• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

EMERYCI@CELNICY.PL

EMERYCI KAS i SCS – członkowie ZZ Celnicy PL

oraz odchodzący na emeryturę członkowie ZZ Celnicy PL w lutym i marcu 2023

- wszyscy pozostali emeryci KAS i SCS


Koleżanki i Koledzy!

Informujemy, że uruchomiliśmy e-mail dedykowany dla emerytów członków ZZ Celnicy PL – emeryci@celnicy.pl.

Prosimy o przesyłanie na ten kontakt swoich e-maili. Chcemy stworzyć bazę kontaktów i następnie zorganizujemy założenie struktury Związku złożonej z emerytów i zwolnionych. Prosimy o zgłoszenia wszystkich, także tych którzy otrzymują maile od Przewodniczących ZOI, gdyż nie mamy w obecnych bazach e-mail rozróżnienia. Jedynie wiemy ogólnie o liczebności - jest już ponad 500 członków ZZ Celnicy PL w statusie emeryta/rencisty/zwolnionego.

Mamy nadzieję na powstanie bardzo aktywnej struktury - oj będzie się działo 😊!

Macie przed sobą piękny czas, w którym warto być na bieżąco z wydarzeniami dedykowanymi dla Was. Chcemy docelowo wprowadzić regularne aktywności i wydarzenia dla Was.

Emeryci, renciści, zwolnieni, którzy nie są członkami ZZ Celnicy PL, a chcieliby nimi zostać, mogą oczywiście złożyć deklarację lub zapisać się za pośrednictwem systemu SORGA. Aktualna składka miesięczna to 7,50 zł.

Więcej szczegółów w załączonym piśmie


Z Poważaniem:

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy8-23-emeryci baza.doc
    91 KB · Wyświetleń: 737
W dniu dzisiejszym zakończyłem służbę po blisko 33 latach.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych emerytów i właśnie opuszczających szeregi.
Życzę wytrwałości koleżeństwu pozostającemu w służbie oraz nowo wstępującemu. Pozdrawiam również ucywilnionych (czego sam doświadczyłem). Wszystkich których przez te lata poznałem jak i tę anonimową rzesze dla której również anonimowy byłem

Z sentymentem pozdrawiam instruktorów przewodników i koordynatorów psów służbowych oraz działy ICC


kom w st.spocz. Maciej Reklewski

IAS W-wa
 
W dniu dzisiejszym zakończyłem służbę po blisko 33 latach.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich obecnych emerytów i właśnie opuszczających szeregi.
Życzę wytrwałości koleżeństwu pozostającemu w służbie oraz nowo wstępującemu. Pozdrawiam również ucywilnionych (czego sam doświadczyłem). Wszystkich których przez te lata poznałem jak i tę anonimową rzesze dla której również anonimowy byłem

Z sentymentem pozdrawiam instruktorów przewodników i koordynatorów psów służbowych oraz działy ICC


kom w st.spocz. Maciej Reklewski

IAS W-wa
Super. Jestem już miesiąc na emeryturze. Był to świadomy i teraz wiem, że bardzo dobry wybór. Życzę wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim zdrowia, żeby w pełni korzystać z wolności 😊
 
Witam jestem emerytem od 24 lutego 2023r.

W mundurze od kwietnia 1991r w Gdańskich O/C i Celno Skarbowych czyli niespełna 32 lata.

W listopadzie 22r. podjąłem decyzję o emeryturze zresztą wspólnie z w 18-sto osobową grupą z jednego oddziału. Po styczniowych działaniach ZZ Celnicy.PL , które doprowadziły do wprowadzenia korzystnych rozwiązań, oraz w związku sytuacją rodzinną, zdecydowałem się 31.stycznia złożyć wniosek o uchylenie decyzji zwalniającej i kilka lat jeszcze posłużyć. Po informacjach o braku zastrzeżeń i kilku innych pozytywnie rozpatrzonych wnioskach osób z innych komórek potraktowałem to jako formalność. Przestawiłem się psychicznie...

