• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatek do wynagrodzenia za kontrole automatów a rzeczywistość!

§ 7 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
Warunkiem otrzymywania dodatku, o którym mowa w § 5 pkt 2, jest wykonywanie zadań kontrolnych lub sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem tych zadań, odpowiednio przez:
1) funkcjonariusza,
2) naczelnika wydziału, zastępcę naczelnika wydziału, kierownika referatu oraz dowódcę jednostki pływającej
- w komórce zwalczania przestępczości w izbie celnej, oddziale celnym, komórce dozoru oraz kontroli gier w urzędzie celnym.

Uzasadnienie zmiany § 7 ust. 1

Propozycja wprowadza dodatek w wysokości 0,267 mnożnika kwoty bazowej we wszystkich oddziałach celnych i komórkach dozoru i kontroli gier
 
Propozycja wprowadza dodatek w wysokości 0,267 mnożnika kwoty bazowej we wszystkich oddziałach celnych i komórkach dozoru i kontroli gier

Ale ten zapis wprowadza oblig w całym OC. To jedynie podwyższenie WSZYSTKIM wypłaty co mi się średnio podoba, bo nadal nie będzie rozróżnienia dla tych co łażą po targu, co biją się z pijakami po barach na automatach i na tych których głównym zadaniem w pracy jest robienie kariery :cool:

Nie dość że po naszych szkoleniach (śpb) wraca się ledwo żywy (kto nie wierzy polecam wyjazdy na nowo szykowane ), to nasza służba na rynkach ... właśnie. Nie mam jak tego opisać, tam trzeba być. Po tygodniu patroli (jeśli niektórzy "funkcjonariusze" by to wytrwali) z płaczem wrócili by do swoich biurek i może mnie słyszeli byśmy za plecami tekstów, że "znowu idą na spacerek" !

Albo dodatek dla patroli jako grupy wyróżnionej z OC albo inaczej to nie ma sensu. To dla mnie żadna motywacja jeśli warunki pracy/służby osoby robiącej archiwizację są zrównane do patrolowców. Pokażcie mi inne tak wredne i niebezpieczne zarazem zadanie w jakimkolwiek OC w Polsce jak służba patrolowa! Nie mam nic do "archiwizatorów" (większość z nas to kiedyś "liznęłą") ale pomyślcie nad moja argumentacją. :confused:

Poza tym ludzie z patroli traktowani są jako takie "tanie wzp" i czasami zabezpieczamy śpb przy innych czynnościach. A może by tak bliżej przyjrzał się kartom zadań i comiesięcznym rozliczeniom czasu pracy? Żeby porównać ile służb poświeca się na patrole a ile na inne obowiązki. W żadnej karcie zadań przy wartościowaniu nie ma słowa o patrolach. Zapewne jest to podciągnięte pod "inne poelcenia" :(
 
Ostatnia edycja:
Czy komuś znany jest los projektu rozporządzenia o dodatkach. Mamy już kwiecień i nic nie słychać. Slabo to wygląda.... Czyżby to byla tylko marchewka i gra na czas???
 
Czy komuś znany jest los projektu rozporządzenia o dodatkach. Mamy już kwiecień i nic nie słychać. Slabo to wygląda.... Czyżby to byla tylko marchewka i gra na czas???


Tak to wygląda Zoollek. Rozporządzenie wisi do podpisu przez Ministra Szczurka od 23 marca i nic. Nie ma ochoty chyba go podpisać. Bo co za problem podpisać gotowe rozporządzenie od ponad 2 tygodni ???
DIC wymagają od nas zajmowania coraz większej ilości automatów, a jeśli chodzi o dodatki to nabrali wody w usta. Taka nasza smutna rzeczywistość.

Pozdrawiam wszystkich f-szy z Referatów Dozoru.
 
Tak to wygląda Zoollek. Rozporządzenie wisi do podpisu przez Ministra Szczurka od 23 marca i nic. Nie ma ochoty chyba go podpisać. Bo co za problem podpisać gotowe rozporządzenie od ponad 2 tygodni ???
DIC wymagają od nas zajmowania coraz większej ilości automatów, a jeśli chodzi o dodatki to nabrali wody w usta. Taka nasza smutna rzeczywistość.

Pozdrawiam wszystkich f-szy z Referatów Dozoru.

JUŻ JEST.... http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150000530
 
Jak w Waszych izbach wyglądają dodatki dla kontrolujacych automaty: kryteria przyznania i wysokość o ile to nie tajemnica.
 
Przemysl nic nie slychac o dodatkach a co za tym idzie kryteriach przyznawania i wysokość
 
Hm.... Dodatko... Nagrody sa dla Automatowcow. A kryterium jest takie.... Ze czesc komorek sie nie lapie. I ot. cel SSC wykonany minimalnym kosztem.
 
z tego co pamiętam, to dodatki miały dotyczyć funkcjonariuszy wykonujących kontrole dot. nielegalnych automatów do gier hazardowych. Która część komórek się na to bosmannn nie łapie?
 
Ostatnia edycja:
Dodatki tak. Ale jak dodatkow brak... a w miejsce dodatku daje sie nagrode to mozna ustawic kryteria przyznania od A do Z. Tylko tyle ;)
 
Białystok - przyznane wszystkim funkcjonariuszom zatrzymującym automaty.
 
Czy możecie podac wiecej szczegółów, tj.czy dodatki dla każdego zatrzymującego automaty są w tej samej wysokosci, a jeżeli nie to co było brane pod uwagę przy ich przydzielaniu?
 
Czy możecie podac wiecej szczegółów, tj.czy dodatki dla każdego zatrzymującego automaty są w tej samej wysokosci, a jeżeli nie to co było brane pod uwagę przy ich przydzielaniu?

Zapewne najwięcej dostaną ci którzy wypisują tylko pokwitowania:D
 
Back
Do góry