• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenie

Janusz213

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Sierpień 2022
Posty
16
Punkty reakcji
0
Witam,

na jakie uposażenie mogę liczyć jako aplikant scs oraz po służbie przygotowawczej i mianowaniu np w komórce dochodzeniowo śledczej
 
Uposażenie znajac życie jakies 3500,- na reke a pracy w dochodzeniówce od chu*a i nie do przerobienia plus goniące Cię terminy…. Jedno z gorszy h miejsc gdzie można trafić…
 
takie jak miałeś jako aplikant będąc w służbie przygotowawczej. Może dadzą ci awans na st. aplikanta...
 
takie jak miałeś jako aplikant będąc w służbie przygotowawczej. Może dadzą ci awans na st. aplikanta...
Po przygotowawczej może dostać nawet mł. rewidenta. Bardzo dużo zależy od izby, w której będzie pełnił służbę i od przełożonych.
Witam,

na jakie uposażenie mogę liczyć jako aplikant scs oraz po służbie przygotowawczej i mianowaniu np w komórce dochodzeniowo śledczej
Na pełne uposażenie składają się też dodatki (np. graniczny, specjalny, za nocki, stażowy). Zależnie od izby, po służbie przygotowawczej możesz liczyć na około 3500-4000 zł. W przygotowawczej bliżej 3500 zł.
 
3500-4000 zł mówimy o wynagrodzeniu netto czy brutto i czy jest to kwota uposażenie zasadniczego bez dodatków czy z dodatkami?
 
3500-4000 zł mówimy o wynagrodzeniu netto czy brutto i czy jest to kwota uposażenie zasadniczego bez dodatków czy z dodatkami?
Netto. Częściowo z dodatkami (nie każdy dodatek występuje w każdej komórce/oddziale).
Co do samych kwot, to też nie ma jakichś reguł na cały kraj. Są izby bogatsze i biedniejsze, że tak powiem w uproszczeniu. Rozbieżność bywa sporą niestety...
 
W DŚ nie masz dodatków. Więc jesteś w plecy w stosunku do komórek, gdzie te dodatki są.
 
Pytanie o uposażenie to raczej kierowałbym do kadr/finansowego. Masz wtedy pewną odpowiedź, to nie jest przecież objęte tajemnicą. Moja rada: z dala od dś, chyba większego syfu nie ma w całym kas. Pozdrawiam.
 
Dziękuję za radę. Jak wygląda kwestia służby w poszczególnych komórkach chodzi mi o godziny pracy w dś, realizacji, na przejściach granicznych?
 
Czyli bez jakich dodatków w porównaniu do innych komórek?
W DŚ nie ma odpwiednika dodatku kontrolerskiego/orzeczniczego.
Robisz za uśmiech Naczelnika i miesięcznie jesteś parę stów do tyłu. Rocznie pewnie wyjdą wakacje w Bułgarii ;)

Jak koniecznie chcesz do DŚ, to do innej służby, gdzie takie komórki są traktowane serio, a nie jako problem, z którym mierzy się teraz obecny SKAS. Zobaczymy czy wróci z tarczą.
 
Dziękuję za radę. Jak wygląda kwestia służby w poszczególnych komórkach chodzi mi o godziny pracy w dś, realizacji, na przejściach granicznych?
Temat rzeka.., jw, pytaj u źródła, to nie jest tajemnica. Ponad 20 lat służyłem na oc wew, granicznych, morskich/lądowych, w realizacji ( tu też służba z osobami z dś ), miałem tez epizod w sweterkach. Wszystkie te komórki rządzą się swoimi prawami. Inne h pracy, uposażenie, dodatki. O wszystko należy pytać przed przystąpieniem do tego tworu (KAS) żeby później nie żałować. Pozdrawiam!
 
Dziękuję za radę. Jak wygląda kwestia służby w poszczególnych komórkach chodzi mi o godziny pracy w dś, realizacji, na przejściach granicznych?
DŚ:
Służba w 95% przypadków w godzinach 7-15. Pozostałe 5% to jakieś wyjazdy w teren gdzie godziny pracy mogą być od 5 rano do 22-23. Tyle aż wykonasz zadanie.

Realizacja:
Zależy gdzie. Bo teraz szumnie nazywa się realizacją niemalże każdą mundurową komórkę kontrolną. Są takie komórki gdzie masz służby 12 godzinne np. 8-20 i 20-8. Są takie realizacje gdzie pracujesz podobnie jak w DŚ czyli 7-15 z tym że wyjazdy w teren zdarzają się znacznie częściej (czyli praca od 5 do wieczora).

Przejścia graniczne:
Zasadniczo służba od 7 do 19 i od 19 do 7 rano. Dzień, noc, dwa dni przerwy i znów dzień, noc, dwa dni przerwy.

Zarobki:
netto na początek ok. 3500 zł (z dodatkami). Niestety u nas zarobki zwykle rosną dość powoli, więc na dzisiejsze zarobki możesz liczyć (tak +/- bo kariera każdej osoby różnie się toczy) na ok 4500 po 15 latach i może 5500 po 25 latach. Pamiętaj, że na zarobki składają się także: 13tka, nagrody (średnio ok 1000 zł netto raz na kwartał), i inne pomniejsze dodatki. Oczywiście o ile nie będziesz pełnił funkcji kierowniczych. Jeśli dostaniesz informacje o zarobkach brutto, to wiedz też że z naszych zarobków nie potrąca się składek na ZUS, więc nasze brutto jest inne niż u cywili.

Pozdrawiam.
 
Back
Do góry