i uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć od takich "czytelników".

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !!!
 
Funkcjonariusze Służby Celnej!


Odpowiadając na ogromną liczbę zapytań kierowanych do Związku przez funkcjonariuszy celnych uprzejmie informujemy, że w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015r. sygn. K39/13 Związek Zawodowy Celnicy PL, w najbliższym czasie podejmie następujące działania:

- przygotujemy projekt regulacji ustawowych, który dopisze do ustawy z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, (…) oraz ich rodzin wszystkich funkcjonariuszy celnych, licząc od dnia zatrudnienia w administracji celnej lub Służbie Celnej i przedłożymy ten projekt w Sejmie RP

- podejmiemy kroki w celu wynajęcia profesjonalistów, a więc renomowaną firmę lobbingową, do pomocy w przeprowadzeniu ww. projektu przez Sejm RP

- będziemy reagować i odpowiadać w sposób zdecydowany i prawnie przewidziany, na wszelkie niekorzystne dla środowiska zawodowego działania Ministerstwa Finansów, jeżeli takie się pojawią.

Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się i wsparcia tych działań.

Z pozdrowieniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Pan Radosław Sikorski
Marszałek Sejmu RP
tylko drogą elektroniczną

Szanowny Panie Marszałku.

W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015r. sygn. K39/13 zwracamy się z wnioskiem o zawieszenie prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej dot. tzw. emerytury celnej (Druk nr 2563) jako bezprzedmiotowe w chwili obecnej.

Do wiadomości:

  1. Pani Ewa Drozd – Przewodnicząca Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej (druk nr 2563) – tylko w wersji elektronicznej


Z poważaniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
/ - /
 
zielony nikt ci nie odmawia zręczności ale z RYBKĄ to przegiąłeś.
wypadałoby chociaż zapoznać się z postami tego blogera.
.... i uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć od takich "czytelników".

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !!!

Nie chciałem urazić Rybki a jeżeli tak się poczuł to naprawdę uczciwe SORY !!! Ja jestem realistą i przeraziłem się tym mega optymizmem jakim ludzie mogli się zachłysnąć !!! Ale przyznaje trzeba było być optymistą, zaskarżając te regulację do Trybunału i WYGRAĆ !!! A jeszcze 02.03.2015 wielu nie wierzyło !!! Teraz dla wszystkich to oczywista oczywistość !!! Pozdrawiam i obiecuje nie będę Cię gonił z liczba postów :eek:
 
Będą z Ciebie LUDZIE zielony 😊 co ja piszę,już są z Ciebie ludzie. Szanuję to co i jak piszesz. Nie zawsze zgadzam się z Tobą ale szanuję Twoje zdanie. Rozsądna,wyważona polemika,otwartość na inny punkt widzenia czy też na inne doświadczenia. To są Twoje atuty. Szacun i to szczery.
 
Ostatnia edycja:
Nastąpią duże redukcje

Emerytury prawdopodobnie będą, ale w miejsce tych, którzy odejdą, nie będzie nowych przyjęć. Np. etaty z OC wewnętrznych, zajmujące się obsługą odpraw celnych i deklaracji akcyzowych znikną. Zgłoszenia będą przyjmowane przez jedną placówkę w Izbie, kontrola fizyczna tylko w przypadku pozytywnej analizy ryzyka, wykonana zostanie przez grupę mobilną, znajdującą się najbliżej miejsca kontroli itp.
 
Pan Radosław Sikorski
Marszałek Sejmu RP
tylko drogą elektroniczną

Szanowny Panie Marszałku.

W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015r. sygn. K39/13 zwracamy się z wnioskiem o zawieszenie prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej dot. tzw. emerytury celnej (Druk nr 2563) jako bezprzedmiotowe w chwili obecnej. (…)

Z poważaniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
/ - /


ten wniosek powinni chyba zlozyc poslowie SLD jako autorzy projektu ustawy. Lepiej zeby zrobili to jak najszybciej...
 
Pan Radosław Sikorski
Marszałek Sejmu RP
tylko drogą elektroniczną

Szanowny Panie Marszałku.

W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 03.03.2015r. sygn. K39/13 zwracamy się z wnioskiem o zawieszenie prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej dot. tzw. emerytury celnej (Druk nr 2563) jako bezprzedmiotowe w chwili obecnej.

Do wiadomości:

  1. Pani Ewa Drozd – Przewodnicząca Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Służbie Celnej (druk nr 2563) – tylko w wersji elektronicznej


Z poważaniem:
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
/ - /

autorzy projektu ustawy o emeryturach celnych powinni go po prostu wycofać. oczywiście w związku z wyrokiem TK.
 
Back
Do góry