• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy nie będzie kandydował na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL w kolejnych wyborach

Członkowie ZZ Celnicy PL

Funkcjonariusze SCS i Pracownicy KAS

Koleżanki i Koledzy!

Pragnę Was poinformować, że po 4 kadencjach, zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, nie będę kandydował w kolejnych wyborach na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Nie jest to nic nowego, gdyż zapowiedziałem to 4 lata temu i kilkukrotnie powtarzałem w trakcie kadencji(także pisząc na forum). Nikt nie dopuszczał jednak tych deklaracji, ale takie są fakty, o czym niniejszym oficjalnie Was informuję.

Nasz Związek jest w fazie imponującego i dynamicznego rozwoju, z nowymi i bardzo ciekawymi projektami na przyszłość, o czym będziemy Was informować, także już niebawem.

Jestem szczęśliwy, że udało się Nam razem tak dużo osiągnąć!
Jestem usatysfakcjonowany, że do Związku przystąpiło już i przystępuje wciąż tak wielu pracowników i funkcjonariuszy, w tym tak licznie zapisują się młodzi.
Jestem dumny z Was wszystkich i dziękuję Wam za wsparcie i zaangażowanie!

ZZ Celnicy PL to najliczniejszy Związek w KAS, zrzeszający już blisko 4500 funkcjonariuszy SCS(blisko połowę) i około 1500 pracowników KAS, jak również emerytów.

Nasz Związek to najwyższa marka i wielki, rozpoznawalny prestiż w Parlamencie, Rządzie, organizacjach pracodawców, w kręgach naukowych, jak również wśród wszystkich związków zawodowych służb mundurowych w Polsce, ale także w trzech największych centralach związkowych.
Zasłużyliśmy na to ciężką pracą i zawdzięczamy to Wam wszystkim.

Nie odchodzę na emeryturę, aktualnie będę na urlopie w związku z wyborami do samorządu i pobytem w sanatorium, a po Zjeździe wciąż będę aktywnie wspierał Związek.

Jestem przekonany, że Związek utrzyma, albo tylko poprawi jeszcze, swój wspaniały rozwój.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za te wszystkie wspaniałe lata działalności!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Informacja Sławomira Siwego o rezygnacji.pdf
    163,5 KB · Wyświetleń: 187
Członkowie ZZ Celnicy PL

Funkcjonariusze SCS i Pracownicy KAS


Koleżanki i Koledzy!

Pragnę Was poinformować, że po 4 kadencjach, zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, nie będę kandydował w kolejnych wyborach na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Nie jest to nic nowego, gdyż zapowiedziałem to 4 lata temu i kilkukrotnie powtarzałem w trakcie kadencji(także pisząc na forum). Nikt nie dopuszczał jednak tych deklaracji, ale takie są fakty, o czym niniejszym oficjalnie Was informuję.

Nasz Związek jest w fazie imponującego i dynamicznego rozwoju, z nowymi i bardzo ciekawymi projektami na przyszłość, o czym będziemy Was informować, także już niebawem.

Jestem szczęśliwy, że udało się Nam razem tak dużo osiągnąć!
Jestem usatysfakcjonowany, że do Związku przystąpiło już i przystępuje wciąż tak wielu pracowników i funkcjonariuszy, w tym tak licznie zapisują się młodzi.
Jestem dumny z Was wszystkich i dziękuję Wam za wsparcie i zaangażowanie!

ZZ Celnicy PL to najliczniejszy Związek w KAS, zrzeszający już blisko 4500 funkcjonariuszy SCS(blisko połowę) i około 1500 pracowników KAS, jak również emerytów.

Nasz Związek to najwyższa marka i wielki, rozpoznawalny prestiż w Parlamencie, Rządzie, organizacjach pracodawców, w kręgach naukowych, jak również wśród wszystkich związków zawodowych służb mundurowych w Polsce, ale także w trzech największych centralach związkowych.
Zasłużyliśmy na to ciężką pracą i zawdzięczamy to Wam wszystkim.

Nie odchodzę na emeryturę, aktualnie będę na urlopie w związku z wyborami do samorządu i pobytem w sanatorium, a po Zjeździe wciąż będę aktywnie wspierał Związek.

Jestem przekonany, że Związek utrzyma, albo tylko poprawi jeszcze, swój wspaniały rozwój.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za te wszystkie wspaniałe lata działalności!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Powodzenia w wyborach samorządowych!
 
