• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

czy macie jeszcze dyra?

Mimi Ty wiesz najlepiej jak jest.
Popatrz. Piszesz takiego sensacyjnego newsa, a tu nic. Zero reakcji.

Chyba trzeba zamknąć to forum.

A może jednak.... - Dyrektor ma w kalendarzu wpisane spotkanie ze związkami zawodowymi w środę na godz. 10:00.
Podobno dostaliśmy dopiero dzisiaj od Romka zaproszenie na maila służbowego. Nie ma mnie w pracy więc nie wiem na 100 %. Tak mi tylko przekazano.

Jutro 31.03. mam sprawę w Sądzie Pracy kolegi Jacka M. Pozwani to Dyrektor IC Wrocław i Dyrektor IC Opole - straszny dzień, ale mam nadzieję, co ja mówię jestem pewny, że BĘDZIE TO WIELKI DZIEŃ.

WOKANDA ZAKOŃCZONA - KRÓTKI KOMENTARZ W PONIŻSZYM TEMACIE
http://www.celnicy.pl/viewtopic.php?t=31
 
Staram się zrozumieć brak komentarzy na temat odwołania Dyrektora.
Wydaje się chyba po prostu, że stała się rzecz jakby zupełnie naturalna, dlatego nikt nawet nie reaguje.
Może ktoś chociaż skomentuje jakie wrażenie zrobiła na nim Pani z Ministerstwa i czy była to Z-ca Szefa Służby Celnej?
Czy eks Dyrektor wiedział i oczekiwał w swoim gabinecie przyjazdu znakomitego gościa z MF?
Ale tak poważnie, to czy jest ktoś zaskoczony takim obrotem sprawy?
Pamiętam plotkę z końca grudnia 2005r., że zostaną tylko Dyrektorzy IC w Krakowie i Olsztynie. Ciekawe czy się sprawdzi? Jeśli tak to będę musiał diametralnie zmienić swoje podejście do krążących plotek?
 
mampytanko czy ktoś wie czym się naraził wasz dyro i jeszcze jedno Sławek czy mógłbyś podać kto został jego następcą ile w cle osiągnięcia itp.Będziemy bardzo wdzięczni.Pozdrawiam
 
Nasz eks Dyrektor miał to coś, że wszystkie działające w izbie Związki Zawodowe były w przeddzień postawienia mu czegoś w rodzaju votum nieufności i może nawet przystąpienia do sporu zbiorowego. Nie będę podawał szczegółów bo to by oznaczało, że nie mam sumienia. Komentarz chyba nie jest potrzebny.
A dla nowego Dyrektora nastał czas na to aby właśnie od chwili powołania zasłużyć się dla Służby Celnej. Następca to Edward Kuchciak. Celnik z naszej izby. I to chyba dobrze, że nie jest z zewnątrz.
 
Nie ma, nie ma w Izbie Dyrektora

Nie mamy już "miłościwie" panującego nam Dyrektora Andrzeja B. W Izbie 4 kwietnia około godziny 10:00 pojawiła się delegacja z MF i załatwiła sprawę do końca. Może się to wydać dziwne ale nikt pana Andrzeja nie bronił, nie było milczących szpalerów ani żadnych innych oznak sympatii dla byłego już pana Dyrektora. Prawdę powiedziawszy w zamkniętych pokojach pojawiły się nawet typowe oznaki radości. Idzie nowe, idzie nam. Zanotowano jednak typowe oznaki paniki wśród dworu jego eminencji. Plebs się cieszył, notable płakali- ponoć płaczą nadal. Nadeszła pora na długo oczekiwane zmiany. Może nareszcie rozsądni ludzie przejmą władzę, a stary układ zostanie rozmontowany do fundamentów, które następnie zostaną wykopane i utopione w Odrze. Nowy Pan Dyrektor Edward Kuchciak wydaje się bardzo zorientowany w bolączkach trapiących Izbę i podległy Urząd. Jego dotychczasowe decyzje świadczą o głębokiej analizie wszytkich trudności i rozpoczęciu pracy u podstaw. Życzę mu powodzenia na "nowej drodze życia".
 
Lola, jakie decyzje?

Lola, piszesz , że nowy derektor podjął jakieś decyzje, to może napisz jakie, bo my szarzy robotnicy nic nie wiemy.
 
