• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Szkolenie praktyczne??

Asoka

Nowy użytkownik
Dołączył
30 Styczeń 2020
Posty
12
Punkty reakcji
2
jestem już na końcówce rekrutacji. Czuje się trochę mało doinformowana.. Nie znam jeszcze miejsca pełnienia służby, nie wiem kiedy je poznam.. Kolejna sprawa która mnie nurtuje to szkolenie po przyjęciu do służby, a mianowicie ile trwa ?? W ustawie nie ma konkretów. Czy możecie udzielić mi takich inf.
 
Szkolenie praktyczne to wpuszczenie na głęboką wodę w dziale, do którego cie przydzielą. ;) :p
 
A na poważnie ja miałem tak że praktycznie przez pierwsze 3 miesiące to siedziałem i gapiłem się w ściany (mimo usilnych starań o to żeby mi ktoś coś pokazał/nauczył). Potem tygodniowe szkolenie teoretyczne, z którego nic nie wynika, a w dalszej kolejności pojedyncze wyjazdy na kursy/szkolenia w zależności od komórki w jakiej będziesz. Generalnie jak się sama nie upomnisz o to żeby ktoś ci coś pokazał/nauczył i sama nie będziesz dociekać to nikt na szkoleniu ci tego nie wyjaśni za bardzo. Ale wszystko zależy na jakich trafisz współpracowników i przełożonego ja akurat tak trafiłem że mi robotę pokazali jak się wykonuje, ale wiem że nie zawsze i wszędzie tak jest.
 
A na poważnie ja miałem tak że praktycznie przez pierwsze 3 miesiące to siedziałem i gapiłem się w ściany (mimo usilnych starań o to żeby mi ktoś coś pokazał/nauczył). Potem tygodniowe szkolenie teoretyczne, z którego nic nie wynika, a w dalszej kolejności pojedyncze wyjazdy na kursy/szkolenia w zależności od komórki w jakiej będziesz. Generalnie jak się sama nie upomnisz o to żeby ktoś ci coś pokazał/nauczył i sama nie będziesz dociekać to nikt na szkoleniu ci tego nie wyjaśni za bardzo. Ale wszystko zależy na jakich trafisz współpracowników i przełożonego ja akurat tak trafiłem że mi robotę pokazali jak się wykonuje, ale wiem że nie zawsze i wszędzie tak jest.

Współczuję tej trzymiesięcznej bezczynności

Ja pierwsze 3 dni pobierałem sorty - były jeszcze magazyny izbowe, robiłem legitymację i upoważnienia, kołek, plombownicę itp., w wolnych chwilach przepisy...

4 dnia służba ze starszym kolegą, a od 5 dnia samodzielnie...
 
A na poważnie ja miałem tak że praktycznie przez pierwsze 3 miesiące to siedziałem i gapiłem się w ściany (mimo usilnych starań o to żeby mi ktoś coś pokazał/nauczył). Potem tygodniowe szkolenie teoretyczne, z którego nic nie wynika, a w dalszej kolejności pojedyncze wyjazdy na kursy/szkolenia w zależności od komórki w jakiej będziesz. Generalnie jak się sama nie upomnisz o to żeby ktoś ci coś pokazał/nauczył i sama nie będziesz dociekać to nikt na szkoleniu ci tego nie wyjaśni za bardzo. Ale wszystko zależy na jakich trafisz współpracowników i przełożonego ja akurat tak trafiłem że mi robotę pokazali jak się wykonuje, ale wiem że nie zawsze i wszędzie tak jest.
A TO SPOKO, bo obawiałam się jakiegoś wyjazdu na szkołę, coś w stylu szkoły policji ... ulga . Dziękuje ze informację
 
@Asoka uwierz mi, że to szkolenie podniosło by poziom nowo przyjetych przynajmniej na oczekiwany w tego typu służbie. Nie każdy poradzi sobie, kiedy go rzucą na głęboką wodę.

Skandalem jest, ze ta służba nie ma kursu podstawowego.
Policja ma, SG ma, nawet ITD ma...
 
Powinien być normalny kurs ok 4-6 miesięcy (teoria, praktyka, śpb+strzelanie, zajęcia z WFu, j. obcy + ze wszystkiego egzamin) zaraz po przyjściu do służby, potem praktyka do czasu mianowania do stałej w komórkach takich jak realizacja(mobilni)/OC/dozór następnie po mianowaniu do służby stałej dla tych co chcą i się nadają przeniesienie do DS, Operacyjnych albo "twardej realizacji" oczywiście po odpowiednim kursie dla danego rodzaju komórek, tzn szkolenie specjalistyczne osobno dla DS operacyjnych i realizacji i to takie z 3 miesiące.

Powinien powstać ośrodek szkolenia funkcjonariuszy SCS.
 
Asoka[/USER]

Dla ciebie ulgą bo jechać nigdzie nie trzeba ale uwierz mi i kolego że ulgi nie będziesz mieć, bo każdy ma gdzieś to czy ty umiesz albo nie , masz umieć a jak się nauczysz i kiedy to każdy łącznie z górą ma to w du..e więc niestety jeśli chcesz co kolwiek kumać to musisz sama działać , jeśli liczysz że przejdzie coś takiego ja nie wiem ja nie umiem bo nikt mi nie pokazał nie nauczył to nie przejdzie, w tej firmie wymaga się wszystkiego bez szkoleń i przygotowania taki mamy klimat
 
A TO SPOKO, bo obawiałam się jakiegoś wyjazdu na szkołę, coś w stylu szkoły policji ... ulga . Dziękuje ze informację

Dramat. Tak jak pisałem, któryś sort po SG, Policji, wojsku 🤫
Praca 7-15, bez stresu, dobrze płacą, najlepiej zajść w ciąże od razu...
 
Ja wolałbym jechać raz a porządnie w znanym terminie a nie kilka razy w ciągu roku na jakieś pierdoły a w dodatku o terminie wyjazdu dowiadywać się 2 dni przed wyjazdem.
 
Trochę wprowadzacie koleżanke kandydatkę w błąd, twierdząc, że nie ma szkolenia podstawowego.
Przecież jest ZKC (czy jak tam sie teraz nazywa). Kilka tygodniowych lub dłuższych wyjazdów, do tego np szkolenie na broń 2 tygodnie (może też być wyjazdowe).
Najlepiej jakby jakieś szczególy dotyczące długości i zasad "szkolenia podstawowego" podał jakiś f-sz w służbie przygotowawczej, który jest w trakcie takiego szkolenia lub świeżo po.
 
@PJS Nie porównywa bym ZKZ do szkoleń w innych służbach. U Nas w ramach ZKZ to 2 szkolenia wyjazdowe (2tyg. + 1 tydz.).
W innych służbach liczy je się w miesiącach, gdzie jesteś skoszarowany daleko od Mamy ;)


W SCS jest to śmiech na sali. Późniejsze kursy "uzupełniające" to kwintesencja polityki szkoleniowej.

edit. Jeszcze jest 1 tydz. z języka. O ile nie namieszałem.
 
Ostatnia edycja:
Nie próbowałem nawet porównywać naszego ZKC z kursami podstawowymi innych służb.
Z wpisów można było wywnioskować, że nie ma żadnego wyjazdowego szkolenia, a to nie jest prawda.
@Lama o taką knkretną informację jak Twoja chodziło.
 
@PJS Nie porównywa bym ZKZ do szkoleń w innych służbach. U Nas w ramach ZKZ to 2 szkolenia wyjazdowe (2tyg. + 1 tydz.).
W innych służbach liczy je się w miesiącach, gdzie jesteś skoszarowany daleko od Mamy ;)


W SCS jest to śmiech na sali. Późniejsze kursy "uzupełniające" to kwintesencja polityki szkoleniowej.

Jeszcze jest tygodniowe szkolenie podstawowe, gdzie przez tydzień funkcjonariusze "szkolą" się wraz z cywilami ze skarbówki o funkcjonowaniu KAS.
 
@ZS_1 Tak, tylko to jest szkolenie, które przechodzi każdy kto ma należeć do korpusu służby cywilnej. U Nas stwierdzili, że wsadzą w to od razu funków. A co.
 
Jeszcze jest tygodniowe szkolenie podstawowe, gdzie przez tydzień funkcjonariusze "szkolą" się wraz z cywilami ze skarbówki o funkcjonowaniu KAS.
Tak to jest porażka i największe gówno funkcjonariusze uczas się o służbie cywilnej wraz z nowymi pracownikami skarbówek w dodatku zdają egzamin na końcu z nie swojej ustawy bo z przepisów ustawy służby cywilnej a co gorsza uczą się podatku Wat i pit funkcjonariusze, zamiast uczyć się ustawy swojej obowiązków, etosu służby to jakieś barany wrzucili wszytko do jednego worka powinno ich się dyscyplinarnie zwalniać za sabotaż na służbie państwowej...
 
jestem już na końcówce rekrutacji. Czuje się trochę mało doinformowana.. Nie znam jeszcze miejsca pełnienia służby, nie wiem kiedy je poznam.. Kolejna sprawa która mnie nurtuje to szkolenie po przyjęciu do służby, a mianowicie ile trwa ?? W ustawie nie ma konkretów. Czy możecie udzielić mi takich inf.

Co rozumiesz przez końcówkę rekrutacji ? Ja rozmowę kwalifikacyjną odbyłem 08.01.2020. Pierwsze badania na komisji mam w połowie sierpnia a ankietę bezpieczeństwa złożyłem w połowie lutego, której wyników do tej pory nie znam. Nawet nie jestem w stanie przewidzieć ewentualnego przyjęcia do służby. Dokumenty na nabór złożyłem we wrześniu zeszłego roku.
 
Asoka[/USER]

Dla ciebie ulgą bo jechać nigdzie nie trzeba ale uwierz mi i kolego że ulgi nie będziesz mieć, bo każdy ma gdzieś to czy ty umiesz albo nie , masz umieć a jak się nauczysz i kiedy to każdy łącznie z górą ma to w du..e więc niestety jeśli chcesz co kolwiek kumać to musisz sama działać , jeśli liczysz że przejdzie coś takiego ja nie wiem ja nie umiem bo nikt mi nie pokazał nie nauczył to nie przejdzie, w tej firmie wymaga się wszystkiego bez szkoleń i przygotowania taki mamy klimat


Ulga z tego względu, że musiałabym logistycznie wszytko poukładać w związku z jakimś dłuższym wyjazdem... Ale uważam, że jak najbardziej szkolenie powinno być...
 
Co rozumiesz przez końcówkę rekrutacji ? Ja rozmowę kwalifikacyjną odbyłem 08.01.2020. Pierwsze badania na komisji mam w połowie sierpnia a ankietę bezpieczeństwa złożyłem w połowie lutego, której wyników do tej pory nie znam. Nawet nie jestem w stanie przewidzieć ewentualnego przyjęcia do służby. Dokumenty na nabór złożyłem we wrześniu zeszłego roku.

Jestem po rozmowie (2tygodnie temu), w poniedziałek składam ankietę i odbieram skierowanie na badania.
Wydaje mi się, że to już końcówka 😆
 
Back
Do góry