• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czy będzie jeszcze dobra zmiana?

Z tym, że rozważna widziałaś żeby były zabierane komuś stopnie, stopnie nadawane są dożywotnio i nie można w państwie prawa zmieniać ich jak się komu podoba.
Przepraszam Mario97 ale się mylisz. Stopnie masz nadane dożywotnio ale w Służbie Celnej a nie w Służbie Celno-Skarbowej. Poza tym czy przed 2009 funkcjonariusze celni nie mieli stopni nadanych dożywotnio ? W tym aspekcie przyjście KAS mnie cieszy ponieważ daje szanse zweryfikowania nadanych stopni i stanowisk. Uwłaszczenie w reformie z 2009 dotyczyło zarówno stanowisk ( finansowe ) ale również w stopniach służbowych (tylko kadra oficerska może sprawować funkcję kierownicze). Wejście do grona oficerów ze stażem 3-4 lat czy zostanie generałem w przeciągu kilku miesięcy nie jest rzecz normalną w jakiejkolwiek służbie mundurowej.
To, że ktoś jest generałem w Służbie Celnej to nie znaczy, że będzie generałem w Służbie Celno-Skarbowej.
,,Tłuste koty,, śmieją się z tzw. dobrej zmiany. Mówią, że w najgorszym razie przezimują cztery lata z pensja ok 7 tys. i wrócą bo przecież są oficerami - teraźniejsza oraz przyszłą kadra zarządzającą :D
Rozumiem Mario, że nie chcesz stracić swój stopień (wspominałeś o mł. aspirancie) i dla mnie dobra zmiana to ma nie polegać na tym, że zabiorą Ci twój stopień służbowy, jeżeli masz np. ok 15 lat służby. Co innego w stosunku do plecaka z 8 letnim stażem w SC który posiada mł. aspiranta. Ja choć awans ustawowy co 5lat nie liczę na dużą zmianę . Ale ma być przyzwoicie a to co zrobiono w 2009 w stopniach i stanowiskach to farsa i skok/uwłaszczenie Służby Celnej.

Wymowny przykład tamtej (2009r.) zmiany:
1. Sławomir Siwy, 19 lat służby - rachmistrz
2. Jacek Kapica, 9 lat służby ? - generał ( po ilu miesiącach/latach stopień generała ??? )
Tu nie chodzi aby jednemu Panu personalnie zabrać a innemu dodać. Należy zmienić system, który to naprawi. Jeżeli z punktów generałowi SC wyjdzie aspirant to będzie aspirantem w nowej SCS.
Inny przykład: 6 lat służby - st. aplikant, 10 lat służby - aspirant (awans co rok, dwa lata) i odpowiednie podwieszenie gdzie potrzeba Czy nie należy tego zweryfikować ? Jest ok ?

Przy stopniach służbowych w 2009 roku zrobiono farsę w dopasowaniu doświadczenia i kwalfikacji do stopnia służbowego. Ilość punktów przyznanych za doświadczenie (staż w Służbie Celnej) były zwykłą ściemą i żartem. Następnie, taka sama ilość punktów jaką otrzymał mgr prawa czy ekonomii co mgr wychowania fizycznego (uznane za kierunek przydatny w SC). ;) Przy stanowiskach nawet nie próbowano ściemniać, a efekt jaki jest każdy widzi.

Dobra zmiana to weryfikacja stopni i stanowisk z uwagi na posiadane doświadczenie i kwalfikację. Paru ,,tłustych kotów,, może być niezadowolonych :mad:
 