Decyzje Dyrektora

Na razie o decyzjach wiem tylko tyle co mówią korytarze, jednak ploteczki są bardzo ciekawe. Ufciu wydź na korytarz, wstąp do palarni i tylko słuchaj, nie musisz nic mówić.
 
Najnowsze wieści z korytarza

Ciekawe czy na Zielonogórskiej już rzucają się z okien, bo na Szpitalnej skaczą z drugiego piętra do Odry- na szczęście jest głęboka, trafili na czas roztopów. Ponoć nawet zakończył się mobing w wiadomym wydziale, a Pan Naczelnik zauważył że jedna pracownica jest w ciąży (aktualnie 8 miesiąc). Do tej pory miał poważne problemy ze wzrokiem i słuchem- nie widział i nie przyjmował do wiadomości "rzucających się" w oczy faktów.
 
Wygnaniec

Byłem na korytarzach za radą loli i nasłuchałem się, że Sławek Ś. wraca na Szpitalną. Natomiast Daniel O. będzie mógł w przyszłym CV zapisać, że był Naczelnikiem (ciekawe czy doda, że przez tydzień?).
 
Kurna ale jaja. Na Zielonogórskiej jeszcze gorzej niż na Szpitalnej.
Jedna wielka panika, bo uwierzyli w plotkę, że chłopaki z powtórnej szykuują się do władzy. Ale kurna jaja. Wielu zwykłych, szarych celników chodzi jeszcze dużo bardziej blada i wystraszona niż w dniu odwołania starego Dyra chodziła część kadry kierowniczej.

Panie Przewodniczący. Będę na Walnym, ujmij prosze temat tego co dalej związaek ma robić w sprawie zadań SCelnej.

Byłem też na przemówieniu nowego Dyrektora na Zielonogórskiej.
Spoko gość. Szczery do bólu. A jak z tą plotką o powtórnej to prawda to naprawdę ekstra pomysł i strzał w dychę. Przewodniczący. Zlituj się czy tak właśnie jest jak mówią?
 
Odpwiedź dla Złego

Tak chłopie to jest prawda. Analiza i Kontrola przejmują władzę. Oj będzie się działo, oj będzie. To był na prawdę piękny ruch Pana Dyrektora.
 
Podróż dyrektora

Szanowni koledzy, co w Opolu to my wiemy, ale co w Nysie i jak tam Kędzierzyn? Słyszałem, że kierownictwo strasznie zbladło po wizycie dyrektora. Napiszcie coś , niewiele tu wiemy. Ciekawe kto będzie pracował w analizie ryzyka - Robert sam nie da rady. Może pomoże mu Beata? Zobaczymy, przed dyrektorem jeszcze wiele decyzji.
 
Hej zły.
Przykro mi, ale Związek Zawodowy nie bierze udziału w żadnych rozgrywkach personalnych, dlatego nie mogę potwierdzić tych plotek oficjalnie. Nieoficjalnie mogę i powiem Ci, że byłem dzisiaj w UC w Opolu i rzeczywiście potwierdza się wersja z tą powtórną kontrolą. Tak przynajmniej mówi się na Zielonogórskiej.
 
Cześć Zarejestrowałem sie dopiero tera bo czasy nastały ci wielkie Będe pisał tylko z kafejki i do tego tylko w weekendy kiedy wyjeżdżam z tego grajdołu. Czas nastał na wielkie porżądki w naszym grajdole. Tak to grajdoł który pewnie nie ma szans przetrwać TANIEGO PAŃSTWA dlatego nie wiem po co tyle biadolenia. I bardzo dobrze że zniknie z mapy Polski. Bo nie moge słuchać już tego co mówią korytarze na temat naszej nowej władzy. Mam na myśli pogłoske te z dzisiejszego dzionka że kierować naszym urzędem bedzie ekipa z postimportowej kontroli. To zaprawde geniusz Dyrektora że wybrał takich ludzi bo jest trocha śmiecia do uprzątnięcia a oni są chyba najlepiej zorientowani gdzie te śmieci leżą gdzie je pozostawiono. A nie moga słuchać z powodu tego co już pisałem, O co chodzi. Ile potrwa jeszcze izba kiedy pójdziemy do skarbowych więc po co te komentarze na temat nowej proponowanej władzy urzędu za chwila i tak ustąpi. To się zara i tak musi przetasować. Pewnie to forum czyta ktoś z Warszawy z samego ministerstwa to napisze że Dyrektora wybraliście spoko i nie ma krytycznych uwag na jego temat. No może pojednej i to mogą być związane ze śmieciami. Był już u nas i jest okij bardzo pozytywnie wystąpił.
Nie ma co marudzić w takiej sytuacji jak pisze bo zaraz i tak będą zmiany w urzędzie.
Chyba że chodzi o wspominane śmieci? CO?
 
