• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SPRAWY SKŁADEK ZUS

ZZ Celnicy PL informuje, że w sprawach ZUS pojawiły się już pozytywne dla nas orzeczenia Sądów I instancji, zgodne z orzeczeniem jakie jest już prawomocne Sądu Apelacyjnego w Szczecinie (wyrok z dnia 27 czerwca 2019, sygn. III AUa 84/19, LEX nr 2719350).

Taka linia orzecznicza jest utrzymywana także już w czterech innych okręgach.
M.in. wyroki Sądu Okręgowego w Olsztynie sygn. akt. IV U/1491/20, IV U 1510/20, IV U 1576/20 i wiele innych oraz w Sądu Okręgowego w Suwałkach III U 870/20 i III U 896/20, Sądu Okręgowego w Legnicy V U 3632/20, Sądu Okręgowego w Bydgoszczy VI U 2410/20.

Dopisujcie te sygnatury do pism i odwołań. Zasypujcie DIAS wezwaniami. Oczekujemy na wzór pozwu, który będzie opublikowany. Niech nikt nie ryzykuje, że organy ustąpią i otrzyma zwrot nienależnie pobranych składek dzięki działaniom innych, gdyż organy piszą, że każdy wyrok jest w sprawie indywidualnej. Takie niestety jak dotąd jest ich podejście. Roszczenie niebawem Wam się przedawni, dlatego, aby tego uniknąć składajcie wezwania do DIAS i następnie pozwy. Jeżeli ZUS rozstrzygnął komuś merytorycznie, to także się odwołujcie. Wzór jest dostępny w komunikacie, tylko uzupełnijcie go o dodatkowe ww. orzecznictwo https://celnicy.pl/threads/nienalezne-skladki-zus.16955/
Sygnalizujcie, jeśli jest już także orzecznictwo w innych okręgach.
 
ZZ Celnicy PL informuje, że w sprawach ZUS pojawiły się już pozytywne dla nas orzeczenia Sądów I instancji, zgodne z orzeczeniem jakie jest już prawomocne Sądu Apelacyjnego w Szczecinie (wyrok z dnia 27 czerwca 2019, sygn. III AUa 84/19, LEX nr 2719350).

Taka linia orzecznicza jest utrzymywana także już w czterech innych okręgach.
M.in. wyroki Sądu Okręgowego w Olsztynie sygn. akt. IV U/1491/20, IV U 1510/20, IV U 1576/20 i wiele innych oraz w Sądu Okręgowego w Suwałkach III U 870/20 i III U 896/20, Sądu Okręgowego w Legnicy V U 3632/20, Sądu Okręgowego w Bydgoszczy VI U 2410/20.

Dopisujcie te sygnatury do pism i odwołań. Zasypujcie DIAS wezwaniami. Oczekujemy na wzór pozwu, który będzie opublikowany. Niech nikt nie ryzykuje, że organy ustąpią i otrzyma zwrot nienależnie pobranych składek dzięki działaniom innych, gdyż organy piszą, że każdy wyrok jest w sprawie indywidualnej. Takie niestety jak dotąd jest ich podejście. Roszczenie niebawem Wam się przedawni, dlatego, aby tego uniknąć składajcie wezwania do DIAS i następnie pozwy. Jeżeli ZUS rozstrzygnął komuś merytorycznie, to także się odwołujcie. Wzór jest dostępny w komunikacie, tylko uzupełnijcie go o dodatkowe ww. orzecznictwo https://celnicy.pl/threads/nienalezne-skladki-zus.16955/
Sygnalizujcie, jeśli jest już także orzecznictwo w innych okręgach.
Jak pisałeś wzór pozwu do DIAS-a jest w opracowaniu. Może rozważcie jeszcze, czy po spodziewanych orzeczeniach sądów nie otworzy się droga prawna do składania pozwów odszkodowawczych przeciwko DIAS-om o naruszenie dóbr osobistych, jakim niewątpliwie jest utrata zaufania do organów Państwa (DIAS) przez funkcjonariuszy publicznych (my). Zapewniam, że wcale nie chodzi mi tu o pieniądze ale o formę reakcji na niewątpliwą bezczelność jaką jest ignorowanie przez DIAS-ów oczywistej argumentacji sądów. Ja wiem, że oni dostali takie polecenie ale jeżeli polecenie przełożonych jest dla nich ważniejsze niż obowiązujące prawo to ich sprawa i życzę wszystkiego najlepszego! :D Jeżeli się ich nie uderzy w najbardziej czułe miejsce czyli w kieszeń, to dalej będą nam grać na nosie łamiąc prawa pracownicze bez żadnych konsekwencji.
 
Dzisiaj dostałem odpowiedź IAS na wezwanie przedsądowe. Oczywiście negatywne, jak się spodziewałem. Czekam na wzór pozwu przeciwko DIAS i idę do sądu. Tylko żeby zdążyć i wzór pozwu był w rozsądnym czasie. Tak samo zrobię z ZUS.
 
Właśnie piszę odwołanie od dec. ZUS . Oczywiście nie zwrócą
składek , wg nich wszystko jest dobrze wyliczone. W swojej
decyzji nie wspomnieli nawet jednym zdaniem o wyroku
ze Szczecina . Ciągle wspominają , że trzynastka została
wyplacona z opóźnieniem .
Czy powyższe wyroki sądów wskazane w poście są prawidłowe /numery spraw/??? . Czy ktoś użył ich do swojego odwoła.. ?
 