Przepraszam Mario97 ale się mylisz. Stopnie masz nadane dożywotnio ale w Służbie Celnej a nie w Służbie Celno-Skarbowej. Poza tym czy przed 2009 funkcjonariusze celni nie mieli stopni nadanych dożywotnio ? W tym aspekcie przyjście KAS mnie cieszy ponieważ daje szanse zweryfikowania nadanych stopni i stanowisk. Uwłaszczenie w reformie z 2009 dotyczyło zarówno stanowisk ( finansowe ) ale również w stopniach służbowych (tylko kadra oficerska może sprawować funkcję kierownicze). Wejście do grona oficerów ze stażem 3-4 lat czy zostanie generałem w przeciągu kilku miesięcy nie jest rzecz normalną w jakiejkolwiek służbie mundurowej.
To, że ktoś jest generałem w Służbie Celnej to nie znaczy, że będzie generałem w Służbie Celno-Skarbowej.
,,Tłuste koty,, śmieją się z tzw. dobrej zmiany. Mówią, że w najgorszym razie przezimują cztery lata z pensja ok 7 tys. i wrócą bo przecież są oficerami - teraźniejsza oraz przyszłą kadra zarządzającą :D
Rozumiem Mario, że nie chcesz stracić swój stopień (wspominałeś o mł. aspirancie) i dla mnie dobra zmiana to ma nie polegać na tym, że zabiorą Ci twój stopień służbowy, jeżeli masz np. ok 15 lat służby. Co innego w stosunku do plecaka z 8 letnim stażem w SC który posiada mł. aspiranta. Ja choć awans ustawowy co 5lat nie liczę na dużą zmianę . Ale ma być przyzwoicie a to co zrobiono w 2009 w stopniach i stanowiskach to farsa i skok/uwłaszczenie Służby Celnej.

Wymowny przykład tamtej (2009r.) zmiany:
1. Sławomir Siwy, 19 lat służby - rachmistrz
2. Jacek Kapica, 9 lat służby ? - generał ( po ilu miesiącach/latach stopień generała ??? )
Tu nie chodzi aby jednemu Panu personalnie zabrać a innemu dodać. Należy zmienić system, który to naprawi. Jeżeli z punktów generałowi SC wyjdzie aspirant to będzie aspirantem w nowej SCS.
Inny przykład: 6 lat służby - st. aplikant, 10 lat służby - aspirant (awans co rok, dwa lata) i odpowiednie podwieszenie gdzie potrzeba Czy nie należy tego zweryfikować ? Jest ok ?

Przy stopniach służbowych w 2009 roku zrobiono farsę w dopasowaniu doświadczenia i kwalfikacji do stopnia służbowego. Ilość punktów przyznanych za doświadczenie (staż w Służbie Celnej) były zwykłą ściemą i żartem. Następnie, taka sama ilość punktów jaką otrzymał mgr prawa czy ekonomii co mgr wychowania fizycznego (uznane za kierunek przydatny w SC). ;) Przy stanowiskach nawet nie próbowano ściemniać, a efekt jaki jest każdy widzi.

Dobra zmiana to weryfikacja stopni i stanowisk z uwagi na posiadane doświadczenie i kwalfikację. Paru ,,tłustych kotów,, może być niezadowolonych :mad:


zielony jak zwykle trafnie, logicznie i prosto
 
Szanony Sławku, wiem, że Ty nie prowadzisz polityki kadrowej w SC. Wiem też jak traktowano Ciebie i innych funkcjonariuszy którzy śmieli mieć nawet odrobinę innego zdania niż przełożeni. Z nadzieją obserwowałem tworzenie się Związku Zawodowego Celnicy.Pl (sam jestem ich członkiem), jako przewodniczący tego Związku mógłbyś, a nawet masz moralny obowiązek wnioskować o rozliczenie zła które w ciągu lat narosło w naszej Służbie. Mam na myśli: 3% , awanse, wartościowanie, mobbing za strony pracodawcy( sam byłeś jego ofiarą), podział nagród (szczególnie pula do dyspozycji dyrekcji), decyzje wydawane z rażącym naruszeniem prawa, alokacje i wiele innych. Ja nie chcę abyś to Ty zrobił osobiście, ale jako przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy.Pl masz od wszystkich jego członków moralny mandat do przedstawienia tych wszystkich p............ właściwym organom. Wiem, że ktoś powie jaki ten niesprawiedliwy jest naiwny, wszyscy o tym wiedzą, ale mam do Ciebie wielką prośbę, próbuj skończyć z patologią w naszej służbie, próbuj po stokroć razy. Wydaje mi się, że jest czas kiedy Ciebie i nas chce ktokolwiek wysłuchać. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
patałachy na kluczowych stanowiskach

