• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zmiana Izby Celnej - schemat działania.

bosmannn

Użytkownik
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
Witam!
Może nie do końca w tym dziale...
Jaki jest schemat działania jeżeli chodzi o zmianę IC (w wyniku przeprowadzki z planem zasiedlenia odległych terenów).
1) Przyszły DIC (poszukiwanie miejsca), obecny DIC...? (chyba to najlepsza opcja)
2) Obecny DIC i przyszły...
3) A może robi się to cnetralnie?
Jeśli ktoś to robil, lub ma wiedzę to prosze o podpowiedz.
 
Witam!
Może nie do końca w tym dziale...
Jaki jest schemat działania jeżeli chodzi o zmianę IC (w wyniku przeprowadzki z planem zasiedlenia odległych terenów).
1) Przyszły DIC (poszukiwanie miejsca), obecny DIC...? (chyba to najlepsza opcja)
2) Obecny DIC i przyszły...
3) A może robi się to cnetralnie?
Jeśli ktoś to robil, lub ma wiedzę to prosze o podpowiedz.

Dobry wieczór.
Ja przeprowadzałem taką operację dawno temu.
Nie było jeszcze ustawy o SC, więc najpierw udałem się do przyszłej IC na rozmowę z kadrową, informując o planach przeprowadzenia się i z zapytaniem, czy reflektują na przyjęcie takiego jak ja f.c.
Po uzyskaniu wstępnej zgody udałem się do swojego aktualnego DIC z analogiczną informacją. On już wtedy nie miał za bardzo nic do gadania, bo miałem świadomość że w nowym miejscu mnie przyjmą, a on na siłę nie może zmieniać moich planów życiowych.
Jedyny problem polegał na tym, żeby operacja odbyła się w trybie "przeniesienia służbowego za porozumieniem stron-zakładów pracy".
Nie pamiętam już, czy warunkiem przyjęcia mnie było moje przejście z etatem do nowej IC, czy też przyszedłem na wolny etat.

Teraz jest troszkę inaczej, bo mamy ustawę o SC, w której takie przeniesienie dokonywane jest - z tego co aktualnie kojarzę - przez SSC.
Jednakże ja bym swojego trybu nie zmieniał - najpierw proponuję rekonesans w nowej IC - czy mają miejsce i chęć, potem rozmowa w starej, wreszcie ewentualne podanie do SSC z opisem, że wszystko przemawia za ; )
Pozdrawiam i serdecznie życzę powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry