• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerytury !!!

a ja bym się nie zdziwił gdyby objęło wszystkich którzy nie spełniają kryterium emerytalnego. No bo jaką oni mają BATNĘ. Odejdą? Z czym?
Co innego z tymi co już mogą ale pracują. Ci mogli by zrealizować dla siebie lepsze wyjście. Więc cześć by odeszła. Ale pewnie i tak nie wszyscy.
 
.....
Jednak MF zapomina o pewnej prawdzie ludowej -chytry dwa razy traci - ci co zostaną , będą tak upokorzeni i skłóceni, że zanim nowe zacznie hulać to minie trochę więcej czasu niż pół roku, ludzie nie będą mieli motywacji i prędzej czy później sami odejdą. Pomijam w tej chwili te elementy, które wynikają z faktu, że sam projekt KAS jest bublem prawnym i organizacyjnym, który raczej nie zadziała tak jak zakłada Pawełek i Marian "szczęść Boże".

Ja bym do tego dołożył fakt iż ci co zostaną to będą ci którzy nie maja lepszej perspektywy. Więc jeśli warunki się pogorszą to wytnie w pierwszej kolejności tych którzy mają jakąś wartość na rynku. Wiec do braku motywacji dojdzie jeszcze brak innych cech.
 
Ja bym do tego dołożył fakt iż ci co zostaną to będą ci którzy nie maja lepszej perspektywy. Więc jeśli warunki się pogorszą to wytnie w pierwszej kolejności tych którzy mają jakąś wartość na rynku. Wiec do braku motywacji dojdzie jeszcze brak innych cech.


trafna analiza

ale może ich nie doceniamy?

może taki jest cel?

banda sfrustrowanych, zastraszonych roboli za 3048 brutto, którzy zrobią cokolwiek się im każe?

bo kierowników to oni już swoich będą mieli, i nie za 3048 ;)

a ci, co coś umieją odejdą do konkurencji - doradztwo podatkowe i celne, kancelarie konsultingowe, operatorzy hazardowi

tylko jak oni budżet skleją?
 
panie banaś

masz pan za sobą szczytną kartę opozycyjną, walczył pan z kłamliwą i nieuczciwą władzą

jak pan możesz teraz patrzeć w lustro?

zachowuje się pan jak typowy aparatczyk minionego okresu, w sprawowaniu władzy i uzasadnianiu własnych posunięć posuwając się do prymitywnych łgarstw

jak może pan łgać o tym, że rozszerza pan grono funkcjonariuszy uprawnionych do emek o tych, których wyrok tk nie dotyczy?

albo jest pan tak schorowany demencją że tego nie ogarnia, albo czyni pan to świadomie - pan nie rozszerza - pan zawęża

po pierwsze - na codzień setki funkcjonariuszy zwalcza przestępczość w grupach kontrolnych dozoru - mam nadzieję że pan o nich w ogóle słyszał, zatrzymują automaty, fajki, alkohol, tytoń, na targowiskach, melinach, dziuplach, służą we dnie i w nocy, często ryzykują w dziwnych okolicach, ostatnio jeżdżą też dość regularnie na granicę robić rewizje na bks, według tk ich pominięcie w ustawie emerytalnej jest dyskryminacją i jest niezgodne z konstytucją, a pan NIGDY ich nie wymienił w grupie funkcjonariuszy których miałyby one objąć - mało tego, ze względu na to, że z oczywistych powodów wykonują co do zasady obowiązki w cywilkach, wskazał pan ich jako tych, którym emki się nie należą - to pan wyrok tk zawęża czy rozszerza?

niech pan sobie w duchu odpowie na to zajebiście ważne pytanie - jeszcze ma pan czas na opamiętanie

po drugie - jak pan działa na rzecz emek, że de facto one nie obejmą celników? najpierw kas, a potem być może emki dla funków służby celno - skarbowej - albo być może nie ? przecież wyrok tk nie dotyczy funkcjonariuszy służby celno – skarbowej, nie? a poza tym oni będą tymi funkcjonariuszami od 01.01.2017 - i od tego momentu będzie im się liczył staż, nie?

a dla celników? to ich dotyczył wyrok tk

niech pan nie idzie w zaparte - niech pan nie idzie tą drogą - czy tak bardzo mierzi pana mundur celnika i służba którą pan kieruje? czemu powiela pan błędy z poprzedniego szefowania sc? czy te 8 lat niczego panu nie dały? żadnej refleksji nad własnymi błędami?

gdzie jest ten banaś z lat 80-tych?

co się z panem stało? gdzie pana ideały? a może jest pan szantażowany ? w takiej sytuacji należy to zgłosić i odejść

nie mogę uwierzyć że postępuje pan świadomie

a jeżeli tak to spróbuję inaczej - czemu pan działa na szkodę nie tylko pis, ale Polski? myśli pan że diabeł tkwi w sc? nieprawda - sc na tle skarbówki i uks to klejnot - skuteczność kontroli, wyniki finansowe (uzyskane a nie naliczone), identyfikacja ze służbą, poświęceni - no i korzyści z munduru - łatwość przenoszenia, tworzenia grafików w zależności od potrzeb, brak strajków, bawienia się w politykę itp. itp.

mówisz pan, że akcyza w 2004 to sztuczne ratowanie SC? to czemu po przejęciu przez sc gazu wpłacana akcyza za gaz wzrosła trzykrotnie? nie pamiętasz pan tak wielu afer na gazie w których głos podnosili celnicy? a inne afery? czy to nie celnicy protestowali przeciwko zmianie metod skażania spirytusu? masowemu wwożeniu go do Polski gdzie się rozpływał bez żadnego nadzoru? czy to nie celnicy wielokrotnie próbowali naprawiać błędy władzy skutkujące uszczupleniami? czy to nie celnicy od początku wskazywali luki w obrocie suszem tytoniowym przez ppt?


z kim pan walczysz? z Polską?


co to za pojęcia funkcjonariusze "liniowi" i "nieliniowi"? co o tym decyduje? nazwa komórki czy to czym się zajmuje dany funkcjonariusz?


ktoś kto 10 lat był w wzp a teraz jest w akcyzie to jest "nieliniowy? a w wzp to służył czy pracował?

ktoś kto od 15 lat śmiga po rynkach, melinach, punktach z automatami - to "nieliniowy"?

wszyscy funkcjonariusze mają prawo do emki mundurowej jak w in służbach - niemożliwe jest wydzielenie tych którzy teraz pełnią obowiązki z wyroku tk, albo pełnili w przeszłości, teraz nawet funkcjonariusze sc z mf pełnili te obowiązki - a są "nieliniowi" - czy teraz już są "liniowi"?

w żadnej innej służbie tak nie ma

każde inne działanie wywoła lawinę pozwów od tych, którzy takie obowiązki kiedykolwiek wykonywali

nie wszyscy na emki zasługują, nie wszyscy teraz lub wcześniej realizowali czynności z wyroku tk bezpośrednio, ale wszyscy powinni je dostać, bo nawet gaciowego można było w każdej chwili przerzucić na granicę - co w ostatnim czasie często wykorzystywano - np. odnośnie funkcjonariuszy sc w mf - a przecież oni mundur rzadko nosili i nie są "liniowi"? ale na tym to właśnie w służbie polega, tym różni się praca od służby - więcej się od nas wymaga, mamy mniej praw niż pracownicy czy urzędnicy - i z tego powodu funkcjonariusze służb mają odrębną ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym, w której pominięcie funkcjonariuszy celnych w myśl wyroku tk jest niezgodne z konstytucją - funkcjonariuszom zabiera się część praw pracowniczych - ale daje się coś w zamian

ale wszyscy te emki dostać powinni - bo jesteśmy formacją, w której obowiązuje dla funkcjonariuszy tylko jeden format bycia tym funkcjonariuszem

mam nadzieję że wynik referendum ws brexit zweryfikuje stanowisko rządu i otworzy panu oczy, że likwidacja dobrze funkcjonującej służby z gorzej działającymi pionami fiskusa nic dobrego nie przyniesie

widmo opcji zerowej i braku jasnych zasad kierowania propozycji działa na wszystkich funkcjonariuszy destrukcyjnie

niech pan chwilę się zastanowi i szczerze sobie odpowie - czemu ma służyć likwidacja dobrze działającej służby? czy przemawiają za tym jakiekolwiek względy obiektywne poza pana urazą do formacji?

czy to będzie dobre dla Polski?

dla budżetu?

dla pana partii?

czy obniżenie wpływów budżetowych i konieczność wypłacania odszkodowań za nieprzyznanie prawa do emerytury mundurowej - nieuchronne przy likwidacji sc - pomoże pana partii w realizacji obietnic wyborczych i utrzymaniu władzy?



