• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uposażenie brutto -netto

sousse1

Użytkownik
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
76
Punkty reakcji
27
W ubiegłych latach aby na szybko i mniej więcej obliczyć netto nasze uposażenie mnożyło się brutto razy 0,82.Czy ktoś mógłby obliczyć jakiego współczynnika teraz powinno się użyć po zmianach polskiego ładu ? Oczywiście w celu obliczeń mniej - więcej .
 
W przybliżeniu
0,82, jeżeli uwzględniasz przy wypłacie KUP i KWOP
0,79 przy pozostałych wypłatach
Zakładamy, że w miesiącu tylko przy wypłacie głównej są uwzględniane KUP i KWOP
 
Teraz pomnóż sobie przez 0,88 i będzie cos koło
Uwzględniłeś tylko sam podatek 12%, co zawyża netto. Metoda @kozzi29 jest bardziej ptecyzyjnia bo uwzględnia 12% podatku, 9% składki zdrowotnej i 300 zł kwoty wolnej, chociaż nie uwzględnia kosztów uzyskania przychodu (które nie robią dużej różnicy.

Jeśli dla kogoś to za dużo działań to przy przecięt ych uposażeniach, dla pr?ybliżonych wyliczeń możn idjąć 17%, lub jeśli ktoś woli przemnożyć przez 0,83
 
Można zawsze wziąć swoje brutto i netto z paska w SYKPIE i policzyć współczynnik :) przecież jak ktoś nie ma 26 lat to ma podatku 0

swoją droga jak ten twór SYKAP działa? Poprawili coś? bo ja się zalapalem tylko na początek jego dzialalania i wtedy to bylo, jakby to ująć bez brzydkich słów, kiczowato. . .
 
Można zawsze wziąć swoje brutto i netto z paska w SYKPIE i policzyć współczynnik :) przecież jak ktoś nie ma 26 lat to ma podatku 0

swoją droga jak ten twór SYKAP działa? Poprawili coś? bo ja się zalapalem tylko na początek jego dzialalania i wtedy to bylo, jakby to ująć bez brzydkich słów, kiczowato. . .
Nic sie nie zmienilo wg mnie.a paskow z uposazenia ja to tam nie widze
 
Nic sie nie zmienilo wg mnie.a paskow z uposazenia ja to tam nie widze
Należy wejść w zakładkę "pracownik", następnie wybrać "oświadczenia i wnioski" i "inne dokumenty". Wybieramy dokument z danego miesiąca (jest zabezpieczony hasłem pliku,podanym z prawej strony), a następnie "drukuj dokument". Dokument pokaże się po wpisaniu hasła :)
 
Należy wejść w zakładkę "pracownik", następnie wybrać "oświadczenia i wnioski" i "inne dokumenty". Wybieramy dokument z danego miesiąca (jest zabezpieczony hasłem pliku,podanym z prawej strony), a następnie "drukuj dokument". Dokument pokaże się po wpisaniu hasła :)
Dziekuje
 
Back
Do góry