• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zmiana formacji

Nowicjusz111

Nowy użytkownik
Dołączył
30 Grudzień 2020
Posty
5
Punkty reakcji
19
Dzień dobry,

obserwując sytuacje jaka jest w scs, mnie jako młodego funkcjonariusza z półtora rocznym stażem, który został wrzucony do innej komórki niż do tej do której aplikował, bardzo zdemotywowało. Służba w tej komórce całkowicie mi nie odpowiada, a brak jest jakichkolwiek perspektyw na przeniesienie. Zrodził mi się plan na próbę zmiany służby na SG. Chciałbym państwa zapytać czy jeśli złoże dokumenty do SG czy tamta instytucja poinformuje mojego naczelnika o tym, że jestem w trakcie naboru? Czy w razie negatywnego wyniku z testu wariografem grozi mi wydalenie z mojej służby? Czy gdybym nie przeszedł testu psychologicznego, czy będę mógł nadal pełnić aktualną służbę?
pozdrawiam
 
Też chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przenosin z naszej służby do SG. Wie ktoś jak to się odbywa? Potrzebna jest jakaś rekrutacja, czy tylko porozumienie obydwu stron?
 
Też chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przenosin z naszej służby do SG. Wie ktoś jak to się odbywa? Potrzebna jest jakaś rekrutacja, czy tylko porozumienie obydwu stron?
Poszukaj odpowiedniego rozporządzenia w którym powinna być opisana cała procedura.
 
Poszukaj odpowiedniego rozporządzenia w którym powinna być opisana cała procedura.
Przy przeniesieniu nie musisz czekac na rekrutację. Poczekaj lepiej na przeniesienie do służby stałej, wtedy przenosząc się do innej służby też będziesz w służbie stałej, chociaż nie ma to wielkiego znaczenia, poza sprawami np. bankowo-kredytowymi
(miał być EDIT a wyszedł drugi post)
 
Przy przeniesieniu nie musisz czekac na rekrutację. Poczekaj lepiej na przeniesienie do służby stałej, wtedy przenosząc się do innej służby też będziesz w służbie stałej, chociaż nie ma to wielkiego znaczenia, poza sprawami np. bankowo-kredytowymi
(miał być EDIT a wyszedł drugi post)
I dobrze:devilish:, niech młodzież poczyta, zastanowi się....:unsure:..:cool:
 
Też chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa przenosin z naszej służby do SG. Wie ktoś jak to się odbywa? Potrzebna jest jakaś rekrutacja, czy tylko porozumienie obydwu stron?
tak jest takie rozporządzenie, ale szanse, że dostaniesz zgodę i Cię puszczą są 10% do 90% że dostaniesz odmowę, najlepiej rekrutuj sie do SG od zera, jak Ci się uda dostać to wtedy piszesz raport o rezygnację ze służby w SCS a z dniem następnym przyjmujesz się do SG i masz zachowaną ciągłość słuzby, mój kolega tak zrobił jak przechodził z Policji do wojska, jak nie jesteś "po mieczu" to nawet bym nie pisał raportu o przeniesienie, tak z ciekawości jakie województwo bo to ma też duże znaczenie?
 
... piszesz raport o rezygnację ze służby w SCS a z dniem następnym przyjmujesz się do SG i masz zachowaną ciągłość służby,

mój kolega tak zrobił jak przechodził z Policji do wojska ...
W tym sęk!
Specyfika tej służby, wymaga znajomości innych "zasad", przepisów (i logiki), niż w pozostałych.

Nie chodzi tylko o nieistniejące w SC-S możliwości, ale także pojęcia.
Nie doradzaj więc komuś z innego świata wg zasad, ze świata swojego ...
 
Przy przeniesieniu nie musisz czekac na rekrutację. Poczekaj lepiej na przeniesienie do służby stałej, wtedy przenosząc się do innej służby też będziesz w służbie stałej, chociaż nie ma to wielkiego znaczenia, poza sprawami np. bankowo-kredytowymi
(miał być EDIT a wyszedł drugi post)
W służbie stałej już jestem, broń też mam :)
 
tak jest takie rozporządzenie, ale szanse, że dostaniesz zgodę i Cię puszczą są 10% do 90% że dostaniesz odmowę, najlepiej rekrutuj sie do SG od zera, jak Ci się uda dostać to wtedy piszesz raport o rezygnację ze służby w SCS a z dniem następnym przyjmujesz się do SG i masz zachowaną ciągłość słuzby, mój kolega tak zrobił jak przechodził z Policji do wojska, jak nie jesteś "po mieczu" to nawet bym nie pisał raportu o przeniesienie, tak z ciekawości jakie województwo bo to ma też duże znaczenie?
buahaha...

raport...
 
Back
Do góry