- demontaż najsprawniejszego pionu skarbowego czyli SC,

- nieunikniony spadek wpływów związany z paraliżem organizacyjnym kompetencyjnym, kadrowym i informatycznym w kolejnych dwóch latach budżetowych,

- wydatki na reorganizację, odprawy, nowe mundury, pieczątki, druki, tablice itp.,

- brak środków na realizację obietnic wyborczych i związane z tym niezadowolenie coraz szerszych mas społecznych,

- przegrane kolejne wybory i koniec władzy PIS


to prawdopodobny przebieg zdarzeń zapoczątkowany nieprzemyślaną likwidacją dobrze funkcjonującej SC


zamiast poprawiać to co jest złe - szczególnie w uks i us na przykładzie sc - wrzucanie wszystkiego w jeden worek, i to bez przeprowadzenia rzetelnej analizy co jest złe, jakie są sposoby naprawy i który z nich jest najlepszy - do wora razem i zamieszać?

panie banaś - niech pan chwilę się zastanowi i szczerze sobie odpowie - czemu ma służyć likwidacja dobrze działającej służby? czy przemawiają za tym jakiekolwiek względy obiektywne ?

czy to będzie dobre dla Polski?

dla budżetu?

dla pana partii?

czy obniżenie wpływów budżetowych i konieczność wypłacania odszkodowań za nieprzyznanie prawa do emerytury mundurowej - nieuchronne przy likwidacji sc - pomoże pana partii w realizacji obietnic wyborczych i utrzymaniu władzy?

niech mi pan wierzy - zdecydowana większość funkcjonariuszy celnych to nie konformiści, karierowicze i tępe lizusy, ale patrioci którzy przyszli do SC służyć Ojczyźnie - którzy widzą, jakie zagrożenie dla Polski niesie pana "reforma" - przede wszystkim w dłuższej perspektywie - a nie tylko do najbliższych wyborów

brexit, uchodźcy, możliwy rozpad lub rozłam UE, rosja - to tylko kilka haseł

weźmy się za reformę - np. likwidację dziesiątek nic nie dających systemów, dochodzi np. do tego, że wpisanie w zisar kontroli auta z 2 sprawcami i każdy z 5 rodzajami towarów zajmuje więcej, niż sama kontrola auta - a zisar to przecież dopiero początek - potem napisanie protokołów, pokwitowań, przesłuchania, rks, czasem tłumacz, sąd itp. itd

wszędzie są bariery które krępują naszą skuteczność - na tym się skupmy

zaryzykuję stwierdzenie, że przy właściwym systemie informatycznym, właściwym zarządzaniu kontrolami i ludźmi można byłoby potroić wyniki - bez nakładów finansowych

czy naprawdę mf czy dic musi wiedzieć kiedy potrzebuję długopisu, o której godzinie byłem na rynku i czy fajek było 50 paczek w 10 gatunkach i dla każdego muszę dwukrotnie robić kalkulację w zisarze a potem ręcznie zsumować i wpisywać datę urodzenia bo zisar nie sumuje wartości towarów i nie pobiera daty urodzenia - wszystko to należy wpisywać ręcznie

to są drobiazgi, każdy z nich zajmuje kilka minut, ale pomnożone przez ilość dokonywanych wpisów - np. 100 000 miesięcznie, to skrócenie każdego wpisu o 1 minutę !!! daje dziesięć !!! etatów wiecej !!!

przy 100 000 wpisów miesięcznie skrócenie wpisu tylko o jedną minutę uwolni 10 osób do kontroli na cały miesiąc - to efekt skali

takich możliwości jest całe mnóstwo - jesteśmy angażowani w mnóstwo niepotrzebnych, czasochłonnych czynności, przykuwających nas do biurek i komputerów, a odrywających nas od kontroli

wystarczy wsłuchać się w oddolne sygnały - ta Służba może być perełką

od pana zależy, czy będzie pan tym, który uszczelnił system i usprawnił działanie, czy tym co wszystko rozpieprzył
 
Pięknie napisane, mam tylko wątpliwości w jednej sprawie. "masz pan za sobą szczytną kartę opozycyjną, walczył pan z kłamliwą i nieuczciwą władzą" czy walczył z tą władzą, czy też może się od niej uczył?
 
Do Bolo 1999... bardzo fajnie i trafnie kolega to wszystko napisał...pytanie czy do tego pana do którego kolega pisze ta wiadomość też ma jakąś inną drogą trafić?? wszyscy wiemy że naszej pisaniny tutaj nikt z nich nie przeczyta...i nic to w sumie nie zmieni...wysyłasz to do Banasia w jakiś inny sposób? czy do tych innych "decydentów"? może faktycznie jak to ktoś już tutaj wcześniej napisał,wysłać to do niego i ministerstwa w formie listu otwartego?
Pozdrawiam.
 
