• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wystąpienia do Klubów Parlamentarnych w sprawie dyskryminacji funkcjonariuszy celnych

ZZ Celnicy PL zwrócił się do Klubów Parlamentarnych z prośbą o odniesienie się do sprawy równego traktowania służb mundurowych.
Wszystkie Kluby, z wyjątkiem jedynie PSL, podczas prac nad ustawą o Służbie Celnej obiecywały, że ta sprawa winna zostać uregulowana przy reformie zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
PSL informował, że ze względu na rozbieżne stanowiska samych celników(patrz Federacja ZZSC) nie poprze wcześniejszych emerytur dla funkcjonariuszy celnych.

Jakie stanowisko zajmą Kluby dzisiaj, kiedy wiadomo już, że Rząd unika odpowiedzi w sprawie włączenia funkcjonariuszy celnych do zreformowanego zaopatrzeniowego systemu emerytalnego?
Czy Minister Finansów wystąpi ze stosownym wnioskiem?

Pokaż załącznik: celnicy17-11-do Klubu SLD.doc
Pokaż załącznik: celnicy17-11-do Klubu PJN.doc
Pokaż załącznik: celnicy17-11-do Klubu PO.doc
Pokaż załącznik: celnicy17-11-do Klubu PSL.doc
Pokaż załącznik: celnicy17-11-do Klubu PiS.doc
Analiza zawierająca porównanie warunków służby SG i SC do pobrania tutaj:
http://celnicy.pl/content.php?472-Drukujemy-i-wysyłamy-do-Parlamentarzystów
 
Czy pracownicy cywilni też mają czuć się dyskryminowani? Robią to samo, mają takie same zakresy obowiązków a są traktowani jak piąte koło u wozu! 2 razy mniejsze wynagrodzenie, brak dodatkowego urlopu (FC za frajer za staż), brak dodatków za milion pięćset stopni, stanowisk itd. no i co? DYSKRYMINACJA JAK SIĘ PATRZY!
 
Kto wybrał? Ja nie miałem żadnego wyboru i reszta cywili ode mnie też nie. W innych służbach cywile też są traktowani jak śmierdzące gó... I co robi ktoś coś z tym? Nie. Każdy ma w du... Mogę się żalić panu bogu.
 
Back
Do góry