• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Staż, jako jeden z elementów wzrostu uposażeń

"Szef NSZZ Policjantów ocenił przy tym, że ministerstwo “wykonało ruch we właściwym kierunku”. “Z perspektywy związkowej najważniejsze jest to, że minister Kamiński wykonał pierwszy krok w stronę tego, co postulujemy od dawna. Żeby uposażenia rosły progresywnie, czyli razem ze stażem służby” – powiedział."

ZZ Celnicy PL jako jedyny Związek stara się zwrócić uwagę w dialogu z MF i innymi ZZ na to samo.

Tak jak pisaliśmy wielokrotnie. Kierunek działań do wprowadzenia ścieżki awansu i kariery zawodowej i wysokie mnożniki dla początkujących w służbie/pracy to inicjatywy, które zapoczątkował i wdrożył ZZ Celnicy PL(minimalne mnożniki w siatce płac to robota naszego ZZ, za co byliśmy krytykowani na różnych forach internetowych innych ZZ).

Związek stale podkreśla i tłumaczy to decydentom w MF, że na organizację trzeba patrzeć całościowo i nie może być sytuacji takiej, że ktoś po 10, 15 czy 20 latach służby na stanowisku specjalisty czy 6 latach na stanowisku referenta czy np. po 8 czy 10 latach będąc wciąż st. referentem będzie miał taki sam lub bardzo zbliżony mnożnik, jak ktoś kto dopiero zakończył służbę przygotowawczą, czy podpisał umowę na czas nieokreślony w przypadku pracowników.

To jest skrajnie demotywujące, zarówno dla tych początkujących, bo nie widzą już dalszej perspektywy kariery zawodowej skoro zarabiają tyle co ich Koledzy z wieloletnim doświadczeniem, jak i dla tych ze stażem, czego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Powyższe potwierdziła ankieta przeprowadzona na grupie na FB.
Wzięło w niej udział 1134 funkcjonariuszy. 93% uważa, że nie powinni mieć takich samych mnożników do podstawy (uposażenie zasadnicze).

MF wciąż nie dał jednak sygnału, że to zrozumiał.

Oczywiście wzrost nie powinien zależeć tylko od stażu, ale także od jakości i terminowości realizowanych zadań. A zatem należy dokonać sprzężenia z systemem ocen okresowych, który oczywiście trzeba zmodyfikować, dając prawo do wniesienia pozwu do Sądu od oceny okresowej.

Jeżeli realizujesz dobrze nałożone na Ciebie zadania, można na Tobie polegać, że zrobisz wszystko jak należy i na czas, nie masz prawomocnych dyscyplinarek i jesteś od lat oceniany na poziomie oczekiwań, to nie ma uzasadnienia by nie awansować na uposażeniu wraz ze stażem.

To takie proste. Jest jednak kilka procent w środowisku, którzy uważają inaczej. Jest też MF po tej stronie. Mają oczywiście prawo i szanujemy te głosy i wsłuchujemy się w każdą merytoryczną uwagę płynącą od Nich.

 
Dzień dobry.
Pozwoliłam sobie zarejestrować, aby napisać kilka słów jak wygląda sprawa stanowisk i stażu w US na moim przykładzie.
Pracuję w us od 1989r. a więc już 34 lata. Do emerytury mam jeszcze 5 lat. Po 10 latach pracy awansowałam na starszego komisarza skarbowego. Odkąd wprowadzili KAS zostałam kontrolerem skarbowym i pracuję na tym stanowisku do dzisiaj. Nie mam możliwości awansu na wyższe stanowisko. Pracuję od 2011r. w komórce SPV i prowadzę postępowania podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, CIT oraz VAT. Mam doświadczenie w tym co robię i bardzo angażuję się w każdą sprawę, którą prowadzę. Po zrównaniu mnożników osoba, która ma niewielki staż na takim stanowisku jak moje będzie zarabiać tyle co ja. Takich osób w naszym kraju jest wiele i zwracam się do Pana Przewodniczącego o zwrócenie uwagi szefowi KAS na takich, długoletnich pracowników, którym zamknięto drogę awansu stanowiskowego. My daliśmy skarbowości wiele lat pracy, doświadczenia, zaangażowania, a zabrano nam wszystko na co pracowaliśmy i....... motywację.
Pozdrawiam.
 