I tu się zdziwiłem....wniosek mój i dwóch kolegów z oddziału pozostał bez formalnej odpowiedzi. Po dwóch tygodniach, po zapytaniach i interwencjach otrzymałem informację ustną od kierownika o braku woli uchylenia decyzji zwalniającej przez kierownictwo Izby. Fakt ten zdziwił nie tylko mnie z uwagi na braki kadrowe, dużą ilość odejść na emeryturę, brak doświadczonych pracowników , zwiększającą się ilość pracy a także naszą pozytywna opinię. Przykre jest to że byłem zachęcany do wycofania decyzji a do momentu zwolnienia nie otrzymałem formalnej odpowiedzi na mój wniosek. Pozostali koledzy, którzy przeszli na emeryturę dostali podziękowania za długoletnią służbę a ja po 32 latach nic ... nie chodzi o papierek tylko o to żeby ktoś powiedział dziękuję. Decyzję o odmowie wycofaniu decyzji otrzymałem kilka dni po odejściu na emeryturę. Nie zamierzam się odwoływać.

No cóż pozostaje mi się cieszyć z nowego statusu emeryta i się cieszę. Życzę wszystkim emerytom zdrowia, radości i w pełni wykorzystania wolnego czasu.


Pozdrawiam

Były

podkomisarz

Wiesław Wysocki

IAS Gdańsk



Wysłane z mojego moto g42 przy użyciu Tapatalka
 
Witam jestem emerytem od 24 lutego 2023r.

W mundurze od kwietnia 1991r w Gdańskich O/C i Celno Skarbowych czyli niespełna 32 lata.

W listopadzie 22r. podjąłem decyzję o emeryturze zresztą wspólnie z w 18-sto osobową grupą z jednego oddziału. Po styczniowych działaniach ZZ Celnicy.PL , które doprowadziły do wprowadzenia korzystnych rozwiązań, oraz w związku sytuacją rodzinną, zdecydowałem się 31.stycznia złożyć wniosek o uchylenie decyzji zwalniającej i kilka lat jeszcze posłużyć. Po informacjach o braku zastrzeżeń i kilku innych pozytywnie rozpatrzonych wnioskach osób z innych komórek potraktowałem to jako formalność. Przestawiłem się psychicznie...

I tu się zdziwiłem....wniosek mój i dwóch kolegów z oddziału pozostał bez formalnej odpowiedzi. Po dwóch tygodniach, po zapytaniach i interwencjach otrzymałem informację ustną od kierownika o braku woli uchylenia decyzji zwalniającej przez kierownictwo Izby. Fakt ten zdziwił nie tylko mnie z uwagi na braki kadrowe, dużą ilość odejść na emeryturę, brak doświadczonych pracowników , zwiększającą się ilość pracy a także naszą pozytywna opinię. Przykre jest to że byłem zachęcany do wycofania decyzji a do momentu zwolnienia nie otrzymałem formalnej odpowiedzi na mój wniosek. Pozostali koledzy, którzy przeszli na emeryturę dostali podziękowania za długoletnią służbę a ja po 32 latach nic ... nie chodzi o papierek tylko o to żeby ktoś powiedział dziękuję. Decyzję o odmowie wycofaniu decyzji otrzymałem kilka dni po odejściu na emeryturę. Nie zamierzam się odwoływać.

No cóż pozostaje mi się cieszyć z nowego statusu emeryta i się cieszę. Życzę wszystkim emerytom zdrowia, radości i w pełni wykorzystania wolnego czasu.