hańba. to słowo, które pierwsze nasunęło mi się po przeczytaniu uzasadnienia umorzenia postępowania dyscyplinarnego kolegi sławomira http://celnicy.pl/content.php/2844-Umożenie-postępowania-dyscyplinarnego . na przykład ze względu na nie zauważenie ewidentnego naruszenia przepisów ustawy o związkach zawodowych czy konstytucji rp.

ewidentne działanie osłonowe przed zarzutem przekroczenia uprawnień. nie damy ci krzywdy zrobić - czy nie to chciał powiedzieć organ morzący postępowanie dyscyplinarne?

nie ma i nie będzie dobrej zmiany, dopóki ludzie stojący za wszczęciem postępowania dyscyplinarnego i wieloletnim wyrzuceniem ze służby kolegi sławomira pozostaną w szeregach formacji.
 
Przepraszam Mario97 ale się mylisz. Stopnie masz nadane dożywotnio ale w Służbie Celnej a nie w Służbie Celno-Skarbowej. Poza tym czy przed 2009 funkcjonariusze celni nie mieli stopni nadanych dożywotnio ? W tym aspekcie przyjście KAS mnie cieszy ponieważ daje szanse zweryfikowania nadanych stopni i stanowisk. Uwłaszczenie w reformie z 2009 dotyczyło zarówno stanowisk ( finansowe ) ale również w stopniach służbowych (tylko kadra oficerska może sprawować funkcję kierownicze). Wejście do grona oficerów ze stażem 3-4 lat czy zostanie generałem w przeciągu kilku miesięcy nie jest rzecz normalną w jakiejkolwiek służbie mundurowej.
To, że ktoś jest generałem w Służbie Celnej to nie znaczy, że będzie generałem w Służbie Celno-Skarbowej.
,,Tłuste koty,, śmieją się z tzw. dobrej zmiany. Mówią, że w najgorszym razie przezimują cztery lata z pensja ok 7 tys. i wrócą bo przecież są oficerami - teraźniejsza oraz przyszłą kadra zarządzającą :D
Rozumiem Mario, że nie chcesz stracić swój stopień (wspominałeś o mł. aspirancie) i dla mnie dobra zmiana to ma nie polegać na tym, że zabiorą Ci twój stopień służbowy, jeżeli masz np. ok 15 lat służby. Co innego w stosunku do plecaka z 8 letnim stażem w SC który posiada mł. aspiranta. Ja choć awans ustawowy co 5lat nie liczę na dużą zmianę . Ale ma być przyzwoicie a to co zrobiono w 2009 w stopniach i stanowiskach to farsa i skok/uwłaszczenie Służby Celnej.

Wymowny przykład tamtej (2009r.) zmiany:
1. Sławomir Siwy, 19 lat służby - rachmistrz
2. Jacek Kapica, 9 lat służby ? - generał ( po ilu miesiącach/latach stopień generała ??? )
Tu nie chodzi aby jednemu Panu personalnie zabrać a innemu dodać. Należy zmienić system, który to naprawi. Jeżeli z punktów generałowi SC wyjdzie aspirant to będzie aspirantem w nowej SCS.
Inny przykład: 6 lat służby - st. aplikant, 10 lat służby - aspirant (awans co rok, dwa lata) i odpowiednie podwieszenie gdzie potrzeba Czy nie należy tego zweryfikować ? Jest ok ?

Przy stopniach służbowych w 2009 roku zrobiono farsę w dopasowaniu doświadczenia i kwalfikacji do stopnia służbowego. Ilość punktów przyznanych za doświadczenie (staż w Służbie Celnej) były zwykłą ściemą i żartem. Następnie, taka sama ilość punktów jaką otrzymał mgr prawa czy ekonomii co mgr wychowania fizycznego (uznane za kierunek przydatny w SC). ;) Przy stanowiskach nawet nie próbowano ściemniać, a efekt jaki jest każdy widzi.

