• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zaległa grusza

Karolina12

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Marzec 2008
Posty
304
Punkty reakcji
0
Podobno należy skladać wnioski za ubiegłe lata, kiedy nie wypłacili całej kwoty gruszy.
Czy ktos składal juz takie wnioski?
 
ja złożyłem ale to nie ja pilotuję sprawę - wiem tylko że do końca roku wniosek o wyrónanie można składać za rok bieżący + 3 lata wstecz - mając w odwodzie sąd pracy - bo w nim można dochodzić świadczeń pracowniczych za 3 lata wstecz - proponuję się więc pośpieszyć żeby 2007 nie umknął
 
Moje postępowanie Sąd zawiesił do czasu odpowiedzi Trybunału Konstytucyjnego na pytanie o zgodności roz.RM z art.2 Konstytucji.Do dziś nie rozstrzygnięte to skąd nowe wnioski.
 
Do bola 1999 !
Trochę karkołomne aby dochodzić zaniżenia wczasowego z powodu nie dostosowania minimalnej płacy w naszej siatce w stosunku do minimalnej płacy ogłoszonej na dany rok.
 
W sprawie dopłaty do wypoczynku do Trybunału wpłynęło kolejne zapytanie, Sądu Rejonowego w Olsztynie. Wcześniej takie zapytanie zostało złożone przez SR w Słubicach. Sprawy zostały połaczone i będą prowadzone pod nr P 44/10.
(P 44/10 - sprawa połączona z P 6/11) - czy § 10 rozporządzenia Rady ministrów z dnia 16 lutego 2010 roku w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin jest zgodny z art. 2 i art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o Służbie Celnej. Zapewne jednak przyjdzie jeszcze sporo poczekac, więc nie przegapcie terminów. Pozdrawiam
 
w Okręgowym Sądzie Pracy w Tarnowie tez ponoć była w tej sprawie złożona apelacja po przegranej w niższej instancji. Sąd Okręgowy apelację odrzucił- nie wiem co napisał w uzasadnieniu.

Natomiast dyru, z k(u)rólewskiej izby celnej w Krakowie szybko - ku przestrodze pozostałym niepokornym-z wieży ratuszowej poprzez inernet zwycięstwo obwieścił -ale ponoć sam musiał przed sądem w Tarnowie się stawić i własną piersią ratować sprawę- bo nieudolność urzędowego radcy prawnego była w tej mierze ogromna. Tego już nie wspomniał.Skromność przeczysta.........zresztą jak wszyscy pozostali.

Ale to tylko przecież ,, niezawisły " sąd w Tarnowie.
 
Ostatnia edycja:
W Słubicach Sąd nie orzekał w sprawie, lecz zawiesił postępowanie i złożył zapytanie do Trybunału. Zobaczymy jak w sprawie wypowie się TK.
 
Ostatnio w sprawie wypowiadał się Pan Andrzej Halicki (poseł po z klubu vicka) w artykule pod tytułem "Problematyka świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych", zamieszczonym w Monitorze Prawa Celnego i Podatkowego - 04/2011. Przedstawił w nim swoje wątpliwości co do:
- wyeliminowania przez normodawcę możliwości nierównego podejścia do wniosków o wypłatę świadczenia złożonych do 19.03.2010r. i od 20.03.2010r.;
- wprowadzenia rozwiązań naruszających zasadę nie działania prawa wstecz i
- niezgodności rozwiązań w rozporządzeniu z przepisem przejściowym w art.242 ust.1 ustawy o SC.
Dodam od siebie, iż jestem pewien, że vicek wobec treści w/w art. w ogóle nie miał prawa mieszać z gruszką należną za 2010r. W dniu 01.01.2010r. nabyliśmy prawo do świadczenia w określonej kwocie i istniały przepisy regulujące ubieganie się o jej wypłatę. Funkcjonariusze złożyli wnioski, a dalej to już tylko bezprawie organu.
 
Znajomy prawnik, kiedy dowiedział się, że sprawę rozstrzygnie TK powiedział, że to będzie swoisty test na praworządność w RP. Czekamy na TK
 
A. Halicki

Ostatnio w sprawie wypowiadał się Pan Andrzej Halicki (poseł po z klubu vicka) w artykule pod tytułem "Problematyka świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych", zamieszczonym w Monitorze Prawa Celnego i Podatkowego - 04/2011. Przedstawił w nim swoje wątpliwości co do:
- wyeliminowania przez normodawcę możliwości nierównego podejścia do wniosków o wypłatę świadczenia złożonych do 19.03.2010r. i od 20.03.2010r.;
- wprowadzenia rozwiązań naruszających zasadę nie działania prawa wstecz i
- niezgodności rozwiązań w rozporządzeniu z przepisem przejściowym w art.242 ust.1 ustawy o SC.
Dodam od siebie, iż jestem pewien, że vicek wobec treści w/w art. w ogóle nie miał prawa mieszać z gruszką należną za 2010r. W dniu 01.01.2010r. nabyliśmy prawo do świadczenia w określonej kwocie i istniały przepisy regulujące ubieganie się o jej wypłatę. Funkcjonariusze złożyli wnioski, a dalej to już tylko bezprawie organu.

Andrzej Halicki to funkcjonariusz celny bodajże z Białej Podlaskiej, poprawcie mnie jeżeli się mylę
 
Ostatnia edycja:
Andrzej Halicki był swego czasu naczelnikiem UC Biała Podlaska - ale czy to ta sama osoba tego nie wiem.
 
w uzupełnieniu P 44/10 - sprawa połączona z P 6/11
[świadczenia socjalne dla funkcjonariuszy celnych i ich rodzin; niedziałanie prawa wstecz]

dokumenty w sprawie


Sąd Rejonowy w Słubicach IV Wydział Pracy,

Sąd Rejonowy w Olsztynie IV Wydział Pracy,
czy § 10 rozporządzenia Rady ministrów z dnia 16 lutego 2010 roku w sprawie świadczeń socjalnych funkcjonariuszy celnych i członków ich rodzin jest zgodny z art. 2 i art. 92 ust. 1 Konstytucji RP oraz art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o Służbie Celnej; Kliknąć na rok 2010 i znaleźć sprawę p 44/10 a następnie otworzyć załączniki.
 
Oto bezpośredni link do zakładki / strony TK http://www.trybunal.gov.pl/index2.htm .Dalej sprawy w trybunale, 2010, P 44/10, dokumenty w sprawie. Można też użyć wyszukiwarki ctrl + f. Zdaniem SR w Olsztynie na gruncie obowiązujących przepisów nie jest możliwe uwzględnienie powództwa. Tylko stwierdzenie niekonstytucyjności przepisów przez TK pozostaje.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry