Wyrok nakazowy Sądu Rejonowego w Wołominie

pod pomnikiem.pngPublikujemy wyrok nakazowy przeciwko Przewodniczącemu Związku za występowanie w mundurze, jako były funkcjonariusz.

Pokrzywdzonym poczuł się jeden z Dyrektorów Izby Administracji Skarbowej.

W czasach min. J.Kapicy, Przewodniczący wielokrotnie występował w mundurze i nikt z Dyrektorów nie poczuł się pokrzywdzonym, chociaż Przewodniczący dwa lata był poza służbą - niesłusznie zwolniony - WSA uchylił decyzję zwalniającą i po dwóch latach Przewodniczący wrócił do służby. Nie otrzymał jednak propozycji do KAS.

Obecne postępowanie jednego z Dyrektorów wydaje się zatem dość małostkowe.

Ciekawe z czego ta małostkowość wynika?

Obecnie mamy taki paradoks w Służbie Celno-Skarbowej, że cywile są przełożonymi funkcjonariuszy w służbie mundurowej i mundur wielu z nich denerwuje, kłuje wręcz w oczy, czego niektórzy nie ukrywają, jak informują funkcjonariusze.
Publikujemy też zdjęcie z 2018r. pobrane ze strony urzędu gminy, które pokazuje, że w mundurze występują także inni byli funkcjonariusze Służby Celnej, zresztą jak tysiące innych funkcjonariuszy służb mundurowych! Podobno był tam także Szef KAS i nie poczuł się pokrzywdzony, jak jeden z Jego DIAS.
http://malbork.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/malbork-79-rocznica-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-zdjecia,4784655,artgal,35012117,t,id,tm,zid.html
I to jest normą w Polsce, że byli funkcjonariusze standardowo występują w mundurze przy okazji różnych okoliczności.

Czy zatem tysiące byłych funkcjonariuszy łamie prawo, tak jak chce Sąd w Wołominie?

Przewodniczący złożył sprzeciw od tego wyroku i czeka na rozprawę, o przebiegu której będziemy informować.
Pokaż załącznik: sprzeciw.pdf
Pokaż załącznik: wyrok nakazowy.pdf
 

Komentarze

Do góry