Trzynastka zawsze będzie wypłacana z opóźnieniem. Jest to nagroda roczna więc nie może być wypłacona np. w grudniu, a najwcześniej w styczniu np. pierwszego. I to już jest opóźnienie. Taka kwadratura koła z ich strony. Dla nas jest to nagroda za rok 2017 należna w roku 2018.
 
Właśnie piszę odwołanie od dec. ZUS . Oczywiście nie zwrócą
składek , wg nich wszystko jest dobrze wyliczone. W swojej
decyzji nie wspomnieli nawet jednym zdaniem o wyroku
ze Szczecina . Ciągle wspominają , że trzynastka została
wyplacona z opóźnieniem .
Czy powyższe wyroki sądów wskazane w poście są prawidłowe /numery spraw/??? . Czy ktoś użył ich do swojego odwoła.. ?
jakie opóżnienie?

nagroda roczna przysługuje raz w roku, we wskazanym terminie, zdaje się do końca 1 kwartału, za ten rok, obliczana na podstawie uposażenia w roku POPRZEDNIEGO
 
Gupi zus wybrał sobie chyba taką linie obrony :
"wynagrodzenie wypłacane przez płatnika z opóźnieniem
wykazywane jest w raporcie za ten miesiąc , w którym zostało wypłacone i wówczas jego wysokość stanowi podstawę wymiaru
składek na ubezpieczenie " .
Odpowiadając na posty , to Kilka dni temu , przed Świętami jakaś grupa ludzi w Warszawce
Otrzymała trzynastki za 2020r. /WP, Onet o tym rozpisywali /.
 
Mam pytanie...
skoro wyrok sadu apelacujnego w Szczecinie dotyczy pozwania ZUS o zwrot nienależnych składek, to po co tracić czas i energię w kierunku DIAS ów?
 
O ile rozumiem sprawę, to sąd wydał wyrok dotyczący braku obowiązku odprowadzenia składki od 13stki. Natomiast nie wydał nakazu zwrotu tych skłądek, bo skarżący nie był płatnikiem. Chodzi o dobranie się do płatnika (DIAS) żeby zwrócił się do ZUSU o zwrot składki.
 
O ile rozumiem sprawę, to sąd wydał wyrok dotyczący braku obowiązku odprowadzenia składki od 13stki. Natomiast nie wydał nakazu zwrotu tych skłądek, bo skarżący nie był płatnikiem. Chodzi o dobranie się do płatnika (DIAS) żeby zwrócił się do ZUSU o zwrot składki.
DIAS "nie musi" o nic prosić....może potrącić. Nie robi tego...bo nie:mad: (ma interpretację ZUS):sleep:
Taki węzeł bezczynności ze skutecznością (a może odwrotnie:unsure:)
 
Tutaj mamy ciąg dalszy qrestwa , celowe działanie na przetrzymanie.
DIAS nie musi przecież wnioskować do ZUS o zwrot .
On po prostu w bieżącej deklaracji pomniejsza o zwrot nieslusznie
Naliczonej kwoty i po zawodach . Nie chce tego zrobić pomimo
Przegranej zus przed sądem .
 
Tutaj mamy ciąg dalszy qrestwa , celowe działanie na przetrzymanie.
DIAS nie musi przecież wnioskować do ZUS o zwrot .
On po prostu w bieżącej deklaracji pomniejsza o zwrot nieslusznie
Naliczonej kwoty i po zawodach . Nie chce tego zrobić pomimo
Przegranej zus przed sądem .
Jak odchodziła Platforma to się cieszyłem, bo miałem serdecznie dość tego kolesiostwa, mrożenia wynagrodzeń, niekompetencji, itd, itp. Nie wierzyłem, że może być gorzej. Okazałem się człowiekiem małej wiary... DIAS-y będą nam grać na nosie aż do prawomocnych wyroków. Dlaczego? Bo są przekonani o własnej bezkarności. To się jednak za trzy lata może zmienić... A może wcześniej, jeżeli ktoś się odważy wystąpić z powództwem cywilnym i , daj Boże, wygra!
 
Nasze nienależne składki ma ZUS. O ich zwrot może wnioskować tylko płatnik. DIAS zrobi to jak się troche poprocesuje z nami.
Składki przelane do ZUS są częściowo finansowane z naszej pensji i częściowo przez DIASów. Uważam, że o naszą część możemy upominać się od ZUS. DIAS jak będzie chciał upomni się o swoją.
 
A ile mu dałeś ? Termin mija , będzie wzór pozwu i do Sądu
z d.............em.
Nie bardzo rozumiem.....
Termin na złożenie pozwu mija 14 lutego bo wtedy była 13-ka. Dziś odbiorę z poczty decyzję z ZUS i zamierzam wysłać wezwanie do DIAS. Myślę że ten na odpowiedź ma nie dłużej jak 30 dni. Stąd było moje pytanie.
Może to będzie na styk ale myślę że odpowiedź powinienem otrzymać przed 10 lutego i zdążę z pozwem.
 
Back
Do góry