• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

81243 podpisy - zakończenie akcji obywatelskiej urzędnika KAS

1687458347440.png

PRACOWNICY KAS, FUNKCJONARIUSZE SCS


Koleżanki i Koledzy!


Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że zakończyliśmy akcję zbierania podpisów pod projektem obywatelskim ustawy o zmianie ustawy o KAS, wprowadzającym status urzędnika KAS na 81.243 podpisach!

Nie wniesiemy zatem projektu do Sejmu jako projekt obywatelski, gdyż zabrakło nam około 20 tys. podpisów, jednak z uwagi na tak dużą liczbę pracowników i funkcjonariuszy, którzy podpisali projekt i zaangażowali się w zbiórkę podpisów obiecujemy, że projekt urzędnika KAS będzie wciąż forsowany przez Związek.

Złożymy go w Sejmie w przyszłej kadencji w innym trybie, gdyż w obecnej wszystkie projekty ulegają dezaktualizacji wraz z końcem kadencji(oprócz projektów obywatelskich, które przechodzą na nową kadencję).

Zapewniamy jednocześnie, że tak duża liczba podpisów została zauważona przez polityków i jeszcze w obecnej kadencji będziemy o projekcie rozmawiać w Parlamencie RP.


Obecny sukces i wielkie poparcie statusu urzędnika KAS, skończy się pełnym osiągnięciem celu, ponieważ stanowi analogię do projektu obywatelskiego modernizacji KAS, gdy w 2018 roku zbieraliśmy podpisy pod projektem ustawy o modernizacji KAS. Tak samo nie udało nam się wprowadzić projektu do Sejmu, jednak liczba głosów zaważyła finalnie o sukcesie i wprowadzeniu modernizacji w KAS, oczywiście jako jeden z elementów, obok innych działań ZZ Celnicy PL, dzięki którym pracownicy KAS i funkcjonariusze SCS rozpoczęli procesy modernizacji i wzrostu płac.

Podobnie będzie ze statusem urzędnika KAS, skoro tak licznie go poparliście, mimo hejtu i torpedowania inicjatywy w środowisku przez niektóre ZZ. Taka postawa części ZZ zdumiewa, w szczególności, że albo nie mają nic do zaproponowania, albo promują własny niekonstytucyjny projekt. Uważamy, że Związki powinny współpracować w interesie środowiska zawodowego.

Pragniemy podziękować dwóm organizacjom ogólnopolskim za pomoc w zbiórce podpisów. Są to ZZ Skarbowców oraz OZZ KAS, jak również organizacjom lokalnym, które także zaangażowały się w inicjatywę – nie sposób Ich wszystkich wymienić - dziękujemy.


Dziękujemy w szczególności wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom, za tak duże zaangażowanie. Przed nami inicjatywa projektu obywatelskiego ustawy Służbie Celno – Skarbowej; wykaz w załączeniu.

Wszystko w naszych rękach!!!

Z pozdrowieniem:

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
1687458407078.png
 

Attachments

  • Komitet SCS wykaz.doc
    73,5 KB · Wyświetleń: 133
  • celnicy55-23-podziękowanie akcja urzędnik KAS.docx
    59,4 KB · Wyświetleń: 115
Szkoda, że się nieudało. Bardzo żałuję, że my urzędnicy nie jesteśmy tak zorganizowani jak wy celnicy. Wśród pracowników występują mocne i liczne podziały, nie wszyscy chcieli podpisać się pod projektem mówiąc, że są z innej opcji. Takie zachowania są dla mnie niezrozumiałe. Co do innych ZZ, które zniechęcały pracowników do złożenia podpisu pod projektem, niech się zastanowią za kim stoją i komu chcą pomagać bo jeden związek szczególnie mocno krzyczy i robi dużo szumu przypisując sobie wszystkie nawet najdrobniejsze zmiany jako sukces a tak naprawdę to robi sobie tylko reklamę i jeszcze w niczym nam nie pomógł. Dzięki celnicy za próbę pomocy i liczę, że nie dacie za wygraną i jeszcze będziemy walczyć o urzędnika KAS. Dziękuję i pozdrawiam.
 
Zabrakło podpisów, bo tak jak kilka razy pisałam akcja nie była nagłośniona w urzędach. Nie było żadnego e-maila w urzędach małopolskich. Nie wiem jak w innych. Na stronie intranatowej izby w zakładce "związki zawodowe" nie ma też ani słowa o całej akcji. Z ostatnich dwóch miesięcy jest tam tylko wklejona informacja o wyścigu Czudec oraz dużo o uroczystości związanej z rocznicą związku i fotki z nadania sztandaru. Więc jak pracownicy mieli zbierać podpisy, skoro nikt o niczym nie wiedział?? Nie wszyscy czytają Celnicy.pl. Nawet jak było coś wysłane do izby, to tam informacja musiała utknąć. Pisałam o tym wielokrotnie.
 
Zabrakło podpisów, bo tak jak kilka razy pisałam akcja nie była nagłośniona w urzędach. Nie było żadnego e-maila w urzędach małopolskich. Nie wiem jak w innych. Na stronie intranatowej izby w zakładce "związki zawodowe" nie ma też ani słowa o całej akcji. Z ostatnich dwóch miesięcy jest tam tylko wklejona informacja o wyścigu Czudec oraz dużo o uroczystości związanej z rocznicą związku i fotki z nadania sztandaru. Więc jak pracownicy mieli zbierać podpisy, skoro nikt o niczym nie wiedział?? Nie wszyscy czytają Celnicy.pl. Nawet jak było coś wysłane do izby, to tam informacja musiała utknąć. Pisałam o tym wielokrotnie.
Bo z nikim go nie poruszyłeś :-(
Wszystko jasne. Trzeba rozmawiać, a nie liczyć na cud z nieba. Starczyło, że @AnnaUS mogłaby kilka osób zachęcić, a nie czaekać na oficjalny komunikat. To są akcje oddolne!
 
Zabrakło podpisów, bo tak jak kilka razy pisałam akcja nie była nagłośniona w urzędach. Nie było żadnego e-maila w urzędach małopolskich. Nie wiem jak w innych. Na stronie intranatowej izby w zakładce "związki zawodowe" nie ma też ani słowa o całej akcji. Z ostatnich dwóch miesięcy jest tam tylko wklejona informacja o wyścigu Czudec oraz dużo o uroczystości związanej z rocznicą związku i fotki z nadania sztandaru. Więc jak pracownicy mieli zbierać podpisy, skoro nikt o niczym nie wiedział?? Nie wszyscy czytają Celnicy.pl. Nawet jak było coś wysłane do izby, to tam informacja musiała utknąć. Pisałam o tym wielokrotnie.
AnnoUS
Kłania się to, co jest u Was charakterystyczne. Totalny marazm i tumiwisizm, i oczekiwanie, że ktoś, coś da... załatwi... pomoże... itd.
Nie dbam o to, czy Cię ten mój post oburzy.
Sami sobie jesteście winni.
Trzeba było u siebie rozmawiać, agitować do czytania forum. Podsyłać linki. Przecież zbieranie podpisów odbywa się poza przełożonymi, jeżeli się baliście.
Mogłaś to sama u siebie zapoczątkować, a nie tylko tutaj na forum narzekać, że się mail zgubił na poziomie Izby. Mogłaś sama zacząć działać u siebie...
I jeszcze jedno. Inicjatywy ZZ Celnicy PL raczej nie są publikowane w intranetowych zakładkach. Przełożeni raczej nas nie lubili, chociaż chętnie korzystają z wywalczonych przywilejów 🤣
 
Back
Do góry