Dzień dobry.
Pozwoliłam sobie zarejestrować, aby napisać kilka słów jak wygląda sprawa stanowisk i stażu w US na moim przykładzie.
Pracuję w us od 1989r. a więc już 34 lata. Do emerytury mam jeszcze 5 lat. Po 10 latach pracy awansowałam na starszego komisarza skarbowego. Odkąd wprowadzili KAS zostałam kontrolerem skarbowym i pracuję na tym stanowisku do dzisiaj. Nie mam możliwości awansu na wyższe stanowisko. Pracuję od 2011r. w komórce SPV i prowadzę postępowania podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, CIT oraz VAT. Mam doświadczenie w tym co robię i bardzo angażuję się w każdą sprawę, którą prowadzę. Po zrównaniu mnożników osoba, która ma niewielki staż na takim stanowisku jak moje będzie zarabiać tyle co ja. Takich osób w naszym kraju jest wiele i zwracam się do Pana Przewodniczącego o zwrócenie uwagi szefowi KAS na takich, długoletnich pracowników, którym zamknięto drogę awansu stanowiskowego. My daliśmy skarbowości wiele lat pracy, doświadczenia, zaangażowania, a zabrano nam wszystko na co pracowaliśmy i....... motywację.
Pozdrawiam.
Jeszcze nie zauważyłeś że skarbowość to stan umysłu. Jesteś zbyt roszczeniowy ciesz się że masz gdzie tyrac tu nikomu nie zależy na doświadczeniu i zaangazowaniu
 
Dzień dobry.
Pozwoliłam sobie zarejestrować, aby napisać kilka słów jak wygląda sprawa stanowisk i stażu w US na moim przykładzie.
Pracuję w us od 1989r. a więc już 34 lata. Do emerytury mam jeszcze 5 lat. Po 10 latach pracy awansowałam na starszego komisarza skarbowego. Odkąd wprowadzili KAS zostałam kontrolerem skarbowym i pracuję na tym stanowisku do dzisiaj. Nie mam możliwości awansu na wyższe stanowisko. Pracuję od 2011r. w komórce SPV i prowadzę postępowania podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, CIT oraz VAT. Mam doświadczenie w tym co robię i bardzo angażuję się w każdą sprawę, którą prowadzę. Po zrównaniu mnożników osoba, która ma niewielki staż na takim stanowisku jak moje będzie zarabiać tyle co ja. Takich osób w naszym kraju jest wiele i zwracam się do Pana Przewodniczącego o zwrócenie uwagi szefowi KAS na takich, długoletnich pracowników, którym zamknięto drogę awansu stanowiskowego. My daliśmy skarbowości wiele lat pracy, doświadczenia, zaangażowania, a zabrano nam wszystko na co pracowaliśmy i....... motywację.
Pozdrawiam.
No właśnie, zrównanie mnożników z punktu widzenia pracowników posiadających konkretny dorobek zawodowy, nie jest sprawiedliwe. Niby dlaczego pozostali mają płacić za zaniedbania płacowe zarządzających organizacją ? Wszystkim po równo - już to kiedyś słyszeliśmy.
 
No właśnie, zrównanie mnożników z punktu widzenia pracowników posiadających konkretny dorobek zawodowy, nie jest sprawiedliwe. Niby dlaczego pozostali mają płacić za zaniedbania płacowe zarządzających organizacją ? Wszystkim po równo - już to kiedyś słyszeliśmy.
Siebie pewnie nie zaniedbują ale co ja tam wiem
 
Dzień dobry.
Pozwoliłam sobie zarejestrować, aby napisać kilka słów jak wygląda sprawa stanowisk i stażu w US na moim przykładzie.
Pracuję w us od 1989r. a więc już 34 lata. Do emerytury mam jeszcze 5 lat. Po 10 latach pracy awansowałam na starszego komisarza skarbowego. Odkąd wprowadzili KAS zostałam kontrolerem skarbowym i pracuję na tym stanowisku do dzisiaj. Nie mam możliwości awansu na wyższe stanowisko. Pracuję od 2011r. w komórce SPV i prowadzę postępowania podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, CIT oraz VAT. Mam doświadczenie w tym co robię i bardzo angażuję się w każdą sprawę, którą prowadzę. Po zrównaniu mnożników osoba, która ma niewielki staż na takim stanowisku jak moje będzie zarabiać tyle co ja. Takich osób w naszym kraju jest wiele i zwracam się do Pana Przewodniczącego o zwrócenie uwagi szefowi KAS na takich, długoletnich pracowników, którym zamknięto drogę awansu stanowiskowego. My daliśmy skarbowości wiele lat pracy, doświadczenia, zaangażowania, a zabrano nam wszystko na co pracowaliśmy i....... motywację.
Pozdrawiam.
Witaj, z tego co piszesz diagnozuję, że w 2017 r. otrzymałaś lub przyjęłaś propozycję pracy na stanowisku kontrolera skarbowego w ramach reformy KAS? Jeżeli tak to czy wiązało się to z tym, że posiadasz wykształcenie średnie, bo z tego co wiem to jest maksymalne stanowisko dla osoby z wykształceniem średnim.
Powiedz, czy przez te 6 lat zrobiłaś chociażby licencjata z jakiegokolwiek kierunku, aby móc dalej awansować...? Jeżeli nie to masz odpowiedź dlaczego dalej nie możesz awansować.
 
Back
Do góry