• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Zfśs

alterego

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Listopad 2017
Posty
91
Punkty reakcji
2
Trwają negocjacje w sprawie zasad w jaki ma być ustalany dochód na 1 członka rodziny, co ma być wliczane, a co odejmowane. Projekty owiane są wielką tajemnicą. Czy ktoś z przedstawicieli ZZ mógłby zdradzić o co w tym roku dokładnie toczy się gra?
 
Poprosiłem sms o info w tej sprawie. Też możesz zadzwonić i zapytać.
Mam takie info: Nie ma żadnych negocjacji. Na etapie uzgodnień ZZ Celnicy PL i 3 inne organizacje zgłosiliśmy uwagi ale nie zostały uwzględnione. Pozostałe organizacje nic nie proponowały a teraz po fakcie zabiegają o spotkanie z dyrektorem.
 
I to już jest jakaś informacja. Ze zz celnicy.pl nikogo nie znam a przedstawieciele pozostałych zz potraktowali mnie jak intruza. Generalnie w tej ias nikt nic nigdy nie wie. Ale taki jej urok od lat.
 
Poprosiłem sms o info w tej sprawie. Też możesz zadzwonić i zapytać.
Mam takie info: Nie ma żadnych negocjacji. Na etapie uzgodnień ZZ Celnicy PL i 3 inne organizacje zgłosiliśmy uwagi ale nie zostały uwzględnione. Pozostałe organizacje nic nie proponowały a teraz po fakcie zabiegają o spotkanie z dyrektorem.

Proszę Pana Przewodniczącego o nierozpowszechnianie kłamstw. Różnego rodzaju uwagi zgłoszone zostały do DIAS przez wiele Związków i były dyskutowane z ich członkami. Jeśli to Pana okłamują to bardzo mi przykro, ale to nie powód żeby okłamywani byli również wszyscy pracownicy IAS Rzeszów. A spotkanie ma dotyczyć innych spraw i wiedzę mają o tym WSZYSTKIE ZZ.
 
Czyli jak nic nie wiedziałem tak nic nie wie. A wbrew temu co piszesz ze zmną jako członkiem jednego ze zz nic nie było konsultowane. Jak nie znałem propozycji tak dalej nie znam. Tak jak większość w tej izbie.
 
Proszę Pana Przewodniczącego o nierozpowszechnianie kłamstw. Różnego rodzaju uwagi zgłoszone zostały do DIAS przez wiele Związków i były dyskutowane z ich członkami. Jeśli to Pana okłamują to bardzo mi przykro, ale to nie powód żeby okłamywani byli również wszyscy pracownicy IAS Rzeszów. A spotkanie ma dotyczyć innych spraw i wiedzę mają o tym WSZYSTKIE ZZ.
Mógłbyś podać co Ty i Twój ZZ oferują?
 
Nie wiem jaki zz co proponuje - bo jest to trzymane w tajemnicy przed ludźmi. Propozycje znane są z tzw. plotek korytarzowych. A więc, ponić bój idzie o sposób liczenia dochodu. Ma być w liczane do niego świadczenie 500+, odejmowane składki na ubez. spoleczne i niektórzy chcą aby były jeszcze odliczane płacone alimenty. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
 
Nie wiem jaki zz co proponuje - bo jest to trzymane w tajemnicy przed ludźmi. Propozycje znane są z tzw. plotek korytarzowych. A więc, ponić bój idzie o sposób liczenia dochodu. Ma być w liczane do niego świadczenie 500+, odejmowane składki na ubez. spoleczne i niektórzy chcą aby były jeszcze odliczane płacone alimenty. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Dzięki kolego, pisałem do totalnej_opozycji, bo ta osoba pojawia się na forum jak coś zaczyna się dziać.
 
No i plotki okazały się prawdą. Do dochodu doliczane 500+ i odliczane płacone alimenty. Nikt tego z nikim nie konsultował. Brak wyjaśnień dlaczego 500+ jest gorsze od płaconych alimentów. ZZ żyją swoim życiem, szkoda że z ludźmi nie rozmawiają.
 
Wklejam pismo do DIAS ZZ Celnicy PL z dnia 18.04.

Szanowny Panie Dyrektorze!



