• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Witam brać celną i skarbową IAS Rzeszów

Mr_duck

Aktywny użytkownik
Dołączył
16 Sierpień 2021
Posty
120
Punkty reakcji
111
Jak można zauważyć po kilku latach egzystencji w tutejszej IAS większość załogi jest mega zadowolona i szczęśliwa z panujących tu zwyczajów (hehehe). Chciałem was zapytać gdzie macie oczy i uszy ???? Pielęgnujcie swoją biernością dalszy rozwój tej patologii z lat wcześniejszych !!!! Nie sadze że ponad połowa kadry jest zatrudniona po garbie i spokrewniona. Zaznaczam ze każdy ma złożyć oświadczenie kto jest rodziną ( buahahaha) Żenujące spostrzeżenie, upsss nie wiem czy mam przepraszać. Zastanówcie się co was czeka przez następne 25 lat w tym syfie. Mamią wam oczy jakaś reformą, zmianą, ścieżką awansu. Powiem wam jedno jesteście mięsem armatnim, który ma za nich odwalić robotę. Robicie na tych u góry, oni nawet nie wiedza jak macie na imie i gdzie pracujecie, chyba że pracujecie dla nich za awanse i nagrody. Kiedyś i tak was zawiną i zmarnują wam życie. Taka jest kolej rzeczy!!! Czy warto ???
 
aha jeszcze taka anegdota jak ktoś kiedyś dobrze powiedział na tym forum. Większość co wami rządzą zanim Wy będziecie emerytami oni bedą juz wąchać kwiatki od spodu i ich kasą ktoś inny będzie obracał. Czas zacząć włączyć myślenie !!!!
 
A więc Mr_duck co proponujesz? Mam podobne zdanie. Pisałem już na tym forum, za co zostałem mocno zaginiony, że organizacje ZZ to organizacje tylko z nazwy. Nikt nie zna działaczy bo oni działają w ukryciu. I nikt nie wie co ZZ robią lub planują robić. Nic nie da się zrobić dopóki nie znajdzie się przywódca za którym oni staną. 13 ZZ w IAS, choć chyba dołączyła już do nich ZA, to dużo. Każdy z nich ciągnie w swoją stronę, a tak naprawdę tylko celnicy.pl i Solidarność mają chyba najwięcej członków. Możemy pogadać na forum o tym co w IAS się dzieje, jeśli masz ochotę. Nie wiem tylko czy z Podkarpacia to forum jeszcze czyta.
 
- Czyta, czyta.

Mr-duck piszesz „Powiem wam jedno jesteście mięsem armatnim, który ma za nich odwalić robotę. Robicie na tych u góry, oni nawet nie wiedza jak macie na imie i gdzie pracujecie, chyba że pracujecie dla nich za awanse i nagrody. Kiedyś i tak was zawiną i zmarnują wam życie. Taka jest kolej rzeczy!!! Czy warto ???” i „Większość co wami rządzą zanim Wy będziecie emerytami oni bedą juz wąchać kwiatki od spodu i ich kasą ktoś inny będzie obracał. Czas zacząć włączyć myślenie !!!!”

Mój komentarz.

Na wstępie taka dygresja. Wydaje mi się (nie jestem uprawniony do wypowiadania się za innych), że nikt, POZA„wybrańcami”, nie podejmował tu pracy czy służby z perspektywą, że zostanie tym „mięsem armatnim”. Także ja.

I teraz: określ się na czym na polegać to włączenie myślenie? Czy uważasz, że ten, kto nie zabiera tu głosu jest jakimś niemyślącym osobnikiem? Zapewniam cię, że nie. Oczywiście są ludzie, które mocne są „w gębie” i nic poza tym. Są też ludzie, którzy biernie wyczekują na rozwój sytuacji i chyba jest to większość. Są też tacy, którzy są po prostu zadowoleni z tego co mają. Są też, a właściwie byli, funkcjonariusze którzy odeszli na emkę. No i jeszcze „wazelina”, rodzina itd.

Jakie propozycje? Ja z dosyć dużym mimo wszystkim oporem wewnętrznym spowodowanym pewnymi sprawami osobistymi zdecydowałem się na przejście na emkę, co nastąpi początkiem przyszłego roku. Co inną mogą zrobić? Każdy niech robi co uważa. I nikt nikogo tu do niczego nie przymusi. Niestety taka jest prawda. W każdym bądź razie wszelkie akcje skarbowców (bez urazy) typu wyłączanie komputera na te kilka-kilkanaście minut to taka zabawa dla dzieci.

I jeszcze coś istotnego. Forum to już nie jest tym czym było kilka lat temu – wiem, bo jestem tu stałym „czytaczem” od lat. Zdaje się, że część tych stałych „starych” forumowiczów odeszło już na emkę albo po prostu odpuściła sobie pisanie. I wcale się nie dziwię jeżeli czytam na forum ogólnym wypowiedzi w stylu „a co mnie emeryci obchodzą” gdzie mowa nie tylko o emerytach ale także o starszych stażem.

Co do związków: tak poważnie - ufacie Solidarności? Ja od kilku lat nie. Mam do tego w pełni uzasadnione podstawy.

Nie prowokuję do kłótni. Przedstawiłem swój punkt widzenia. Pozdrawiam.
 
Lermoos - tak jak piszesz większość się przygląda, aż ktoś kto ma jaja za nich odwali robotę. Nic nie wnoszą w codzienność tej pracy, podpisują listy i liczą z kim sie tu ułożyć. Jeśli nie bedzie odczuwalnej poprawy finansowej na wynagrodzeniu, nie tylko Ty w styczniu opuścisz to gówno !!! Nabory bedą ciagłe, a rezygnacja nowych po przepracowaniu kilku wiosen tez bedzie ciągła. Bo w ich pensji nic sie nie zmieni przez pierwsze 5 lat.

Obłuda, brak pokory i nepotyzm pewnych osobników nie pozwala na zdrowy rozwój tej instytucji. Jeden układ odchodzi nowy przychodzi.
Zobaczysz co sie bedzie działo przy rozdawaniu tych dodatków motywacyjnych. Oj zobaczysz kto nic nie robiąc i siedząc na stołku po garbie bedzie przytulał publiczne siano. To jest masakra. Między innymi takim praktykom Ty i większość sie temu przygląda i to toleruje. Chyba nie jestes w związku ???
 
Jestem w związku Celnicy.pl od zawsze. Kiedy trzeba było zbierać podpisy pod naszymi emkami, ja, moja rodzina, sąsiedzi, przyjaciele latali ze mną z jęzorem na brodzie, żeby się udało. Teraz jak widzę moich byłych naczelników, współpracowników, którzy przeszli na emkę, a którzy nawet wśród swoich rodzin nie zebrali ani jednego podpisu krew mnie zalewa.
 
Jestem w związku Celnicy.pl od zawsze. Kiedy trzeba było zbierać podpisy pod naszymi emkami, ja, moja rodzina, sąsiedzi, przyjaciele latali ze mną z jęzorem na brodzie, żeby się udało. Teraz jak widzę moich byłych naczelników, współpracowników, którzy przeszli na emkę, a którzy nawet wśród swoich rodzin nie zebrali ani jednego podpisu krew mnie zalewa.
Dokładnie tak. A jak trzeba było wziąć wolne w 2008 lub żeby pojechać na pikiety do Warszawy to jeszcze straszyli dyscyplinarkami. A pierwsi byli beneficjentami podwyżek i wielu z nich od razu uciekło na emeryturę poi wprowadzeniu KAS. Szlag mnie trafia jakich mamy oficerów. Mówiąc w przenośni oficer powinien być ze swoimi żołnierzami a nie przeciw. Wielu z tych protestujących nie dostało premii, awansu itd od przełożonego tylko dlatego, że walczyli o podwyżki i emerytury. Ale oni walczyli również dla tych pożal się Boże oficerów, kierowników, naczelników.
 
@whiteeagle Choć nie wiem kim jesteś, to widzę, że oddałeś serce sprawie i za to szacunek dla Ciebie. Dziękuję za Twoje zaangażowanie. Mam nadzieję, że pozostaniesz członkiem związku jako emeryt. Do zobaczenia, mam nadzieję już na pikiecie.
Ps. Mój były Dyr też już dawno uciekł na emkę. Nie zapisał się niczym w historii SC, tak jak i pozostali, którzy utrudniali Naszą walkę. My wszyscy walczący i narażający się, przeciwnie.
 
Biały orzeł - Ciesz się swoim szczęściem, oczekuj na kasę od państwa i wykorzystuj ten czas od stycznia jak najlepiej!!!
Aktualnie trzeba nam ludzi, którzy chcą zmieniać ten burdel, a nie użalać się że muszę odchodzić. W Tym roku mamy już nowych ok 70 funków, kolejni są już na końcu tej drogi do przyjęcia( kolejnych 80 szt.) nie sądzę że są przyjęci po garbie i takie tam 😁. Mam nadzieję że większość z nich zasili nasze szeregi. Inaczej będę się modlił za nich by o rozsądek.

Nie można też zapomnieć o naszym cudownym tworzę jakim jest GRK hehehe. Jak śpiewał Ciechowski 'Gdzie oni są...' Zostali w mundurze tylko dlatego, nic nie potrafią bo nie mieli ochoty się nauczyć, a teraz przy mocnych brakach na pierwszej lini pochowali się gdzieś, a większość nich to oficerki 😁.
 
Biały orzeł - Ciesz się swoim szczęściem, oczekuj na kasę od państwa i wykorzystuj ten czas od stycznia jak najlepiej!!!
Aktualnie trzeba nam ludzi, którzy chcą zmieniać ten burdel, a nie użalać się że muszę odchodzić. W Tym roku mamy już nowych ok 70 funków, kolejni są już na końcu tej drogi do przyjęcia( kolejnych 80 szt.) nie sądzę że są przyjęci po garbie i takie tam 😁. Mam nadzieję że większość z nich zasili nasze szeregi. Inaczej będę się modlił za nich by o rozsądek.

Nie można też zapomnieć o naszym cudownym tworzę jakim jest GRK hehehe. Jak śpiewał Ciechowski 'Gdzie oni są...' Zostali w mundurze tylko dlatego, nic nie potrafią bo nie mieli ochoty się nauczyć, a teraz przy mocnych brakach na pierwszej lini pochowali się gdzieś, a większość nich to oficerki 😁.
Nie czekam na kasę od państwa. Mam to wypracowane. A Tobie życzę powodzenia. Naprawdę powodzenia. Z osobami z pokolenia "Z".
 
Nie czekam na kasę od państwa. Mam to wypracowane. A Tobie życzę powodzenia. Naprawdę powodzenia. Z osobami z pokolenia "Z".
Biały orzeł nie ujmuję Ci ciężko wypracowanych przez Ciebie pieniążków, ale nie pisz, że nie są od państwa!!!! 😊 a może masz je ze "słoików"??? Hehehe
Dziękuję za słowa wsparcia, nie są mi potrzebne, proponuję Ci życzyć dużo powodzenia młodym nie chodzi mi tylko o wiek funkom, czeka ich dużo ciekawych sytuacji w tej służbie. Z Bogiem ptaku.
 
@Mr_duck A ja życzę Tobie zabrać dupę w troki i spir***alć z Naszego forum. Do Siebie. Do Twoich, do Kaczogrodu. Do Towarzystwa Wzajemnej Adoracji z mf.
P.S. Jestem apostatom.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry