• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Grzechotki-nastepne prywatne przejscie?

eyo

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
253
Punkty reakcji
0
To jeszcze Olsztyn i koniec.A tak wlasciwie ,to co to za cymbal podaje czas odpraw na tablicach i w internecie.Rano o 8.00 bylo napisane ze oczekiwanie-0,jak wjechalem o 9.30 do FR to wyjechalem po 17.Jak byl z wizyta jakis minister to u nas pusto ,a w FR kolejka na prawie dobe. Przed kamerami odprawa wtedy trwala ze 20 sek.Oczywiscie-ludzi na przejsciu nie ma,celnicy robia mozliwie jak najszybciej.Pokazowka jakich malo.Na przyklad dzis w kolejce sie nasluchalem czy by nie wyslac temu ministrowi jakiegos linka na to forum lub jakiegos zbiorowego listu ze zdjeciami jak to wlasciwie wyglada.Pokazowka i zaklamanie.Niech zobaczy jak nasze sprawne sluzby robia go w jajo.Panie R. Grzechotki to nie Gronowo! Pomysl pan troche bo nie jestem jedyny wkur...na taka sytuacje.
 
Hmmm...z tego co się orientuję, to podawany czas oczekiwania na odprawę (np. ten na drodze nr 7), to jest czas oczekiwania na odprawę od chwili wjazdu na teren RP aż do faktycznej odprawy przez SG, a nie dopiero kolejną odprawę celną!
Zatem informacja, że czas oczekiwania wynosi np.1 h nie ma nic wspólnego z tym, że po stronie naszych (nie)kochanych sąsiadów polscy "turyści" samo zrobili taki kocioł, że muszą stać po kilka godzin... sorry ale pretensje miejcie do samych siebie a nie do SG czy SC.
BTW... Grzechotki to takie samo przejście (prawie,bo jest " pełna towarówka", co Gronowo więc nie widzę żadnych "ale" do tego, by wszyscy Ci, którzy tam jeżdżą po paliwo i kilka bloczków odczekali swoje! Dlaczego ten, co pracuje legalnie i uczciwie przez 8 lub 12 godzin zarabia miesięcznie 2-3 tyś, a ten co chce przejechać w ciągu 2 h tam i z powrotem ma zarabiać (nielegalnie) o wiele więcej??? Sorry NO WAY!
 
Hmmm...z tego co się orientuję, to podawany czas oczekiwania na odprawę (np. ten na drodze nr 7), to jest czas oczekiwania na odprawę od chwili wjazdu na teren RP aż do faktycznej odprawy przez SG, a nie dopiero kolejną odprawę celną!
Zatem informacja, że czas oczekiwania wynosi np.1 h nie ma nic wspólnego z tym, że po stronie naszych (nie)kochanych sąsiadów polscy "turyści" samo zrobili taki kocioł, że muszą stać po kilka godzin... sorry ale pretensje miejcie do samych siebie a nie do SG czy SC.
BTW... Grzechotki to takie samo przejście (prawie,bo jest " pełna towarówka", co Gronowo więc nie widzę żadnych "ale" do tego, by wszyscy Ci, którzy tam jeżdżą po paliwo i kilka bloczków odczekali swoje! Dlaczego ten, co pracuje legalnie i uczciwie przez 8 lub 12 godzin zarabia miesięcznie 2-3 tyś, a ten co chce przejechać w ciągu 2 h tam i z powrotem ma zarabiać (nielegalnie) o wiele więcej??? Sorry NO WAY!
Popraw mnie troche,jesli sie myle.SG odprawia wozek w ciagu 20-30 sek.dalej jest odprawa celna.FSG nie posci wiecej jak celnik nie odprawi swojej dzialki.Jakims dziwnym trafem wszystko sie skupia na biednym Strazniku,a celnik jest jak zwykle swiety.Z tego co widzialem to jak jest miejsce do celnika to wopek od razu wychodzi i ciagnie na pas.Nastepny temat,przelicz sobie 60-70zl z kolka paskiem nawet przez 30 dni w miesiacu.Nie wiem skad wzioles swoje dane ale jakos mi twoj rachunek nie wychodzi.
 