Dobra zmiana to weryfikacja stopni i stanowisk z uwagi na posiadane doświadczenie i kwalfikację. Paru ,,tłustych kotów,, może być niezadowolonych :mad:

Przepraszam Cię Zielony78 ale jednak nie mogę się z Tobą zgodzić. W 2009 roku nasze stopnie zostały uporządkowane i dopasowane do pozostałych służb mundurowych. Zrobiono to między innymi z tego powodu, ze przechodząc do innej formacji mundurowej przechodziło się ze stopniem Dz.U. z 2010 r. Nr 113. poz. 748. Tak więc sam widzisz, że stopnie służbowe idą za tobą i nikt nie ma prawa ich bezpodstawnie zabierać. Art. 115 Ustawy o SC mówi kto nadaje stopnie w SC, na pierwszy stopień służbowy w korpusie oficerów młodszych oraz na stopnie służbowe w korpusie generałów mianuje prezydent RP. Na jakiej podstawie chcesz zabierać stopnie oficerom jeśli mianował ich Prezydent RP? Ta cała służba celno rachunkowa czy skarbowa, jeśli nie daj Boże powstanie też będzie musiała je honorować. Jeśli będzie inaczej to żyjemy w jakimś trzecim świecie. Zielony78, także nie mogę się z Tobą zgodzić w czym mgr wf jest gorszy od mgr ekonomii powiem Ci więcej sprawność fizyczna jest czasami bardziej potrzebna od wiedzy z ekonomii. W naszej firmie każde studia powinny być traktowane jednakowo, taka jest specyfika. Natomiast zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o wartościowanie to było jedno wielkie ........... i to trzeba naprawić likwidując stanowiska.
 
Będzie GIT, jak w styczniu przyszłego roku dostaniesz propozycję pracy w nowej strukturze organizacyjnej ... aby było sprawiedliwie będzie to np. 2000 zł ! Będzie SUPER GIT jak taką samą propozycje dostanie Twój znajomy młodszy ekspert ! Wówczas powinieneś poczuć pełnego ORGAZMUSA !
Szanony Sławku, wiem, że Ty nie prowadzisz polityki kadrowej w SC. Wiem też jak traktowano Ciebie i innych funkcjonariuszy którzy śmieli mieć nawet odrobinę innego zdania niż przełożeni. Z nadzieją obserwowałem tworzenie się Związku Zawodowego Celnicy.Pl (sam jestem ich członkiem), jako przewodniczący tego Związku mógłbyś, a nawet masz moralny obowiązek wnioskować o rozliczenie zła które w ciągu lat narosło w naszej Służbie. Mam na myśli: 3% , awanse, wartościowanie, mobbing za strony pracodawcy( sam byłeś jego ofiarą), podział nagród (szczególnie pula do dyspozycji dyrekcji), decyzje wydawane z rażącym naruszeniem prawa, alokacje i wiele innych. Ja nie chcę abyś to Ty zrobił osobiście, ale jako przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy.Pl masz od wszystkich jego członków moralny mandat do przedstawienia tych wszystkich ...... właściwym organom. Wiem, że ktoś powie jaki ten niesprawiedliwy jest naiwny, wszyscy o tym wiedzą, ale mam do Ciebie wielką prośbę, próbuj skończyć z patologią w naszej służbie, próbuj po stokroć razy. Wydaje mi się, że jest czas kiedy Ciebie i nas chce ktokolwiek wysłuchać. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dobra zmiana?

i Tak dodatkowo... myślę, że najistotniejszą kwestią na dzisiaj jest PRZETRWANIE ! a czasy są TRUDNE !

co do dobrej zmiany spoglądając na listę awansowanych to tak naprawdę nic się nie zmieniło dalej ci sami szlachetnie urodzeni... :) z drugiej strony to wielki SZACUN, że bez względu na opcję polityczną ONI zawsze na fali ! I tak powinno być , gdyż my jesteśmy apolityczni !

