• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

czarni a zieloni

leszczu ...

Poprostu JAJ nie macie ;-) trzeba wyleciac do takiego leszcze i po chamsku, bo niestety z nimi tak i trzeba powiedziec. NIE zycze sobie luju zebyś po mnie zamiatał. Krótka piłka, a nie jakies durne żale, a palcem pokazać cieniasom szlaban ! tam niech sobie dokonuja powtornej kontroli. Nie pozwolilbym sobie zeby ktoś po mnie sprzątal - wiecej ikry celasy :p

Kontrole powtórne są poleceniem służbowym wydanym odgórnie, więc czy dany pojazd zostanie ściągnięty z bks-u, pasa czy szlabanu nie zrobi żadnej różnicy, bo powtórna to powtórna, czy to się podoba "czarnym", "zielonym", czy też nie.
Widzę, że próbujesz jeszcze bardziej podsycić atmosferę, dorzucić do ognia ...i zapewne myślisz sobie... niech się skłócą na maxa to będzie łatwiej ..."podróżować"...

Mylisz się luju... Pozdr.
 
Kontrole powtórne są poleceniem służbowym wydanym odgórnie, więc czy dany pojazd zostanie ściągnięty z bks-u, pasa czy szlabanu nie zrobi żadnej różnicy, bo powtórna to powtórna, czy to się podoba "czarnym", "zielonym", czy też nie.
Widzę, że próbujesz jeszcze bardziej podsycić atmosferę, dorzucić do ognia ...i zapewne myślisz sobie... niech się skłócą na maxa to będzie łatwiej ..."podróżować"...

Mylisz się luju... Pozdr.


Luju? :) chyba troszeczke robolku Ci sie osoby pomylily dla Ciebie to ja jestem PAN i tak masz sie do mnie szaraczku odzywac PROSZE Pana, Panie :) co do tego podrozowania, to czekam az zniosa wizy wtedy wam troszeczke zycie umile swoimi wizytami ;-) mam nadzieje, ze trafie na Ciebie i bede mogl Cie troche potresowac na kanale, ale do tego jeszcze daleko tak naprawde nikt nie wie kiedy bedzie strefa przygraniczna bez wiz. Czy to prawda, ze przemytnicy was tresuja w gronowie? ze nic wam krecic nie daja i sami na policje dzwonia? ale jaja.. czyzby wielcy panowie od srubokretow juz nie mogli robic tego co robia najlepiej? Juz szykuj rekawiczki, kamerke i czyste ciuchy, bo brudasa do auta nie wpuszczam. Pozdrawiam Luju :)
 
Luju? :) chyba troszeczke robolku Ci sie osoby pomylily dla Ciebie to ja jestem PAN i tak masz sie do mnie szaraczku odzywac PROSZE Pana, Panie :) co do tego podrozowania, to czekam az zniosa wizy wtedy wam troszeczke zycie umile swoimi wizytami ;-) mam nadzieje, ze trafie na Ciebie i bede mogl Cie troche potresowac na kanale, ale do tego jeszcze daleko tak naprawde nikt nie wie kiedy bedzie strefa przygraniczna bez wiz. Czy to prawda, ze przemytnicy was tresuja w gronowie? ze nic wam krecic nie daja i sami na policje dzwonia? ale jaja.. czyzby wielcy panowie od srubokretow juz nie mogli robic tego co robia najlepiej? Juz szykuj rekawiczki, kamerke i czyste ciuchy, bo brudasa do auta nie wpuszczam. Pozdrawiam Luju :)

Haha, nie wiem kto komu nie daje kręcić ... mało mnie to obchodzi! Ale Tobie PANIE Luju pomylił się cyrk, bo jak będzie dane się spotkać ... to polecenia będziesz wykonywał Ty PANIE Luju, a w razie oporu biernego czy to czynnego ŚPB i skuty poczekasz do końca rewizji. I zeby nie było ... to nie jest moje widzi mi się ... tylko fakty i prawo (Ustawa o SC wraz z rozporządzeniami). To tyle! :eek:
 
Haha, nie wiem kto komu nie daje kręcić ... mało mnie to obchodzi! Ale Tobie PANIE Luju pomylił się cyrk, bo jak będzie dane się spotkać ... to polecenia będziesz wykonywał Ty PANIE Luju, a w razie oporu biernego czy to czynnego ŚPB i skuty poczekasz do końca rewizji. I zeby nie było ... to nie jest moje widzi mi się ... tylko fakty i prawo (Ustawa o SC wraz z rozporządzeniami). To tyle! :eek:
Tys sie chyba z ch...na lby zamienil.Nawet przemytnik ma swoje prawa,jezeli jest spokojny,bez zadnych aktow agresji to mozesz mu zrobic tylko laske ( i to grzecznie,bez polyku )Otwiera drzwi,maske i bagaznik ,i reszte ma w d...,udostepnil do kontroli i juz.I jeszcze cos, gdy nic nie wykryto,stoi nad wami i karze poprawic kazda nie dokrecona srubke.Teraz pytanie-kto sie bardziej wkur...?
 
