• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

ZZ Celnicy PL zgłosił uwagi do projektu zarządzenia w sprawie wartościowania

(...) "Należy wprowadzić także zmiany, które będą uwzględniać fakt skrajnie demotywacyjnego charakteru zarządzenia, które sklasyfikowało wielu funkcjonariuszy o bardzo wysokim doświadczeniu i kwalifikacjach na specjalistycznych stanowiskach służbowych, bez możliwości ubiegania się o stanowiska adekwatne do kwalifikacji. Skutki wartościowania oraz mianowania na stopnie w znacznym stopniu ograniczyły możliwość korzystania z zasobów kadrowych ze względu na niespełnienie sztucznych kryteriów formalnych tj. zbyt niskie stanowisko lub stopień służbowy. Usztywniono strukturę organizacyjną pozbawiając przełożonych możliwości elastycznego wykorzystania kadr. Narzucone absurdalne ograniczenia są obchodzone przez łamanie/nadużywanie prawa w zakresie delegowania bez świadczeń należnych dla delegacji. Funkcjonariusze są przypisani do jednych komórek, w których wyznaczono im określone zadania, natomiast wykonują zadania inne w innej komórce. Taka praktyka jest nagminna. Karta zakresu obowiązków wyznacza inne zadania niż wynika to z opisu stanowiska. Jest to sytuacja niedopuszczalna i naganna. Nie ma uzasadnienia do wprowadzania demotywacyjnego systemu wynagrodzeń dla wysoko wykwalifikowanych funkcjonariuszy oraz utrzymywania bałaganu organizacyjnego.(...)" - piszą związkowcy do szefa SC


Pokaż załącznik: celnicy74-11-uwagi do projektu wartościowanie.doc
Pokaż załącznik: celnicy74-11-wartościowanie-zał.doc
Pokaż załącznik: celnicy49-11-88-10-J.Falfus - interpelacja.doc
 
W mojej ocenie działania winny być ukierunkowane na zmianę przepisów regulujących procentowość w danych komórkach oraz możliwość awansowania nie tylko na pagonach, które wiemy ile dają (w tle śmiech na sali), ale w stanowisku, bo to nie tyko napędza chęć do pracy, lecz daje perspektywy... praca bez perspektyw ?? to jak życie bez perspektyw !! EJ KADRA obudźcie się i kierujcie wnioski i pisma gdzie trzeba. na razie WAM jest dobrze, ale trzeba pamiętać, że kierownikiem, naczelnikiem itd "się bywa", a celnikiem się jest albo nie. to absurd, żeby celnik z 20 letnim stażem zajmował to samo stanowisko co tzw."młody". bez urazy, ale na chłopski rozum tokarz przyjęty po szkole, ten z 5-cio letnim stażem i ten z 20-to...niby to samo stanowisko, ale czy powierza się im te same zadania ?? = z tego co wiem WARTOŚCIUJE się ich odpowiednio do stażu i WIEDZY... mało tego, ten po 20-tu latach pracy, wielu szkoleniach i kursach, z doświadczeniem nie tylko zawodowym, ale też życiowym - w tej sytuacji zadaje sobie pytanie: "po h.. czy też ch... mam się starać jak mam to samo co "młody", "młody" myśli: " po co mam się starać bo gdy będę "stary" to i tak nic nie zyskam..." jakiś idiotyzm wkradł się w system myślenia MF i ustalenia reguł gry.. sprawa wykształcenia: w policji dali 2 lata - zrobisz/zaczniesz studiować = zachowasz stanowisko, nie - kopa w d....a u nas OCZYWIŚCIE sru... zdołować, zgnoić, a jak spełnisz wymagania :" trudno, już za późno".. i cała Twoja kariera, dokonania, osiągnięcia i etc w gnój.
 
Back
Do góry