• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Projekt ustawy o KAS

kryminalne obszary kasgate

toż to radość sama czytać takie posty. przytoczę tylko odpersonalizowane przysłowie o czymś, co przyczepiło się do okrętu i krzyczy, że cła i akcyzy nauczy się podczas rejsu.

w kryminalne obszary hurtem weszliście panie posłanki i panowie posłowie. i pomyśleć, ża miller popłynął za jedno słowo "lub" pomiędzy dwoma rzeczownikami https://pl.wikipedia.org/wiki/(…)_lub_czasopisma https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Rywina

Tak. A ty przeczytałeś regulamin tego forum?
To co to ma być: Napisał Robozoll
Proponuję, załóżmy konta na forum skarbowców i będziemy jechać po nich na maxa!

Po pierwsze sam mnie "€žzachęciłeś"€ do zarejestrowania się tutaj swoją wypowiedzią. Ilekroć znajdę w internecie obraźliwe opinie na nasz temat to reaguję.
Po drugie może już niedługo usiądziesz w moim pokoju i będziesz musiał się "w locie"€ uczyć ordynacji, CITu, PITu, VATu, ustawy o swobodzie ..., ustawy o rachunkowości, ustawy o NIPach, PCCie, bardzo dobrych programów (z naciskiem na "€ždobry"€ :) ) itp. I jak ja (lub mnie podobni skarbowcy) ci nie pomogą to zginiesz.
Ja się akcyzy i cła nauczę.
Po trzecie jak usłyszysz od podatnika, że cię utrzymuje z jego podatków (z reguły ci co tak twierdzą nie płacą ich), jak pierwszy raz usłyszysz, że może cię opluć i nic mu nie zrobisz, jak pójdziesz na kontrolę i w drzwiach już usłyszysz: "znowu te q... przyszły"€ to wspomnij ten wpis. W "prywatnym życiu" mógłbyś coś zrobić, ale nie w "€žsłużbowym"€. Do tego dostaniesz podwyżkę po 9 latach wysokości 15-30zł (brutto oczywiście). Wiem, wiem możemy strajkować... no właśnie, że nie możemy. Ustawa nam tego zabrania. Za Was też już się biorą i szykują "alternatywne"€ wyjście. Wasze strajki na granicy, Wasze L4 nic nie dadzą...
Poznasz jak wygląda sprawa VATu którego tak dużo zbieracie przy mniejszej ilości ludzi. W większości my ten VAT oddajemy. Zgodnie z prawem. Nasz zebrany VAT rzeczywiście wpływa do budżetu. My pobieramy go i oddajemy. Wy tylko pobieracie.

Jest takie chińskie powiedzenie: nie pluj do garnka bo może przyjdzie ci z niego zjeść. "Garnek"€ czeka ... :D
 
Skarbonka czy ja ci tam naprawdę, jeśli nie rozumiesz to powiem wprost w....aj do swojego towarzystwa wzajemnej adoracji.

Ci pa czy pa Ci jak wolisz .
 
Ot Panie Skarbonka. Wy nas nie lubicie, my was nie lubimy. Tak więc po co dolewać oliwy do ognia? I to tyle jeśli chodzi o naszą wspólną pracę czy służbę w srasie. Ciemność widzę jak powiedział Maksu w seksmisji. Widziałem już sporo reform ale obawiam się, że takiego chaosu jaki nam zafundowała dojna zmiana nie byli w stanie wyobrazić sobie najstarsi indianie.
 
A za co mamy tak siebie nie lubić? Za kilka wypowiedzi ludzi którzy się nigdy nie widzieli, nie znają się, a tylko niepotrzebnie biją pianę. Ludzie, opamiętajcie się.
 
Jeszcze raz powtórzę. Ów rzekomy konflikt jest prowadzony ściśle wg scenariusza MF i pojedyncze osoby z obu administracji dają, albo lepiej napiszę dały się w to wciągnąć. Dały, gdyż mam nadzieję, że to już od tej chwili będzie przeszłość.
Nie tańczcie już więcej, tak jak Wam MF zagrał. Także celowo w czasie przeszłym. :)
 