Haha, nie wiem kto komu nie daje kręcić ... mało mnie to obchodzi! Ale Tobie PANIE Luju pomylił się cyrk, bo jak będzie dane się spotkać ... to polecenia będziesz wykonywał Ty PANIE Luju, a w razie oporu biernego czy to czynnego ŚPB i skuty poczekasz do końca rewizji. I zeby nie było ... to nie jest moje widzi mi się ... tylko fakty i prawo (Ustawa o SC wraz z rozporządzeniami). To tyle! :eek:

Panie leszczu spb? musisz jeszcze dluuugo potrenowac zanim założysz mi kajdanki ;-) bo sadze, ze leszczyk jestes i przy realnym zagrozeniu swojej mizernej osoby bys narobil w pory i badz pewien ze tak latwo by Ci ze mna nie poszlo:) kupe lat na granice jezdzilem i wiem, ze tylko w buzce jestescie mocni a tak do dupa blada leszczyku :)
 
Fakt ale cło jest służbą umundurowaną a nie mundurową Prawie robi wielką różnicę

1. Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą
społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do
utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.( Ustawa o Policji z 1990)Art. 1. 1. Do ochrony granicy państwowej na lądzie i na morzu oraz kontroli ruchu granicznego tworzy się jednolitą umundurowaną i uzbrojoną formację — Straż Graniczną. ( Ustawa o Straży Granicznej z 1990)
Więc gdzie jest ta różnica? Jakoś chłopie się składa że strzelasz ślepakami i na oślep.
 
A gamoniu,tu cie boli.Czyzbym mial racje?;)

Tak masz rację, masz traumę z dzieciństwa którą twój mały móżdżek próbuje wyprzeć na każdego wokoło, znane zjawisko w psychologii. Gamoniu? Jakie to infantylne( poszukaj tego trudnego określenia w 100% określającego twoją osobowość w wikipedii).
 
Święta prawda...cło, policja są identycznie opisane w regulacjach prawnych...
Nie wiem skąd takie zboczone przeświadczenie, że jesteśmy w czymś gorsi...i odkąd pracuje w cle słyszę, że jesteśmy umundurowaną służbą, przez co wszyscy mają przeświadczenie, że jesteśmy gorsi od Policji czy SG...i w ogóle...!?
No to żeby jeszcze bardziej pogrążyć naszego forumowego znawcę ustaw:
1. Powołuje się Państwową Straż Pożarną jako zawodową, umundurowaną i wyposażoną
w specjalistyczny sprzęt formację, przeznaczoną do walki z pożarami,
klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.
Art. 1. [Służba Więzienna] Służba Więzienna jest umundurowaną i uzbrojoną formacją apolityczną
podległą Ministrowi Sprawiedliwości, posiadającą własną strukturę organizacyjną.
Straż Ochrony Kolei (SOK) – umundurowana i uzbrojona formacja działająca na podstawie ustawy o transporcie kolejowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 86, poz. 789).
Chyba tyle wystarczy biegłemu w prawie "byłemu" pseudoturyście.
 
czytaj ze zrozumieniem

Tys sie chyba z ch...na lby zamienil.Nawet przemytnik ma swoje prawa,jezeli jest spokojny,bez zadnych aktow agresji to mozesz mu zrobic tylko laske ( i to grzecznie,bez polyku )Otwiera drzwi,maske i bagaznik ,i reszte ma w d...,udostepnil do kontroli i juz.I jeszcze cos, gdy nic nie wykryto,stoi nad wami i karze poprawic kazda nie dokrecona srubke.Teraz pytanie-kto sie bardziej wkur...?

Tak... nawet przemytnik ma swoje prawa bo też jest człowiekiem i nie ma co do tego wątpliwości, a gdybyś przeczytał uważnie to, co napisałem to zwróciłbyś uwagę na słowa opór bierny lub czynny i do tego tyczy się ŚPB, a jak lubisz robić laski to zmień forum ...
 