Do Bolo 1999... bardzo fajnie i trafnie kolega to wszystko napisał...pytanie czy do tego pana do którego kolega pisze ta wiadomość też ma jakąś inną drogą trafić?? wszyscy wiemy że naszej pisaniny tutaj nikt z nich nie przeczyta...i nic to w sumie nie zmieni...wysyłasz to do Banasia w jakiś inny sposób? czy do tych innych "decydentów"? może faktycznie jak to ktoś już tutaj wcześniej napisał,wysłać to do niego i ministerstwa w formie listu otwartego?
Pozdrawiam.


mylisz się - całe forum jest uważnie czytane, analizowane są posty, profile i powiązania w celu identyfikacji userów

ile z tego prawdy dociera do banasia? nie wiem

ale nie jest wykluczone, że również sam czyta - tylko nie loguje się jako ssc - jak kapica


a co do wysyłania - wysyłaj wszędzie tam, gdzie masz pomysł - ja nie mam poczty - fake'a
 
KAS jest procedowany w ekspresowym tempie i jest decyzja polityczna, że ma wejść w życie od stycznia br. Można to zatrzymać, tak jak przed wakacjami, ale musielibyśmy zrobić protest większy niż w czerwcu. Trzeba by zacząć od jakiejś spektakularnej akcji, która pociągnie ogół środowiska np. okupacja, albo jeszcze coś innego, ale to uzależniamy od tego jak będzie procedowany projekt obywatelski, bo widać, że jest też wola polityczna, aby wszedł w życie, aby to zgrać. Opozycja zapowiedziała zgłoszenie poprawek do przepisów wprowadzających do KAS, polegających na przeniesieniu projektu obywatelskiego. MF zgodził się dzisiaj na dopisanie do przepisów wprowadzających KAS pozostanie w statusie funkcjonariusza celno-skarbowego dla tych funkcjonariuszy celnych, którzy choć jeden dzień wykonywali zadania policyjne.
Natomiast nie ma wciąż zgody na gwarancje otrzymania propozycji, ani też prawa do zachowania munduru dla tych co nie wykonywali zadań choć przez jeden dzień.
Natomiast nabycie prawa do emerytury na razie bez zmian 5/15/55 z tym, że emka ma przysługiwać także wtedy, gdy ktoś zostanie zwolniony i następnie osiągnie wiek 55 lat, oczywiście jeśli wykonywał 5 lat zadania policyjne i ma 15 lat służby.
Zgłosiliśmy poprawkę do poprawki MF, która wnioskuje o wykreślenie 5 lat i wieku 55, ale nie było to negocjowane.
Powyższe to tylko relacja na gorąco po spotkaniu w MF i Podkomisji.
 
Opozycja zapowiedziała zgłoszenie poprawek do przepisów wprowadzających do KAS, polegających na przeniesieniu projektu obywatelskiego. MF zgodził się dzisiaj na dopisanie do przepisów wprowadzających KAS pozostanie w statusie funkcjonariusza celno-skarbowego dla tych funkcjonariuszy celnych, którzy choć jeden dzień wykonywali zadania policyjne..

ale jakie to sa zadania policyjne ...tylko nie piszcie że te " rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych oraz ściganie ich sprawców" bo w tym brzmieniu to może tylko czarni maja w zakresach obowiązków, bo nawet w oddziałach granicznych funki nie mają
 
i jeszcze jedno jeśli robiłem jeden dzien policyjne zadania ( nie wiem jakie) a teraz jestem np. w kadrach ...to co zostane funkiem w kadrach które nota bene będą cywilna komórką??? nie czaje tego bardzo prosze o przetlumaczenie
 
i jeszcze jedno jeśli robiłem jeden dzien policyjne zadania ( nie wiem jakie) a teraz jestem np. w kadrach ...to co zostane funkiem w kadrach które nota bene będą cywilna komórką??? nie czaje tego bardzo prosze o przetlumaczenie
Pomijając absurd interpretacyjny jaki z tego wyniknie to ja rozumiem że w opisanym przez Ciebie przypadku trafiasz do komórki gdzie będa "nowe" funki i wykonujesz zadania. To z kolei przełozy się na ilość propozycji zatrudnienia dla wszystkich, ilość podawana wcześniej przez MF czyli 6-8k funków (bliżej 6 tak Łopianowska wskazywała) oznacza że...?
 
Dwa miesiące temu napisałem :
Służba Celna zostanie zlikwidowana do końca roku, bo taka jest wola polityczna.
KAS zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2017 roku, bo taka jest wola polityczna.
Projekt obywatelski do końca roku nie zostanie uchwalony, bo nie ma woli politycznej.

Gdyby PiS chciał faktycznie dać nam emerytury, to projekt obywatelski wszedł by z marszu już po pierwszym czytaniu.
 
Jak będzie można udowodnić, że wykonywało się zadania policyjne 15 lat temu ten jeden czy więcej dni, będąc oddelegowanym ?

A swoją drogą, dyrektor X który jak jest jak rozumiem zwolennikiem KAS, ogłasza konkursy na stanowiska kierownicze na 3 miesiące przed wejściem tegoż. Opłacało się przez ''jeden dzień'' wykonywać zadania policyjne ale jeszcze bardziej opłaca się być naczelnikiem ''przez jeden dzień''.
 
Back
Do góry