Jeszcze raz powtórzę. Ów rzekomy konflikt jest prowadzony ściśle wg scenariusza MF i pojedyncze osoby z obu administracji dają, albo lepiej napiszę dały się w to wciągnąć. Dały, gdyż mam nadzieję, że to już od tej chwili będzie przeszłość.
Nie tańczcie już więcej, tak jak Wam MF zagrał. Także celowo w czasie przeszłym. :)

to pora zacząć moderować to forum. Admin nie wiem kto nim jest i o czego. Licznik na stronie stoi, ludzie obrzucają się błotem niezgodnie z regulaminem forum Celnicy.pl a posty są usuwane jedynie te "polityczne". Czas na pozbycie się trolli i osób powodujących wzajemne obrzucanie się błotem
 
Sławku. Proszę rozważ moją propozycję, skonsultuj ją z Zarządem. W obecnej sytuacji w jakiej jesteśmy, sam widzisz jak wygląda obecnie Forum Celnicy. Proszę zlikwiduj za pośrednictwem swojego Admina, odpowiedzialnego za to Forum wszystkie wątki i pozostaw jeden, wyłącznie jeden np. o treści " nasza przyszłość w naszych rękach- walczmy o swoje prawa". To tylko pomysł. Niestety dziesiątki wątków rozmywają naszą obecną sytuację na setki nic nie wnoszących polemik, złośliwości, pseudo oczekiwań itd. Proszę, pozostaw jeden jedyny temat i zamknij pozostałe. Przemyśl i zrób to proszę jak najszybciej. Pozdrawiam
 
Sławku. Proszę rozważ moją propozycję, skonsultuj ją z Zarządem. W obecnej sytuacji w jakiej jesteśmy, sam widzisz jak wygląda obecnie Forum Celnicy. Proszę zlikwiduj za pośrednictwem swojego Admina, odpowiedzialnego za to Forum wszystkie wątki i pozostaw jeden, wyłącznie jeden np. o treści " nasza przyszłość w naszych rękach- walczmy o swoje prawa". To tylko pomysł. Niestety dziesiątki wątków rozmywają naszą obecną sytuację na setki nic nie wnoszących polemik, złośliwości, pseudo oczekiwań itd. Proszę, pozostaw jeden jedyny temat i zamknij pozostałe. Przemyśl i zrób to proszę jak najszybciej. Pozdrawiam


proponuję oczywiście skuteczniejszą moderację forum, ale ograniczanie wątków?

wszyscy będą wszystko pisać w tym wątku

jakiś wątek cię nie interesuje - nie czytaj

ale nie ograniczaj innym wolności wypowiedzi - o ile jest zgodna z prawem, regulaminem i dobrymi obyczajami

stop dyktaturze ;)
 
emef nam dalej gra. co prawda w rytm tej chocholej muzyki tańczą wybrani przez nas sejmici, ale to niczego nie zmienia. reszta też całkiem dobrze podryguje.

przecież mamy demokrację. taką jak w korei kim dzong una. dobrze, że choć nie komunikują się z nami przy pomocy kopniaków.

ale jest nadzieja, że senat i jaśnie pan prezydent. tylko co, że zatrzymają ten chocholi taniec i odwrócą się przodem do elektoratu? wątpię, ale póki piłka w grze, to wierzyć przynajmniej trzeba ...

Jeszcze raz powtórzę. Ów rzekomy konflikt jest prowadzony ściśle wg scenariusza MF i pojedyncze osoby z obu administracji dają, albo lepiej napiszę dały się w to wciągnąć. Dały, gdyż mam nadzieję, że to już od tej chwili będzie przeszłość.
Nie tańczcie już więcej, tak jak Wam MF zagrał. Także celowo w czasie przeszłym. :)
 
normalnie wg dobrej zmiany. nas obdzierają z mundurów, was wyp....ą na tzw. zbity pysk. choć bardzo chciałbym się mylić.

Witam , jestem nowy na forum, nie mam nic wspólnego z Wasza służbą, ale jestem pracownikiem sol na lotnisku, mam pytanie jak widzicie przejęcie kontroli bezpieczeństwa na lotniskach wg. Ustawy o KAS
 
Witam , jestem nowy na forum, nie mam nic wspólnego z Wasza służbą, ale jestem pracownikiem sol na lotnisku, mam pytanie jak widzicie przejęcie kontroli bezpieczeństwa na lotniskach wg. Ustawy o KAS