Panie leszczu spb? musisz jeszcze dluuugo potrenowac zanim założysz mi kajdanki ;-) bo sadze, ze leszczyk jestes i przy realnym zagrozeniu swojej mizernej osoby bys narobil w pory i badz pewien ze tak latwo by Ci ze mna nie poszlo:) kupe lat na granice jezdzilem i wiem, ze tylko w buzce jestescie mocni a tak do dupa blada leszczyku :)

Nie wiem czy było by łatwo czy trudno... w zależności od zagrożenia stosuje się różne środki ŚPB... nawet jeśli funkcjonariusz będzie leszczykiem (tak jak piszesz), a Ty będziesz, jesteś "rekinem" to szybciej pójdą Tobie zwieracze, jak poczujesz 50 000 V. Obyś nigdy nie musiał tego doświadczyć. Pozdr.
 
Nie wiem czy było by łatwo czy trudno... w zależności od zagrożenia stosuje się różne środki ŚPB... nawet jeśli funkcjonariusz będzie leszczykiem (tak jak piszesz), a Ty będziesz, jesteś "rekinem" to szybciej pójdą Tobie zwieracze, jak poczujesz 50 000 V. Obyś nigdy nie musiał tego doświadczyć. Pozdr.

A co mnie jakis inny celnik interesuje ;-) Ja mowie konkretnie o Tobie, ale racja po co chwyty obezwladniajace, na co - pradem go! niczego wiecej sie po Tobie nie spodziewalem, jezeli jestes mobilny to nie zazdroszcze Twoim kolega, bo w razie ekstremalnej sytuacji nic im nie pomozesz... ;-) PS: Bohatera? pradem? :D
 
Tak masz rację, masz traumę z dzieciństwa którą twój mały móżdżek próbuje wyprzeć na każdego wokoło, znane zjawisko w psychologii. Gamoniu? Jakie to infantylne( poszukaj tego trudnego określenia w 100% określającego twoją osobowość w wikipedii).
Niech i tak bedzie-infantylny gamoniu.Jednak to nie ja bedac po studiach czy jakims smiesznym kursie pajacowania w piaskownicy z epoki berka kucanego biegam ze srubokretem po pasach majac nadzieje ze kierownik zobaczy i moze da premie-usmiech kierownika oddzialu odcisniety w betonie.:)Zeby sie nie powtarzac ,to samo sie tyczy jakiegos smiesznego,lubiacego brac do buzi m21.Troche pomyslcie,to wszystko jest sprzedane lub rozkradzione,starsi jakos musza zyc.Co innego z malolatami,nie chce sie robic to kupia jakas ruine i dawaj na granice bo zbija kokosy.Moim zdaniem nie tedy droga,co widac na parkingach przejs granicznych.
 
Niech i tak bedzie-infantylny gamoniu.Jednak to nie ja bedac po studiach czy jakims smiesznym kursie pajacowania w piaskownicy z epoki berka kucanego biegam ze srubokretem po pasach majac nadzieje ze kierownik zobaczy i moze da premie-usmiech kierownika oddzialu odcisniety w betonie.:)Zeby sie nie powtarzac ,to samo sie tyczy jakiegos smiesznego,lubiacego brac do buzi m21.Troche pomyslcie,to wszystko jest sprzedane lub rozkradzione,starsi jakos musza zyc.Co innego z malolatami,nie chce sie robic to kupia jakas ruine i dawaj na granice bo zbija kokosy.Moim zdaniem nie tedy droga,co widac na parkingach przejs granicznych.

Widzę, że obrażanie ludzi wychodzi Tobie najlepiej, choć czasem żarówka w główce się zapali... Ameryki jednak nie odkryłeś pisząc, że część ludzi jeździ po to by przeżyć, a część po to aby się szybko dorobić i nie narobić. Ale to nie celnicy rozkradają i sprzedają swój kraj, tylko wykonują swoją robotę. Sprzymierzeńcami dla Ciebie nigdy nie będą i w tej kwestii to też nie nowość. Podejrzewam też, że masz ogromną wiedzę z seksu oralnego w postawie klęczącej, ale oszczędź tego wszystkim na forum, choć wcale mnie nie zaskoczysz, jak wkrótce pojawi się cięta riposta w moją stronę w tym tonie.
 