Dzięki Sławku za twoją niezłomność i uparte dążeniu do związkowych celów oraz ciągłe uświadamianie wątpiącym i niedowiarkom, że tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, jeśli się w to uwierzy i zaangażuje. Dzięki że podjąłeś się praktykowania naszych wartości, zamiast po prostu je wyznawać. Chylę czoła za twoją uczciwość, odwagę i przedkładanie dobra braci celnej nad osobistym.
Ciśnie mi się na usta cytat oddający w pełni twoje przewodzenie naszemu ZZ:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Św. Jan Paweł II
 
Członkowie ZZ Celnicy PL

Funkcjonariusze SCS i Pracownicy KAS


Koleżanki i Koledzy!

Pragnę Was poinformować, że po 4 kadencjach, zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, nie będę kandydował w kolejnych wyborach na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Nie jest to nic nowego, gdyż zapowiedziałem to 4 lata temu i kilkukrotnie powtarzałem w trakcie kadencji(także pisząc na forum). Nikt nie dopuszczał jednak tych deklaracji, ale takie są fakty, o czym niniejszym oficjalnie Was informuję.

Nasz Związek jest w fazie imponującego i dynamicznego rozwoju, z nowymi i bardzo ciekawymi projektami na przyszłość, o czym będziemy Was informować, także już niebawem.

Jestem szczęśliwy, że udało się Nam razem tak dużo osiągnąć!
Jestem usatysfakcjonowany, że do Związku przystąpiło już i przystępuje wciąż tak wielu pracowników i funkcjonariuszy, w tym tak licznie zapisują się młodzi.
Jestem dumny z Was wszystkich i dziękuję Wam za wsparcie i zaangażowanie!

ZZ Celnicy PL to najliczniejszy Związek w KAS, zrzeszający już blisko 4500 funkcjonariuszy SCS(blisko połowę) i około 1500 pracowników KAS, jak również emerytów.

Nasz Związek to najwyższa marka i wielki, rozpoznawalny prestiż w Parlamencie, Rządzie, organizacjach pracodawców, w kręgach naukowych, jak również wśród wszystkich związków zawodowych służb mundurowych w Polsce, ale także w trzech największych centralach związkowych.
Zasłużyliśmy na to ciężką pracą i zawdzięczamy to Wam wszystkim.

Nie odchodzę na emeryturę, aktualnie będę na urlopie w związku z wyborami do samorządu i pobytem w sanatorium, a po Zjeździe wciąż będę aktywnie wspierał Związek.

Jestem przekonany, że Związek utrzyma, albo tylko poprawi jeszcze, swój wspaniały rozwój.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za te wszystkie wspaniałe lata działalności!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy
Panie Sławku
Pięknie dziękuję za wszystko co zrobiłeś dla nas celników.
Twoją wiedzą, osobistym zaangażowaniem, wytrwałością, skutecznością w realizacji celów, zasłużyłeś na olbrzymią wdzięczność, szacunek każdego funkcjonariusza.
Życzę wszystkiego najlepszego
z poważaniem Florian (w służbie 42 lata)
 
Ostatnia edycja:
Życzę powodzenia w nowych realiach życia i działalności społecznej.

Młodzi powiedzą, że to nowy sezon 🙂.

 
Ostatnia edycja:
Jesteś naszym bohaterem , zainspirowałeś oraz zjednoczyłeś brać celniczą.Poświęciłeś dla sprawy wszystko,siebie oraz rodzinę. To co wydawało się kiedyś marzeniem stało się faktem dzięki temu że nas prowadziłeś i dowodziłeś.

Dziękuję Ci Sławku za wszystko, życzę długich lat życia w zdrowiu i realizacji wszystkich zamierzonych celów.
 
Dziekuję Sławku za wszystko i życzę dużo zdrowia. Chociaż, bez Ciebie za sterami to już nie będzie ten sam Związek
I ja przyłączam się do szczerych życzeń.
Mało kto wie jak bardzo się angażowałeś w dobro ogółu, jak bardzo Ciebie sponiewierano przez lata , głównie przez nikczemnych ,małostkowych ludzi.
Cóż Związek traci bodajże najcenniejszego działacza, który walczyl przede wszystkim nie o swoje ale o nasze ...I co tu kryć przyczynił się do poprawy statusu funkcjonariuszy i nie tylko ale wielu dopiero zacznie to doceniać za jakiś czas, bo syci - na razie-, i pewni swojego niepomni są nauki płynącej z przeszłości.

Wybacz moją niekiedy ostrą polemikę kolego Sławku , ale to nie w celu jakiejkolwiek dyskredytacji twojej działalności ale w zgoła innym celu, a mianowicie otwarcia niektórym oczu na niestety postepujacą od jakiegoś czasu degrengoladę , którą tak usilnie starałeś się zwalczać.

Oj..malo jest w życiu publicznym postaw tak altruistycznych , bezinteresownych i odważnych.
Wierzę, że w dalszej działalności publicznej twoja praca i zaangażowanie przyniesie dobro dla ogółu.

P.S.
Ja niestety nie miałem tyle siły i odwagi aby do końca z tobą walczyć ze złem, chociaż niemalo też wycierpiałem.
 
Ostatnia edycja:
Mam nadzieję że Sławek przejdzie do tylnego fotela, do gabinetu cieni ? Pojawiają się pytania czy przyszły przewodniczący będzie samodzielny i odważny jak S. czy wykonywać będzie interesy władzy które jak wiemy z historii zaszkodzą ludziom ?
 
Ostatnia edycja:
Członkowie ZZ Celnicy PL

Funkcjonariusze SCS i Pracownicy KAS


Koleżanki i Koledzy!

Pragnę Was poinformować, że po 4 kadencjach, zgodnie z moją wcześniejszą zapowiedzią, nie będę kandydował w kolejnych wyborach na Przewodniczącego ZZ Celnicy PL. Nie jest to nic nowego, gdyż zapowiedziałem to 4 lata temu i kilkukrotnie powtarzałem w trakcie kadencji(także pisząc na forum). Nikt nie dopuszczał jednak tych deklaracji, ale takie są fakty, o czym niniejszym oficjalnie Was informuję.

Nasz Związek jest w fazie imponującego i dynamicznego rozwoju, z nowymi i bardzo ciekawymi projektami na przyszłość, o czym będziemy Was informować, także już niebawem.

Jestem szczęśliwy, że udało się Nam razem tak dużo osiągnąć!
Jestem usatysfakcjonowany, że do Związku przystąpiło już i przystępuje wciąż tak wielu pracowników i funkcjonariuszy, w tym tak licznie zapisują się młodzi.
Jestem dumny z Was wszystkich i dziękuję Wam za wsparcie i zaangażowanie!

ZZ Celnicy PL to najliczniejszy Związek w KAS, zrzeszający już blisko 4500 funkcjonariuszy SCS(blisko połowę) i około 1500 pracowników KAS, jak również emerytów.

Nasz Związek to najwyższa marka i wielki, rozpoznawalny prestiż w Parlamencie, Rządzie, organizacjach pracodawców, w kręgach naukowych, jak również wśród wszystkich związków zawodowych służb mundurowych w Polsce, ale także w trzech największych centralach związkowych.
Zasłużyliśmy na to ciężką pracą i zawdzięczamy to Wam wszystkim.

Nie odchodzę na emeryturę, aktualnie będę na urlopie w związku z wyborami do samorządu i pobytem w sanatorium, a po Zjeździe wciąż będę aktywnie wspierał Związek.

Jestem przekonany, że Związek utrzyma, albo tylko poprawi jeszcze, swój wspaniały rozwój.

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za te wszystkie wspaniałe lata działalności!

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL

Szanowny Kolego Sławku! Na samym wstępie, pragnę życzyć Ci DUŻO zdrowia, gdyż te wszystkie lata walki, sporów, upadków, jak i również niepowodzeń mogą nadszarpnąć zdrowie nawet tych najtwardszych z nas. Pobyt w Sanatorium jest więc jak najbardziej zrozumiany i wskazany. Ale, .... no właśnie, ale prócz tych negatywnych efektów, były też zwycięstwa, inicjatywy, aktywności, działania oraz spektakularne sukcesy, a w tym "numero uno" ... wywalczenie po wielu latach starań, dopisanie naszej formacji, SŁUŻBY CELNEJ do listy Służb posiadających uprawnienia do emerytur mundurowych! Młodsze koleżanki i koledzy nie zdają sobie nawet sprawy jaki trud, zaangażowanie i wysiłek było potrzebne od starszych członkiń i członków Związków, aby ten cel w końcu osiągnąć. Dla niektórych młodszych funkcjonariuszy, to wręcz absurd, że nie mieliśmy wcześniejszych uprawnień emerytalnych! Ale muszą uwierzyć, że tak było :p Wracając do tematu mojego posta, to też jest niewątpliwie Sławku twoja osobista zasługa, że nasze uprawnienia i przywileje na chwilę obecną wyglądają właśnie tak, jak wyglądają. Zdajesz sobie również zapewne sprawę, że nie jest jeszcze tak idealnie jak wszyscy byśmy chcieli, żebyśmy jako działacze spoczeli na laurach, więc cieszy mnie to, że podejmując decyzję o nie startowaniu w wyborach (szanuje i poniekąd rozumiem decyzje), składasz jednocześnie deklarację, że będziesz aktywnie wspierał działania Związku! Tak to już jest, że po pewnym czasie potrzeba działania wchodzi w krew i człowiek nie jest w stanie zaprzestać. Dlatego życząc sukcesu na wybranej przez Ciebie "nowej drodze", proszę też o wsparcie przy naszych kolejnych inicjatywach, gdyż Twoja pomoc i doświadczenie zawodowe oraz związkowe będzie niezmiernie przydatna nowo wybranej lub wybranemu Przewodniczącemu. Swoją drogą, jeżeli będę miał taką możliwość, to zgłoszę propozycję o przyznaniu lub nadaniu funkcji "Przewodniczącego honorowego" z prawem do głosu! Przepraszam, ale nie wiem czy status ZZ Celnicy.PL, taką funkcję dopuszcza i respektuje ;)
Sławku, dziękując za dotychczasowe osiągnięcia i działania ... proszę o dalszą pomoc dla formacji, która (wiem o tym doskonale) zawsze jest i będzie Ci bliska.
 
Ostatnia edycja:
Ten honorowy należy się chłopu jak psu buda.

Jak dzisiaj patrzę, to trzeba było mieć w sobie odrobinę szaleństwa, porywając się na ten deep stare w formacji i poza nią.

Nie tylko w kwestii emerytur. Akurat w tej kwestii to wielu chciało jak najdłużej ....... , czytaj pracować na emkę zus 🙂.

Kłaniamy się nisko i żyj chłopie, żyj nareszcie, bo tu tylko kolejne spory i fochy, jeśli nie kopy 🙂.
 
Sławek..... Z mojej strony WIELKI SZACUNEK DLA CIEBIE !!!!!! Jak rozumiem nadal będziesz w związku CELNICY.PL. Widzieliśmy się na manifestacjach protestach nawet rozmawialiśmy no ale z Tobą rozmawiało wielu Celników 😃 odr mnie ukłony i kłaniam się w pas. I tak dużo wytrzymałeś zdaję sobie sprawę z tego pod jaką byłeś presją zarówno zawodową jak i prywatną. Gdyby nie Ty nadal bylibyśmy w czarnej dupie. SZACUNEK SZACUNEK I PO TRZYKROĆ SZACUNEK. Nadal wspieraj związek proszę. I jeszcze jedno - mamy zajebisty związek 😃 mamy też godnych następców. Wiem że bez wsparcia i pomocy swoich zastępców byłoby ciężko. Niniejszym kłamiam się całemu zarządowi związkowi CELNICY.PL. Szacunek z mojej strony dla WSZYSTKICH !!!
 
Lata plus minus 2010, że sobie tak na marginesie pozwolę na wspomnienie.

Ciemna twarda komuna. Za pysk i związki dyrektorskie. Raj dla samych swoich i wlapzidupów.

Pojawia się ZZC PL ze swoją stroną w publicznej domenie. Co odważniejsi zaczynają pisać. Chociażby kultowy kobretti 🙂, krytykujący rozpasanie decyzyjne nie pana kp i jego dworu.

Takie to były czasy złotej wolności szlacheckiej w rozumieniu kasty władców, dbających starannie o swoje kariery i równie starannie dobierających kolejnych doskonałych.

Dyskusje o wyłączeniu możliwości otwarcia strony Celnicy PL na służbowych komputerach.

Zastrachanie na widok odważnego przeglądającego tą stronę internetową w robocie.

Cysterny z sokiem z gumi jagód wjeżdżające do kraju z korzyścią dla byłych trzech liter, a że szkodą dla rolników i polskiego przemysłu.

Jenarał od retrospektywnych notatek ws. hazardu z cmentarzami w tle.

Pamiętacie to?
 
Back
Do góry