Jak my widzimy to mało istotne. Ważne jak to widzą decydenci. Swoje zdanie (i wątpliwości) opisałem we właściwym wątku. Da radę znaleźć. Krótko - uważam, że nie dadzą rady przepchnąć zmian w Prawie lotniczym, jako pierwotnym przepisie regulującym kwestię ochrony w portach lotniczych i ewentualne "utworzenie" 1500-1800 miejsc pracy/służby? nastąpi już po okresie przenoszenia funkcjonariuszy celnych na nowe miejsca, wtedy nowa obsada przy ochronie może nastąpić w oparciu o ex-celników ale już cywili (bądź nawet o kogoś ze struktur byłych skarbowych) i tacy ludzie, nawet ci którzy mieli cuda na pagonach zaczną służbę od nowa. A SOL może jako prywatne firmy spaść do zatrudniaka. Nie podejmuję się osądu czyja krzywda w takim wariancie byłaby większa. Jedno jest dla mnie pewne: żadnych nowych miejsc nie będzie, czy to my wskoczymy w Wasze obowiązki, czy Wy "dobijecie" do SCS. Te miejsca pracy (i ewentualnej późniejszej służby) już istnieją. Skoro jednak władni mówią o utworzeniu 1800 miejsc pracy w kontekście określania łącznej przypuszczalnej liczby przyszłych funkcjonariuszy CS po pewnej redukcji obecnych quasi-mundurowych 14500 ludzi, to możliwe, że jednak chodzi im nie o wcielenie Was do służby a właśnie o miejsca pracy dla obecnych/przyszłych funkcjonariuszy. Czy wolno im tak Was wywalić? A kto im zabroni! Już kiedyś te zadania realizowała inna służba (SG), więc nie ma skojarzeniowych przeszkód, żeby teraz robiła to inna służba, zakładając, że lepiej aby pilnowali tego funkcjonariusze państwowi niż pracownicy firm prywatnych. Ale to wszystko to tylko moja wizja ICH myślenia. Przy okazji zapewne liczą, że w jakiś sposób nas zadowolą. Ale uwierz mi, żadnej pewności tu nie widzę i nie mam ekonomicznie spokoju o siebie ani moralnie o Was.
 
Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Ja osobiście oprócz pilnego czytania ustawy o KAS i ustawy wprowadzającej -w poszukiwaniu błędów i głupot, że o lukach nie wspomnę, z niecierpliwie czekam na projekty lub gotowe rozporządzenia wykonawcze. Sądząc po jakości projektów z czerwca i ilości koniecznych poprawek, będą to kolejne gnioty legislacyjne. A skutki błędów przekroczą najśmielsze oczekiwania ich autorów.
A co do sporów na forum, to sprawa jest prosta - musimy pamiętać o starej amerykańskiej zasadzie - albo wygramy razem, albo nas powieszą osobno. I w tym kontekście pojawia się podstawowe pytanie - Kto z naszych sporów odnosi korzyści?
Czytajmy ustawy, rozporządzenia i myślmy, to nie boli. I ostatnie zdanie z radzieckiej dobranocki " Czym człowiek różni się od małpy? Człowiek pracuje KOLEKTYWNIE!
 
Ostatnia edycja:
.....http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?documentId=E3C2A57BE839DFA5C125803C0048E3C4&view=6
.........Interpelacja nr 6486 w sprawie planowanego włączenia Służby Celnej w struktury Krajowej Administracji Skarbowej............................................................................
 
Ostatnia edycja:
Podzespół RDS ds. służb mundurowych
2016-10-26 11:00
Miejsce: CPS "Dialog", sala A.
Organizator: Biuro Rady Dialogu Społecznego
Kontakt: Biuro Rady Dialogu Społecznego, tel. 22 380 51 05, e-mail: rds@cpsdialog.gov.pl
Udział: Bezpłatny
Przewodniczący psoiedzenia: Mariusz Tyl

Tematyka posiedzenia:

Otwarcie posiedzenia i przyjęcie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego psoiedzenia podzespołu z dnia 8 września 2016 r.
Art. 15 a - propozycja rozwiązań.
Projekt ustawy modernizacyjnej na lata 2017-2020 - ujęcie w budżecie państwa na rok 2017.
"Ustawa o L-4" - stanowisko strony rządowej i proponowane rozwiązania.
Włączenie Służby Celnej do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego służb mundurowych (zakres, przebieg pracy).
Ustawa o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin oraz ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów:
ewentualne przyjęcie stanowiska strony pracowników i strony pracodawców Podzespołu w przedmiotowej sprawie.
8. Proponowane zmiany do Ustawy o Policji:

ewentualne przyjęcie stanowiska strony pracowników i strony pracodawców Podzespołu w przedmiotowej sprawie.
9. Sprawy różne.
 
Back
Do góry