Tak nawiasem Panie Sławku może by tak powalczyć nowej ustawie o możliwość przynależności partyjnej ! Wówczas wszyscy począwszy od aplikanta mielibyśmy taką samą szansę na karierę polityczną ;-)
 
Ostatnia edycja:
Szanony Sławku, wiem, że Ty nie prowadzisz polityki kadrowej w SC. Wiem też jak traktowano Ciebie i innych funkcjonariuszy którzy śmieli mieć nawet odrobinę innego zdania niż przełożeni. Z nadzieją obserwowałem tworzenie się Związku Zawodowego Celnicy.Pl (sam jestem ich członkiem), jako przewodniczący tego Związku mógłbyś, a nawet masz moralny obowiązek wnioskować o rozliczenie zła które w ciągu lat narosło w naszej Służbie. Mam na myśli: 3% , awanse, wartościowanie, mobbing za strony pracodawcy( sam byłeś jego ofiarą), podział nagród (szczególnie pula do dyspozycji dyrekcji), decyzje wydawane z rażącym naruszeniem prawa, alokacje i wiele innych. Ja nie chcę abyś to Ty zrobił osobiście, ale jako przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy.Pl masz od wszystkich jego członków moralny mandat do przedstawienia tych wszystkich ........ właściwym organom. Wiem, że ktoś powie jaki ten niesprawiedliwy jest naiwny, wszyscy o tym wiedzą, ale mam do Ciebie wielką prośbę, próbuj skończyć z patologią w naszej służbie, próbuj po stokroć razy. Wydaje mi się, że jest czas kiedy Ciebie i nas chce ktokolwiek wysłuchać. Pozdrawiam.
Złożyliśmy wniosek o powołanie Zespołu, który miałby przeprowadzić audyt całego procesu modernizacji.
Czekamy na odpowiedź Ministerstwa Finansów.
 
ale jaja, ale jaja, ale jaja

Ostatnio w losowaniu nagród Narodowej Loterii Paragonowej - samochód Opel insignia wygrała Grażyna Kawecka-Karaś z Częstochowy. Prywatnie dobra znajoma Izabeli Leszczyny, byłej wiceminister finansów, która pracowała przy projekcie loterii. Obie panie znają się jeszcze ze wspólnej pracy w Częstochowie. (...) http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/2...rie-projektowala-spokojnie-to-tylko-przypadek

oczywiście gratuluję szczęścia. niektórym to i byki się cielą :D.
 
Przepraszam Mario97 ale się mylisz. Stopnie masz nadane dożywotnio ale w Służbie Celnej a nie w Służbie Celno-Skarbowej. Poza tym czy przed 2009 funkcjonariusze celni nie mieli stopni nadanych dożywotnio ? W tym aspekcie przyjście KAS mnie cieszy ponieważ daje szanse zweryfikowania nadanych stopni i stanowisk. Uwłaszczenie w reformie z 2009 dotyczyło zarówno stanowisk ( finansowe ) ale również w stopniach służbowych (tylko kadra oficerska może sprawować funkcję kierownicze). Wejście do grona oficerów ze stażem 3-4 lat czy zostanie generałem w przeciągu kilku miesięcy nie jest rzecz normalną w jakiejkolwiek służbie mundurowej.
To, że ktoś jest generałem w Służbie Celnej to nie znaczy, że będzie generałem w Służbie Celno-Skarbowej.
,,Tłuste koty,, śmieją się z tzw. dobrej zmiany. Mówią, że w najgorszym razie przezimują cztery lata z pensja ok 7 tys. i wrócą bo przecież są oficerami - teraźniejsza oraz przyszłą kadra zarządzającą
Rozumiem Mario, że nie chcesz stracić swój stopień (wspominałeś o mł. aspirancie) i dla mnie dobra zmiana to ma nie polegać na tym, że zabiorą Ci twój stopień służbowy, jeżeli masz np. ok 15 lat służby. Co innego w stosunku do plecaka z 8 letnim stażem w SC który posiada mł. aspiranta. Ja choć awans ustawowy co 5lat nie liczę na dużą zmianę . Ale ma być przyzwoicie a to co zrobiono w 2009 w stopniach i stanowiskach to farsa i skok/uwłaszczenie Służby Celnej.