Macie rację, odprawa 10-12 samochodów na godzinę na jednym pasie to skandal w biały dzień!! Tak być nie może!! Żądajcie zlikwidowania odprawy celnej i otworzenia szlabanów SZEROKO! Statystyka ruchu jest nieubłagana, więc darujcie sobie tutaj polemikę.

Eyo, na chwilę obecną przebitka na paliwie jest 1,2-1,5zł, na fajeczkach około 3-4 w zależności od marki, koszty "rosyjskie" to ok.200 rubli dla tych bogatszych, więc bądź tak miły i nie denerwuj ludzi pracujących za minimalną pensję BRUTTO przez 25-26 dni w miesiącu. Byle jaki "turysta" za ten sam czas "pracy: (czyli około 8-10 godzin wraz z dojazdami) ma zdecydowanie więcej.
60-70 zł z jednego kółka passatem - to mnie rozbawiłeś :D Nawet jeśli, to 60 x 25 = 1500. Bardziej prawdopodobne jest wyliczenie ok.80-85zł x 25 = 2000-2100zł
Z granicy nadal można żyć lepiej niż ze zwykłej roboty i nie ma co płakać.
 
Popraw mnie troche,jesli sie myle.SG odprawia wozek w ciagu 20-30 sek.dalej jest odprawa celna.FSG nie posci wiecej jak celnik nie odprawi swojej dzialki.Jakims dziwnym trafem wszystko sie skupia na biednym Strazniku,a celnik jest jak zwykle swiety.Z tego co widzialem to jak jest miejsce do celnika to wopek od razu wychodzi i ciagnie na pas.Nastepny temat,przelicz sobie 60-70zl z kolka paskiem nawet przez 30 dni w miesiacu.Nie wiem skad wzioles swoje dane ale jakos mi twoj rachunek nie wychodzi.


1) no tyle może trwać sprawna odprawa paszportowa-zgadzam się, ale jak wiesz podczas odprawy celnej kontrola samochodu trwa o wiele więcej
btw... ile byś chciał żeby trwała taka odprawa? Minutę? Dwie? Przypuszczam, że dla wielu najlepiej by było gdyby tak owej nie było w ogóle... ;)

2) 60-70 powiadasz? Gdyby z kursu paskiem tyle wychodziło, to nikt by tam nie jeździł... sorry ale nie wciskaj mi tutaj takiej ciemnoty...
 
"ten co chce przejechać w ciągu 2 h tam i z powrotem ma zarabiać (nielegalnie) o wiele więcej??? Sorry NO WAY![/QUOTE]


Przepraszam pana najmlodszego kontrolera celnego, ale cos sie Panu pomylilo ! NIELEGALNIE ?! paliwo w baku jest nielegalne? 2 paczki papierosow sa nielegalne ?! raz na 24h ?! czyzby Pan znal jakies inne prawo?:) tylko nie zaslaniaj sie czlowieku tym, ze paliwo i fajki sa sprzedawane, bo nikomu z tych ludzi tam tego nie udowodnisz, a moze to jakies pomowienie z Twojej strony? oskarzasz publicznie wszystkich przekraczajacych granice z rosja o PRZESTEPSTWO? nie boisz sie ?:)
 
"ten co chce przejechać w ciągu 2 h tam i z powrotem ma zarabiać (nielegalnie) o wiele więcej??? Sorry NO WAY!


tylko nie zaslaniaj sie czlowieku tym, ze paliwo i fajki sa sprzedawane, bo nikomu z tych ludzi tam tego nie udowodnisz, a moze to jakies pomowienie z Twojej strony? oskarzasz publicznie wszystkich przekraczajacych granice z rosja o PRZESTEPSTWO? nie boisz sie ?:)[/QUOTE]


i to jest właśnie wasza retoryka...śmieszna a zarazem tragiczna:)
wszyscy wiedzą, że 80% tych,co tak rzekomo legalnie jeżdżą do RU sprzedają swoją "normę" i czerpią z tego zarobek-NIELEGALNY- bo nawet sami się nam do tego przyznają więc za przeproszeniem- co Ty mi tu pierd...???
 
pako2- co do najmłodszego kontrolera celnego, to chciałeś mnie tym obrazić, siebie ośmieszyć czy się podbudować?
 
