• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zwolnienia !!!!!

Z

zawiedziony

Gość
Witam wszystkich zawiedzionych tak jak ja !!! :evil:

Po tylu latach ciezkiej pracy w branzy celnej moje zycie leglo w gruzach.
Dokladalem wszelkich staran, zeby awansowac co pociaga za soba dobra emeryture, ktora pozwala na dostatnia starosc po tak odpowiedzialnej pracy.
I co z tego mam ????
Marne pieniadze i zadnej szansy na jakakolwiek prace, bo przeciez po zwolnieniach jakie maja byc, nikt o zdrowych zmyslach nie przyjmie starego celnika do pracy, gdyz pracodawcy innych branz boja sie skorumpowanych pracownikow.
A co ja i tacy jak ja umiemy ????
Nie mam wyzszego wyksztalcenia, nie znam jezykow obcych, jedyne co umiem to stukac tluczkiem. Pociesza mnie jedynie fakt, ze nie jestem jedynym w swojej rozpaczy. Z ostatnich wiesci wynika,ze takich jak ja beda tysiace. Z poufnych zrodel wiem, ze szykuja sie niezle zwolnienia a najwiecej ma byc w centralnej Polsce. Wszystkie Oddzialy Celne maja byc zlikwidowane. Jedynymi jednostkami maja zostac Urzedy Celne i to w okrojonym skladzie.

Bracia Celnicy.......ratujmy sytuacje !!!!!!
Ja jestem juz zalamany.
Co Wy na to???
Zawiedziony :shock:
 
Drogi Kolego...... a skąd miałeś pieniądze na tę naukę ???
Pewnie ten nasz "kochany" zawód i wcześniejsze dobre czasy umożliwiły Ci to. Myślę, że jesteś młodym człowiekiem, który w dzisiejszej dobie miał swoje 5 minut w tych "madrych szkołach". Mnie takiej szansy w tamtych czasach nie dano. A prawdę mówiac, takich jak ja jest wiekszośc. Poziom wykształcenia widać po błędach w pisowni w wypowiedziach naszych kolegów na tym forum, co świadczy o słabej znajomości języka polskiego, nie mówiąc już o .....angielskim !!!!
Porobione na siłę licencjaty nie świadczą na dzień dzisiejszy o żadnym wykształceniu :wink:

A tak na marginesie..............wszyscy po cichu boicie sie zwolnień i prowadzicie burzliwe dyskusje między sobą. Dlaczego nikt nie ma odwagi podyskutować na tym forum ????
Dobrze,że potraficie chociaż czytać, bo widać że temat Was zainteresował.
Pozdrawiam :?
 
do zawiedzionego

Widać, że kolega obeznany, widocznie ten celnik nie należał do grupy tzw.kwaśniaków i pichorlandii, która ze środków specjalnych zdobyła wykształcenie okradając innych celników. Może kogoś zainteresuje jak pobierać prywatne lekcje, tak jak to robił Pichor ,Kwaśniak i inni z państwowych , celniczych funduszy będąc przy korycie. Może ktoś nam uświadomi i udzieli wskazówek jakie pieniądze otrzymywało kierownictwo w nagrodę za oddanie należnych nam pieniędzy do budżetu:roll: Teraz brakuje dla nas pieniędzy należnych za zaległe delegacje itp., bo ta banda
nas okradała. :eek: A nowe mundury ? Jak fama niesie to Pichor nie mieścił się w stary i nam wszystkim kazał uszyć nowe za nasze pieniądze. Jak narazie to w nowych będą chodzić i chodzą same gwiazdy bo dla nas nie ma pieniędzy.
 
do zaciekawionego

Ps. Tak na marginesie, to dawniej nauka nie była płatna i tylko matolstwo nie zdobywało wykształcenia. Nie powiesz kolego, że w cle i nauce przeszkodziła Ci Armia Czerwona bo jeśli tak to Czapajew Cię wzywa.
 
Jakby dali taki nowy, z takim pięknym galowym sznurem, to by sołtys w mojej wiosce pomyślał,że to jakaś nowa formacja Ochotniczej Straży Pożarnej powstała i w końcu zaczął honory oddawać. Wreszcie, może za tym mundurem panny poszłyby sznurem..... E... marzenia :D
ps.jak niemieccy zolle ujrzeli b.dyrektora, to najpierw pochowali się po kątach,a po jego wyjeździe pytali, czy go do woja, do rezerwy powołali...
 
Back
Do góry