Wymowny przykład tamtej (2009r.) zmiany:
1. Sławomir Siwy, 19 lat służby - rachmistrz
2. Jacek Kapica, 9 lat służby ? - generał ( po ilu miesiącach/latach stopień generała ??? )
Tu nie chodzi aby jednemu Panu personalnie zabrać a innemu dodać. Należy zmienić system, który to naprawi. Jeżeli z punktów generałowi SC wyjdzie aspirant to będzie aspirantem w nowej SCS.
Inny przykład: 6 lat służby - st. aplikant, 10 lat służby - aspirant (awans co rok, dwa lata) i odpowiednie podwieszenie gdzie potrzeba Czy nie należy tego zweryfikować ? Jest ok ?

Przy stopniach służbowych w 2009 roku zrobiono farsę w dopasowaniu doświadczenia i kwalfikacji do stopnia służbowego. Ilość punktów przyznanych za doświadczenie (staż w Służbie Celnej) były zwykłą ściemą i żartem. Następnie, taka sama ilość punktów jaką otrzymał mgr prawa czy ekonomii co mgr wychowania fizycznego (uznane za kierunek przydatny w SC). ;) Przy stanowiskach nawet nie próbowano ściemniać, a efekt jaki jest każdy widzi.

Dobra zmiana to weryfikacja stopni i stanowisk z uwagi na posiadane doświadczenie i kwalfikację. Paru ,,tłustych kotów,, może być niezadowolonych :mad:

Przepraszam Cię Zielony78 ale jednak nie mogę się z Tobą zgodzić. W 2009 roku nasze stopnie zostały uporządkowane i dopasowane do pozostałych służb mundurowych. Zrobiono to między innymi z tego powodu, ze przechodząc do innej formacji mundurowej przechodziło się ze stopniem Dz.U. z 2010 r. Nr 113. poz. 748. Tak więc sam widzisz, że stopnie służbowe idą za tobą i nikt nie ma prawa ich bezpodstawnie zabierać. Art. 115 Ustawy o SC mówi kto nadaje stopnie w SC, na pierwszy stopień służbowy w korpusie oficerów młodszych oraz na stopnie służbowe w korpusie generałów mianuje prezydent RP. Na jakiej podstawie chcesz zabierać stopnie oficerom jeśli mianował ich Prezydent RP? Ta cała służba celno rachunkowa czy skarbowa, jeśli nie daj Boże powstanie też będzie musiała je honorować. Jeśli będzie inaczej to żyjemy w jakimś trzecim świecie. Zielony78, także nie mogę się z Tobą zgodzić w czym mgr wf jest gorszy od mgr ekonomii powiem Ci więcej sprawność fizyczna jest czasami bardziej potrzebna od wiedzy z ekonomii. W naszej firmie każde studia powinny być traktowane jednakowo, taka jest specyfika. Natomiast zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o wartościowanie to było jedno wielkie ........... i to trzeba naprawić likwidując stanowiska.

Przepraszam Cię Mario97 ale totalnie nie mogę się z tobą zgodzić. W 2009 roku nasze stopnie nie zostały jedynie ,,uporządkowane,, a nastąpiło uwłaszczenie się części osób na stopniach i stanowiskach.

Mam nadzieje, ze w ramach dobrej zmiany w jaką ja uwierzyłem ponownie ,,uporządkują,, nasze stopnie i stanowiska z poszanowaniem doświadczenia i kwalfikacji.