tylko nie zaslaniaj sie czlowieku tym, ze paliwo i fajki sa sprzedawane, bo nikomu z tych ludzi tam tego nie udowodnisz, a moze to jakies pomowienie z Twojej strony? oskarzasz publicznie wszystkich przekraczajacych granice z rosja o PRZESTEPSTWO? nie boisz sie ?:)


i to jest właśnie wasza retoryka...śmieszna a zarazem tragiczna:)
wszyscy wiedzą, że 80% tych,co tak rzekomo legalnie jeżdżą do RU sprzedają swoją "normę" i czerpią z tego zarobek-NIELEGALNY- bo nawet sami się nam do tego przyznają więc za przeproszeniem- co Ty mi tu pierd...???[/QUOTE]


WSZYSCY to tak jak ja bym napisal. WSZYSCY wiedza, ze iwo utrzymuje kontakty seksualne z dzdzwonicą, ale czy taka jest prawda? ja mysle, ze nie :) takze na podstawie swoich domyslow nie mozesz mowic, ze te dobra sa wwozone do pl nielegalnie, bo sa wwozone LEGALNIE, a co sie z nimi pozniej dzieje to juz nie twoje zmartwienie, ty masz tylko grzecznie sie przywitac odprawic auto z pelna kultura dla odprawiajacego i po wszystkim powiedziec do widzenia czy to tak wiele dla Ciebie ? a co do tego najmlodszego.. wiesz.. ja sie nie znam jezeli awansowales na mlodszego to z gory przepraszam i zwracam honor ...;-)
 
pako pako - kojarzenie ci się pogorszyło?

mowa nie o nielegalnym wwożeniu ale o nielegalnym zarobku 80% jeżdżących - ja bym rzekł 90% - to są fakty i statystyka nie kłamie i nie są to żadne pomówienia bo udowodnij mi że ciebie zaliczyłem do 10 albo 90 %

jakiś czas temu twoje teksty były bardziej błyskotliwe i rzadko uciekałeś się do takich płytkich osobistych pseudoprawniczych nielogicznych ataków
 
naprawde? hm.. rzeczywiscie ostatnio nie mialem zbytnio czasu na nasze wspolne tematy. To jak to teraz wyglada? hm
 
pako pako - kojarzenie ci się pogorszyło?

mowa nie o nielegalnym wwożeniu ale o nielegalnym zarobku 80% jeżdżących - ja bym rzekł 90% - to są fakty i statystyka nie kłamie i nie są to żadne pomówienia bo udowodnij mi że ciebie zaliczyłem do 10 albo 90 %

jakiś czas temu twoje teksty były bardziej błyskotliwe i rzadko uciekałeś się do takich płytkich osobistych pseudoprawniczych nielogicznych ataków
Myślę że batalia sądowa mogłaby być ciekawa i niezbyt korzystna dla biednych uciemiężonych przez wstrętnych o wręcz sadystycznych zapędach celników pseudoturystów, sąd dajmy na to zrobiłby taki eksperyment, zleciłby wydruk miesięczny osób przekraczających granicę później porównałby go z bazami danych osób karanych za mniejsze lub większe wykroczenia lub przestępstwa, przy obecnej technice nie byłoby to większym problemem. Obstawiam bolo że twoje 90% mogłoby okazać się niedoszacowane.
 
Macie rację, odprawa 10-12 samochodów na godzinę na jednym pasie to skandal w biały dzień!! Tak być nie może!! Żądajcie zlikwidowania odprawy celnej i otworzenia szlabanów SZEROKO! Statystyka ruchu jest nieubłagana, więc darujcie sobie tutaj polemikę.

Eyo, na chwilę obecną przebitka na paliwie jest 1,2-1,5zł, na fajeczkach około 3-4 w zależności od marki, koszty "rosyjskie" to ok.200 rubli dla tych bogatszych, więc bądź tak miły i nie denerwuj ludzi pracujących za minimalną pensję BRUTTO przez 25-26 dni w miesiącu. Byle jaki "turysta" za ten sam czas "pracy: (czyli około 8-10 godzin wraz z dojazdami) ma zdecydowanie więcej.
60-70 zł z jednego kółka passatem - to mnie rozbawiłeś :D Nawet jeśli, to 60 x 25 = 1500. Bardziej prawdopodobne jest wyliczenie ok.80-85zł x 25 = 2000-2100zł
Z granicy nadal można żyć lepiej niż ze zwykłej roboty i nie ma co płakać.

