uchodźcy na granicy

MrMagister

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
158
Nie potrafimy medialnie na arenie międzynarodowej wykorzystać nawet tego co oczywiście przechyla szalę na naszą stronę. Zabezpieczenie medialne mniej niż zero.

faja

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
126
W pierwszym poście napisałeś, że "CDU/CSU przegrało wybory najwyżej w historii".

Przegrali 10 mandatami.

Specjalnie też podałem kto się wzmocnił - Zieloni (nie AfD). Może coś ci do głowy wpadnie.
A ile mieli wcześniej mandatów?

whiteeagle

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
422
Swoich też za bardzo nie znam, bo jestem tylko specjalistą z mnożnikiem 2,048 (czyli dno)to nie muszę się spinać😁 W sumie nie wiedziałem, że celnik decyduje kogo wpuścić a kogo nie. To przez 15 lat źle robiłem, że wpuszczałem wszystkich bo już byli po kontroli paszportowej SG? I jak mógłbym kogoś zatrzymać bez ŚPB, poprosić, żeby sobie zawrócił😂? Kurde masakra😂. Składam samokrytykę😂.
Ale politycy partii rządzącej mówili, że jak tylko emigranci przejdą na oznaczone przejście to wszystko będzie dobrze, no to przeszli i co? A opozycja znów wali w rząd, jak w tamburyn.
Jak bardzo blisko mi do Twojej teorii, Kolego

sky

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
117

arkan

Użytkownik
Punkty reakcji
21
Miasto
east
A ile mieli wcześniej mandatów?
Na przykład.

1998rok.

CDU+CSU - 245 mandatów
SPD - 295 mandatów

Różnica 50 mandatów.

Najmniej w historii (gdyby zliczyć łącznie obie partie CDU+CSU) to 139 mandatów w 1949 roku.

Generalnie jest to jakaś tam statystyka. Pewnie bym olał temat gdyby kłamca AdamDworcow nie postawił kłamliwej tezy i następnie próbował argumentować ją wynikami wyborów do Bundestagu.

Co do tezy AdamDworcow.
Licząc na odrobinę refleksji dorzuciłem informacje o AfD (2017- 94 mandaty, 2021-83 mandaty) i Zielonych (2017- 67 mandatów, 2021- 118 mandatów). Oczywiście sprawa nie jest taka prosta, ale akurat tych uchodźców w wyborach 2021 nie widać, za to widać proekologiczne spojrzenie niemieckich wyborców.
Gdyby kryzys uchodźczy z 2015 roku miał negatywny wpływ na wybory do Bundestagu to już w 2017 CDU/CSU przegrałaby wybory (uzyskali wtedy łącznie 93 mandaty więcej od SPD).

Uczciwie należy dodać, że głosowanie do Bundestagu jest inne niż do naszego Sejmu. Tam Niemiec oddaje 2 głosy: jeden na kandydata, jeden na partię. Są pewne tego konsekwencje, ale to nie czas ani miejsce.

Ostatnia edycja:

sky

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
117

Ktoś mnie wcześniej zapytał "czy szkoda mi tych uchodźców czy migrantów". Tak, szkoda.... Szkoda ich również żołnierzom, strażnikom i policjantom pilnujących granicy. Jesteśmy tylko ludźmi... Dowódca żołnierzy z 11 lubuskiej trafnie to określił, oni nie są przeciwko tym co są przed nimi, lecz dbają o tych co są za nimi...

Ostatnia edycja:
Do góry