• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Tysiąc głosów w ankiecie protestacyjnej w niecały dzień

PRACOWNICY KAS

FUNKCJONARIUSZE SCS



Koleżanki i Koledzy!



Wczoraj (27.01.21 r.) rozpoczęło się referendum protestacyjne w KAS!


Do godziny 16:00 (28.01.2021 r.) oddano już 956 głosów.


915 popiera protest - 95,71%

17 Nie popiera - 1,7%

24 nie ma zdania - 2,51%


Informujcie o akcji w swoich komórkach, jednostkach, oddziałach. Przesyłajcie tę informację. Rozmawiajcie o tym ze swoimi Koleżankami i Kolegami w pracy i służbie.

Zagłosuj w ankiecie wchodząc na www.celnicy.pl. Tam znajdziesz także postulaty.

Głosujemy do 14.02.2021r.

POZDRAWIAM
SŁAWOMIR SIWY
ZZ CELNICY PL
 
Tak to bywa w połączonym proteście (funkcjonariusze i cywile).
Nawet jeśli wszyscy funkcjonariusze byliby na tak, to będzie to kilkanaście % całego KAS.
Nie wiem jak często strona celnicy.pl jest odwiedzana przez pracowników USów.
I nie chcę wcale dzielić naszych środowisk (część postulatów jest wspólna), tylko widać jak nas załatwili z tym KASowskim patchworkowym tworem.
Mam nadzieję, że ankieta jeszcze nabierze tempa.
 
Tak to bywa w połączonym proteście (funkcjonariusze i cywile).
Nawet jeśli wszyscy funkcjonariusze byliby na tak, to będzie to kilkanaście % całego KAS.
Nie wiem jak często strona celnicy.pl jest odwiedzana przez pracowników USów.
I nie chcę wcale dzielić naszych środowisk (część postulatów jest wspólna), tylko widać jak nas załatwili z tym KASowskim patchworkowym tworem.
Mam nadzieję, że ankieta jeszcze nabierze tempa.
Mogą odwiedzać też inni, niekoniecznie zainteresowani (nie KASowcy), lekko nie będzie :unsure:.
Większość ludzi niestety zawierzyła w poprawę w 2020 roku i nadal tkwi w ogłupieniu.o_O
 
Zawsze byłem zwolennikiem otwartości i dostępności forum. Ostatnimi czasy jednak dało się zauważyć, że przeważają tematy związane z naborami nad tymi związanymi z protestem, co mnie trochę w..... a. Forum nie powinno zastępować pracodawcy w dostarczaniu chętnym wiadomości o naborach. Tematy najważniejsze czyli protest powinny zawsze być na pierwszym miejscu, na górze dyskusji. Mam nadzieję, że osoby korzystające z forum, gdy już zostaną przyjęte to zapiszą się do Związku. To taka trochę kwestia przyzwoitości. Mam taką propozycję, żeby na forum przy nicku pojawiała się informacja czy forumowicz jest członkiem Związku, a podczas rejestracji na forum, żeby przy weryfikacji maila automatycznie była wysyłana deklaracja przystąpienia do Związku. Dzięki temu będzie można przekonywać nienależących forumowiczów do zapisywania się, zwłaszcza młodych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zawsze byłem zwolennikiem otwartości i dostępności forum. Ostatnimi czasy jednak dało się zauważyć, że przeważają tematy związane z naborami nad tymi związanymi z protestem, co mnie trochę wkurwia. Forum nie powinno zastępować pracodawcy w dostarczaniu chętnym wiadomości o naborach. Tematy najważniejsze czyli protest powinny zawsze być na pierwszym miejscu, na górze dyskusji. Mam nadzieję, że osoby korzystające z forum, gdy już zostaną przyjęte to zapiszą się do Związku. To taka trochę kwestia przyzwoitości. Mam taką propozycję, żeby na forum przy nicku pojawiała się informacja czy forumowicz jest członkiem Związku, a podczas rejestracji na forum, żeby przy weryfikacji maila automatycznie była wysyłana deklaracja przystąpienia do Związku. Dzięki temu będzie można przekonywać nienależących forumowiczów do zapisywania się, zwłaszcza młodych.
No, niekoniecznie.
Jeżeli są osoby zainteresowane działalnością związkową to pewnie znajdą drogę do związku.
Pewnie są też związkowcy z innych ZZ, którzy popierają protest (niekoniecznie zainteresowani ZZ celników)
Niezwiązkowcy z wyboru raczej będą stanowić większość i to od nich będzie zależeć siła protestu.
Pozdrawiam. (y) p.s. Jestem "za" od MAJA, stary skarbowiec.:alien:
....i jakoś zapomniano o sprawach warunków pracy/służby:(
 
Tak to bywa w połączonym proteście (funkcjonariusze i cywile).
Nawet jeśli wszyscy funkcjonariusze byliby na tak, to będzie to kilkanaście % całego KAS.
Nie wiem jak często strona celnicy.pl jest odwiedzana przez pracowników USów.
I nie chcę wcale dzielić naszych środowisk (część postulatów jest wspólna), tylko widać jak nas załatwili z tym KASowskim patchworkowym tworem.
Mam nadzieję, że ankieta jeszcze nabierze tempa.
Cóż połączono byty, podzielono środowiska.....Kiedy było przyzwolenie??? 2008, 2009 ??? 2014 ?
Ciężko będzie odbudować wspólne działanie ZZ przeciw MF.
 
Zawsze byłem zwolennikiem otwartości i dostępności forum. Ostatnimi czasy jednak dało się zauważyć, że przeważają tematy związane z naborami nad tymi związanymi z protestem, co mnie trochę wkurwia. Forum nie powinno zastępować pracodawcy w dostarczaniu chętnym wiadomości o naborach. Tematy najważniejsze czyli protest powinny zawsze być na pierwszym miejscu, na górze dyskusji. Mam nadzieję, że osoby korzystające z forum, gdy już zostaną przyjęte to zapiszą się do Związku. To taka trochę kwestia przyzwoitości. Mam taką propozycję, żeby na forum przy nicku pojawiała się informacja czy forumowicz jest członkiem Związku, a podczas rejestracji na forum, żeby przy weryfikacji maila automatycznie była wysyłana deklaracja przystąpienia do Związku. Dzięki temu będzie można przekonywać nienależących forumowiczów do zapisywania się, zwłaszcza młodych.
Jeśli chodzi o drugą część Twojej wypowiedzi, to pomysł uważam za godny rozważenia.
Nie zgodzę się jednak z rozróżnianiem wątków na mniej lub bardziej ważne. Dla jednego najważniejsze będą właśnie sprawy związane z naborem, dla innych natomiast sprawy emerytur, ucywilnień czy podwyżek. Przecież wątki są rozdzielone. Jeśli nie interesuje mnie wątek o egzaminie z języka czy ZKZ to nie wchodzę w te wątki. Każdy może czytać tylko to co go interesuje. A, że młodzi są dzisiaj "bardziej internetowi" to też częściej komunikują się w ten własnie sposób. jest ich coraz więcej, stąd może powstać wrażenie ich nadaktywności. Ilość tych tematów (związanych z naborami) może być trochę irytująca bo pytania się powielają, ale tutaj ADMIN mógłby łączyć te wątki, a bardziej szczegółowe, takie jak np nabór w IAS X, przenosić na forum IAS X.
A ważne wątki są przecież "przypinane" na górze strony, jeśli admin tak zadecyduje.
 
Kurcze blade, ja też nie wypełniłem. Wyskoczył komunikat aby wyłączyć oprogramowanie blokujące reklamy, to je wyłączyłem i nie mogę znaleźć ankiety.:(
 
FB_IMG_1531664220165.jpg
 
Szkoda że nasi koledzy nie wypełniają ankiety. Jest nas ponad 10 tys a ankiet trochę mniej. Przypominałem u siebie ale kto ją wypełnił tego nie wiem. Ale jak rozmawiam z nimi to każdy niezadowolony. Z tym że u mnie nie ma nikogo poniżej 10 lat służby.
 
Jeśli chodzi o drugą część Twojej wypowiedzi, to pomysł uważam za godny rozważenia.
Nie zgodzę się jednak z rozróżnianiem wątków na mniej lub bardziej ważne. Dla jednego najważniejsze będą właśnie sprawy związane z naborem, dla innych natomiast sprawy emerytur, ucywilnień czy podwyżek. Przecież wątki są rozdzielone. Jeśli nie interesuje mnie wątek o egzaminie z języka czy ZKZ to nie wchodzę w te wątki. Każdy może czytać tylko to co go interesuje. A, że młodzi są dzisiaj "bardziej internetowi" to też częściej komunikują się w ten własnie sposób. jest ich coraz więcej, stąd może powstać wrażenie ich nadaktywności. Ilość tych tematów (związanych z naborami) może być trochę irytująca bo pytania się powielają, ale tutaj ADMIN mógłby łączyć te wątki, a bardziej szczegółowe, takie jak np nabór w IAS X, przenosić na forum IAS X.
A ważne wątki są przecież "przypinane" na górze strony, jeśli admin tak zadecyduje.
i właśnie o to chodzi, że kiedy pada hasło o akcji protestacyjnej dla jednych ważniejsze są emerytury dla innych podwyżki dla innych jeszcze coś innego. Uważam, że teraz nie ma innego ważniejszego tematu dla Służby. Przeraża mnie to, że ludzie tak nie myślą.
 
Szkoda że nasi koledzy nie wypełniają ankiety. Jest nas ponad 10 tys a ankiet trochę mniej. Przypominałem u siebie ale kto ją wypełnił tego nie wiem. Ale jak rozmawiam z nimi to każdy niezadowolony. Z tym że u mnie nie ma nikogo poniżej 10 lat służby.
Owszem, to smutne. 😔
Tym bardziej, że ankietę wypełniają też cywile (nie myślę tylko o "ucywilnionych") ...
 
Faktycznie, to smutne. Ja już pierwszego dnia wypełniłam, zajęło to 3 sek. Dziwne jest, że tak mało funków wypełniło ankietę, ale w ostatnich dniach potrafią więcej czasu poświęcić na wypełnianie pozwu do sądu ws ZUS wg wzoru z celnicy.pl. Wniosek: ewentualna kasa bez własnego udziału - wypełniam, ewentualna ankieta, gdzie muszę wskazać ewentualny mój udział - nie mam czasu na wypełnienie !!!
 
Wysłałem do wszystkich swoich znajomych informację o ankiecie, i otrzymałem kilka odpowiedzi že problem stwarza wyskakujący komunikat o blokadzie wysyłki ankiety, tutaj ukłon do admina. Ludki którzy nie potrafią sobie z tym poradzić nie przyznają się do tego i to może być jednym z powodów małej frekwencji.

Ps. Admin napisz proszę do mnie na priv
 
Back
Do góry