Dla mnie ten trzeci świat to sytuacja kiedy w kilka miesięcy można zostać generałem, oficerem :mad:

Mario97 pytasz dlaczego mgr wf ma być gorszy od mgr ekonomii, prawa ??? Ja się pytam: a dlaczego człowiek z średnim ma być gorszy od mgr, czy człowiek bez matury ma być gorszy od tego z maturą ??? Widzisz Mario97 idąc tym tropem może nie było by Cię lub mnie w SC bo osoba przyjmująca Cię/mnie do służby uznałaby, ze gość bez matury byłby lepszy do tej roboty. A dlaczego miałby być gorszy ??? Nie deprecjonujmy wykształcenia bo co do zasady potwierdza kwalfikację i umiejętność przyswajania nowej wiedzy. A służba, jak wielu tutaj powtarza wiarze się z możliwością służby w różnym miejscu wykonując różne czynności.

Od kilkunastu lat jeżeli przyjmujesz się do służby w Policji masz dodatkowe punkty za mgr prawa, ekonomii. Później starając się iść do Szczytna na szkołę oficerską również jest to premiowane.
Skończyliśmy już z powiedzonkiem wprost z PRL ,, nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera ,, ;)

Np. w procesie przeliczania punktów na stopnie służbowe w procesie tzw. modernizacji w 2009 roku taki np. dr Andrzej Halicki nie miał możliwości zaliczenia punktów za dr w przeciwieństwie do paru plecaków mający uprawnienia do śmiesznych szkoleń. Inny autentyczny przykład funkcjonariusz (mgr ekonomii oraz licencjat administracji) tyle samo punktów co funkcjonariusz - mgr wychowania fizycznego. Jest ok ?

Jeszcze raz wydaje mi się, ze twoje twierdzenia wynikają z sytuacji osobistej. Jak mówisz wiele lat na pasie i jesteś w korpusie aspiranckim. Rozumiem, że w obecnej sytuacji obawiasz się że w nowej służbie możesz nie być również w korpusie aspiranckim. Ale zmiana ma nie dotyczyć takich jak Ty. Dla Ciebie nic się nie zmieni a może poprawi. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Dotychczasowych stopni służbowych nikt nikomu nie zabierze, bo są dożywotnie. Będziemy mogli się nimi nadal posługiwać do woli, dodając "w stanie spoczynku" ;) Nowa władza w nowej służbie powoła nowych funkcjonariuszy, nada im nowe nowe stopnie wg nowych kryteriów...
 
my tu pitu pitu o dobrej zmianie. z kwiatkiem w postaci http://celnicy.pl/content.php/2848-...ała-samochód-„Los-to-los-Absolutny-przypadek” . przecież historycznie rzecz ujmując nic się nie zmienia. rzeczywistość, niezależnie od zmian politycznych, rządzi się swoimi niezbadanymi prawami. pamiętacie chociażby milionową klientkę w starym browarze w poznaniu http://pl.soc.polityka.narkive.com/XUDkszHm/piekni-i-bogaci-w-starym-browarze?

albo prawami, których badać nikt nie chce :eek:.
 
Jeśli Pis się nie obudzi, to wszystkie szare eminencje za czasów J.Kapicy powstaną ze zdwojoną siłą. Zło trzeba wyplenić do korzeni. Nie jestem złośliwy, ale nie ma innego wyjścia. Generałowie osiedli spokojnie na swoich stołeczkach przez nikogo nie niepokojeni za decyzje które podejmowali, często niezgodne z prawem a prawie zawsze z logiką. Mając 8 z przodu na pasku można przeczekać. Trzeba koniecznie sprawdzić dlaczego w Służbie Celnej występowały tak wysokie koszty obsługi, np: IC Katowice - hazard 1,8 miliona za rok 2015. Czas najwyższy aby sprawdzić prawidłowość awansów (dwa razy w jednym roku), podziału nagród. Jeśli tego nie zrobi nowy szef SC, to cała zmiana PO i PSL na Pis nic nie da, a Służba Celna pozostanie tylko wspomnieniem.
Myślałem, że w cle widziałem i przeżyłem już wszystko. Podczas 30-letniej służby. Zmieniali się rządzący, dyrektorzy, kierownicy itd. Zastanawiające jest jednak, że ci na stołkach zawsze mówili, co mamy robić i gdzie mamy pracować, granica, dozór, akcyza czy wzp. Ale za cały czas swojej pracy nie widziałem aby nasi przełożeni pokazali swoim podwładnym jak należy pracować. Zawsze potrafią się wyślizgać, zwalić robotę na podwładnego. Potrafią tylko teoretyzować, uśmiechać się albo zastraszać. Wiem jak należy traktować wszystkich ludzi, tak jak na to zasługują. I nieważne skąd do nas przychodzą, każdemu trzeba dać równą szanse, nasze kłótnie i obrażanie kolegów jest żałosne. Czas rozliczyć naszych przełożonych, dziwnie to brzmi z moich ust, ale na swój stopień oficerski zasłużyłem 30-letnim stażem, pracowałem przez ten czas chyba wszędzie. Jedna praca jest ciężka fizycznie(zimno,upały), inna bardziej odpowiedzialna a przez to też uciążliwa. Ale nie dajmy się zwariować, trzeba pozbyć się z cła farbowanych lisów z pensjami 8000 złotych których praca polega tylko na układaniu się z rządzącymi. Służba Celna nie powinna być polityczna! Na koniec wszystkim życzę uczciwych podwyżek a w niedalekiej przyszłości emerytur.
Pozdrawiam Oficera Służby Celnej oraz Oficera Służby Celno - Skarbowej !!!
 
Poza tym czy przed 2009 funkcjonariusze celni nie mieli stopni nadanych dożywotnio ?
Rozumiem Mario, że nie chcesz stracić swój stopień (wspominałeś o mł. aspirancie) i dla mnie dobra zmiana to ma nie polegać na tym, że zabiorą Ci twój stopień służbowy, jeżeli masz np. ok 15 lat służby.

Zielony nie jest tak jak piszesz przed rokiem 2009 nie mieliśmy stopni nadawanych dożywotnio, dla tego napisałem, że nasza sytuacja jest teraz o niebo lepsza. Po 19 latach służby nie jestem jeszcze mł. aspirantem ( powinienem dostać w przyszłym roku ). Ale nie o to chodzi, kto jaki ma stopień, dla nas najważniejsze jest to, że mamy stopnie służb mundurowych, które wyróżniają nas od cywilnych urzędów. A to nam daje pewne gwarantowane prawa przez państwo, między innymi takie, że nie można nas bez powodu pozwalniać, nikt nie moze bezpodstawnie zabrać nam stopni, to oznacza, że do nowej słuzby która będzie następczynią Służby Celnej muszą przyjąć nas wszystkich bez łaski i to jako funkcjonariuszy. Przecież to jest logiczne. Zmienili nazwę LWP na WP i stopnie zostały i żołnierze też to samo z milicją i policją i tak też będzie w naszym przypadku. Jeśli będzie inaczej narażą się na tysiące pozwów sądowych. Banaś chyba zdaje sobie z tego sprawę i dla tego w tym kas przewidział miejsca dla funkcjonariuszy oraz wie że musi dać nam emki gdyż to jest jedyny sposób pozbycia się niewygodnych ludzi. Pomyśl, jak Banasia w 2007 roku zdejmowali ze stanowiska SSC to poleciał zarazem ze Służby Celnej a Kapica nie poleciał ze Słuzby Celnej stracił tylko stanowisko.
 
Z Waszych wpisów domniemuję, ze jesteście dość młodzi w służbie, tak więć korzystając z młodego wieku przenieście się do wojska SG itp. albo policji i tam możecie sobie rościć prawa do odpowiednich stopni, stanowisk i funkcji, a tego forum nie zaśmiecajcie bezproduktownymi wrzutami
 
Back
Do góry