• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Cenzura na forum czyli ....obiektywizm przewodmiczacego

Volcik. Nie wiem kto pisze pod nickiem kmicic, ale jeśli to jest ta osoba o której tutaj piszą, to nie jest on moim zastępcą. Jest członkiem Zarządu w IC Przemyśl.
Są świadkowie wielokrotnych rozmów telefonicznych kolegi Sławka z ,,Kmicicem,,, ustalania wspólnych działań i taktyki.Kmicic to człowiek od ,,brudnej roboty,, w IC Przemyśl, dlatego korzysta z ochrony i wsparcia przewodniczącego .Objawia się to także na tym cenzurowanym forum .Kłamczuszek z pana panie przewodniczacy,oj kłamczuszek!!!
 
Kmicic twoje slowa podlegaja pod kodeks karny przypominam ci nikogo nie obrazilem lecz wypowiadam swoje zdanie na pewne tematy.to Slawek usunął posty gdzie sam przyznales sie ze biles i byles nieuczciwy o tym niestety swiadcza.
 
Też żeście sobie czas wybrali na praniu brudów. Gratuluję. Ciekawe, że akurat teraz jak jest potrzebna jedność w naszym środowisku to atakujemy siebie na wzajem. Na pewno Wasza Dyrekcja to czyta i ma niezłą z Was bekę. Może powinniście się spotkać z Panem KMICICEM, dać sobie po ryju i sprawa się wyjaśni. Tutaj anonimowo to wszyscy są mądrzy i wyszczekani, a jak przychodzi do złożenia jakiegoś oświadczenia czy zeznań to nie ma odważnych.
 
Panie kmicic jak chcesz mi dac w ryj to powiedz chetnie sie spotkam z toba w tej sprawie.tyle.fajnie jest jak iskra wystarczyla by posypalo sie na ciebie wiele postow i to same niemile.nie boje sie pamietaj.moze zadzierasz z lepszym.nie mysl ze wszyscy na twoj widok sie boja!!!!A Slawek ty badz chociaz sprawiedliwy w stosunku co do wszystkich ktorych obrzucaja blotem.tez gram w tej druzynie i biore udzial w protescie.widac jak to forum zle dziala na sluzbe celna.moze rozwaz ewentualnosc jego przerwania.po wkradla sie tu juz od dawna nie sluzbowa lecz prywatna polityka.
 
Czytając powyższe wpisy,zastanawiam się o co chodzi ? Czy koledzy/koleżanki nie widzą ,nie chcą widzieć lub celowo wszczynają nową awanturę? Po pierwsze: Obwinianie S .Siwego o jakieś nieczyste powiązania z innymi członkami ZZ Celnicy Pl ,jest nieuczciwe ,by nie powiedzieć podłe ! Jest to człowiek ktory poświęcił swoją karierę zawodową dla wspólnego dobra.Ma z tego powodu komisje dyscyplnarne ,łącznie z "propozycją " usunięcia z słuzby.Jak można wymagać, by kontrolował to, co kto napisze na forum,izbowym zresztą ? Izba w Przemyślu nie jest jedyna w Polsce.Jestem pełen podziwu dla S .Siwego ,że po takich podłych wpisach ,nie zostawi całej działalności w diabły! Moze tak zrobić. Jak by był wtedy chwalony.Są takie przykłady z innych zwiazków -dla zainteresowanych wpisy na forum ogólnym.Po drugie:Wypowiadają się osoby zalogowane w maju /!/ tego roku ,dotąd milczące i nie angażujące się w działalność zwiazkową/może się mylę -jeżeli tak -przepraszam/,tryskają jadem z gorliwością godną lepszej sprawy,to z kolei budzi moje podejrzenia ,co do czystości ich intencji jak i wiarygodności .Zastanawia mnie gdzie byli ci ludzie ,gdy trzeba było jechaćdo Warszawy ,na Marsz Milczenia? Słychać było różne wymówki: żona /mąż mi nie pozwolił,białkowanie swojego nazwiska z listy ,głuchy telefon,zapomniałem itp/Jak można traktować poważnie ich wpisy ,gdy na internecie Izbowym,nie widać większego zainteresowani /do 60-70 odsłon tematów poruszanych na forum/Są to szeptacze,którzy mają bardzo duże wymagania wobec innych,ale zero wobec siebie,Niech inni nadstawiają glowy. Innym tematem jest wiedza kto z kim śpi,jaką ma bieliznę,bije czy nie,demoluje lub nie,co kto z kim robi ,po co i dlaczego? Pytanie : Kolega ,sasiad,wywiad? Z pewnością nie świadczy to dobrze o nich samych. Po trzecie : Kmicic.Jest v-ce Przewodniczącym ZZ Celnicy PL Przy IC Przemyśl.Ma ukończone 18 lat.Jest w pełni odpowiedzialny za swoje poczynania.Mam nadzieję ,że wie co robi- według mnie ,biorąc pod uwagę kontrowersje jakie wzbudza,oraz przełozenie ,jakie ta działalność ,ma na wizerunek ZZ Celnicy,powinien mieć na tyle odwagi i odpowiedzialności ,by zrezygnować z funkcji v-ce Przeewodniczącego.Ma dobry przykład z poprzedniego Przewodniczącego ,który potrafił odpowiedzialnie uznać swój błąd i złożył funkcję . Zyskał na tym szacunek kolegów i oczyścił sytuację Ma także okazję potwierdzenia dobrego wyboru swojego pseudo : Kmicic. Kto to powiedział ? Dobij waść ,wstydu oszczędż! A więc odwagi!.Po czwarte: Nasze forum czytają ludzie z innych Izb,nie koniecznie znający realia panujące w Przemyślu.Osoby te wypowiadają się w tonie krytycznym lub pouczającym ,wprowadzając dodatkowy zamęt i podnosząc temperaturę dyskusji.Może zanim coś napiszesz ,najpierw pomyśl?Po piąte i ostatnie: Jesteśmy w trakcie przełomowych negocjacji ,w trakcie PROTESTU,szczególnie teraz potrzebna jest jedność .Uzgodnienia które teraz zapadną ,będą skutkować przez wiele lat standartem naszej pracy. To szczególnie młodym celnym powinno zależeć na uzyskaniu jak najlepszych warunkach ,porównywalnych z innymi służbami.Praca 12 lat dłuższa ,lub krótsza to jest COŚ.Nie znaczy też ,że starsi celni mogą sobie odpuścić.Gdyż mogą nie doczekać emerytur po tym ,jak "zakładowa słuzba zdrowia "uzna ,że są niezdolni do dalszej służby .A wtedy co?Szkolenie i nowy zawó w wieku 60 lat ? Wolne żarty!
Tak więc wszyscy mamy powody ,by zostawić w obecnym czasie inne tematy i zająć się tym co teraz jest najważniejsze! Jeżeli nie stać nas nawet na bierne uczestnictwo,poprzez złozenie deklaracji związkowej,to bądzmy przynajmniej ODPOWIEDZIALNI.
 
Panie Jurku teraz pan przegiął. Dlaczego wice ma sie podać do dymisji? Nie ma żadnego zarzutu, nigdy nie zrobił nic wbrew odgórnym poleceniom Zarządu Głównego. Sprawy w sądzie ma powygrywane. A to, że wjedzie na koniu do sklepu czy baru to jest prywatnie, nikt nigdy nie wniósł z tego powodu żadnego oskarżenia. Jak pan myśli, kto mógł rozgonić grupę lubaczowską pan? Pan się boi nawet popatrzeć na kierownika zmiany. Wiem, że mnie pan nie lubi, ale jak kiedyś zrobię coś wbrew związkowi tak jak to zrobił były przewodniczący to też się podam do dymisji bez pana namowy.
 
Panie Artku! Nie ma nic do rzeczy ,czy Pana lubię czy nie ,podobnie jak opinia Pana ,że boję spojrzeć się na kierownika zmiany-rzecz do dyskusji ,lecz z pewnością nie do licytacji na forum.Wyjaśnię Panu swoją propozycję dymisji z funkcji v-ce Przewodniczącego.
Jak widzę, nie rozumie Pan złożoności sytuacji w jakiej się Pan znalazł.Komisje dyscyplinarne ,prywatne wojny,wjeżdzanie do baru lub sklepu na koniu/jak sam Pan napisał/język jakim się Pan posługuje,agresja wobec osob mających odmienne od pańskiego zdanie-nic mnie nie obchodzą jeżeli dotyczą Artura!Natomiast zapomniał Pan ,że obejmując funkcję V-ce Przewodniczącego ZZ CELNICY PL ,stał się Pan osobą publiczną -pośrednio wizytówką Związku . Pańskie zachowania przenoszone są automatycznie na Związek,co gorsza na pozostałych członków organizacji.Awanturnicy -to jedno z łagodniejszych okresleń. Proszę zrozumieć-nie kazdemu pasuje taki styl jaki Pan prezentuje! Niestety odstrasza od wstąpienia w szeregi Związku ,od angażowania się w jakiekolwiek akcje firmowane przez Związek.I to jest problem.Według mnie V-ce Przewodniczący Związku powinien prezentować jakiś poziom merytorycznej dyskusji,zachowania i odpowiedzialności .Liczenia się także z zdaniem innych ,nie tylko swoim . Wyraziłem swoją opinię - mam do tego prawo.Jak Pan do tego podejdzie -Pana sprawa.
Ad.Poprzedniego Przewodniczącego ZZ Celnicy szanuję za krytyczne podejście do podjętych przez siebie decyzji , odwagę w samoocenie i za odwagę rezygnacji z zajmowanej funkcji
Na tym kończę ta wymianę zdań,sa ważniejsze sprawy-8 maja 2 godzinny protest ostrzegawczy ,10 maja -12 godzinny,11 maja do odwołania I to jest teraz ważne
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry