• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Waloryzacja - art. 5 ust 3 ustawy o zaopatrzeniu

Skorpion1

Aktywny użytkownik
Dołączył
20 Październik 2017
Posty
275
Punkty reakcji
86
Czy były już jakieś sprawy w Sądach, osób zwolnionych w 2017r., którzy otrzymali świadczenie emerytalne po marcu 2018r lub 2019r. i złożyli od dec. ZER do Sądu odwołanie w zakresie nie uwzględnienia waloryzacji przypadających w okresie pomiędzy zwolnieniem, a otrzymaniem emerytury ?
Ten temat jakoś ucichł . Jeśli ktoś z byłych funków przeszedł tę ścieżkę proszę o info. Z cała pewnością jest grupa byłych funków, których ten temat interesuje.
Wiadomo mi, że ZER w Sądzie powołuje się na art. 42 ust. 1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.
 
Ostatnia edycja:
Czy były już jakieś sprawy w Sądach osób zwolnionych w 2017r., którzy otrzymali świadczenie emerytalne po marcu 2018r lub 2019r. i złożyli od dec. ZER do Sądu odwołanie w zakresie nie uwzględnienia waloryzacji przypadających w okresie pomiędzy zwolnieniem, a otrzymaniem emerytury ?
Ten temat jakoś ucichł . Jeśli ktoś z byłych funków przeszedł tę ścieżkę proszę o info. Z cała pewnością jest grupa byłych funków, których ten temat interesuje.
Wiadomo mi, że ZER w Sądzie powołuje się na art. 42 ust. 1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.
1 znana mi sprawa - do ponownego rozpatrzenia przez ZER.
 
Nie wiem jak były wystawiane decyzje.
Jeśli za podstawę brano średnie uposażenie z 2017 r. a wniosek o emeryturę złożono w 2019, to dla mnie jest oczywiste, że podstawa powinna byc waloryzowana w 2018 i w 2019.
 
Nie wiem jak były wystawiane decyzje.
Jeśli za podstawę brano średnie uposażenie z 2017 r. a wniosek o emeryturę złożono w 2019, to dla mnie jest oczywiste, że podstawa powinna byc waloryzowana w 2018 i w 2019.
Sęk w tym, że ZER nie zwaloryzował za 2018 roku w takich przypadkach.
 
W Warszawie Sąd Okręgowy oddalił odwołania byłych funkcjonariuszy od decyzji ZER, wiadomo mi o trzech sprawach: XIII U 1704/19, XXI U 355/20 oraz XXI U 350/20. Okazuje sie, że i tu nie jesteśmy godni i skazani na ciągłą walkę z tym państwem.
Sęk w tym, że ZER nie zwaloryzował za 2018 roku w takich przypadkach.
i niektórym za 2019r.
Czy są jakieś pozytywne wyroki Sadów Apelacyjnych ?
 
Ostatnia edycja:
W Warszawie Sąd Okręgowy oddalił odwołania byłych funkcjonariuszy od decyzji ZER, wiadomo mi o trzech sprawach: XIII U 1704/19, XXI U 355/20 oraz XXI U 350/20. Okazuje sie, że i tu nie jesteśmy godni i skazani na ciągłą walkę z tym państwem.
i niektórym za 2019r.
Czy są jakieś pozytywne wyroki Sadów Apelacyjnych ?
Wniosek w ZER o naliczenie podstawy według stanu na 2019 rok, w decyzji pierwotnej ZER przyjął kwotę bazową na 2018 rok. Aktualnie jestem przed wydaniem decyzji w ZER za ustalenie podstawy na rok 2019. Jestem po rozmowach z osobą prowadzącą moją sprawę, której wskazano i zalecono przeczytanie rozporządzenia ustalającego podstawę na 2019 roku. Poinformowano panią z ZER, że jeśli zastosuje swój myślotok stanu prawnego sprawa znajdzie finał w WSA, jak poprzednia z efektem ponownego rozpatrzenia przez ZER.
Niestety cały czas bujamy się w sądach od powstania KAS. Najpierw z DIAS, teraz z ZER.
 
Wniosek w ZER o naliczenie podstawy według stanu na 2019 rok, w decyzji pierwotnej ZER przyjął kwotę bazową na 2018 rok. Aktualnie jestem przed wydaniem decyzji w ZER za ustalenie podstawy na rok 2019. Jestem po rozmowach z osobą prowadzącą moją sprawę, której wskazano i zalecono przeczytanie rozporządzenia ustalającego podstawę na 2019 roku. Poinformowano panią z ZER, że jeśli zastosuje swój myślotok stanu prawnego sprawa znajdzie finał w WSA, jak poprzednia z efektem ponownego rozpatrzenia przez ZER.
Niestety cały czas bujamy się w sądach od powstania KAS. Najpierw z DIAS, teraz z ZER.

No cóż jedne sądy do ponownego inne oddalają. Taka to praworządność w tym kraju.
 
Ponawiam pytanie, czy znane są komuś jakieś pozytywne wyroki sądowe w tej sprawie, bo zastanawiam się, czy warto składać apelację?
 
Czy wyroki zapadły na posiedzeniu niejawnym? Czy może była rozprawa. Jakie było uzasadnienie sądu? ZER uzasadnia swoje stanowisko tym, że celem ustawodawcy było odmienne traktowanie funkcjonariuszy celnych względem innych służb oraz tym, że art 5 ust 1a nie zawiera zastrzeżeń ust. 2-4.
 
Back
Do góry