• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

STUDIA, A PRACA

Ve_ra

Nowy użytkownik
Dołączył
22 Wrzesień 2020
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mam pytanie odnośnie studiów.
Otóż chodzi mi o to, czy mogę składać dokumenty do służby celnej i czy w ogóle mogę się dostać jeśli podejmę studia od października zaocznie lub stacjonarnie o profilu bezpieczeństwa narodowego?? Czy też aby dostać się do służby celnej nie mogę studiować ( w sensie albo praca albo studia). Czy to nie ma znaczenia?
Jeśli ktoś jest wstanie podzielić się taka informacją to będę wdzięczna.
 
Mam pytanie odnośnie studiów.
Otóż chodzi mi o to, czy mogę składać dokumenty do służby celnej i czy w ogóle mogę się dostać jeśli podejmę studia od października zaocznie lub stacjonarnie o profilu bezpieczeństwa narodowego?? Czy też aby dostać się do służby celnej nie mogę studiować ( w sensie albo praca albo studia). Czy to nie ma znaczenia?
Jeśli ktoś jest wstanie podzielić się taka informacją to będę wdzięczna.
Na studia przysługuje za zgoda pracodawcy (no przynajmniej tek było) 28 dni dodatkowego płatnego urlopu. Ale studia nie będą wytłumaczeniem są obok pracy. nie sadzę by przeszkadzało że studiujesz. Zacznie przeszkadzać gdy studia zaczną Ci przeszkadzać w obowiązkach. Z drugiej strony bardziej branżowe prawo czy ekonomia, księgowość (w sprawach celnych to chyba ze studiami raczej słabo, niby coś koło logistyki) mogą być bardziej pomocne a te dwa pierwsze kierunki są warunkiem do wyższych stanowisk ale podobno to nie reguła.
 
uczyć się zawsze warto. ale jak sieto chce związać z rozwojem zawodowym to trzeba wybierać właściwe kierunki.
 
Padło jeszcze pytanie o studia stacjonarne.
Takiej formy studiów nie połączysz ze służbą.
Z zaocznymi też może być problem jeśli relacje z przełożonym są słabe. Nie zawsze co drugi weekend musi być wolny.
 
Zdaje sobie z tego sprawę. Wiem, ze zależy też od uczelni, jeśli pracuję to mogę mieć 50 % obecności. Mam to na uwadze, że tak może być bądź też tak nie będzie.. Cóż... przynajmniej wiem mniej więcej na czym stoję. Dzięki za informacje!
Wolę postawić pracę na pierwszym miejscu, a studia na drugim, biorę też pod uwagę to, że mogę nie dostać się do służby, a zapisanie się na studia przepadną...
 
Back
Do góry