Zarząd ZOZ ZZ Celnicy PL Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie w nawiązaniu do przesłanego projektu zmian Regulaminu ZFŚS w Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie uprzejmie informuje, że nie akceptuje zaproponowanej definicji członka rodziny o której mowa w § 3 pkt. 1 poprzez wykreślenie wyrazu współmałżonków. Spowoduje to brak możliwości wypłaty świadczenia zwanego potocznie: wczasy pod gruszą dla współmałżonka pracownika, o którym mowa
w § 17 ust. 2 pkt. 1.
Nie akceptujemy również zmiany zaproponowanej w § 17 polegającej na dodaniu pkt. 9 w brzmieniu: dofinansowanie imprez o charakterze sportowym organizowanym dla pracowników KAS. Możliwość dofinansowania aktywności sportowo – rekreacyjnej w ramach przyznanych limitów została już uwzględniona
w § 17 ust. 2 pkt. 3
Regulaminu ZFŚS. Zaproponowane przez Pana Dyrektora rozwiązanie prowadzi do nieuzasadnionego uprzywilejowania wąskiej grupy pracowników kosztem pozostałych pracowników nie mogących skorzystać z tego świadczenia. Powyższe środki finansowe powinny zostać przeznaczone na zwiększenie świadczeń przysługujących wszystkim pracownikom np. bonów świątecznych. [/SIZE]



W ocenie Zarządu ZOZ ZZ Celnicy PL propozycja Pana Dyrektora o wliczaniu do dochodu świadczenia 500 +, świadczy o niezrozumieniu prorodzinnej polityki rządu.

Proponujemy także zwiększenie maksymalnej kwoty pożyczek udzielanych na cele mieszkaniowe w następujący sposób:

  1. § 25 ust. 1 pkt. 1 i 6 do 10000.
  2. § 25 ust. 1 pkt. 2 – 5 do 20000.
 
Proszę Pana Przewodniczącego o nierozpowszechnianie kłamstw. Różnego rodzaju uwagi zgłoszone zostały do DIAS przez wiele Związków i były dyskutowane z ich członkami. Jeśli to Pana okłamują to bardzo mi przykro, ale to nie powód żeby okłamywani byli również wszyscy pracownicy IAS Rzeszów. A spotkanie ma dotyczyć innych spraw i wiedzę mają o tym WSZYSTKIE ZZ.
Nie sądzę, abym był wprowadzany w błąd. Jeśli tak, to przepraszam. Rozwiej wątpliwości i opublikuj tutaj te Wasze uwagi wraz z datą kiedy zostały wysłane.
 
Panie Przewodniczący tylko dlaczego o tym piśmie nie wiedzieli zwykli pracownicy? Nie rozumiem wprowadzonych regulacji. I nie bardzo one mi się podobają.
 
No i plotki okazały się prawdą. Do dochodu doliczane 500+ i odliczane płacone alimenty. Nikt tego z nikim nie konsultował. Brak wyjaśnień dlaczego 500+ jest gorsze od płaconych alimentów. ZZ żyją swoim życiem, szkoda że z ludźmi nie rozmawiają.
To nie ZZ to była propozycja DIAS i większość przychylnych mu organizacji to poparła, zapytaj przewodniczącego Twojego ZZ dlaczego ja poparł, jeśli nie odpowie to szkoda byłbyś nadal w takim Związku i płacił składki. Dostęp do informacji to podstawa.
 
@Sławomir Siwy na intranecie nie ma nic. @retronix byłem w zz, ale z uwagi na wieczną amnezję przewodniczącego i owiane wszystkiego tajemnicą rozstałem się z tym zz.
 
@Sławomir Siwy na intranecie nie ma nic. @retronix byłem w zz, ale z uwagi na wieczną amnezję przewodniczącego i owiane wszystkiego tajemnicą rozstałem się z tym zz.
Myślę że i tak uzyskałeś wszystko co było przekazane. Widzisz zapytałeś się i już wiesz jakie było stanowisko Związku. Trzeba po prostu pytać.
 
Sławek bez urazy ale przestań karmić trolli. Jeśli chcą cokolwiek wnieść do sprawy to niech po prostu się zaangażują lokalnie, a nie występują jako "życzliwe anonimy" i "recenzenci" na forum, które i tak już mało kto czyta. Bez urazy ale taka dyskusja do niczego nie prowadzi oprócz siania zamętu i forsowania poglądu, że jako związek jesteśmy do szpiku kości źli i tak dalej ... śmierdzi prowokacją konkurencji na odległość.
nie karmić trolli !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
@aquirre nie obrażaj. Ale jeśli jesteś taki mocny to zoranizuj spotkanie na XIV piętrze w budynku przy ul. Geodetów i powiedz to w twarz ludziom. Starczy odwagi? Wątpię.
 
Pytanie do przedstawicieli zz - czy wśród związkowców jest jeden odważny, który potrafi ustalić wiarygodnie (i nie da się zbyć) dlaczego znowu w tym roku są takie zatory płatnicze związane ze zwrotem świadczeń pieniężnych z tytułu wczasów pod gruszą. Ile mają jeszcze czekać ci co złożyli wnioski początkiem sierpnia.
 
Back
Do góry