Widzę, że obrażanie ludzi wychodzi Tobie najlepiej, choć czasem żarówka w główce się zapali... Ameryki jednak nie odkryłeś pisząc, że część ludzi jeździ po to by przeżyć, a część po to aby się szybko dorobić i nie narobić. Ale to nie celnicy rozkradają i sprzedają swój kraj, tylko wykonują swoją robotę. Sprzymierzeńcami dla Ciebie nigdy nie będą i w tej kwestii to też nie nowość. Podejrzewam też, że masz ogromną wiedzę z seksu oralnego w postawie klęczącej, ale oszczędź tego wszystkim na forum, choć wcale mnie nie zaskoczysz, jak wkrótce pojawi się cięta riposta w moją stronę w tym tonie.
Skoro bardzo chcesz to cie troche zdziwie.Jezeli cie czyms obrazilem to przepraszam.Moze byc taka riposta?
 
Haha, nie wiem kto komu nie daje kręcić ... mało mnie to obchodzi! Ale Tobie PANIE Luju pomylił się cyrk, bo jak będzie dane się spotkać ... to polecenia będziesz wykonywał Ty PANIE Luju, a w razie oporu biernego czy to czynnego ŚPB i skuty poczekasz do końca rewizji. I zeby nie było ... to nie jest moje widzi mi się ... tylko fakty i prawo (Ustawa o SC wraz z rozporządzeniami). To tyle! :eek:
Drogi forumowiczu chyba się zagalopowałeś (nie interesuje mnie twoje życie erotyczne w szczegółach) tak do rzeczy to zaznaczony fragment jest suma sumarum ograniczeniem wolności i stosować go można w szczególnych warunkach a dla przypomnienia to
Kodeks Karny:
Art. 189. § 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Wystarczy stosować się do prostej zasady:
Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
może wtedy nie będziesz odkrywał ameryki ,a zakładanie kajdanek komu się chce i gdzie chce to też przestępstwo

A ustawę o SC czytałem już dużo dużo wcześniej
 
Ostatnia edycja:
Drogi forumowiczu chyba się zagalopowałeś (nie interesuje mnie twoje życie erotyczne w szczegółach) tak do rzeczy to zaznaczony fragment jest suma sumarum ograniczeniem wolności i stosować go można w szczególnych warunkach a dla przypomnienia to
Kodeks Karny:
Art. 189. § 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Wystarczy stosować się do prostej zasady:
Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
może wtedy nie będziesz odkrywał ameryki ,a zakładanie kajdanek komu się chce i gdzie chce to też przestępstwo

A ustawę o SC czytałem już dużo dużo wcześniej
Do każdej ustawy są jeszcze rozporządzenia. Kolejny żałosny przykład kompletnej nieznajomości prawa, użycie środków przymusu nie jest pozbawieniem wolności. Polecam zapoznać się z ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 23 grudnia 2002 r.
w sprawie środków przymusu bezpośredniego stosowanych przez funkcjonariuszy celnych.
 
OK tylko jeśli są stosowane adekwatnie do sytuacji jednak M21 sądząc po jego wypowiedzi to zakuwał by wszystkich gdyby było wolno a to .... i nadal powtarzam organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa,a zakładanie kajdanek komu się chce i gdzie chce to też przestępstwo.
 
Ostatnia edycja:
Skucie kajdankami za stawianie oporu biernego. Hm. No czekam dalej. Może za opór bierny można i broni użyć, co ?
Jak tak sobier czytam te wypowiedzi to stwierdzam pass.
 
Skucie kajdankami za stawianie oporu biernego. Hm. No czekam dalej. Może za opór bierny można i broni użyć, co ?
Jak tak sobier czytam te wypowiedzi to stwierdzam pass.

No więc jak "sobier" czytasz to jeszcze orientuj się w temacie, gdyż:
Art. 66 UoSC Zasady stosowania środki przymusu bezpośredniego
1. Funkcjonariusze mogą stosować środki przymusu bezpośredniego, zwane dalej "środkami przymusu", wobec osób niepodporządkowujących się ich poleceniom wydanym na podstawie przepisów prawa.
Tak więc domorosły prawniku czym jest bierny opór jak nie niepodporządkowywaniem się poleceniom, jak głęboko pogrzebiesz to definicję znajdziesz nawet w wikipedii ;-), bo moim zdaniem powyższy przepis jak najbardziej sankcjonuje zastosowanie śpb w takim przypadku. Także stwierdzaj pass jak będziesz miał pojęcie o czym piszesz. Tylko nie kompromituj się za chwilę i nie pisz że kajdanki to nie środek przymusu, bo po twojej znajomości tematu możesz być do tego zdolny.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry