• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Trzynastka 2022

"Trzynasta pensja powinna być wypłacona do końca marca roku następującego po tym, w którym przysługuje pracownikowi dodatkowe wynagrodzenie. Jeśli pracodawca (cały czas mówimy tu o sferze budżetowej) nie dotrzyma tego terminu, poniesie karę finansową. "


"Dodatkowe wynagrodzenie roczne powinno być wypłacone do końca marca roku następnego, następującego po przepracowanym roku. Niedotrzymanie tego terminu może się wiązać z karą grzywny oraz odpowiedzialnością za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Jeśli jednak prawo do trzynastki wynika z przepisów określonych w wewnętrznym regulaminie danego zakładu pracy, wówczas pracodawca może wskazać dowolny termin wypłaty dodatkowego wynagrodzenia."


Ptaszki ćwierkają, że do marca ale zobaczymy czy ministerstwo fajansu faktycznie obroni się złotą ręką i w tym przypadku...
 
"Trzynasta pensja powinna być wypłacona do końca marca roku następującego po tym, w którym przysługuje pracownikowi dodatkowe wynagrodzenie. Jeśli pracodawca (cały czas mówimy tu o sferze budżetowej) nie dotrzyma tego terminu, poniesie karę finansową. "


"Dodatkowe wynagrodzenie roczne powinno być wypłacone do końca marca roku następnego, następującego po przepracowanym roku. Niedotrzymanie tego terminu może się wiązać z karą grzywny oraz odpowiedzialnością za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Jeśli jednak prawo do trzynastki wynika z przepisów określonych w wewnętrznym regulaminie danego zakładu pracy, wówczas pracodawca może wskazać dowolny termin wypłaty dodatkowego wynagrodzenia."


Ptaszki ćwierkają, że do marca ale zobaczymy czy ministerstwo fajansu faktycznie obroni się złotą ręką i w tym przypadku...
chodziło mi o konkrety z finansów a nie cytat z przepisów :(
 
w wielu "zakładach pracy" trzynastka została już zapłacona z powodu "nowego ładu" zwanego przez niektórych "dantejskim burdelem"
 
Trzynastka trzynastką ale co z naszymi tzw. podwyżkami? Coś się dzieje w tym temacie? Związki rozmawiają z dyr.? Jakieś propozycje podziału?
 
@Miś Uszatek też bym chciał aby był to luty. MF płaci 15.02. Reszta musi grzecznie poczekać. No cóż, co wolno wojewodzie ... .
 
Jak zwykle prace trwają nad tym jak nas wyd…mać
Przecież już w tamtym raku było wiadomo ile podwyżki dostaniemy. Tak ciężko jest rozdysponować? Ja wiem ze dostaniemy wyrównanie od stycznia ale czy nie można wcześniej tego rozdzielić? Takie tęgie głowy siedzą w MF a prostej jałmużny nie potrafią podzielić
 
@marcin555 co mają dzielić, jak MF wydał polecenie aby w pierwszej kolejności pieniądze przeznaczyć na etaty dla nowo zatrudnionych. Gazeta Prawna już to ogłosiła.
 
Trzynastki przysługują za przepracowane minimum pół roku? Jeśli w ubiegłym roku przepracowałem 5 miesięcy (rozpoczęcie służby w sierpniu), to się nie łapię?
 
Trzynastki przysługują za przepracowane minimum pół roku? Jeśli w ubiegłym roku przepracowałem 5 miesięcy (rozpoczęcie służby w sierpniu), to się nie łapię?
Ustawa o KAS - Art. 242. 1. Funkcjonariuszowi za służbę pełnioną w danym roku kalendarzowym przysługuje nagroda roczna w wysokości 1/12 uposażenia, uposażenia chorobowego i uposażenia za przedłużony czas służby otrzymanego w roku kalendarzowym, za który nagroda przysługuje.
2. Nagroda roczna przysługuje, jeżeli funkcjonariusz w danym roku kalendarzowym pełnił służbę przez okres co najmniej 6 miesięcy kalendarzowych. (...)
 
Back
Do góry