• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wywiad wyjściowy

Pani Magdalena Rzeczkowska

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister.



Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z zapytaniem, czy w Ministerstwie Finansów dokonano analizy danych uzyskanych w 2021 roku w związku z wdrożeniem Procedury przeprowadzenia „Wywiadu wyjściowego” z pracownikiem lub funkcjonariuszem odchodzącym z Krajowej Administracji Skarbowej? ...

Czytaj całość w zał pliku
 

Attachments

  • celnicy7-22-wywiad końcowy_braki kadrowe.pdf
    189,1 KB · Wyświetleń: 1 146
Pani Magdalena Rzeczkowska

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister.



Związek Zawodowy Celnicy PL zwraca się z zapytaniem, czy w Ministerstwie Finansów dokonano analizy danych uzyskanych w 2021 roku w związku z wdrożeniem Procedury przeprowadzenia „Wywiadu wyjściowego” z pracownikiem lub funkcjonariuszem odchodzącym z Krajowej Administracji Skarbowej? ...

Czytaj całość w zał pliku
Też odchodzę. Przez niekompetentnych, namaszczonych przez nepotyzm i kumoterstwo możnowładców przełożonych.
 
Ci co osiągnęli wiek emerytalny odchodzą na emerytury, nowo przyjęci się zwalniają bo nie widzą perspektyw, Ci którym brakuje jeszcze parę lat do min 15 lat stażu przełożeni nie motywują ograniczają awanse jak tylko mogą (raz na 4-5 lat) i młodzi też to widzą dlatego nie chcą tracić czasu w tej instytucji na wegetację, do tego nie równe traktowanie służb w podwyżkach, brak ścieżki rozwoju i mamy efekt jaki mamy czyli coraz większe braku kadrowe
 
Prawda jest bolesna. Faktycznie Ci nieliczni, którzy nadal są w służbie, zwłaszcza w komórkach merytorycznych, ale myślę ze podobnie jest w Oddziałach Celnych, nie dają rady z nadmiarem spraw ( w mojej komórce ok 200 spraw na f-sza ) i dodatkowo koniecznością przuczania f-szy w służbie przygotowawczej. Nikt też nie usiłuje nikogo zatrzymać w SC-S. Takie czasy nastały.
 
Ci co osiągnęli wiek emerytalny odchodzą na emerytury, nowo przyjęci się zwalniają bo nie widzą perspektyw, Ci którym brakuje jeszcze parę lat do min 15 lat stażu przełożeni nie motywują ograniczają awanse jak tylko mogą (raz na 4-5 lat) i młodzi też to widzą dlatego nie chcą tracić czasu w tej instytucji na wegetację, do tego nie równe traktowanie służb w podwyżkach, brak ścieżki rozwoju i mamy efekt jaki mamy czyli coraz większe braku kadrowe
Jak to brak ścieżki rozwoju. Przecież i Ty możesz zostać inspektorem 🤣
Post w temacie 'przeniesienie do SCS' https://celnicy.pl/threads/przeniesienie-do-scs.17552/post-225547
 
Prawda jest bolesna. Faktycznie Ci nieliczni, którzy nadal są w służbie, zwłaszcza w komórkach merytorycznych, ale myślę ze podobnie jest w Oddziałach Celnych, nie dają rady z nadmiarem spraw ( w mojej komórce ok 200 spraw na f-sza ) i dodatkowo koniecznością przuczania f-szy w służbie przygotowawczej. Nikt też nie usiłuje nikogo zatrzymać w SC-S. Takie czasy nastały.
Tak, wszystko zmierza w kierunku wypalenia...oczywiście nie dotyczy CENTRALI. Tam wszystko idzie w kierunku upraszczania
 
Nawet nie chciało mi się wypełniać tej ankiety, totalny tumiwisizm z każdej strony, tylko tabelki i statystyki, nawet w liczbie funków, byle by byli, nawet na zwolnieniach lekarskich.

Ważne że jest ulga językowa i prosty język.
Góra nie widzi innych problemów trzymając się swoich stołków.



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Wyciągną takie wnioski:
- wypaleni zawodowo, nieprzystosowani do obecnych, optymalnych, nowo-ładowych , prospołecznych działań, myślący tylko o sobie ( w przeciwieństwie do kadry zarządzającej), - - - niepotrafiący obiektywnie docenić dobra dawanego od lat przez system i przełożonych, nieprzespanych nocy i wrzodów tych drugich, którzy przyjmowali awanse stopniowe i widełkowe, w ramach neutralizaji niewdzięcznosci podwladnych.


A tak w ogóle relikty tuskowego dumu z kart

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Back
Do góry