Pozdrawiam

Były

podkomisarz

Wiesław Wysocki

IAS Gdańsk



Wysłane z mojego moto g42 przy użyciu Tapatalka

MASZ KORONNY DOWÓD DLA SĄDU , NA WPROWADZONY ART.41 .
NIE ZOSTAŁ WPROWADZONY CELEM ZATRZYMANIA
DOŚWIADCZONYCH FUNKCJONARIUSZY W SŁUŻBIE !
ZAMIAR JEST ZNANY ; ZANIŻYĆ WYSOKOŚĆ EMKI .
 
@wiewys1525 , powinieneś napisać podkomisarz w stanie spoczynku, a nie "były podkomisarz". Stopień masz dożywotni.
Jesteś ofiarą systemu niepozwalającego świadomie podjąć racjonalnej decyzji o emeryturze. Przepisy mające wpływ na wysokość emerytury i podwyżki dla pozostających w służbie powinny być znane najpóźniej w październiku.
Twój przykład jedt też przestrogą dla tych którzy decyzję o emeryturze podejmują zbyt pochopnie, zapominając o tym, że żeby uchlić decyzję o zwolnieniu nie wystarczy wola zwalnianego. Musi tego chcieć też DIAS, a to pomimo braków kadrowych nie w każdym przypadku jest jak widać takie oczywiste.
Wniosek o emeryturę powinno się składać tylko w przypadku 100-procentowej pewności, że się tego chce.
Przelicz sobie wszystko dokładnie, może się okazać, że dłuższe pozostanie w służbie mogłoby się przełożyć na niższą emeryturę, biorąc pod uwagę waloryzację, modernizację itp. Może ktoś za Ciebie podją dobrą decyzję.
Powodzenia na nowej drodze życia. Dużo zdrowia.
 
Witam jestem emerytem od 24 lutego 2023r.

W mundurze od kwietnia 1991r w Gdańskich O/C i Celno Skarbowych czyli niespełna 32 lata.

W listopadzie 22r. podjąłem decyzję o emeryturze zresztą wspólnie z w 18-sto osobową grupą z jednego oddziału. Po styczniowych działaniach ZZ Celnicy.PL , które doprowadziły do wprowadzenia korzystnych rozwiązań, oraz w związku sytuacją rodzinną, zdecydowałem się 31.stycznia złożyć wniosek o uchylenie decyzji zwalniającej i kilka lat jeszcze posłużyć. Po informacjach o braku zastrzeżeń i kilku innych pozytywnie rozpatrzonych wnioskach osób z innych komórek potraktowałem to jako formalność. Przestawiłem się psychicznie...

I tu się zdziwiłem....wniosek mój i dwóch kolegów z oddziału pozostał bez formalnej odpowiedzi. Po dwóch tygodniach, po zapytaniach i interwencjach otrzymałem informację ustną od kierownika o braku woli uchylenia decyzji zwalniającej przez kierownictwo Izby. Fakt ten zdziwił nie tylko mnie z uwagi na braki kadrowe, dużą ilość odejść na emeryturę, brak doświadczonych pracowników , zwiększającą się ilość pracy a także naszą pozytywna opinię. Przykre jest to że byłem zachęcany do wycofania decyzji a do momentu zwolnienia nie otrzymałem formalnej odpowiedzi na mój wniosek. Pozostali koledzy, którzy przeszli na emeryturę dostali podziękowania za długoletnią służbę a ja po 32 latach nic ... nie chodzi o papierek tylko o to żeby ktoś powiedział dziękuję. Decyzję o odmowie wycofaniu decyzji otrzymałem kilka dni po odejściu na emeryturę. Nie zamierzam się odwoływać.

No cóż pozostaje mi się cieszyć z nowego statusu emeryta i się cieszę. Życzę wszystkim emerytom zdrowia, radości i w pełni wykorzystania wolnego czasu.


Pozdrawiam

Były

podkomisarz

Wiesław Wysocki

IAS Gdańsk



Wysłane z mojego moto g42 przy użyciu Tapatalka
Gratuluję, ja po 29 latach służby odszedlem tego samego dnia. 👍
 
Back
Do góry