Mam info od Dyrektora o sensacyjnych wręcz newsach z narady z SSC w Ministerstwie, bardzo ale to bardzo ciekawe newsy. Poczekajmy jednak parę dni co z tego jest do przekazania publicznie na naradzie kadry kierowniczej w przyszłym tygodniu. Muszę dać palmę pierwszeństwa Dyrektorowi, to chyba zrozumiałe. Może dla dobra Służby Celnej mimo wszystko w chwili obecnej nie będę mógł tego przekazać nawet jak Dyrektor nie powie wszystkiego. Poczekajmy jeszcze. Na pewno wiedza ta zostanie przeze mnie wykorzystana dla naszego dobra. I nie są to bynajmniej jakieś newsy o personaliach, bo to jest dla mnie temat całkowicie poboczny.
Odnośnie tego co piszecie powyżej o władzy przejmowanej przez kontrolę podmiotów i analizę ryzyka, to pozwólcie, że podzielę się z Wami pewną informacją. Mianowicie ktoś o kim można z całą pewnością powiedzieć, że jest w temacie(ktoś inny niż Dyrektor), poinformował mnie, że generalnie w całej Polsce na miejsce odwoływanych dyrektorów desygnuje się ludzi z szeroko rozumianego pionu kontroli Służby Celnej. Rzekomo coś takiego przyuważył, taką prawidłowość, może nie wszędzie, ale jednak. Może więc i u nas nie jest to żaden geniusz dyrektora jak to ktoś napisał, tylko pewne prawidło ogólnopolskie. Zainteresowani mogą posprawdzać sami.
 
nowości

Ale chociaż powiedz czy te nowinki sa pozytywne dla nas czy negatywne.

Nasz obecny Dyrektor nie jest z kontroli czy zarządzania ryzykiem , więc jakby było tak jak piszesz to by dali chyba dyrektora z pionu kontroli bo to on decyduje.
 
I takie i takie. Ale pozytywów w nich dużo więcej. Jak to nie z kontroli a WPR to co. Ale masz rację temu co mi to mówił chodziło o Analizę Ryzyka, WDC i Powtórną Kontrolę. Nie wiem czy ma rację, ale niekoniecznie musi chodzić w skali kraju tylko o stanowiska dyrektorów. Popytajcie i posprawdzajcie sami jak to jest w innych izbach. Wynik może okazać się zaskakujący. Niech ktoś napisze jak sprawdził i coś wie na ten temat. To ciekawy wątek.
 
Ciekawe co ZZ ustaliły dzisiaj w IC bo widziane na Szpitalnej były. Uważam że skoro mamy forum to powinno się je używać może też do informowania co nowego - to do Przewodniczącego ZZ. :)
 
Poinformujemy po jutrzejszym Walnym Zebraniu. Pamiętajcie jedną podstawową rzecz. To Wy poprzez Walne Zebranie ustalacie co dalej w polityce związkowej, jak Zarząd ma dalej postępować w tej czy innej sprawie. O Walnym Zebraniu wiadomo od ponad tygodnia i każdy członek Związku mógł przygotować temat do dyskusji czy też postawić formalny wniosek o przegłosowanie czegoś co go boli. Dyrektor przyjął zaproszenie i może powie coś ciekawego już przed naradą kadry kierowniczej.
Po Walnym pojawi się także kilka wątków w odpowiednich tematach na forum
Masz rację. To forum powstało właśnie po to aby informować.
Powstało też po to aby każdy mógł PYTAĆ, PYTAĆ I JESZCZE RAZ PYTAĆ.
 
Back
Do góry