Samochody nie jeżdzą na powietrze tylko na ON Pb95 czy też LPG, a tego w FR za darmo nie dają .
 
No tak, bo wszyscy co pracują legalnie , to do pracy na piechotę chodzą i żadnych kosztów nie mają, prawda ? Tylko Wy, biedne żuczki, musicie do interesu dopłacać. Ale z chęcią poczytam Twojego wyliczenia kosztów-zysków, co Ty na to ?
 
Hmmm...z tego co się orientuję, to podawany czas oczekiwania na odprawę (np. ten na drodze nr 7), to jest czas oczekiwania na odprawę od chwili wjazdu na teren RP aż do faktycznej odprawy przez SG, a nie dopiero kolejną odprawę celną!
Zatem informacja, że czas oczekiwania wynosi np.1 h nie ma nic wspólnego z tym, że po stronie naszych (nie)kochanych sąsiadów polscy "turyści" samo zrobili taki kocioł, że muszą stać po kilka godzin... sorry ale pretensje miejcie do samych siebie a nie do SG czy SC.
BTW... Grzechotki to takie samo przejście (prawie,bo jest " pełna towarówka", co Gronowo więc nie widzę żadnych "ale" do tego, by wszyscy Ci, którzy tam jeżdżą po paliwo i kilka bloczków odczekali swoje! Dlaczego ten, co pracuje legalnie i uczciwie przez 8 lub 12 godzin zarabia miesięcznie 2-3 tyś, a ten co chce przejechać w ciągu 2 h tam i z powrotem ma zarabiać (nielegalnie) o wiele więcej??? Sorry NO WAY!

OK tylko się cieszyć ale postaw się w sytuacji osób co mają 50% tej kwoty i do tego płacone w ratach a tutaj opłacić rachunki ;coś do garka wrzucić ; boso i goło też nikt nie będzie chodzić.Gdyby w naszym województwie płacono godziwie i na czas za wykowywaną pracę to sytuacja na granicy byłaby odmienna.Jednak szara rzeczywistość jest jaka jest
 
No tak, bo wszyscy co pracują legalnie , to do pracy na piechotę chodzą i żadnych kosztów nie mają, prawda ? Tylko Wy, biedne żuczki, musicie do interesu dopłacać. Ale z chęcią poczytam Twojego wyliczenia kosztów-zysków, co Ty na to ?
Jeśli uważasz że to taki biznes to w czym problem paszport wiza i jazda polizać :p:p tego miodu zapewniam nie jest taki słodki :( jak sobie wyobrażasz .
 
OK tylko się cieszyć ale postaw się w sytuacji osób co mają 50% tej kwoty i do tego płacone w ratach a tutaj opłacić rachunki ;coś do garka wrzucić ; boso i goło też nikt nie będzie chodzić.Gdyby w naszym województwie płacono godziwie i na czas za wykowywaną pracę to sytuacja na granicy byłaby odmienna.Jednak szara rzeczywistość jest jaka jest


...ale przecież w tej "dyskusji" wcale nie chodziło o to, że ktoś komuś zabrania przekraczać granicę w celach zarobkowych! Spoko-jest taka możliwość, to woźcie "sobie" to paliwo, jednak nie narzekajcie, że są kolejki i musicie czekać...no proszę!
 
...ale przecież w tej "dyskusji" wcale nie chodziło o to, że ktoś komuś zabrania przekraczać granicę w celach zarobkowych! Spoko-jest taka możliwość, to woźcie "sobie" to paliwo, jednak nie narzekajcie, że są kolejki i musicie czekać...no proszę!
OK. jednak twoja wierchówka myśli imaczej. Za moich czasów (OC B.) to na tylko samym dołku można było spędzić 48h, a jak słyszę że w kilkanaście godzin można rogala wykręcić to tylko się cieszyć,ale to już taka nasza natura narzekać:(:(
 
Back
Do góry